ελληνική μουσική
    849 online   ·  210.833 μέλη

    Εντυπώσεις από τη συναυλία του Roger Waters

    Joshoua
    18.05.2006, 10:40
    Γεια χαρά!
    Μετα απο πολλή ψάξιμο στο internet σκέφτηκα να ρωτήσω εδώ.
    Λοιπόν,θα έρθουμε απο Κύπρο για την συναυλία του Roger Waters στην Μαλακάσα στο Terra Vibe.
    Το πρόβλημα είναι ότι δεν ξέρουμε που να μείνουμε!
    Έχω ψάξει για ξενοδοχεία ή πανδοχεία στην περιοχή αλλα δεν βρήκα τίποτα!
    Έχω ακούσει ότι στις συναυλίες πολλοί μένουν σε αντίσκηνα στο Terra Vibe.Δεν έχουμε πρόβλημα να μείνουμε σε αντίσκηνο (καλύτερα είναι) αλλά έχω στείλει mail και στην Didi Music αλλα και στο Terra Vibe (2 φορές) να ρωτήσω αν επιτρέπεται κάτι τέτοιο στην συγκεκριμένη συναυλία αλλα δεν μου έχουν απαντήσει.
    Να μείνουμε κάπου στην Αθήνα και να πάμε με λεωφορείο πάλι γίνεται,αλλα τα πρωί που θα τελείωσει η συναυλία πως θα έρθουμε πίσω;
    Επίσης έχω ψάξει τα ΚΤΕΛ και τα δρομολόγια αλλα δεν βρίσκω κάτι σχετικό.
    Ελπίζω κάποιος απο εδω μέσα να μπορεί να μας βοηθήσει γιατί μας βλέπω να μας τρώνε τα άγρια ζώα
    Όπως και να έχει,ευχαριστώ εκ των προτέρων.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 19-06-2006 10:38 ]


    tzoy
    18.05.2006, 11:10
    στο Terra Vibe φιλοξενούνται κάθε χρονιά συναυλίες, φεστιβάλ κλπ.
    στο χώρο λοιπόν της συναυλίας, δημιουργείται κάμπινγκ όπου φιλοξενεί όσους έχουν εισιτήρια για τη συναυλία.
    δοκιμάστε να τηλεφωνήσετε στην Αθήνα στο τηλ. 210-8820426 (111). (αν ισχύει βέβαια)

    επίσης στο ίντερνετ βρήκα κάποιες πληροφορίες που ίσως να σας ενδιαφέρουν...
    10 ΠΡΑΓΜΑΤΑΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟ TERRA VIBE

    1.Το ΤERRA VIBE βρίσκεται στο 37ο χιλ. Αθηνών - Λαμίας και συγκεκριμένα στον κόμβο της Μαλακάσας, στη Β.Α. Αττική.
    2.Σε απόσταση αναπνοής από το κέντρο της πόλης, μόλις 30 λεπτά.
    3.Η πρόσβαση στο χώρο είναι εύκολη μέσω της Αττικής και της Εθνικής Οδού.
    4.Μπορείτε να φτάσετε στο χώρο με ποικίλους τρόπους: με δικό σας μεταφορικό μέσο, με Κ.Τ.Ε.Λ., με τρένο, με ειδικά λεωφορεία που θα εκτελούν δρομολόγια ΑΘΗΝΑ-TERRA VIBE με επιστροφή.5.
    Το TERRA VIBE καλύπτει μια έκταση 45 στρεμμάτων.
    6.Έχει χωρητικότητα 15.000 ατόμων.
    7.Διαθέτει υλικοτεχνική υποδομή και εγκαταστάσεις σύμφωνα με τα πρότυπα των ευρωπαϊκών φεστιβάλ.
    8.Το stage του TERRA VIBE που θα φιλοξενήσει τους καλλιτέχνες του Rockwave Festival αγγίζει τα 600 τ.μ. και είναι εξοπλισμένο με το πιο σύγχρονο ηχητικό-φωτιστικό σύστημα.
    9.Το TERRA VIBE προσφέρει δυνατότητα φιλοξενίας στο χώρο του με σκηνές.
    10.Η περιοχή της Μαλακάσας έχει χαρακτηριστεί επίσημα ως περιοχή "ιδιαίτερου φυσικού κάλλους".

    ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΣ: ΤERRA VIBE

    ΟΔΙΚΩΣ
    Με το αυτοκίνητο, το μηχανάκι ή... ωτοστόπ. Η οδική σήμανση θα σας οδηγήσει στην αγκαλιά του TERRA VIBE!

    Ο.Σ.Ε.
    (τηλ. Πληροφοριών Ο.Σ.Ε.: 210-5297.777)
    Στάση: Σταθμός Σφενδάλη, Μαλακάσα Αττικής.
    Οι αναχωρήσεις των τρένων γίνονται καθημερινά από το σταθμό Λαρίσης.

    K.T.E.Λ.
    (τηλ. Πληροφοριών Κ.Τ.Ε.Λ.: 210-8843.250 )
    Όλα τα δρομολόγια αναχωρούν από το Πεδίο του Aρεως.

    Γενικές πληροφορίες δρομολογίων Ο.Σ.Ε και Κ.Τ.Ε.Λ. για όλη την Ελλάδα δίνονται και από το 1440.
    .............................................................

    Λογικά θα έχουν βάλει και λεωφορεία οι ίδιοι οι διοργανωτές... δοκιμάστε να μικλήσετε στο τηλέφωνο μαζί τους για να ενημερωθείτε.
    Joshoua
    18.05.2006, 11:54
    1000 Ευχαριστώ!!!
    Θα επικοινωνήσω μαζί τους.
    Και πάλι ευχαριστώ.
    GL
    21.05.2006, 22:44
    Υπερθέαμα από Ρότζερ Γουότερς



    Οπτικό υπερθέαμα που υπογράφει η Groupe F, εταιρεία που έχει συνδέσει το όνομά της με τις τελετές έναρξης και λήξης της Ολυμπιάδας του 2004, υπόσχεται ο Ρότζερ Γουότερς και η διοργανώτρια Didi Music.

    Ακολουθεί το δελτίο Τύπου:

    Η GROUPE F υπογράφει την παραγωγή του οπτικού μέρους της παγκόσμιας περιοδείας του Roger Waters!

    Την Κυριακή 18 Ιουνίου το Terra Vibe απογειώνεται! O Roger Waters, ιδρυτικό μέλος των Pink Floyd, παρουσιάζει Pink Floyd, solo works και, για πρώτη φορά στην Ελλάδα, το Dark Side of the Moon - χωρίς περικοπές - μέσα από ένα οπτικοακουστικό υπερθέαμα τριών ολόκληρων ωρών, όπου ήχος και ειδικά εφέ θα τονίσουν με τον πιο λαμπερό τρόπο τη δύναμη της μουσικής!

    Το οπτικό υπερθέαμα υπογράφει η Groupe F. Μια εταιρεία που με το όνομα της έχουν συνδεθεί οι τελετές έναρξης και λήξης της Ολυμπιάδας. Η παράσταση σχεδιάστηκε με την πλήρη εποπτεία του Roger Waters, ο οποίος, όπως όλοι γνωρίζουμε, ήταν ο mastermind και αρχιτέκτονας του ήχου και της εικόνας των Floyd.

    Η εταιρία Groupe F είναι μια ομάδα παθιασμένων δημιουργών που εργάζονται μαζί γύρω από ένα κοινό όραμα: τη χρήση της φωτιάς και του φωτός ως μέσα έκφρασης και τη μετατροπή των πυροτεχνημάτων ως μία μορφή γνήσιας τέχνης. Τα τελευταία 15 χρόνια, η Groupe F δημιούργησε μία μοναδική τεχνική πλατφόρμα, η οποία χρησιμοποιήθηκε με επιτυχία σε μεγάλα events όπως την τελετή λήξης της EXPO 98 στη Λισσαβόνα, για το εορτασμό της νέας χιλιετίας στο Πύργο του Άιφελ στο Παρίσι και, κυρίως, στις τελετές έναρξης και λήξης στην Ολυμπιάδα του 2004 στην Αθήνα.

    Τα μαγικά εφέ της καλύτερης εταιρίας παραγωγής οπτικών εφέ, σε συνδυασμό με το πρωτοποριακό surround ηχητικό σύστημα (στημένο σε διάταξη 360 μοιρών ώστε να περικυκλώνει τον θεατή), θα δημιουργήσουν στο κοινό την αίσθηση μίας 3D πραγματικότητας. Μιας άλλης διάστασης !!!

    Στο επισυναπτόμενο αρχείο βλέπετε την παρουσίαση της Groupe F, για ένα μόνο από τα εφέ που θα χρησιμοποιηθούν στην μεγαλειώδη συναυλία. Πίσω από τη σκηνή, ένας «φλεγόμενος ήλιος», 45 μέτρα ψηλός, σκαρφαλωμένος στον ουρανό, θα δημιουργεί εφήμερες συνθέσεις φωτός για να αφήσει ένα τελικό, ακίνητο ίχνος ενάντια στο σκοτάδι της νύχτας!...Η κλίμακα, σε σχέση με το κοινό, είναι φυσική.

    Η εικόνα και μόνο προκαλεί δέος !

    Περισσότερες πληροφορίες και εικόνες από τις πρόβες και από την έναρξη της περιοδείας θα δοθούν στην δημοσιότητα τις επόμενες ημέρες.

    Τιμές εισιτηρίων: 50 ευρώ (προπώληση)/ 55 ευρώ (ταμείο)/100 ευρώ (vip)

    ΣΗΜΕΙΑ ΠΡΟΠΩΛΗΣΗΣ ΚΑΙ ΩΡΕΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ

    ΤΙCKET HOUSE Aθήνα
    Πανεπιστημίου 42 (Εντός Στοάς) Τηλ: 210 3608366
    Δευτ.Παρ. 10:30 – 21:00 Σάββ. 10:30 – 16:00

    ΤΙCKET HOUSE Θεσσαλονίκη
    Εθν. Aμύνης 20 Τηλ: 2310 253630
    Δευτ Τετάρ. 10:30 – 16:00 Tρ.Πέμ.Παρ.10:30 – 15:00 / 17:30 – 20:30 Σάββ. 10:30 – 15:00

    TICKET HOUSE @ PMW
    PMW
    Αθήνα: Πανεπιστημίου 66 & 28ης Οκτωβρίου 2 τηλ: 210 3803030 Ωρ. Λειτουργίας: Δευτ. - Παρ.: 08.30 - 21.30 & Σάβ: 08.30 - 20:00
    Μαρούσι: Λεωφ. Κηφισίας 73 (εντός ψυχαγωγικού κέντρου Cosmopolis) τηλ :210 6197690 Ωρ. Λειτουργίας: Δευτ. - Κυρ.: 14.00 - 24.00

    ΤΙCKETPRO.GR
    www.ticketpro.gr 24 ώρες το 24ωρο

    ΤΙCKETPRO.GR CALL CENTER
    00800 10700 2730135 ( χωρίς χρέωση )
    12.00-22.00 καθημερινά

    πηγη:pop-rock.gr

    Σχολιο GL:Παναγια μου και Χριστε μου τι θα γινει παλι!!!Ωχ τι εχουν να δουν τα ματια και τι εχουν να παθουν οι ψυχες !!!

    12plus
    22.05.2006, 12:18
    Όντως... Τι 50€ μου λές και μπλε αρκουδάκια... Σιγά μην ξανάρθει πρώτα από όλα... Θέλω να δω Andy Fairweather-Low...
    piterpiano
    19.06.2006, 04:47
    Κορυφαια συναυλια, αν και o Roger γερασε εχει δυνατη ομαδα κρατωντας ετσι το ονομα του ψηλα. σημερα εγινε χαμος στο TERRA VIBE απο περιπου 20.000+ φανατικους Pinkfloyders. Το dark side of the moon οπως και τα αλλα κομματια ακουγονταν ακριβως οπως στον δισκο.

    φυσικα τα εφε δεν ηταν οπως διαφημιζεται το καφροκαναλο το star,θα μου πεις τι να πιστεψεις απο αυτους, αλλα μπροστα στην μαγεια της συνθεσης του roger τα εφε ειναι μυρμηγκια.

    μηχανηματα και οργανα πανακριβα,κοσμος ολων των ηλικιων και καστων(ναι και celebrities Τατιανα) και ενα σχεδον 3ωρο σετ συνετελεσαν στην γνωστη Pink floyd Μαγεια.
    οσοι ηρθαν καταλαβαν...
    αντε να μας ξαναρθουν

    12plus
    19.06.2006, 14:09
    Εγώ ήμουν και κατάλαβα, όλοι φεύγανε έτσι από τη συναυλία...
    uNick
    19.06.2006, 14:44
    Δεν πήγα, πέρασα απ' έξω όμως, γυρίζοντας από το camping... Αν κρίνω από το ότι η Εθνική είχε μετατραπεί σε parking, μέσα πρέπει να μην έπεφτε καρφίτσα!!! Και να ήθελα να έρθω, μέχρι να παρκάρω 3-4 χιλιόμετρα πιο κάτω και να πάω στο Terra Vibe θα είχε τελειώσει η συναυλία!!!!!
    Emaki
    19.06.2006, 14:55
    Το μέλος uNick στις 19-06-2006 στις 14:44 έγραψε...
    Παράθεση:

    Δεν πήγα, πέρασα απ' έξω όμως, γυρίζοντας από το camping... Αν κρίνω από το ότι η Εθνική είχε μετατραπεί σε parking, μέσα πρέπει να μην έπεφτε καρφίτσα!!! Και να ήθελα να έρθω, μέχρι να παρκάρω 3-4 χιλιόμετρα πιο κάτω και να πάω στο Terra Vibe θα είχε τελειώσει η συναυλία!!!!!



    Γι' αυτο γίνοταν χαμός σε εκείνο το σημείο?
    Πολύ αυτοκίνητο βρε παιδί μου!
    Και ψαχνομασταν με τον Μανώλη για το ποιος εχει συναυλία και έχει τόσο κοσμο!
    Αντε μου λύθηκε και αυτή η απορία!
    Ευχαριστώ Φανταστικέ Unick!
    xristos
    19.06.2006, 16:14
    Πάρτε και φωτογραφίες! Μια απορία; Αυτός ο Γουλού μόνο τις ανακοινώσεις βάζει;;;; Που ήσουν ορέεεεεεεεεεεεε;;;;;;



    επισυναπτόμενα: roger1m.jpg 
    xristos
    19.06.2006, 16:15




    επισυναπτόμενα: roger2m.jpg 
    xristos
    19.06.2006, 16:17
    Το ραδιόφωνο παίζει την εισαγωγή του "Wish you were here". Και η φωτό κουνήθηκε διότι υπήρξε ένας ενθουσιασμός όπως φαντάζεστε!



    επισυναπτόμενα: roger5m.jpg 
    xristos
    19.06.2006, 16:17




    επισυναπτόμενα: roger6m.jpg 
    xristos
    19.06.2006, 16:18




    επισυναπτόμενα: roger7m.jpg 
    xristos
    19.06.2006, 16:19




    επισυναπτόμενα: roger8m.jpg 
    xristos
    19.06.2006, 16:31
    Ααααα! Επίσης! Μια και έχει μπει η φωτό με τον ήλιο. Κανένας ήλιος δεν έσκασε εχθές στο Terra Vibe. Φωτιές ναι. Ήλιος τσου! Φαντάζομαι ότι ο ήλιος δεν είναι για χώρους με πεύκα γύρω - τριγύρω...


    kgram1
    19.06.2006, 16:36
    Το μέλος xristos στις 19-06-2006 στις 16:31 έγραψε...
    Παράθεση:

    Ααααα! Επίσης! Μια και έχει μπει η φωτό με τον ήλιο. Κανένας ήλιος δεν έσκασε εχθές στο Terra Vibe. Φωτιές ναι. Ήλιος τσου! Φαντάζομαι ότι ο ήλιος δεν είναι για χώρους με πεύκα γύρω - τριγύρω...



    τι λες τωρα!!!!........ο ήλιος μας πείραξε!Σε ζηλεύω.....δεν ήμουν.
    nefos
    19.06.2006, 16:43
    Το μέλος xristos στις 19-06-2006 στις 16:14 έγραψε...
    Παράθεση:

    Πάρτε και φωτογραφίες!


    @ Άψογες φωτογραφίες. Α ρε καλλιτεχνικέ εσύ άνθρωπε!
    Konnie
    19.06.2006, 17:08
    Συγκλονιστικη, εμπειρια ζωης.
    Νιώθω τυχερη που ημουν κι εγω μεσα στους 22.000,που ολοι μαζι τραγουδησαν,βιωσαν και συγκινηθηκαν με τις αγαπημενες και γνωριμες μελωδιες.
    Όσο για τις "παραλειψεις" ή τα διαφορα που προκαλεσαν σχολια,απλα δεν τα προσεξα...