ελληνική μουσική
    472 online   ·  210.826 μέλη
    georgianoua
    21.05.2006, 14:39
    Να τους μεταφράσουμε κιόλας;

    Σκληρό Rock Hallelujah!
    Σκληρό Rock Hallelujah!

    Οι Αγιοι είναι ακρωτηριασμένοι
    σε αυτήν την νύχτα των αμαρτωλών
    που χάνεται είναι τα αρνιά χωρίς την καθοδήγηση του φωτός

    Οι τοίχοι έρχονται κάτω όπως τη βροντή
    οι βράχοι να κυλήσουν περίπου αυτό
    είναι το Arockalypse
    τώρα γυμνη η ψυχή σας


    Το μόνο που χρειαζόμαστε είναι αστραπή
    με τη δύναμη και εντυπωσιακός
    κάτω από τους προφήτες ψεύτικου
    δεδομένου ότι το φεγγάρι αυξάνεται
    μας δίνει το σημάδι
    τώρα αυξηθείτε επάνω στο δέος

    Rock 'n roll άγγελοι φέρνουν σκληρό Rock Hallelujah
    δαίμονες και άγγελοι που όλοι σε ένα έχουν φθάσει
    Rock 'n roll φέρνουν οι άγγελοι εκείνο το σκληρό Rock Hallelujah
    υπερφυσικό σε υψηλό δημιουργιών του Θεού


    Οι αληθινοί οπαδοί
    θα σωθείτε
    τους αδελφούς και οι αδελφές κρατούν ισχυρός στην πίστη
    την ημέρα Rockoning
    που oποιος τολμά κερδίζει
    θα δειτε τους πλακατζές σύντομα να είναι οι νέοι βασιλιάδες

    Το μόνο που χρειαζόμαστε είναι αστραπή
    με τη δύναμη και εντυπωσιακός
    κάτω από τους προφήτες ψεύτικου
    δεδομένου ότι το φεγγάρι αυξάνεται
    μας δίνει το σημάδι
    τώρα αυξηθείτε επάνω στο δέος

    Rock 'n roll άγγελοι φέρνουν σκληρό Rock Hallelujah
    δαίμονες και άγγελοι που όλοι σε ένα έχουν φθάσει
    Rock 'n roll φέρνουν οι άγγελοι εκείνο το σκληρό Rock Hallelujah
    υπερφυσικό σε υψηλό δημιουργιών του Θεού

    Φτερά στην πλάτη μου
    Έχω κέρατα στο κεφάλι μου
    οι κυνόδοντές μου είναι αιχμηροί
    και τα μάτια μου είναι κόκκινα
    όχι αρκετά ένας άγγελος
    αυτός που έπεσε τώρα
    Τώρα επέλεξε αν θες να μας συντροφέψεις ή να πας κατευθείαν στην κόλαση

    Σκληρό Rock Hallelujah!
    Σκληρό Rock Hallelujah!
    Σκληρό Rock Hallelujah!
    Σκληρό Rock Hallelujah!

    Rock 'n roll άγγελοι φέρνουν σκληρό Rock Hallelujah
    δαίμονες και άγγελοι που όλοι σε ένα έχουν φθάσει
    Rock 'n roll φέρνουν οι άγγελοι εκείνο το σκληρό Rock Hallelujah
    υπερφυσικό σε υψηλό δημιουργιών του Θεού

    prochatz
    21.05.2006, 14:40
    Quote:

    Οφειλω παντως να πω οτι το φορεμα του Gaultier ηταν υπεροχο!!



    Τώρα πλάκα μας κάνεις... ??? Πληρώσαμε γι' αυτό 170.000 Ευρώ, επειδή έφερε το όνομα του Gaultier !!!!!!!!!!!! Όπως πολύ σωστά ακούστηκε... τι να πει εκείνος ο πατέρας που έχασε το παιδί του επειδή δεν λειτουργούσε η εντατική του νοσοκομείου για 100.000 Ευρώ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    revekka
    21.05.2006, 15:45
    Εγώ την καταβρήκα που κέρδισε η φινλανδία! Σόου έκαναν όλοι, σόου και οι φινλανδοί. Ακριβώς αυτό είναι η eurovision

    Hard rock halleluiah

    KAKOFONIKS
    21.05.2006, 15:47
    Τελικά είχα δίκιο πάντα κερδίζει το θέαμα πιστεύω οτι γενικά καλό ήταν το τραγούδι των LORDI αλλά σίγουρα υπήρχαν και καλύτερα άντε και του ελπίζω να...

    "we are he winners of eurovision"
    Aiolos_m
    21.05.2006, 16:16
    Εγώ πάντως ψήφισα FYROM!!!!
    δαγκωτό.....

    Αλλά ακουστικά μπορώ να πω ότι μου άρεσε πολύ το τραγουδάκι της Γερμανίας. Πολύ πολύ...
    Bruce_Dicki13
    21.05.2006, 17:25
    τελικα τι βγηκε το FYROM και η OYΚΡΑΝΙΑ???
    georgianoua
    21.05.2006, 17:27
    Συγγνώμη το Fyrom τι είναι;
    Η Ουκρανία ήρθε 7η αν κοιτάξεις στην προηγούμενη σελίδα θα δείς τα αποτελέσματα και την κατάταξη των χωρών

    Μια αγάπη γεμίζει την καρδιά
    Mε αγάπη από τη φίλη μου tzoy


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : georgianoua στις 21-05-2006 17:29 ]
    rory166
    21.05.2006, 17:33
    fyrom ειναι οι απο πανω μας που αυτο αυτοαποκαλουνται μακεδονες...!
    iris-the-black
    21.05.2006, 17:34
    Η Eurovision είναι ένα θέμα που "σηκώνει" μεγάλη συζήτηση....Μπορεί στα πρώτα χρόνια να ήταν όλα καλά, στο σήμερα όμως δεν μπορούμε να μιλάμε ούτε για ποιότητα, ούτε για αξιοπρέπεια, ούτε για ουσία.Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω το σκεπτικό των χωρών που στέλνουν κάτι χαζοχαρούμενα τραγούδια με απίστευτα γελοίους και ανούσιους στίχους..Μα ακόμα πιο απίστευτοι είναι οι άνθρωποι που τα ψηφίζουν...Ο θεσμός αυτός ξεκίνησε απο διαγωνισμό τραγουδιού και κατέληξε σε επίδειξη χρήσης τεχνολογικών μέσων και σκηνικών που δε λέω είναι κι αυτό μια τέχνη αλλά όχι για τον συγκεκριμένο διαγωνισμό.Δεν θα πω γιατί δεν βγήκε η Βίσση πρώτη, γιατί δεν περίμενε την Eurovision για να αποδείξει τι αξίζει, αλλά θα εκφράσω την απογοήτευσή μου για το γεγονός ότι η Λιθουανία με το We are the winners κατέκτησε την 4η θέση αν δεν κάνω λάθος(οι στίχοι του τραγουδιού ήταν We are the winners of Eurovision και οι οποίοι επαναλαμβάνονταν 43 φορές στην διάρκεια του τραγουδιού)Το άλλο κακό είναι ότι ψηφίζει το κοινό που κατά πλειοψηφία του δεν είναι ειδικοί και υποστηρίζουν τα εμπορικά και πιασάρικα...και τι να κάνουν οι άνθρωποι..Το μόνο που είπα όταν είδα την τελική κατάταξη ήταν "ΤΟ ΧΟΥΜΕ ΧΑΣΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ!"
    desertsky72
    21.05.2006, 17:45
    Ποιά τέρατα ρε παιδία ???

    Να θυμίσω ότι υπάρχουν και αλλα γκρουπάκια με το ίδιο στυλ , το λεγόμενο Horror Rock, το οποίο θεωτητικά ξεκίνησε με την παραδοση που άφησε ο Screaming Jay Hawkins, o Arthur Brown.....oi Kiss και αργότερα στα 80'ς οι G-WAR και που στις μέρες μας συνεχίζεται με τους π.χ. Slipknot και πολλούς άλλους.....

    Αν και θεωρώ την συγκεκριμένη (ο Θεός να την κάνει) ...διοργάνωση εντελώς ....της πλάκας και για τα .....πανηγύρια και επειδή είμαι εδώ και χρόνια λάτρης του σκληρού ροκ -στην ευρύτερη του ενοια- , πιστεύω ότι η ''νίκη'' αυτή των LORDI , υποδηλώνει ως ένα βαθμό την αντίδραση -ακόμα και των ''φαν''- της εν λόγω διοργάνωσης αλλά και τον κορεσμό του λαικο-ποπ τερατουργήματος ανά την Ευρώπη........

    Ιδού και το βιντεο-κλίπ τους !!!!

    LORDI- Rock N Roll Hallelujah - Video MPEG 61,5 MB

    http://rapidshare.de/files/20994140/Lordi_-_Hard_Rock_Hallelujah.rar

    password: www.warezakias.info



    mpatzinick
    21.05.2006, 17:50
    Quote:

    Το μέλος desertsky72 στις 21-05-2006 στις 17:45 έγραψε:

    Ποιά τέρατα ρε παιδία ???

    Να θυμίσω ότι υπάρχουν και αλλα γκρουπάκια με το ίδιο στυλ , το λεγόμενο Horror Rock, το οποίο θεωτητικά ξεκίνησε με την παραδοση που άφησε ο Screaming Jay Hawkins, o Arthur Brown.....oi Kiss και αργότερα στα 80'ς οι G-WAR και που στις μέρες μας συνεχίζεται με τους π.χ. Slipknot και πολλούς άλλους.....

    Αν και θεωρώ την συγκεκριμένη (ο Θεός να την κάνει) ...διοργάνωση εντελώς ....της πλάκας και για τα .....πανηγύρια και επειδή είμαι εδώ και χρόνια λάτρης του σκληρού ροκ -στην ευρύτερη του ενοια- , πιστεύω ότι η ''νίκη'' αυτή των LORDI , υποδηλώνει ως ένα βαθμό την αντίδραση -ακόμα και των ''φαν''- της εν λόγω διοργάνωσης αλλά και τον κορεσμό του λαικο-ποπ τερατουργήματος ανά την Ευρώπη........

    Ιδού και το βιντεο-κλίπ τους !!!!

    LORDI- Rock N Roll Hallelujah - Video MPEG 61,5 MB

    http://rapidshare.de/files/20994140/Lordi_-_Hard_Rock_Hallelujah.rar

    password: www.warezakias.info









    Lordi κορυφαίοι !! επίσης μου άρεσαν πολλοί οι λιθουανοί (we are the winners of eurovision , κορυφαια σκεψη λολ ) ! και της φυρομ ήταν πολύ ωραίο όπως και της ουκρανίας!


    υ.γ. α, και παρεπιπτόντως από ότι ξέρω η κοπελιά στους lordi είναι θεά όπως πολύ ωραίος είναι και ο κιθαρίστας τους....κρίμα που δεν βγάλανε μασκες !
    Bruce_Dicki13
    21.05.2006, 18:03
    Quote:
    Lordi κορυφαίοι !! επίσης μου άρεσαν πολλοί οι λιθουανοί (we are the winners of eurovision , κορυφαια σκεψη λολ ) ! και της φυρομ ήταν πολύ ωραίο όπως και της ουκρανίας!


    υ.γ. α, και παρεπιπτόντως από ότι ξέρω η κοπελιά στους lordi είναι θεά όπως πολύ ωραίος είναι και ο κιθαρίστας τους....κρίμα που δεν βγάλανε μασκες !





    ρε μαστορα, απο τι καταλαβα σου εμεινε το ματι στην ουκρανια και στο FYROM...οπως και εμενα.....( αν τυχον βρεις καμια φωτο στειλε την με pm) ok??

    «Η Σιδηρά Παρθένος σε θέλει νεκρό»


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : vouliakis στις 21-05-2006 21:46 ]
    georgianoua
    21.05.2006, 18:27
    Λένε πως η κοπελιά έιναι μια ξανθομάλλα και γαλανομάτα κούκλα (κανονική Φιλανδέζα)

    Όσο για το ότι δε βγάζουν τις μάσκες αυτό είναι μέσα στους όρος της Δισκογραφικής τους εταιρίας.
    movflower
    21.05.2006, 18:32
    h eurovision xekinhse ws mousikos diagwnismos kai exelixthke se diagwnismo xeshkwmatos. eite mas aresei eite oxi. einai pantws ena apo ta .... kits pragmata poy parakolouthw apo mwro kai den moy aresei pou oloi katakrinoun prin, kata th diarkeia kai meta alla thn parakolouthoun fysika gia na einai enhmeroi. telospantwn. ok kairos htan na kerdisei kai ena tetoio sugrothma, giati oxi? mou aresei to rock alla oi filandoi den einai oi kaluteroi antiproswpoi toy eidous, isws oi pio fantaxteroi?
    an yphrxe to epipedo pou kyriarxouse palaiotera me tis ktirikes epitropes kai oxi auth thn aswth pshfoforia toy kosmou (oso dhmokratiko kai na einai, o perissoteros kosmos DEN exei aisthish ths moysikhs opws oi eidikoi toy xwrou), tote vriskw pws tha kerdize h vosnia-erzegovinh h h irlandia. to prwto, den mporei, olo kai kapoies xordes ths kardias toy valkaniou tha aggixe, enw to irlandiko tragoudi htan mia glykeia gemath stixo mpalanta.
    oso gia thn ellhnikh summetoxh, pisteuw pws h vissh hxere apo thn arxh pws den mporouse na krathsei thn prwtia sthn ellada ma to ekane outws h allws gia na dvsei ton katallhlo sevasmo sthn timh pou ths egine. kalws h kakws h idia to gnwrizei. krima pou htan arrwsth giati tha mporouse na ermhneuesei auto to ftwxo tragoydi poly kalutera.
    georgianoua
    21.05.2006, 18:45
    Κατέβασα τώρα και το videoclip επειδή δεν έτυχε να το ξαναδώ και είναι το ίδο φρικιαστικό
    tzoy
    21.05.2006, 18:58
    παρτε τη σελίδα
    http://www.lordi.org/
    και
    http://www.eurovision.tv/english/finland.htm

    επίσης τους στιχους του τραγουδιού

    "Hard Rock Hallelujah"

    Hard Rock Hallelujah
    original English lyrics

    music & lyrics: Mr Lordi
    arrangement: Lordi
    performer: Lordi

    Hard Rock Hallelujah!
    Hard Rock Hallelujah!

    The saints are crippled
    On this sinners’ night
    Lost are the lambs with no guiding light

    The walls come down like thunder
    The rocks about to roll
    It’s the Arockalypse
    Now bare your soul

    All we need is lightning
    With power and might
    Striking down the prophets of false
    As the moon is rising
    Give us the sign
    Now let us rise up in awe

    Rock ’n roll angels bring thyn hard rock hallelujah
    Demons and angels all in one have arrived
    Rock ’n roll angels bring thyn hard rock hallelujah
    In God’s creation supernatural high

    The true believers
    Thou shall be saved
    Brothers and sisters keep strong in the faith
    On the day of Rockoning
    It’s who dares, wins
    You will see the jokers soon’ll be the new kings

    All we need is lightning
    With power and might
    Striking down the prophets of false
    As the moon is rising
    Give us the sign
    Now let us rise up in awe

    Rock ’n roll angels bring thyn hard rock hallelujah
    Demons and angels all in one have arrived
    Rock ’n roll angels bring thyn hard rock hallelujah
    In God’s creation supernatural high

    Wings on my back
    I got horns on my head
    My fangs are sharp
    And my eyes are red
    Not quite an angel
    Or the one that fell
    Now choose to join us or go straight to Hell

    Hard Rock Hallelujah!
    Hard Rock Hallelujah!
    Hard Rock Hallelujah!
    Hard Rock Hallelujah!

    Rock ’n roll angels bring thyn hard rock hallelujah
    Demons and angels all in one have arrived
    Rock ’n roll angels bring thyn hard rock hallelujah
    In God’s creation supernatural high

    Hard Rock Hallelujah!

    Υ.Γ. ότι βιντεοκλίπ κάνουνε πραγματικά είναι σαν να βλέπεις ταινία Θρίλερ!!!

    georgianoua
    21.05.2006, 19:07
    Παιδιά πέστε μου από ένα σημείο και μετά σ' αυτό το τοπικ οι απαντήσεις φαίνονται τέρμα δεξιά ή μόνο σε μένα κάνει αυτό το κόπλο ο υπολογιστής;
    Amelie
    21.05.2006, 21:11
    Πολύ ωραία τα λέτε, σας ευχαριστιέμαι πραγματικά! Σιγά μην κάτσουμε να σκάσουμε τώρα και για τη Eurovision...Να'ναι καλά όμως οι άνθρωποι(π.χ.Λιθουανία κ.ά.)γιατί μας έκαναν και γελάσαμε. Α,και που είστε, metal rules ακόμα και σε τέτοιους θεσμούς!
    sintorin
    21.05.2006, 21:18
    Quote:

    Το μέλος vouliakis στις 21-05-2006 στις 02:02 έγραψε:

    Ποιά τέρατα εννοείς? Τους γερμανούς cowboys που έπαιζαν αμερικάνικη country με μπάντζο κλπ?
    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : vouliakis στις 21-05-2006 02:03 ]




    Oreo........................
    mpatzinick
    21.05.2006, 21:23
    lol !!! αμα βρω θα σου στείλω φιλε!!!