ελληνική μουσική
    604 online   ·  210.844 μέλη
    georgianoua
    23.05.2006, 21:49
    Είναι η πρώτοι που φέρνουν το τρόπαιο της Eurovision στη Φινλαδία. Οι Lordi είναι το πρόσωπο των ημερών σε όλη την Ευρώπη και το θέμα πολλών τηλεοπτικών και όχι μόνο συζητήσεων.
    Δε θα μπορούσε λοιπόν η ιδιαίτερη πατρίδα τους να τους αφήσει χωρίς δόξες και τιμές. Οι Lordi, λοιπόν, εκτός από το πολυπόθητο τρόπαιο απέκτησαν και τη δική τους πλατεία. To Ροβανιέμι λοιπόν, η πρωτεύουσα της Λαπωνίας, δε θα είναι πλέον γνωστό μόνο ως η "πόλη του Αϊ Βασίλη", αλλά και ως η πόλη των Lordi, καθώς από εδώ και μπρος θα έχει τη δική του Lordi πλατεία!
    Ο Τόμι Ποταάνσου, ή αλλιώς Mr Lordi, έχει γεννηθεί και μεγαλώσει στην πόλη αυτή των 66.000 κατοίκων και μαζί με τα υπόλοιπα μέλη του συγκροτήματος, εκτός από την πλατεία, θα λάβουν τιμές που απολαμβάνουν οι Φιλανδοί αθλητές που διακρίνονται στους Ολυμπιακούς Αγώνες ή σε διεθνείς αθλητικές οργανώσεις.

    Πηγή Δαμέ :p

    Ιστέ ποϊλέ που λέμε και στην Κύπρο! (Σιγά δηλαδη τι αλλο να ακούσουμε)
    revekka
    23.05.2006, 22:04
    Quote:

    Το μέλος revekka στις 23-05-2006 στις 21:48 έγραψε:

    Προσωπικά πιστεύω πως δεν υπάρχει λόγος να γίνεται τόσος θόρυβος, ούτε και το βρίσκω ‘φαινόμενο της σύγχρονης εποχής’ το ότι τα τέρατα άρεσαν στον κόσμο. Ο θάνατος, το τί γινόμαστε και πως φαινόμαστε μετά θάνατον απασχολεί τον άνθρωπο απο την πρώτη στιγμή της ύπαρξής του.

    Οι εικόνες με τις μούμιες δεν βγαίνουν μόνο απο τον κινηματογράφο αλλά και απο τη λογοτεχνία. Υπάρχουν λογοτεχνικά αριστουργήματα που περιγράφουν και δείχνουν τέρατα. (Frankenstein-mary shelley, Dracula – bram stoker). Ο Edgar allan poe, πίστευε πως δεν υπάρχει ωραιότερη ποιητική έμπνευση απο μια πανέμορφη νέα γυναίκα που μόλις έχει πεθάνει.

    Ο θάνατος, το ενδιαφέρον για το θάνατο είναι απο τα πρώτα μας ένστικτα που μας μαγνητίζουν(όπως είναι το σεξ)

    Εν τέλη το έχω ξαναπεί, μου άρεσε πάρα πολύ το γεγονός ότι κέρδισαν οι lordi. Το τραγούδι δεν είναι του προσωπικού μου γούστου αλλά ‘γελάω’ με τους ‘ειδήμονες’ της eurovision που απαξιούν να μιλήσουν για τους lordi επειδή ντε και καλά έθιξαν το ‘επίπεδο’ του διαγωνισμού.

    Τι τους έλειπε δηλαδή? 3 ώρες μακιγιάζ όλοι οι διαγωνιζόμενοι, 3 ώρες μακιγιάζ και οι lordi. Πλαστικές εγχειρίσεις οι διαγωνιζόμενοι για να φαίνονται νεώτεροι, κέρατα και κόκκινα μάτια οι lordi. Χορηγούς για τα αστρονομικά ποσά του ρουχισμού οι διαγωνιζόμενοι, χορηγούς για τα πανάκριβα πυροτεχνήματα οι lordi. Το περίεργο δεν το βλέπω πουθενά.








    Και πολυ καλά κάνουν και τους τιμούν. Έτσι για να μην κρύβεται κανείς πίσω απ’το δάκτυλό του. Η eurovision είναι σόου, τελεία. Αυτό το σόου το βλέπω κάθε χρόνο και δεν απαγοητεύομαι γιατί δεν περιμένω τίποτα περισσότερο απ’αυτό που βλέπω. Άσε που πρέπει να εί μαι και ενημερωμένη για να κάνω συζήτηση με τους μαθητές μου. Έτσι και δεν μπορώ να τους απαντήσω ποιός με σώζει απο τις ερωτήσεις μετά
    vouliakis
    24.05.2006, 01:39
    Quote:

    Το μέλος Bruto στις 23-05-2006 στις 21:37 έγραψε:

    Quote:

    Το μέλος vouliakis στις 23-05-2006 στις 15:09 έγραψε:
    [i]

    Α... Και μια φωτογραφία τους, δίχως μάσκες, από το Nylon:










    Mια μικρή παράθεση μόνο.ΑΥΤΟΙ στην φωτογραφια δεν ειναι οι lordi αλλα οι children of bodom για τους σχετικους.Τωρα προσωπικα ασε να ψαχνουν τις φατσες τους οι διαφορες "Tατιανες".Εμας δεν μας ενδιαφερει.

    [/I]



    Ομολογώ, δεν γνωρίζω το συγκρότημα που αναφέρεις, Bruto... Τα παράπονά σου, όμως, μάλλον θα έπρεπε να τα απευθύνεις στο www.nylon.gr, αν νομίζεις πως ευθύνεται για την ...παραπληροφόρηση.

    Η φωτο, πάντως, αν είναι αληθινή (και έχω λόγους να πιστεύω περισσότερο το nylon - δεν στέλνεις κι εσύ κανένα link να τους διαψεύσεις...) κάτι άλλο δείχνει (και όχι ..."τατιανισμό"), Τρεις συνηθισμένους πιτσιρικάδες, έτοιμους να κάνουν χοντρή πλάκα.

    (Υ.Γ.Αλλά, δεν έχει και τόση σημασία η "γνησιότητα" της φωτο... Κάπως έτσι δεν θα είναι οι φάτσες τους?)





    the_mist
    24.05.2006, 13:35
    Είχα δει μια εκπομπή για τη Eurovision που σχολιάζανε τους Lordi. Καλεσμένη ήταν και η Καίτη Γαρμπή… Το τι κοτσάνες πέταγε το άτομο δε λέγετε. Ποιος την φώναξε αυτή εκεί? Να πει τι? Τα δικά της τραγούδια είναι καλύτερα?

    Γενικός από αυτές που τραγουδάνε σκυλάδικα έχω ακούσει τις πατάτες του αιώνα.

    Εγώ πάντα είχα πρόβλημα στο σχολείο με τη μουσική που ακούω. Μέχρι και αποβολή μου δώσανε γιατί φορούσα μια μπλούζα των Metallica με το εξώφυλλο από το “Master of puppets”. Οι χαζές οι συμμαθήτριές μου φτάσανε στο σημείο να με βγάλουνε σατανίστρια επειδή ακούω heavy metal, hard rock κ.τ.λ. Δηλαδή τι πρέπει να ακούμε για να γίνουμε αποδεκτοί στους άλλους? Την Έλλη Κοκκίνου να τραγουδάει τραγούδι με τίτλο “Sex”, την Παππαρίζου με το “Ζιγκολό” και τον Νίνο με το “Έρωτας”?
    Ήμαρτον!

    Δεν ξέρω γιατί, αλλά τώρα τελευταία ο κόσμος βλέπει παντού δαίμονες.

    EffieKakaflika
    24.05.2006, 13:46
    Quote:

    Το μέλος the_mist στις 24-05-2006 στις 13:35 έγραψε:

    Είχα δει μια εκπομπή για τη Eurovision που σχολιάζανε τους Lordi. Καλεσμένη ήταν και η Καίτη Γαρμπή… Το τι κοτσάνες πέταγε το άτομο δε λέγετε. Ποιος την φώναξε αυτή εκεί? Να πει τι? Τα δικά της τραγούδια είναι καλύτερα?

    Γενικός από αυτές που τραγουδάνε σκυλάδικα έχω ακούσει τις πατάτες του αιώνα.

    Εγώ πάντα είχα πρόβλημα στο σχολείο με τη μουσική που ακούω. Μέχρι και αποβολή μου δώσανε γιατί φορούσα μια μπλούζα των Metallica με το εξώφυλλο από το “Master of puppets”. Οι χαζές οι συμμαθήτριές μου φτάσανε στο σημείο να με βγάλουνε σατανίστρια επειδή ακούω heavy metal, hard rock κ.τ.λ. Δηλαδή τι πρέπει να ακούμε για να γίνουμε αποδεκτοί στους άλλους? Την Έλλη Κοκκίνου να τραγουδάει τραγούδι με τίτλο “Sex”, την Παππαρίζου με το “Ζιγκολό” και τον Νίνο με το “Έρωτας”?
    Ήμαρτον!

    Δεν ξέρω γιατί, αλλά τώρα τελευταία ο κόσμος βλέπει παντού δαίμονες.






    Και το χειρότερο, δεν βλέπει τους πραγματικούς που ντύνονται όμορφα...
    Μην ακούς κανέναν, και να ξέρεις ότι δεν είναι ανάγκη να υπερασπίζεσαι την μουσική που ακούς σε κανέναν, αρκεί να μη μασάς και να συνεχίζεις να την ακούς...
    oulaloum
    24.05.2006, 15:47
    H Eurovision ανέκαθεν δεν με κέντριζε, ένας κιτσάτος θεσμός είναι κατ 'εμέ και τίποτα άλλο. Και ποτέ δεν μπόρεσα να εξηγήσω προς τί τέτοιος ντόρος, από που κι ως που ανάγεται σε εθνική υπόθεση και χρηματοδοτείται με τα λεφτά του κοσμάκη κάτι το οποίο δεν συμβάλλει ούτε στο ελάχιστο στη διεύρυνση των αισθητικών μας αξιών. Το αυτό φαίνεται και από τα τραγούδια που κέρδιζαν μέχρι τώρα την 1η θέση, αν είναι τόοοσο σημαντικός θεσμός γιατί δεν ακούγεται κανένα από αυτά που κέρδισαν μια θέση στο βάθρο? Α ναι, ξέχασα, το Shake it και το Number One βομβαρδίζουν ανελέητα τα αυτάκια μας την καλοκαιρινή σεζόν στα club.. είμαστε οι πρώτοι ίσον είμαστε οι καλύτεροι, Ευρωπαίοι eat our dust..
    Σε κάθε περίπτωση, ούτε και φέτος "αξιώθηκα" να την παρακολουθήσω, δεν μπόρεσα όμως να αντισταθώ στον πειρασμό να ακούσω εκ των υστέρων το τραγούδι των lordi, των "φρικιών" από την Φινλανδία που ήρθαν να χλευάσουν το πανηγύρι μπροστά στα μάτια μας. Αν πω ότι δεν χάρηκα θα πω ψέματα. Κρινοντάς το σαν τραγούδι έχω ακούσει σαφώς καλύτερα hard rock/metal κομμάτια αλλά για τα δεδομένα της Eurovision και για το αντισαχλαμαρίστικο προφίλ που ήθελε και κατάφερε να προβάλλει, μόνο και μόνο για αυτό τους παραδέχομαι. Ελπίζω μετά από αυτό κάποιοι να πάρουν το μήνυμα και αυτό το γελοίο θέαμα επιτέλους να πάρει τη θέση που του ανήκει, στον κάλαθο της ιστορίας μια για πάντα. Έχουμε τόσα και τόσα άλλα πιο σοβαρά και ναι, εθνικά/πολιτιστικά θέματα να ασχοληθούμε.

    Bruto
    24.05.2006, 15:59
    Περιμένω εναγωνίως τις αντιδράσεις των γκλαμουροκουτσομπολομεσημεριανοπρωϊνάδικων. Είμαι σίγουρος πως θα βγούν με τα μούτρα κατεβασμένα και θα εξαπολύουν μύδρους εναντίον των "τεράτων", των "αγρίων", της εμφάνισής τους, του τραγουδιού τους (που μεταξύ μας, μια χαρά κομματάκι ήταν, μου θύμισε glam metal των 80's. Σίγουρα καλύτερο από τις κλαψο*****κες φλόμπες και τις ανεγκέφαλες καψουροπαπαριές που ακούγονται και ακούστηκαν). Θα κλαίουν και θα οδύρονται που "αδικήθηκε" η Α.Ε.Σ (Απόλυτη Ελληνίδα Στάρ ζώα!) και μη σας πώ ότι θα βρίζουν και τον κόσμο που τους ψήφισε. Να πω το κρίμα μου, για πρώτη και ίσως τελευταία φορά στη Eurovision ψήφισα και εγώ τα γαμάτα Νορβηγάκια που πιάσαν το νόημα του κιτς πανηγυριού και της γενικότερης κατάπτωσης αυτού του διαγωνισμού και βγήκαν να κάνουν την πλακίτσα τους κοροϊδεύοντας τους πάντες με αττάκες όπως "για πρωϊνό φάγαμε κάτι μωρά" κλπ.
    Εμείς από την άλλη που αναδείξαμε το διαγωνισμό αυτό σε νέα Μεγάλη Ιδέα του Έθνους και στείλαμε εκεί το "βαρύ πυροβολικό" μας με ένα "καταπληκτικό" κομμάτι, χάσαμε το νόημα και -απορώ πραγματικά- καταλάβαμε μία πολύ καλή θέση, ενώ έπρεπε να βγούμε χαριστικά τελευταίοι. Οι στριγγλιές, οι θεατρινισμοί, τα άτσαλα κουνήματα του χεριού -εν είδει αισθαντικής και εκφραστικής ερμηνείας-, η απουσία δεύτερων φωνητικών,χορευτικού, και γενικότερα κάποιου σόου, έδωσαν στην Α.Ε.Σ ακέραιο αριθμό μεταξύ 2 και 4.
    Και πολύ της ήταν, μη ξεράσω. Έχει γίνει πλύση εγκεφάλου εδώ και χρόνια για αυτή την τύπισσα και την προσκυνάνε όλοι. Αμ που πας κυρά μου με τη διεθνή καριέρα σου, τα γεμάτα μεγάλα αμφιθέατρα του εξωτερικού κλπ; Διεθνής καριέρα δεν είναι να κάνεις συναυλίες για την ομογένεια, κακομοίρα, ε κακομοίρα. Και ναι είσαι μια 50αρα -που της φαίνεται- , φρέσκια όσο και τα ψάρια του Αλφαβητίξ (προχτές τους κάναμε τα 40), και δροσερή σα μπύρα που έχει μείνει δυό μέρες στον ήλιο.
    Και μεις έπρεπε να σε προσκυνάμε. Και άντε καλά εμείς. Εμάς κάθε μέρα μας βάλλουν από παντού για το πόσο γαμάτη, απίστευτη, απόλυτη, ιδανική, εξωπραγματική, αβυσσαλέα, υπέρμετρη και επική είσαι. Αλλά στους Ευρωπαίους δεν το πε κανένας φαίνεται και είναι τόσο μαλάκες που δεν το κατάλαβαν μόνοι τους. Αλλά βέβαια ρε παιδί μου, αυτοί είναι κάφροι, βάρβαροι, απολίτιστοι, ποταποί και χαμερπείς αντίχριστοι και ψηφίσαν τα τέρατα. Ναι αλλά τα ψηφίσαμε και εμείς!! Χαιρετίζω λοιπόν τη νεολαία της Ελλάδας που αντιστάθηκε στην μπουζουκοκουλτούρα, τη γαρδένια νεκροταφείου, τη φορμόλη που βρωμάει η Α.Ε.Σ, και την πλύση εγκεφάλου των Μέσων Μαζικής Εξημέρωσης και ψηφισε τους γαμάτους Lordi, ενώ θα μπορούσε να ψηφίσει τις φλώρικες φλόμπες της Σουηδίας και της Ρωσσίας. ΈΤΣΙ!
    Η πλάκα είναι ότι θα μας βγάλουν μαλάκες στις ειδήσεις. Να το δείτε. Θα χώσουν, θα απογοητευτούν για τον ξεπεσμό του θεσμού. Και μετά θα πουν καμιά αττάκα του στύλ "ε ξέπεσε ο θεσμός, δεν υπάρχει λόγος να ξαναασχοληθούμε μωρέ, ένα πανηγυράκι είναι και στο κάτω κάτω σιγά και τι έγινε μωρέ. Είμαστε όμως ηθικοί νικητές γιατί η Α.Ε.Σ έδωσε κορυφαία παράσταση και πέσανε σαγώνια από την πόρωσή της. Και ΤΙΙΙ ΕΓΙΝΕ ΜΕ ΤΗΝ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ, ΠΩΣ ΚΑΙ ΔΩΣΑΜΕ 12 ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΑΦΡΟΥΣ; ΜΗΠΩΣ Η ΕΡΙΚΣΟΝ ΚΑΙ Η ΒΟΝΤΑΦΟΝ ΒΑΛΑΝ ΤΟ ΧΕΡΑΚΙ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΜΑΓΕΙΡΕΨΑΝ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ; ΤΙ ΛΕΤΕ;ΠΑΡΤΕ ΜΑΣ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΓΙΑ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΕΣ ΤΩΡΑ!"
    Ε ρε Lordi που σας χρειάζονται
    Του χρόνου, επειδή φαντάζομαι στην ΕΡΤ δεν πολυσκαμπάζουν απο τέτοια μουσική προτείνω να στείλουμε (αν υπάρχουν ακόμα αυτοί) κάποιον από τους παρακάτω : 1. Last drive (βρωμιάρηδες, κατεστραμμένοι, με γαμάτα κομματάκια, αλλα το εχουν διαλύσει νομίζω, δυστυχώς)
    2. Deus X Machina
    3. Make believe (δε νομίζω να υπάρχουν ακομα)
    4. Nightstalker (τους θυμάται κανείς ρε;)
    5. Και για τους παλιούς αναγνώστες του Metal Hammer : Γιώργος Τσιμπινουδάκης και Vaal
    6. Angelos Perlepes band (καλος κιθαρίστας ρε γαμώτο αλλα τον κοροϊδευε ολος ο κοσμος) (γνωστός και ως Angeldeep Perlepurple)
    7. και τέλος οι κορυφαίοι και επικοί Εξόριστοι του Δημήτρη Κατή (ή αλλιώς Δημήτρης Σκατής και οι Αξύριστοι)
    Υ.Γ : Και για αυτούς που φοβούνται τα τέρατα, μην ξεχνάτε ότι τα τέρατα μερικές φορές μας φοβούνται εξίσου, εμάς τους "φυσιολογικούς"... Και επίσης, μερικές φορές τα μεγαλύτερα τέρατα έχουν εμφάνιση αγγέλου.. ζώα..
    Υ.Γ2 : Και φυσικά έτσι είναι τα πράγματα. Παρακολουθώντας αυτή τη στιγμή ειδήσεις στο ALTER, έχω να πω ένα πράγμα : Η ΓΕΛΟΙΟΤΗΤΑ ΣΑΣ, Η ΥΠΟΚΡΙΣΙΑ ΣΑΣ, Η ΨΕΥΤΟΚΟΥΛΤΟΥΡΑ ΣΑΣ, Η ΓΕΝΕΤΙΚΗ ΒΛΑΚΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΑΝΑΝΟΙΞΟΥΜΕ ΤΗ ΜΑΚΡΟΝΗΣΟ.(Αττακα : Η εμφάνιση και το τραγούδι δεν έπεισαν τους έλληνες δημιουργούς. Δεν πειράζει παιδιά, πείσαν όλους τους υπόλοιπους που δεν παίρνουν κόκα και γαμιούνται με καμήλες φορώντας τα εσώρουχα της πεθαμένης γιαγιάς τους) Ειδικά αυτός ο Κούνδουρος -γνωστός φωτεινός παντογνώστης και κριτής των πάντων- πρέπει να κερδίσει ισόβια τιμητική θέση και θέση δημάρχου στα νέα στρατόπεδα συγκέντρωσης που προτείνω να φτιάξουμε. Θα στέλνουμε μόνο τέτοιους. Δημοσιογράφους, κριτικούς, σκηνοθέτες, κουτσομπόλες, γλάστρες, ριαλιτάδες, παίχτες ριάλιτι κλπ κλπ κλπ. Και δεν είναι πια λύση να κλείνουμε τις τηλεοράσεις και να ανεχόμαστε αυτή την απέραντη ηλιθιότητα. ΔΙΩΧΤΕ ΤΟΥΣ! ΟΞΩ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΟΞΩΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
    Συνέχεια κάνουν χαζές δηλώσεις και αναγκάζομαι να χώνω : "Απο ό,τι φαίνεται ψηφίσαν μόνο πιτσιρίκια". Ναι παιδιά, μόνο πιτσιρίκια, αμόρφωτα, απαίδευτα και κάφρικα. Ενώ τη Βίσση την ακούν μόνο άτομα σοβαρά, υπεύθυνα, με τουλάχιστον 3 πτυχία, 6 μεταπτυχιακά και 18 διδακτορικά.Ρε αει στο διάολο βλαμένοι.

    (To mynhma ayto to vrika apo allo site kai thelisa na to valw giati me kalyptei plirws)Telika den eimaste toso provata oso nomizoyn.To tragoydi kai h emfanisi ton lordi den me trelanan borw na pw an kai akoyw metal-hard rock hronia.Einai h monadikh fora sthn zvh moy poy pshfisa sthn eurovision kai ayto apo adidrash kai giati den ithela na akoyw opoy paw gia toys epomenoys 5 mines mia klapsomouniki balada poy thn egrapsan sto leoforio kathws erhontoysan..Pisteyw poloi skefthkan san emena.To periergo einai oti otan eihan erthei oi SLIPKNOT (kai aytoi me maskes einai alla pio kafroi) prin ligo kairo,eihe ginei hamos sta kanalia(erhode oi satanades kai diafores p**es)Parepiptwntos thelw na prosthesw oti axizoyn eythanasia atoma san thn SYLVIA NIGHT.Ti na psifisw re,ta alhtaria-kokakides Vissh-Karvelas kai ton gomeno ths ton mafiozo pws ton lene den xerw poy to paizoyn panagies?To hwrio thw eyrwphs sokaristhke!Re oust!
    revekka
    25.05.2006, 12:53
    Quote:

    Το μέλος Bruto στις 24-05-2006 στις 15:59 έγραψε:


    Συνέχεια κάνουν χαζές δηλώσεις και αναγκάζομαι να χώνω : "Απο ό,τι φαίνεται ψηφίσαν μόνο πιτσιρίκια". Ναι παιδιά, μόνο πιτσιρίκια, αμόρφωτα, απαίδευτα και κάφρικα. Ενώ τη Βίσση την ακούν μόνο άτομα σοβαρά, υπεύθυνα, με τουλάχιστον 3 πτυχία, 6 μεταπτυχιακά και 18 διδακτορικά.Ρε αει στο διάολο βλαμένοι.







    atrixospi8ikos
    04.06.2006, 00:54
    Prwsopika i eurovision den mou aresei alla kalutera nikites oi Lordoi para i Vissi.....!
    Giorgos_arazei
    04.06.2006, 02:48
    eurovision?τι ειναι αυτο? Ε ρε ανησυχιες που εχει ο κοσμος τελικα...
    Senious
    04.06.2006, 02:58
    Βασικα η eurovision ειναι πλεον ενα show. Δεν παιζει ρολο το τραγουδι μονο του... Η Αννα μπορουσε να βαλει τιποτα καλυτερο παντως... Αλλα βρε παιδια απλα τραγουδουσε η γυναικα... Οι Lordi εκτος απο ηχο ειχαν και.... Ε Ι Κ Ο Ν Α!!!
    Η εμφανιση παιζει το σημαντικοτερο ρολο δυστυχως ή ευτυχως... Παντως πιστευω πως αν φοραγε κατι καλυτερο η Αννα θα ειχαμε καλυτερη βαθμολογια...
    spiroos
    04.06.2006, 15:05
    Παιδια EuroVissiOFF!!!!! (κλεμμένο, αλλά καλό...). Πάμε για άλλα...
    Bruce_Dicki13
    04.06.2006, 22:25
    Μετα απο αυτο που εγινε πιστευω οτι ο διαγωνισμος θα παψει να ειναι πλεον pop!!!!
    Και μακαρι να γινει!!!!!!!!!!!
    picachu8
    11.06.2006, 20:53
    Eurovision Sucks...
    Vissi sucks...
    Everything....sucks...
    suicidalrocker
    12.06.2006, 16:53
    Καλά έκαναν και βγήκαν οι Φιλανδοί! Το ευχαριστήθηκα πάρα πολύ.. Δεν είναι τέρατα sorry κιόλας αλλά μόνο οι άσχετοι τους αποκαλούν τέρατα...Πολύ τέλειοι ήταν.. όσο για τη Βίσση εγώ περίμενα ότι θα είναι στην 24η θέση. Τώρα πώς κατάφερε και βγήκε στην 9η ένας θεός ξέρει!!
    ruffstuff
    20.07.2006, 22:00
    O μόνος λόγος που επαναφέρω αυτό το μπαγιάτικο θέμα είναι οτι συνεχίζω να ακούω και να διαβάζω οτι απο το αποτέλεσμα επωφελήθηκε το metal κοινό και γενικότερα το metal.

    Μπράβο σε όλους παιδιά εσείς που χαρήκατε!
    Τσουβαλιάσαμε μαζί μάυτούς τους κομπογιανήτες / απατεωνες τον R.J.Dio, Judas Priest, Black Sabbath, Accept, Iron Maiden και πολλά άλλα ορόσημα τις σκληρής μουσικής.
    Και φυσικά εμάς τους φίλους αυτής της μουσικής άποψης.

    Θα πετάξω όλη τη δισκογραφία του 80' και θα ακούω μόνο Lordy..άσε που θα βάλω και μάσκα αποκριάτικη!
    Αυτό είναι το metal οι Lordy....

    The vision never dies life's a never ending wheel!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ruffstuff στις 20-07-2006 22:12 ]


    atrixospi8ikos
    20.07.2006, 22:04
    Το μέλος ruffstuff στις 20-07-2006 στις 22:00 έγραψε...
    Παράθεση:

    O μόνος λόγος που επαναφέρω αυτό το μπαγιάτικο θέμα είναι οτι συνεχίζω να ακούω και να διαβάζω οτι απο το αποτέλεσμα επωφελήθηκε το metal κοινό και γενικότερα το metal.

    Μπράβο σε όλους παιδιά εσείς που χαρήκατε!
    Τσουβαλιάσαμε μαζί μάυτούς τους κομπογιανήτες / απατεωνες τον R.J.Dio, Judas Priest, Black Sabbath, Accept, Iron Maiden και πολλά άλλα ορόσημα τις σκληρής μουσικής.
    Και φυσικά εμάς τους φίλους αυτής της μουσικής άποψης.

    Θα πετάξω όλη τη δισκογραφία του 80' και θα ακούω μόνο Lordy..άσε που θα βάλω και μάσκα αποκριάτικη!

    Polli kala ta les an kai den mou aresi i mettal....alla den mporoume na sigkrinoume tous Lordi me R.J.Dio, Judas Priest, Black Sabbath, Accept, Iron Maiden!!!
    sindy-windy
    20.07.2006, 22:09
    πιστευω πως η νικη των lordi, απο εδω και περα θα αλλαξει τα δεδομενα της eurovision, του χρονου σιγουρα , θα δουμε κατι το εντελως διαφορετικο απο αυτο που ειχαμε συνηθησει εως τωρα!!!
    nikos_f3n
    21.07.2006, 14:01
    Οταν ελεγα στους γονεις μου οτι θα βγουν οι Λορντι με κοροιδευαν. Οταν βγηκαν το βραδυ δεν κοιμηθηκα για να δω τι θα πουν τα πρωιναδικα. Παιδια ελεος. Η νεολαια μας λενε ειναι σατανισμενη, ολοι παιρνουν ναρκωτικα, μας εκαναν να νιωσουμε ολοι οι μεταλαδες σκουπιδια. Και το προβλημα ειναι πως πιστευουνε πως ειμαστε σκουπιδια!!! Αλλα ειχε βγει ενας στα παραθυρα και τους ξεφτιλλησε. Τους λεει, προτιματε η νεολαια να ακουει βισση και κοκκινου και πιεριδη, που ολοι οι στιχοι λενε γαμ...μαι με ολους, σε θελω τωρα, βρηκα αλλον και γουσταρω, sex και αλλες τετοιες μαλα..ες παρα να ακουνε ροκ η μεταλ που αν αναλυσεις τους στιχους τα περισσοτερα τραγουδια λενε σωστα πραγματα.
    the_mist
    21.07.2006, 15:13
    Όντως. Αυτό είναι γνωστό. Το metal και το rock είχαν πάντα πολύ καλύτερους στίχους από τα pop και τα σκυλάδικα.
    Έχω ακούσει επανειλημμένα ότι αυτοί που τραγουδάνε metal κάνουν χρίση ναρκωτικών. Ε και. Και η Βίσση που δεν τραγουδάει metal, κοκαΐνη έπαιρνε…!