ελληνική μουσική
    657 online   ·  210.830 μέλη

    Πανελλαδικές εξετάσεις

    rory166
    21.05.2006, 23:31
    εφτασε σχεδον η μεγαλη ωρα των πανελλαδικων εξετασεων για
    τους μαθητες της τριτης λυκειου...τωρα δεν ξερω εαν κολλαει η
    λεξη επιτελους η οχι...
    παντως εγω,εχοντας βρεθει σε αυτη τη διαδικασια πριν ενα χρονο
    δεν θα ελεγα επιτελους...αλλα τελος παντων....
    θελω να ευχηθω καλη επιτυχια και καλη δυναμη στα παιδια!!
    αυτες οι 2-3 βδομαδες ειναι και μετα ερχονται τα καλυτερα

    Υ.Γ.-οποιος μαθητης διαβαζει αυτο το topic καλυτερα ΝΑ
    ΚΛΕΙΣΕΙ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΚΑΝΑ ΒΙΒΛΙΟ!!

    αυτα...
    KIT_KAT
    21.05.2006, 23:42
    Έχω τον bro μου που δίνει, δεν τον φοβάμαι και ιδιαίτερα, και άλλωστε ό,τι είναι να γίνει θα γίνει.
    Πάντως η όλη φάση μου φαίνεται τόοοοοοσο μα τόοοοοοοσο μακρινή...
    georgianoua
    21.05.2006, 23:45
    Πριν ένα χρόνο βρισκόμουνα σ'αυτή τη θέση τώρα απολαμβάνω κάπως τους κοπους μιας ολοκληρης χρονιας
    maroulaki_321
    22.05.2006, 01:57
    Παιδιά πάνε 5 χρονια απο τότε, εχω τελειώσει και τις σπουδές μου, κι ακόμα υπάρχουν φορές που, εχω εφιάλτη οτι δίνω Χημεία στις πανελληνιες!!!

    Καλή επιτυχία σε όλους, έχω και τον αδερφούλη μου που ξεκινάει την Τρίτη με έκθεση, και είμαστε στην αγωνία. Αλλα είμαι σιγουρη πως όλα θα πανε καλα.

    Καλή δύναμη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    oulaloum
    22.05.2006, 02:11
    αλληλεγγύη στα πανελλαδικώς εξεταζόμενα αδέλφια..
    κουράγιο...σε όλους μας!

    Υ.Γ:θέλω να μείνω για πάντα στην προσαρμογή
    jorge
    22.05.2006, 10:55
    Καλή επιτυχία παιδάκια. Κλείστε το MusicHeaven, κλείστε την TV και για τις λίγες αυτές μέρες τρώτε καλά και κοιμηθείτε όσο παραπάνω μπορείτε. Εμείς εδώ είμαστε, δεν πάμε πουθενά. Αντε ντε, πατήστε το Power off
    Fler
    22.05.2006, 11:01
    Σας ευχαριστούμε πολύ..(μιας κι εγώ είμαι ανάμεσα σε αυτούς που αύριο ξεκινούν με Έκθεση..).Και μάλλον θα έλεγα ότι ασπάζομαι τη λέξη "επιτέλους" γιατί ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ και το μόνο που θέλω είναι να τελειώσει το μαρτύριο..Αυτά, διότι με περιμένουν πολύ σημαντικά θέματα..(πόλεμος,προπαγάνδα,νόμοι..και δε συμμαζεύεται..).



    rory166
    22.05.2006, 19:33
    καλα μην κολλατε εκει στο τι εχει η υλη του βιβλιου...οτι να'ναι βαζουν αυτοι
    οπως σε εμας με ενα θεμα για τα αδεσποτα που μας ειχαν στις πανελλαδικες
    της Β λυκειου

    antonLOrd
    22.05.2006, 21:10
    Ευχαριστώ πολύ.. Καλό κουράγιο.. Άντε να τελειώσουν όλα καλά και να Musicheavenίζουμε 25 ώρες την μέρα....
    yokor
    22.05.2006, 21:25
    Καλή επιτυχία σε όλους!Μπορεί οι εξετάσεις να είναι μια ψυχοφθόρα διαδικασία, σκεφτείτε όμως ότι είναι η τελευταία δύσκολη σας δοκιμασία. Στο Πανεπιστήμιο τα πράγματα είναι πολύ διαφορετικά, πολύ πιο χαλαρά... Άντε, και.... "καλή τύχη μάγκες", όπως θα έλεγε και ο Μέγας Σιδηρόπουλος!!!
    houlina
    22.05.2006, 23:09
    αααααααααα!!!
    κι εγώ αρχίζω Τετάρτη (Παγκύπριες) !!!!
    αντε να τελιώνουμε σιγά σιγά!!!
    vasilis23
    22.05.2006, 23:14
    Καλη επιτυχια παιδια!!!Ακουστε και τη συμβουλη του rory166 μερικοι μερικοι..... ειιιι εσεις οι απο πανωωωω!!!!!!
    houlina
    22.05.2006, 23:16
    Quote:

    Το μέλος vasilis23 στις 22-05-2006 στις 23:14 έγραψε:

    Καλη επιτυχια παιδια!!!Ακουστε και τη συμβουλη του rory166 μερικοι μερικοι..... ειιιι εσεις οι απο πανωωωω!!!!!!





    χεχεχε! το εμπεδώσαμε !!!

    alexia-vicky
    22.05.2006, 23:21
    καλη επιτυχια σε ολους και ολες...οσο γινεται λιγοτερο αγχος, καλο φαγητο και αρκετο υπνο..!!!σκεφτειτε θετικα και οτι ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ!!!!


    maroulaki_321
    23.05.2006, 13:15
    ΘΕΜΑ ΕΚΘΕΣΗΣ

    "Βρίσκεστε στο πνευματικό κέντρο του δήμου σας, κι έχει γίνει μια φυσική καταστροφή, σε μία περιοχή της χώρας. Καλείστε να γραψετε μια ομιλία με σκοπο την ψυχολογική υποστήριξη των παιδιών αυτών (που επλήγησαν) και με ποιους τρόπους μπορεί η πολιτεία να ανακουφίσει αυτά τα παιδιά. Η ομιλία σας πρέπει να κρατάει περίπου 10 λεπτά."

    500-600 λέξεις.

    Ο bro μου κάνει πάρτυ εγραψε καλά, και λέει οτι το θέμα ήταν μη αναμενόμενο αλλα εύκολο. Και καθαρά Μπαμπινιωτικό
    Ελπίζω όλοι σας να πήγατε τέλεια.

    Καλη συνέχεια
    prochatz
    23.05.2006, 14:24
    Καλή επιτυχία και καλά αποτελέσματα σε όλους, σ' αυτό το τραγελαφικό που ονομάζεται "Πανελλήνιες εξετάσεις". Δεν ξέρω αν τα καλύτερα θα έρθουν, αυτό που ξέρω είναι ότι όσοι στοχεύουν ψηλά να ξέρουν ότι (δυστυχώς) θα γεράσουν αει διδασκόμενοι. Οι Πανελλήνιες δεν είναι παρά ένα βήμα από αυτά που θα ακολουθήσουν. Μην παρασύρεστε, δεν υπάρχουν μυστικά επιτυχίας, μαγικά κόλπα κλπ... απλά προσπαθείστε να φυλάξετε τις δυνάμεις σας μέχρι το τέλος. Αποφύγετε τους απανταχού ειδικούς Πανελληνιολόγους και μην βλέπετε τις λύσεις των θεμάτων στην τηλεόραση. Δυστυχώς, είναι η σειρά σας να αποδείξετε ότι δεν φτάσατε τυχαία εδώ που φτάσατε αλλά αξίζετε να προχωρήσετε. Καλή δύναμη στους εξεταζόμενους.
    Kotsiraki
    23.05.2006, 17:02
    Kαλή επιτυχία και καλή συνέχεια σε όλα τα παιδιά που δίνουν!!

    Ξεχωριστές ευχές στη φιλεναδίτσα μου, που προσπαθεί για μια ακόμη φορά φέτος!
    georgianoua
    23.05.2006, 17:06
    Και στο πολύ καλό και γλυκό μου φιλαράκι Αλέξανδρο που μετά από 6 χρόνια ξαναπροσπαθεί......

    Τον βοήθησε πολύ το γεγονός ότι σπούδασε δημοδιογραφία, έχει διαβάσει πάρα πολλά βιβλία μέχρι τώρα στη ζωή του και μπορεί και δίνει πιο εμπεριστατωμένες απόψεις.

    Ήταν ένα εύκολο θέμα γι'αυτόν. Άντε πάντα έτσι ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ
    alicia0
    23.05.2006, 17:10
    τα θεματα ηταν σχετικα ''βατα'' (οπως λενε) αν και το κειμενο που ηταν για περιλιψη δεν ειχε σχεδον καμια σχεση με το θεμα της εκθεσης.
    Επισης στο β' ερωτημα ζητουσε να βρουμε τον τροπο πειθους ενω ουσιαστικα οι τροποι πειθους ηταν 2. Τι γινετε σε τετοιες περιπτωσεις? Αχ....!
    Τωρα παμε στη βιολογια...για να δουμε τι θα γινει εκει!!
    Nafpaktos___
    23.05.2006, 17:29
    Quote:

    Το μέλος alicia0 στις 23-05-2006 στις 17:10 έγραψε:

    τα θεματα ηταν σχετικα ''βατα'' (οπως λενε) αν και το κειμενο που ηταν για περιλιψη δεν ειχε σχεδον καμια σχεση με το θεμα της εκθεσης.
    Επισης στο β' ερωτημα ζητουσε να βρουμε τον τροπο πειθους ενω ουσιαστικα οι τροποι πειθους ηταν 2. Τι γινετε σε τετοιες περιπτωσεις? Αχ....!
    Τωρα παμε στη βιολογια...για να δουμε τι θα γινει εκει!!





    Kι εγω ημουν αναμεσα σε ''επικληση στη λογικη'' και ''στο συναισθημα'' και εβαλα το δευτερο.
    Οσο για την εκθεση εκτος απο ηλιθιο θεμα ηταν και εκτος της υλης.
    Απαραδεκτοι!