ελληνική μουσική
    825 online   ·  210.849 μέλη

    Gilmour εναντίον Rolling Stones

    GL
    03.06.2006, 14:40
    Σε δηλώσεις του πάλαι ποτέ κιθαρίστα των Pink Floyd, Ντέϊβιντ Γκίλμορ στην Daily Telegraph, φαίνεται να κατηγορεί τους Stones που συνεχίζουν ακόμα να παίζουν ζωντανά, αφού όπως ομολόγησε, έχουν γεράσει και πρέπει να σταματήσουν.

    "Καταντά πια γελοίο" είπε ο Γκίλμορ. “Ο Μικ (Τζάγκερ) και ο Κιθ(Ρίτσαρντς) πρέπει να αποκτήσουν ζωή. Μοιάζει σαν σεξουαλικός ψυχαναγκασμός αυτό που κάνουν" συμπλήρωσε, αναφερόμενος στις περιοδείες τους…

    Βέβαια ο ίδιος ο Γκίλμορ, στα 60 του χρόνια πλέον, συνεχίζει να είναι ενεργός και να περιοδεύει κανονικά.



    Πηγή:pop-rock.gr
    Orfeus
    03.06.2006, 16:45
    Δεν τον καταλαβαίνω βέβαια τον David.

    David (1946)

    Mick (1944)
    Keith (1943)

    Πού κόλλησε;

    Έλα Dylan μου.... (πώς λέμε: έλα ....Χριστέ μου!!!)


    the_gunslinger
    04.06.2006, 15:38
    Απ'όσο μπορώ να καταλάβω το λέει γιατί οι Ρολινγκ Στόουνς ήταν ένα ξέσπασμα επάνω στη σκηνή με δυναμικότητα.Τι δυναμικότητα να έχουν τώρα οι παππούδες?Άδικα χαλούν το μύθο τους....
    Ο Gilmour παίζει κιθάρα...σολάρει...μαγεύει και τελος πάντων εξακολουθεί να προσφέρει ΜΟΥΣΙΚΗ!!!Το είδος που προσφέρει δεν θέλει και καμιά ιδιέταιρη σκηνική παρουσία, ούτε την είχε ποτέ.
    Orfeus
    04.06.2006, 15:49
    Μπα;;;;;;;;;;

    Και ποιος είναι αυτός παρακαλώ,που τραβάει τη γραμμή και λέει ότι μέχρι εδώ επιτρέπεται να ροκάρεις; Ποιος;


    kalouka
    05.06.2006, 10:29
    δηλαδή ο Gilmour που αποφάσισε μετά απο 22 χρόνια να βγάλει νεο δίσκο και να αρχίσει τις συναυλίες επειδή δεν χοροπηδάει στη σκηνή κάνει κάτι διαφορετικό;
    η αν δεν είχαν σκοτωθεί με τον Waters και τα ξαναβρίσκανε δεν θα έκαναν το ίδιο;
    αυτά με χαλάνε σε αυτούς που γουστάρω
    alterhoh
    05.06.2006, 13:17
    O Gilmour είναι ο ΜΕΓΙΣΤΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Υπεράνω όλων!!!!!!!!!!!!!!! Όταν μιλάτε γι' αυτόν, να πλένετε το στόμα σας πρώτα με στοματικό διάλυμα....
    Άντε τώρα...........................................................
    GL
    05.06.2006, 14:30
    Το μέλος alterhoh στις 05-06-2006 στις 13:17 έγραψε...
    Παράθεση:

    O Gilmour είναι ο ΜΕΓΙΣΤΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Υπεράνω όλων!!!!!!!!!!!!!!! Όταν μιλάτε γι' αυτόν, να πλένετε το στόμα σας πρώτα με στοματικό διάλυμα....
    Άντε τώρα...........................................................

    Χαλαρα φιλε!!Be Cool!!!
    Κανεις δεν ειναι υπερανω κανενος στην μουσικη που αγαπαμε!Απλα καποιους τους εκτιμαμαι περισσοτερο και αυτο ειναι ολο!
    Και στο λεω εγω αυτο που αν κοιταξεις την υπογραφη μου θα καταλαβεις και για μενα τι σημαινει Gilmour!Αλλα προς Θεου οχι και ετσι!!!


    kalouka
    05.06.2006, 14:42
    δυστυχώς με αυτά που λέει δεν δείχνει να είναι υπεράνω όλων
    άλλωστε τη μουσική του και την ακούω και μου αρέσει αυτο δεν σημαίνει ότι θα συμφωνώ και με τα λεγόμενά του

    και όπως είπε και ο GL χαλάρωσε επειδή ακριβώς μου αρέσει δεν γουστάρω αυτές τις δηλώσεις
    Orfeus
    05.06.2006, 15:01
    Το μέλος alterhoh στις 05-06-2006 στις 13:17 έγραψε...
    Παράθεση:

    O Gilmour είναι ο ΜΕΓΙΣΤΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Υπεράνω όλων!!!!!!!!!!!!!!! Όταν μιλάτε γι' αυτόν, να πλένετε το στόμα σας πρώτα με στοματικό διάλυμα....
    Άντε τώρα...........................................................



    To έπλυνα!!!!
    (άρα μπορώ να ......μιλήσω!!!!!)

    Λοιπόν που λες David......να προσέχουμε τι λέμε!!!! Εντάξει;;;
    yiannisyiannis
    05.06.2006, 15:55
    Λοιπόν τους αγαπώ και τους δυο……εντάξει τον David λίγο περισσότερο. Αυτό όμως που είπε ήταν χοντράδα. I am sorry David. Επειδή όμως οι καλλιτέχνες αυτού του διαμετρήματος είναι ΟΛΟΙ snob, αυτά τα περιμένουμε. Δεν τους παραγράφω ούτε τον εγωισμό, ούτε τον σνομπισμό, αλλά έτσι είναι πως να το κάνουμε. Οι snob και extreme συμπεριφορές των καλλιτεχνών είναι συνήθη φαινόμενα. Μήπως ο Mick δεν θα έχει πει κακίες γι' άλλους;