ελληνική μουσική
    489 online   ·  210.845 μέλη

    Οι άσχετες συνεργασίες του Ρέμου.

    jorge
    15.06.2006, 16:00
    Το μέλος mama στις 15-06-2006 στις 14:52 έγραψε...
    Παράθεση:

    ...παλιότερα άκουγα πολύ Νταλάρα


    Περίεργο. Συνήθως ο άνθρωπος αλλάζει προς το καλύτερο.
    Pucca
    15.06.2006, 16:10
    Το μέλος jorge στις 15-06-2006 στις 16:00 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το μέλος mama στις 15-06-2006 στις 14:52 έγραψε...
    Παράθεση:

    ...παλιότερα άκουγα πολύ Νταλάρα


    Περίεργο. Συνήθως ο άνθρωπος αλλάζει προς το καλύτερο.



    ρε Γιωργο sorry τωρα αλλα ο ανθρωπος μεχρι και την υπηκοότητα του αλλαξε απο ελληνική δηλαδη όσο και να θες να διαχωρήσεις τον ανθρωπο απο τον καλλιτέχνη καποια στιγμη λες "αμαν"!!! Η κατασταση του εχει ξεφυγει! Φανταζεσαι να μη μιλουσες του αδερφου σου γιατι "εκανε το λάθος" να έχει διαφορετικη μητέρα από εσένα!!!???
    mama
    15.06.2006, 16:10
    Το μέλος jorge στις 15-06-2006 στις 16:00 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το μέλος mama στις 15-06-2006 στις 14:52 έγραψε...
    Παράθεση:

    ...παλιότερα άκουγα πολύ Νταλάρα


    Περίεργο. Συνήθως ο άνθρωπος αλλάζει προς το καλύτερο.



    Εκτίμώ την αντιπάθειά σου αν κ δεν με ξέρεις.Το καλύτερο είναι σχετικό. Λυπάμαι αν σε ενοχλεί η άποψη μου αλλά δεν με ενοχλεί καθόλου το ειρωνικό σου σχολιο παρόλο που θα επρεπε.Στο κάτω κάτω γιατί ενοχληθηκες που δεν τον συμπαθώ; Σοι είστε;
    jorge
    15.06.2006, 16:30
    Δεν υπονόησα πως ο Ρέμος δεν είναι καλύτερος γιατί δε μπορείς να συγκρίνεις ανόμοια πράγματα. Σε λίγα χρόνια ίσως θα μπορώ να κάνω κάποια σύγκριση.

    Με την αλλαγή στην αισθητική σου απορώ. Πως γίνεται δηλαδή από εκεί που άκουγες "πολύ Νταλάρα" (και φαντάζομαι όλους τους συναφείς καλλιτέχνες πχ Αλεξίου) να το έχεις "γυρίσει" τώρα σε Καλομοίρα, Σαρμπελ κλπ.

    Μου φάνηκε περίεργη αυτή η αλλαγή στα γούστα σου και αυτό είναι όλο.
    christos-reg
    15.06.2006, 16:31
    Το μέλος Pucca στις 15-06-2006 στις 16:10 έγραψε...
    Παράθεση:
    ρε Γιωργο sorry τωρα αλλα ο ανθρωπος μεχρι και την υπηκοότητα του αλλαξε απο ελληνική


    Πότε συνέβη αυτό? Και σε τι την άλλαξε ακριβώς?
    georgianoua
    15.06.2006, 16:37
    Το μέλος christos-reg στις 15-06-2006 στις 16:31 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το μέλος Pucca στις 15-06-2006 στις 16:10 έγραψε...
    Παράθεση:
    ρε Γιωργο sorry τωρα αλλα ο ανθρωπος μεχρι και την υπηκοότητα του αλλαξε απο ελληνική


    Πότε συνέβη αυτό? Και σε τι την άλλαξε ακριβώς?



    Nα πω κουτσομπολιό εγώ; Είχα ακούσει κάποτε ότι ήταν τσιγγάνος.

    Πάντως ότι και αν είναι εγώ τον πάω με 1000
    mama
    15.06.2006, 16:45
    Το μέλος jorge στις 15-06-2006 στις 16:30 έγραψε...
    Παράθεση:

    Δεν υπονόησα πως ο Ρέμος δεν είναι καλύτερος γιατί δε μπορείς να συγκρίνεις ανόμοια πράγματα. Σε λίγα χρόνια ίσως θα μπορώ να κάνω κάποια σύγκριση.

    Με την αλλαγή στην αισθητική σου απορώ. Πως γίνεται δηλαδή από εκεί που άκουγες "πολύ Νταλάρα" (και φαντάζομαι όλους τους συναφείς καλλιτέχνες πχ Αλεξίου) να το έχεις "γυρίσει" τώρα σε Καλομοίρα, Σαρμπελ κλπ.

    Μου φάνηκε περίεργη αυτή η αλλαγή στα γούστα σου και αυτό είναι όλο.



    Δεν είπα ποτέ πως ακούω Καλομοίρα κ Σαρμπέλ αλλά ούτε οτι παλιότερα άκουγα μόνο Νταλάρα. Δεν μου αρέσει η Καλομοίρα ούτε ο Σαρμπέλ ακούω τα πάντα δεν έχω καποιο συγκεκριμένο είδος που μπορώ να πω πως λατρεύω ίσως σε ξενερώσω με αυτό που θα σου πώ αλλά μου αρέσει πολύ ο Τερζής ο Μητροπάνος ο Πάριος. Δεν το έχω γυρίσει πουθενά κ ήθελα να σου πω πως αυτο που έγραψες για τους ΟΝΙRΑΜΑ ήταν πολύ καλό γιατί όλοι ακούγαμε το "ΚΛΕΙΣΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ" κ κανείς δεν τους ήξερε (τουλάχιστον από τους δικούς μου γνωστούς) είναι καταπληκτικοί. Μια ερώτηση τελικά είσε σόι με τον Νταλάρα;(κανω χιούμορ)
    XeniaRodo
    15.06.2006, 16:46
    Το μέλος ageras στις 14-06-2006 στις 10:11 έγραψε...
    Παράθεση:

    Επειδή ξέρω κάποιο παρασκήνιο τον "πούλησαν" μερικοί καλλιτέχνες που ήταν να εμφανιστούν μαζί στην Θεσσαλονίκη.





    είδες, κυρ Aντώνη? την πάτησες...

    γιατι δε μου ζήταγες εμένα συνεργασία να δεις άμα θα σε πούλαγα ή όχι....
    τσ τσ τσ

    jorge
    15.06.2006, 16:48
    Το μέλος mama στις 15-06-2006 στις 16:45 έγραψε...
    Παράθεση:

    Μια ερώτηση τελικά είσε σόι με τον Νταλάρα;(κανω χιούμορ)




    mama
    15.06.2006, 16:54
    Α! μόνο μπύρες πίνετε!
    Pucca
    16.06.2006, 08:49
    Το μέλος christos-reg στις 15-06-2006 στις 16:31 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το μέλος Pucca στις 15-06-2006 στις 16:10 έγραψε...
    Παράθεση:
    ρε Γιωργο sorry τωρα αλλα ο ανθρωπος μεχρι και την υπηκοότητα του αλλαξε απο ελληνική


    Πότε συνέβη αυτό? Και σε τι την άλλαξε ακριβώς?



    Ο Νταλάρας άλλαξε την υπηκοότητα του από ελληνική σε κυπριακή. Φυσικά δεν έχουμε κάτι με τους φίλους από Κύπρο αλλά θεωρώ ότι είναι απαράδεκτο να απαρνείσε τη χώρα σου, μια χώρα που σε έκανε στο κάτω κάτω αυτό που είσαι. Να σημειώσω δε ότι αυτό έγινε σε μια περίοδο (πριν 10 χρόνια περίπου) που είχε συμφέροντα στην Κύπρο επιχειρηματικά και καλλιτεχνικά. Όταν το πήραν χαμπάρι
    οι δημοσιογράφοι, η δισκογραφική του άρχισε να προβάλει μια ιστορία ότι δήθεν το έκανε για να δηλώσει συμπαράσταση στο πρόβλημα της διχωτόμησης και άλλα τέτοια που αποδείχθηκε αργότερα ότι ηταν όλα επικοινωνιακά κόλπα. Και λέω αποδείχθηκε γιατί είχαν προαναγγελθεί διάφορες κινήσεις που θα γινόντουσαν στην πράσινη γραμμή με συναυλίες, τυμπανοκρουσίες και άλλα τέτοια που φυσικά ξεχάστηκαν μόλις ξεθύμανε η ιστορία της υπηκοότητας στα μέσα και δεν έγινε τίποτα.
    spiroos
    16.06.2006, 10:09
    Δεν ξέρω αν όσα λες είναι αλήθεια, πρέπει να είμστε πλήρως ενημερωμένοι και έγκυροι σε αυτά που γράφουμε και λέμε σχετικά με τρίτους. Αν το ξέρεις σίγουρα, οκ. Δεν έχει σημασία η καταγωγή του Νταλάρα, αν λεγόταν Νταράλας, αν έχει ξεκόψει από την οικογένειά του, αν δεν μιλιέται με την αδελφή του κτλ γνωστά. Αυτά είναι η τέχνη της Τατιάνας ας μην την οικειοποιούμαστε. Σημασία έχει ότι όλοι χρειάζονται και ο Σαρμπέλ και ο Αλκίνοος. Όποιος γνωρίζει τον εαυτό του δεν φοβάται μην τα μπερδέψει ή παρασυρθει απο τα τρυκ των δισκογραφικών που βρίσκονται σε αμοκ λόγω των πωλήσεων που ΔΕΝ κάνουν οι δίσκοι τους.

    Μama
    jorge
    16.06.2006, 11:18
    Το μέλος Pucca στις 16-06-2006 στις 08:49 έγραψε...
    Παράθεση:

    ... θεωρώ ότι είναι απαράδεκτο να απαρνείσε τη χώρα σου, μια χώρα που σε έκανε στο κάτω κάτω αυτό που είσαι.


    Τι γίνεται όμως αν την υπηκοότητα αυτή στην προσφέρει μια χώρα σαν την Κύπρο; Είναι τιμή. Όσον αφορά το τι σε κάνει αυτό που είσαι, θα έλεγα οτι σε κάνουν οι γονείς σου και ο εαυτός σου. Για ποιά χώρα μιλάμε; Όσον αφορά τα υπόλοιπα με κάλυψε ο spiroos.

    ---------------
    (Τα ΝΕΑ 03/06/1998)

    Με το κυπριακό διαβατήριο στα χέρια και την έκφραση της ικανοποίησης που φέρνει στο πρόσωπο ο αγώνας που έχει προηγηθεί, ο Γιώργος Νταλάρας δέχθηκε την κυπριακή υπηκοότητα. Ένα δείγμα αναγνώρισης και εκτίμησης από την πλευρά των Κυπρίων για τις δραστηριότητες του Γιώργου Νταλάρα στην Ελλάδα και παντού στον κόσμο, με συναυλίες και παρουσίες όπου κρίνεται πως έχει σημασία. Είχε επισημότητα, είχε καλεσμένους και πολλούς φίλους, η εκδήλωση που έγινε στο Σπίτι της Κύπρου, με κεντρικό πρόσωπο τον Γιώργο Νταλάρα, που εισέπραξε ακόμη μια φορά το χειροκρότημα για την αφοσίωσή του χρόνια τώρα στο πλευρό των Κυπρίων.
    ---------------

    christos-reg
    16.06.2006, 11:27
    Το μέλος Pucca έγραψε...
    Παράθεση:
    ... θεωρώ ότι είναι απαράδεκτο να απαρνείσε τη χώρα σου, μια χώρα που σε έκανε στο κάτω κάτω αυτό που είσαι.

    Παράθεση:
    ρε Γιωργο sorry τωρα αλλα ο ανθρωπος μεχρι και την υπηκοότητα του αλλαξε απο ελληνική


    Το ότι πήρε και την κυπριακή υπηκοότητα δεν σημαίνει ούτε ότι άλλαξε την ελληνική, ούτε βέβαια ότι την απαρνήθηκε. Απορώ με ποια λογική οδηγείστε σε αυτά τα συμπεράσματα μερικοί.
    Pucca
    16.06.2006, 11:56
    Θα μπορουσε να κρατήσει και τις 2 υπηκοότητες όπως τόσοι Έλληνες του εξωτερικού που διατηρούν συναισθηματικά και τις 2. Όσο για το ¨Τατιανιστικο ζήτημα¨ το θέμα ήταν κατά πόσο μπορουμε να διαχωρίζουμε έναν καλλιτέχνη απο την προσωπική του ζωή σε σχέση με τη δουλεία του, με αφορμή τις επιλογές γενικότερα του Ρέμου μετά το άδειασμα που του έκανε ο Νταλάρας λόγο του "είδους" που αντιπροσωπέυει (μετά από 1 σέζον μαζί του) και χρησιμοποιήθηκε ως παράδειγμα, έτσι προχώρησε η συζήτηση και όχι με αφορμή τον Νταλάρα και πως περνάει τη ζωή του.
    mama
    16.06.2006, 11:59
    Τέλος πάντων φτάνει με τον Νταλάρα.Μήπως ξέρετε αν θα κανει εμφανίσεις στην Θεσ/νικη φέτος το καλοκαίρι ο Τερζής; Αχχχχχ πέστε μου ναι τον λατρευώ είτε με καλό καιρό είτε με "ΠΑΛΙΟΚΑΙΡΟ"!!!!!

    spiroos
    jorge
    16.06.2006, 12:07
    Το μέλος mama στις 16-06-2006 στις 11:59 έγραψε...
    Παράθεση:

    Μήπως ξέρετε αν θα κανει εμφανίσεις στην Θεσ/νικη φέτος το καλοκαίρι ο Τερζής;


    Θα πρέπει ν' ανοίξεις άλλο topic γι' αυτό.
    mama
    16.06.2006, 12:26
    Το μέλος jorge στις 16-06-2006 στις 12:07 έγραψε...
    Παράθεση:

    Θα πρέπει ν' ανοίξεις άλλο topic γι' αυτό.


    Μπορείς να μου πεις ποιο; Είμαι κ λίγο ξανθιά κ λίγο άσχετη με Ιντερνετ!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 16-06-2006 13:13 ]


    XeniaRodo
    16.06.2006, 12:34
    μπορείς να ρωτήσεις εδώ αγαπητή:

    Πασχάλης Tερζής
    mama
    16.06.2006, 12:39
    Το μέλος XeniaRodo στις 16-06-2006 στις 12:34 έγραψε...
    Παράθεση:

    μπορείς να ρωτήσεις εδώ αγαπητή:

    Πασχάλης Tερζής



    Σε λατρεύω!!!!!!!!!!