ελληνική μουσική
    609 online   ·  210.826 μέλη

    Οι άσχετες συνεργασίες του Ρέμου.

    XeniaRodo
    16.06.2006, 13:27
    ει, δεν κάνει τίποτα... μια έυρεση πάνω δεξιά έκανα...


    mama
    16.06.2006, 13:34
    Το μέλος XeniaRodo στις 16-06-2006 στις 13:27 έγραψε...
    Παράθεση:

    ει, δεν κάνει τίποτα... μια έυρεση πάνω δεξιά έκανα...





    πάνω δεξιά; α! τα κόκκινα γραμματάκια "Αναζήτηση"!!!!!! "Γεια σας"
    κοιμάμαι!!!!!!
    jorge
    27.06.2006, 00:54
    Σ' έναν τέτοιο κόσμο, τίποτα δεν αποκλείεται τελείως, όχι. Είναι απλά η προσωπική μου αίσθηση.
    assasinos
    27.06.2006, 01:57
    xmmmm diafainetai mia psyxwsh kata tou Dalara h einai idea mou?
    Pucca
    27.06.2006, 08:07
    Νομίζω πως αυτό το θέμα με τον Νταλάρα έχει ξεφύγει λίγο και αισθάνομαι και έγω συνυπέυθηνη για αυτο που θέλωντας να τονισω τον κακό του χαρακτήρα μπήκα σε λεπτομέρειες, πάντως ο σκοπός μου δεν ήταν αυτός αλλά απλά ήθελα να τεκμηριώσω την άποψη ότι πρέπει να είναι οι επιλογές τον καλλίτεχνών 100% συνειδητές όχι για να μην ανέβουν ή κατέβουν στο επίπεδο κανενός αλλά γιατι δεν μπορει κάποιος να εμφανίζεται μαζί με κάποιον άλλο σχεδόν μια σεζόν να εισπράτει χρήματα κανονικότατα και μετά να λέει οτι ήταν λάθος και το επίπεδο χαμηλό κτλ. Όπως και το αντιστροφο βέβαια να κάνεις μια συνεργασια μόνο και μόνο για να γεμίσει το πρόγραμμά πριν από εσένα. Σαν τον Νταλάρα που προσβάλει συνεγάτες και τον εαυτό του τελικά και σαν τον Ρέμο που πάει και τραγουδάει όπου του πει το μάλλον κακό managment του είναι οι μισοι έλληνες τραγουδιστές και αυτο είναι μια άσχημη πραγματικότητα που όσο και αν δεν μας αρέσει υπάρχει.
    ageras
    27.06.2006, 14:51
    Λες οτι θες να τονίσεις τον άσχημο χαρακτήρα του Νταλάρα.Δεν είναι έτσι όπως τα λες όμως...Είχα την τύχη να είμαι σε καθημερινή επαφή μαζί του επί 7 μήνες σε δουλεια και μου έκανε εντύπωση η συμπεριφορά του απέναντι στους μουσικούς του σε μας,ήταν πολύ ευγενικός και έδειχνε τρομερό ενδιαφέρον για μας τους "μικρούς".όσα έμαθα εκείνη την σεζόν γύρω από την μουσική μέσω του Νταλάρα δεν τα είχα μάθει χρόνια τώρα που δουλεύω.Anyway, σεβαστή η αποψη σου άλλωστε δεν είσαι η πρώτη ή η τελευταία που νιώθει έτσι για αυτόν και φυσικά ο καθένας έχει το δικαίωμα της άποψης χώρις να είναι κατακριτέα!!!
    Για να επανέλθω λίγο στο θέμα μας.Το οτι ο Ρέμος συνεργάστηκε με τον Νταλάρα με την Πρωτοψάλτη με την Μαρινέλλα (τον επερχόμενο χειμώνα), δεν είναι μόνο θέμα managment αλλά ίσως είναι και δικές του επιλογές δικά του όνειρα...
    Άσχετα αν "πήγαν" ή δεν "πήγαν" τα σχήματα αυτά,κατά την δική μου ταπείνη άποψη κατάφερε να αλλάξει λίγο το σκηνικό στις πίστες.Βεβαία ακόμα τα μαύρα μας τα χάλια έχουμε αλλά ένας κούκος δεν φέρνει την άνοιξη...

    Πάντα φιλικά.
    jorge
    27.06.2006, 21:17
    Όχι Maraki, δεν εννούσα κάτι τέτοιο, ούτε έχω τέτοια αντίληψη. Προσωπικά θεωρώ πολύ καλή και την Παπαρίζου. Αλλά ας μην βγούμε κι άλλο εκτός θέματος, οπότε αν θες στείλε μου ΠΜ για συνέχεια της συζήτησης.


    Συνεχίζουμε με Αντώνη Ρέμο !
    chorrer
    27.06.2006, 21:39
    Κατω ο Νταλαρας!!!!
    Κατω ο Νταλαρας!!!!
    Κατω ο Νταλαρας!!!!
    Κατω ο Νταλαρας!!!!

    Οχι και ψυχωση κατα του Νταλαρα, ο τυπος ειναι φωτοτυπικο μηχανημα και ταμειακη μηχανη ταυτοχρονα!!!! Οσο για τον χαρακτηρα του, δεν ξερω πως φερετε στα καμαρινια, αλλα στη συναυλιες ειναι πολυ κωλ*******δο, αλλα πολυ κωλ*****δο μιλαμε!!!!


    Οσο για τον Ρεμο, δεν νομιζω οτι μπορει να κανει καμια ασχετη συνεργασια, ο τυπος ειναι παντελως ασχετος!!!!



    ..........Κατω ο Νταλαρας!!!!
    Κατω ο Νταλαρας!!!!
    Κατω ο Νταλαρας!!!!
    Κατω ο Νταλαρας!!!!


    Pucca
    28.06.2006, 08:52
    Το μέλος ageras στις 27-06-2006 στις 14:51 έγραψε...
    Παράθεση:


    Για να επανέλθω λίγο στο θέμα μας.Το οτι ο Ρέμος συνεργάστηκε με τον Νταλάρα με την Πρωτοψάλτη με την Μαρινέλλα (τον επερχόμενο χειμώνα), δεν είναι μόνο θέμα managment αλλά ίσως είναι και δικές του επιλογές δικά του όνειρα...
    Άσχετα αν "πήγαν" ή δεν "πήγαν" τα σχήματα αυτά,κατά την δική μου ταπείνη άποψη κατάφερε να αλλάξει λίγο το σκηνικό στις πίστες.Βεβαία ακόμα τα μαύρα μας τα χάλια έχουμε αλλά ένας κούκος δεν φέρνει την άνοιξη...

    Πάντα φιλικά.



    Ακριβώς αυτό είναι που με ενοχλεί και εμένα τόσο πολύ στο θέμα Νταλάρα. Ότι πάνω που είπαμε κάτι πάει να γίνει στα μαγαζιά με ακόμα μια τέτοια συνεργασία που σίγουρα μόνο καλά έχει να δώσει, γιατί την αξία του σαν φωνή δεν την αμφισβητώ, τελειώνουν οι εμφανίσεις και βγαίνει και αδειάζει τον Ρέμο, το μαγαζί που τον φιλοξένισε και τον κόσμο που πλήρωσε για να πάει να τον δεί. Μίλησε τόσο απαξιωτικά και σχεδόν με θράσος γαιτί ισχυρίστικε ότι δεν "ήξερε" και τι γίνεται στη νύχτα. Τι συμπεράσματα να βγάλει κανείς μετά από μιά τόσο αντιεπαγγελματική συμπεριφορά.
    Φαντάσου σαν τραγουδιστής που είσαι να ήσουν στη θέση του Ρέμου....
    dimitrapan
    28.06.2006, 09:02
    Το μέλος chorrer στις 27-06-2006 στις 21:39 έγραψε...
    Παράθεση:

    Κατω ο Νταλαρας!!!!
    Κατω ο Νταλαρας!!!!
    Κατω ο Νταλαρας!!!!
    Κατω ο Νταλαρας!!!!

    Οχι και ψυχωση κατα του Νταλαρα, ο τυπος ειναι φωτοτυπικο μηχανημα και ταμειακη μηχανη ταυτοχρονα!!!! Οσο για τον χαρακτηρα του, δεν ξερω πως φερετε στα καμαρινια, αλλα στη συναυλιες ειναι πολυ κωλ*******δο, αλλα πολυ κωλ*****δο μιλαμε!!!!


    Οσο για τον Ρεμο, δεν νομιζω οτι μπορει να κανει καμια ασχετη συνεργασια, ο τυπος ειναι παντελως ασχετος!!!!



    ..........Κατω ο Νταλαρας!!!!
    Κατω ο Νταλαρας!!!!
    Κατω ο Νταλαρας!!!!
    Κατω ο Νταλαρας!!!!





    Φίλε Chorrer, νομίζω ότι ξέχασες να πεις... "Κάτω ο Νταλάρας"