ελληνική μουσική
    826 online   ·  210.851 μέλη
    RoCkLiViN2
    25.01.2008, 15:10
    Ki egw mesa... tha forame ta tuxedo mas kai tha bgainoume sti skini.... oso gia tin apostasi, upasxei lusi.... Pws kanoun sunedriaseis kai milane mesw link ??? to idio ki emeis....
    deathminor88
    25.01.2008, 15:22
    Καλά δεν σε έθιξε κιόλας. Ηρέμησε.
    RoCkLiViN2
    25.01.2008, 15:24
    Παράθεση:

    Το μέλος ---Snake--- στις 25-01-2008 στις 15:14 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος RoCkLiViN2 στις 25-01-2008 στις 11:31 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος ---Snake--- στις 25-01-2008 στις 11:01 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος sigur στις 25-01-2008 στις 10:24 έγραψε...

    τα συγκριτικά επίθετα : καλύτερος και χειρότερος , για να έχουν μια υπόσταση σε συζητήσεις περί τέχνης , θα πρέπει να συνοδεύονται από κριτήρια. Στην συγκεκριμένη από μουσικά κριτήρια. Βέβαια στην παρούσα κουβέντα είναι δύσκολο να μπουν καθώς κάθε σχήμα υπηρετεί άλλο είδος μουσικής, άλλη δεκαετία ερεθίσματα και βιώματα, άλλη εθνικότητα (επομένως διαφορετικό μουσικο backround κλπ). Ε, ναι νομίζω οτι η σύγκριση είναι πέρα για πλερα άτοπη και αδόκιμη.
    Μεταξύ μας οι Pink Floyd άσκησαν επίδραση σε ένα κάρο μουσικά σχήματα που εμφανίστηκαν ύστερα από αυτούς, και σίγουρα αποτελούν αγαπημένο άκουσμα εκατομμυρίων ανθρώπων από πολλά φάσματα της μουσικής.Ίσως για τους Goin' Through δεν ισχύει κάτι τέτοιο...

    Ισως ...με έκανες και γέλασα πάλι...



    Kala snake asto... den to xeis... o sigur kala ta egrapse. Oi Pink Floyd einai isws ena ap ta pio epidrastika sugrotimata pou exoun perasei apo auton ton planiti pou legetai gi. Isws den to ksereis, alla einai ap tous prwtous pou eferan tin psuxedelia sti mousiki... kai apo autous epireastike kata ena megalo meros i psychedelic... Gi'auto sou lew... Asto...

    Καλά εσύ RoCkLiViN2 άλλα διαβάζεις κι άλλα καταλαβένεις ! ! !
    Το δικό μου «ίσως» ήταν απάντηση στη πρόταση του sigur ...«Ίσως για τους Goin' Through δεν ισχύει κάτι τέτοιο...» το έπιασες ;;;
    Αν όχι δεν πειράζει έχεις καιρό ακόμα …


    Την επανάσταση θα την κάνουν οι μεταλάδες …




    Siga re snake....ok den to proseksa kala. kai ti egine ??? prepei na mas piroboliseis ??? Xalarwse.... Polu eristikos eisai wres wres...
    Brokenchord
    25.01.2008, 15:45
    Γα.......!!!!!! την παράθεση σας! Ξεκολλήστε λίγο με την παράθεση δεν υπάρχει λόγος και ασχημίζει και το forum! Μπορείτε απλός να αναφερθείτε σε αυτόν που απευθύνεστε χωρίς να κάνετε παράθεση!!!

    RoCkLiViN2
    25.01.2008, 16:04
    ok elikse... Pantws den sou pa na allakseis... apla den xreiazetai na arpazesai etsi... Tespa... Ola kala...
    stal1a
    27.01.2008, 16:48
    οπως ειπε κ ο Asimov-gr η ιστορια υπαρχει για να θυμουνται οι παλαιοτεροι κ να μαθαινουν οι νεοι...........Ρωτηστε τους πατεραδες μας να κανουν αυτη τη συγκριση που ζησανε κ στην εποχη των pink floyd αλλα ζουν κ στην εποχη των goin through να δουμε......Δεν μπορουμε να συγκρινουμε ουτε να ξεχωρισουμε...πρωτα απ ολα εχουν διαφορετικο στυλ μουσικης εκφρασης κ κατα δευτερον οι pink floyd κυριαρχησαν στα μουσικα δρωμενα κ εγκατασταθηκαν τοσα κ τοσα χρονια στις μουσικες σκηνες χωρις να χασουν την αιγλη τους....τι μου λετε ομως να συγκρινω?την διαχρονικοτητα με την σαπουνοφουσκα???????????
    pclos
    27.01.2008, 17:09
    re paidia ti thema einai ayto?????? kai exun prosypograpsei kai 113 melh?ntroph mu poy eimai o 114!!!! omg
    Bb
    03.02.2008, 17:00
    Οι μεν(pink floyd)εχουν επηρεασει την παγκοσμια μουσικη σκηνη και οι δε(G>T)παιζουν τραγουδακια με τη Βισση για τα ΦΡΑΓΚΑ!!!Αλλο το τι μου γινεσαι και αλλο το τι μου κανεις!!!!!!ΤΕΛΟΣ......
    STING
    03.02.2008, 17:22
    Καλά μη τρελαθούμε τελείως …άκου οι Goin' Through καλύτεροι από τους Pink Floyd …
    Να μου πείτε για τα Ημισκούμπρια μάλιστα…
    HorizonEW
    05.02.2008, 19:19
    E ένταξη το παιδί δεν ξέρει από μούσκι ΣΙΓΟΥΡΑ!δεν μπορείς να συγκρίνεις μερικά χαζοχαρούμενα που νομίζουνε ότι φτιάχνουνε μουσική με ένα ΘΕΪΚΟ συγκρότημα όπως τους Pink Floyd!!!! καταρχάς οι Goin' Through δεν θα μπορούσανε να φτάσουνε ούτε στο απειροελάχιστο την φιλοσοφία και την μαγεία τον Pink Floyd!!!!Από την μια οι Goin' Through μεταφέρουνε όλες τις ανούσιες καθημερινότητες τον ανθρώπων μέσα από κάτι που θέλουνε να λέγεται μουσική και από την άλλη πλευρά οι Pink Floyd δημιουργούνε "παραισθησιογόνα μουσική", ένα ακουστικό ναρκωτικό, ένα ζωντανό ψυχεδελικό όνειρο.Με λίγα λόγια την μαγεία που σου δημιουργεί για παράδειγμα το Shine On You Crazy Diamond δεν μπορεί να το πιάσει σε τίποτα ο θόρυβος που προκαλούνε οι Goin' Through.

    Pink Floyd


    (συγχωρέστε τα τυχόν ορθογραφικά λάθη)
    cobal
    06.02.2008, 12:14
    Καλα, ειναι δυνατον να δημιουργηθηκε, να υπαρχει ακομη και να συνεχιζουν να γραφουν για αυτο το θεμα????!!!!. ΗΜΑΡΤΟΝ