ελληνική μουσική
    700 online   ·  210.830 μέλη

    Συνάντηση του MusicHeaven στο SCHOOLWAVE !

    nefos
    25.06.2006, 19:19


    @ Καλά να περάσετε. Πάντως πολύ μου είχε αρέσει πέρσυ το όλο σκηνικό.
    Ο χώρος στο Γκάζι είναι άψογος, παντού έφηβοι με διαφορετικά στυλ ντυσίματος.
    Και μια παδικότητα ακόμα στα μάτια τους, που πολύ την γούσταρα.
    Περιμένοντας εντυπώσεις λοιπόν, καλή διασκέδαση!
    kata_to_nia
    26.06.2006, 09:54
    ηθελα να 'ερθω αλλα δεν μπορεσα...

    Πως περάσατε?
    XeniaRodo
    26.06.2006, 10:01
    θα μιλήσω με ντοκουμέντα.....
    jorge
    26.06.2006, 11:05
    Άντε, ακόμα;;
    XeniaRodo
    26.06.2006, 11:15
    be patient my friend,δεν τα έχουμε κατεβάσει ακόμα....

    T ο M ο ν α δ ι κ ό Φό ρ ο υ μ γ ι α T ρ α γ ο υ δ ι σ τ έ ς σ τ η ν E λ λ ά δ α
    tragoudi.forumer.com

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : XeniaRodo στις 26-06-2006 11:16 ]


    ageras
    26.06.2006, 11:17
    Δυστυχώς δεν μπόρεσα να έρθω εχθες λόγω ανωτέρας βίας....
    Είμαι σίγουρος οτι περάσατε υπέροχα.Next time!!
    jorge
    26.06.2006, 11:45
    Όπως τα λες Agera.

    Τα συγκροτήματα ήταν ένα κι ένα και το επίπεδο ήταν πολύ υψηλό. Και η διοργάνωση πολύ καλή. Μπράβο στο Δήμο της Αθήνας και στα παιδιά που συμμετείχαν. Να νιώθουν τυχερά που ζουν τέτοια φεστιβάλ. Εμείς δυστυχώς δεν τα προλάβαμε ως πιτσιρικάδες (στο σώμα, μια και στα μυαλά είμαστε ακόμα)

    Επίσης: Είναι μοναδική η αίσθηση να βλέπεις μπροστά σου την απίστευτη μπάντα του Αλκίνοου. Και ο ίδιος και η μπάντα είναι πολύ μακριά από άλλα σχήματα. Μιλάμε για τεράστια απόσταση... Αρρωστήσαμε πάλι... Ζημιά !


    Ξένιααααααα !! Άντε !!
    kata_to_nia
    26.06.2006, 11:52
    Εγώ τώρα αρρώστησα απο τη ζήλια μου....
    ηταν και η μπάντα?????
    και εγώ νόμιζα ότι θα παίξει 2-3 τραγουδάκια με την κιθάρα ώς guest και θα φύγει....aaaaaxxxxx

    κανένα βιντεάκι ωρε παιδιά???
    jorge
    26.06.2006, 12:08
    Έπαιξε γύρω στα 10-12 κομμάτια. Αναφέρω μερικά: Αδιέξοδο, Θα 'μαι κοντά σου, Ζηλεύει η Νύχτα, Προσκυνητής, Κεμάλ, Απόγευμα στο Δέντρο, Καθρέφτης, ο Κόσμος που Αλλάζει, Γιατί Δεν Έρχεσαι, Δεν Μπορώ, ένα ξένο που δεν ήξερα (ντουέτο με μια πιτσιρίκα που ανέβηκε στη σκηνή με το έτσι θέλω) κλπ...

    Στη μπάντα ήταν ο Καπηλίδης, ο Κιουρτσόγλου, ο ένας Παπαστάμου και ο Λάντσιας. Ο ένας χειρότερος από τον άλλον, τι να πω και τι να σχολιάσω... Απαράδεκτοι !

    Ευτυχώς δεν εμφανίστηκε και ο Σαββόπουλος, που ήταν κανονικά να πάρει μέρος. Τις προηγούμενες μέρες του φεστιβάλ εμφανίστηκαν κάποιες προκυρήξεις που τον απειλούσαν με ...γιαούρτωμα και ο ίδιος αποφάσισε να απαντήσει με μια λαϊκίστικη ανακοίνωση, που ανάμεσα στα άλλα περιελάμβανε και τον μικρό Άλεξ... Οτι να 'ναι...
    XeniaRodo
    26.06.2006, 12:09
    Aχ Jorge μη με αγχώνεις!

    Λοιπόν και για να προετοιμάσω το έδαφος να πω ότι εκεί στο φεστιβάλ είχαμε πολλή πέραση. Bέβαια! ο Jorge και ο Vouliakis φορούσαν τα μπλουζάκια MH (το δικό μου είναι στα άπλυτα) και έρχονταν διάφοροι και μας μιλούσαν, μας ζητούσαν αυτόγραφα, μας ρωτούσαν διάφορα....

    μας λέγανε "Ω! εσείς είστε από το MH? οι γνωστοί και διάσημοι?"
    Mέχρι και φωτογραφίες μας ζητούσαν να βγάλουμε μαζί τους...

    E? καλά δεν τα λέω
    jorge
    26.06.2006, 12:14
    Καλά τα λες. Εμένα με εκνεύρισε λίγο αυτός ο κοντούλης με την κοτσίδα που ήθελε ντε και καλά να βγει φωτογραφία με το team του MusicHeaven. Βρε λύσσα κακιά...

    Το κακό ήταν οτι του υποσχεθήκαμε να βάλουμε τη φωτογραφία στο site... Ξένιααααααα !! Αντε βάλτην γιατί με έχει ζαλίσει από το πρωί, μου στέλνει συνέχεια ΠΜ !
    alitissaNo16
    26.06.2006, 12:18
    αχ χάρη στη μάνα μου δεν πήγα το Σάββατο...Θα έπαιρνα το λεωφοριάκι μου από το ΚΤΕΛ και θα πήγαινα!
    κρίμα που δεν με άφησε...βασικά αν είχα παρέα θα πήγαινα αλλά τι να κάνουμε που όλοι ακούνε σκυλάδικα!!!!!!Ντροπή τους!!!!!!!!!
    Εξ αιτίας τους έχασα την μεγαλύτερη φάση της ζωής μου!!!!!!!!ΦΑΚ ΔΕΜ!
    XeniaRodo
    26.06.2006, 12:20
    Πω πω ναι, τον είχα ξεχάσει αυτόνε.... όντως πολύ ενοχλητικός τύπος...
    Kαι λίγο ψώνιο μου φάνηκε..... τσ τσ η σημερινή νεολαία παιδί μου, τι να πεις.

    Kαλά, για να σταματήσει να σε πρήζει θα τη στείλω πρώτη αυτή τη φωτογραφία....
    kata_to_nia
    26.06.2006, 12:21

    "Στη μπάντα ήταν ο Καπηλίδης, ο Κιουρτσόγλου, ο ένας Παπαστάμου και ο Λάντσιας. Ο ένας χειρότερος από τον άλλον, τι να πω και τι να σχολιάσω..." Απαράδεκτοι !



    Ααααα.....Θα σκάσω......Ανάθεμα τη βρωμοδουλιά μου......

    Θα Ξαναπαίξουν άραγε μαζι σε κανονική συναυλία κάποια στιγμή???Οι άνθρωποι είναι dream team, δεν το συζητάμε.....

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : kata_to_nia στις 26-06-2006 12:23 ]


    eleni
    26.06.2006, 12:23



    Ναι,και όχι μόνο εκεί.Και στα σουβλάκια.....
    Δεν είδες πόσο γρήγορα μας τα ετοίμασαν....
    Άντε Ξένια μου,μην αργείς......
    eleni
    26.06.2006, 12:31
    Το μέλος XeniaRodo στις 26-06-2006 στις 12:20 έγραψε...
    Παράθεση:

    Πω πω ναι, τον είχα ξεχάσει αυτόνε.... όντως πολύ ενοχλητικός τύπος...
    Kαι λίγο ψώνιο μου φάνηκε..... τσ τσ η σημερινή νεολαία παιδί μου, τι να πεις.

    Kαλά, για να σταματήσει να σε πρήζει θα τη στείλω πρώτη αυτή τη φωτογραφία....


    Όχι βρε παιδιά....κάνετε λάθος.Το παιδί ήρθε πάρα πολύ διακριτικά και ρώτησε τον jorge." Εδώ,εδώ,μήπως μπορώ να βγώ μια φωτογραφία μαζί σας,φανταστικέ admin"...
    Να του αρνηθείς????
    XeniaRodo
    26.06.2006, 12:53
    TA TAAAAAAN!
    (για την υπερφώτηση φταίω εγώ, πάνω στη βιασύνη μου ξέχασα να αλλάξω ρύθμηση στη μηχανή.... ζητώ συγγνώμη)



    επισυναπτόμενα: MusicHeaven_Alkinoossmall.jpg 
    jorge
    26.06.2006, 13:48
    Καλά, αυτός δεξιά είναι ο Vouliakis. Αυτός αριστερά του με τη μπανάνα και την κόκκινη μπλούζα ποιός είναι;;
    koini_maria
    26.06.2006, 13:53
    Το μέλος eleni στις 26-06-2006 στις 12:23 έγραψε...
    Παράθεση:




    Ναι,και όχι μόνο εκεί.Και στα σουβλάκια.....
    Δεν είδες πόσο γρήγορα μας τα ετοίμασαν....
    Άντε Ξένια μου,μην αργείς......



    Είμαι αρκετά αργόστροφη και δεν κατάλαβα αυτό που έγραψες , φίλτατη eleni ...
    Ποιοί σας ετοίμασαν σουβλάκια ; Η μπάντα ;

    Ήμουν και εγώ εκεί εχθές και το μόνο που έχω να πω είναι πως συγκινήθηκα στο έπακρο βλέποντας την παλιά καλή μουσική κομπανία επί σκηνής ...
    Μόνο ο David Lynch και ο Παπαστάμου ''ο πρεσβύτερος'' έλειπε (τον Μιλτιάδη Παπαστάμου , εννοώ) ...
    Νομίζω πως επι σκηνής είχαμε να τους δούμε όλους έτσι μαζεμένους από το 2004 , αν δεν απατώμαι ...

    Το τραγούδι που είπε μαζί με την κοπελιά που πετάχτηκε ήταν το ''Exit music (for a film)'' των Radiohead...

    Τι να πω ;
    Θα χρησιμοποιήσω μια πολυξοδεμένη , αλλά και ειλικρινή στην προκειμένη περίπτωση , φράση :
    Τους ευχαριστούμε πάρα πολύ !

    θα 'ρθω μια μέρα να σε βρω ...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : koini_maria στις 26-06-2006 13:58 ]


    jorge
    26.06.2006, 14:56
    Να και μια φώτο που έστειλε στο PhotoHeaven o andreas_dr :




    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 26-06-2006 14:56 ]