ελληνική μουσική
    693 online   ·  210.831 μέλη

    Η γνώμη σας για το κανάλι MAD

    tolaruba
    13.08.2006, 16:07
    Το μέλος sunwing στις 10-08-2006 στις 17:42 έγραψε...
    Παράθεση:

    Υποβιβάζει την αξία της μουσικής μέχρι σημείου κατ εμέ.
    Αφήστε που γενικώς σιχαίνομαι τα βιντεοκλιπς διότι βιάζουν τη σχεση μουσικής , μουσικού και ακροατή. Το κανάλι που σιχαίνομαι


    εδω θα συμφωνησω
    tzouv
    13.08.2006, 16:12
    Εγω δεν το παρακολουθο σχεδον καθολου γιατι βαζει συνεχεια τα ιδια και τα ιδια και ολα τα εμποροτραγουδα γιαυτο καθε Παρασκευη βραδυ απο το νοβα πιανω VH1 ROCK και γουσταρω κιολας....
    ViPeR
    13.08.2006, 21:57
    Χάλια μαύρα!!!! Απορώ ποιος το βλέπει…
    heartbreak-kid
    13.08.2006, 22:06
    Το μέλος ViPeR στις 13-08-2006 στις 21:57 έγραψε...
    Παράθεση:

    Χάλια μαύρα!!!! Απορώ ποιος το βλέπει…



    Εγώ!!!Μια χαρά είναι!Η μουσική που ακούν οι περισσότεροι από δω καλύπτεται από συγκεκριμένα ραδιόφωνα,για τα οποία από ό,τι έχω καταλάβει είναι ευχαριστημένοι.Το MAD δίνει την ευκαιρία στο εμπορικό τραγούδι να συνεχίση να...είναι εμπορικό και σε βιντεοκλιπ που δεν βλέπουμε αλλού,μιας και MTV γιοκ ανευ νόβα(ς), να γίνονται γνωστά σε μας.Παράδειγμα αναφέρω το dani california των peppers που είναι από τα καλλίτερα κλιπ που έχω δει τελευταία και που αν δεν το έπαιζε το MAD απλά...δεν θα το γνωρίζαμε...Ουραγοί θα ήμαστε και σ'αυτόν τον τομέα δηλαδη!!!Ας μην είμαστε αυστηροι με τέτοιου είδους καναλια.Μπορεί να υπηρετούν και το λεγόμενο εμπορικο τραγούδι,μιας και απί πίσω κρύβονται διαφημίσεις ουισκι και άλλων τινων,αλλά ταυτόχρονα κάνει και καλα πράγματακια.Καλή θέλησι να υπάρχη μόνο να τα δούμε...

    άνευ...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : heartbreak-kid στις 13-08-2006 22:08 ]


    rompa
    14.09.2006, 09:11
    Καλό κανάλι αλλά μπορεί σε διάστημα ενός τετάρτου να βάλει ξανά το ίδιο τραγούδι.Λειτουργεί όπως και οι περισσότεροι ραδιοφωνική εκπομπή.
    black_devil
    14.09.2006, 19:40
    Το MAD εχει και καλες και κακιες εκπομπες. Το experience zone ας πουμε , τα Σαββατοκυριακα και καποιες εκπομπες καθημερινες το βραδυ ειναι αρκετα καλες. Ειναι και αλλες ομως (ας μη μιλισω για το Γεωργαντα καλυτερα! ) που ειναι για να κανεις το σταυρο σου και επιδη πουλανε προβαλονται σε ωρες που παρακολουθει ο περισσοτερος κοσμος.

    Επισης ειναι το μονο οργανωμενο μουσικο καναλι στην Ελλαδα, κατι που του δινει αλλο ενα +.
    Και κατι διαγωνισμοι και κατι τετοια που κανει δεν ειναι κακα.

    Προσωπικα παρακολουθω πολυ λιγο MAD αλλα δεν το θεωρω αισχρο καναλι.
    tatsis
    19.04.2007, 13:26
    Απλά είναι ένα εμπορικό κανάλι. Δέν δίνει σημασία σε τραγούδια που αξίζουν.
    Απλά βάζουν ολα τα hitάκια και τα εμπορικά τραγούδια.
    Κάθε Τετάρτη (στις 12:30) έχει και μια εκπομπή με metal που και εκεί .... εμπορικά metal τραγούδια βάζουνε.... απλά δεν παρακολουθώ.... Προτιμο να μπώ στο youtoube και να δώ κανενα video clip παρά να κατσω μέχρι τισ 12:30 για να δώ...... μ@λ@κίες!!!!(sory κιόλας)


    tatsis
    19.04.2007, 13:28
    Παράθεση:

    Το μέλος heartbreak-kid στις 13-08-2006 στις 22:06 έγραψε...

    Το μέλος ViPeR στις 13-08-2006 στις 21:57 έγραψε...
    Παράθεση:

    Χάλια μαύρα!!!! Απορώ ποιος το βλέπει…



    Εγώ!!!Μια χαρά είναι!Η μουσική που ακούν οι περισσότεροι από δω καλύπτεται από συγκεκριμένα ραδιόφωνα,για τα οποία από ό,τι έχω καταλάβει είναι ευχαριστημένοι.Το MAD δίνει την ευκαιρία στο εμπορικό τραγούδι να συνεχίση να...είναι εμπορικό και σε βιντεοκλιπ που δεν βλέπουμε αλλού,μιας και MTV γιοκ ανευ νόβα(ς), να γίνονται γνωστά σε μας.Παράδειγμα αναφέρω το dani california των peppers που είναι από τα καλλίτερα κλιπ που έχω δει τελευταία και που αν δεν το έπαιζε το MAD απλά...δεν θα το γνωρίζαμε...Ουραγοί θα ήμαστε και σ'αυτόν τον τομέα δηλαδη!!!Ας μην είμαστε αυστηροι με τέτοιου είδους καναλια.Μπορεί να υπηρετούν και το λεγόμενο εμπορικο τραγούδι,μιας και απί πίσω κρύβονται διαφημίσεις ουισκι και άλλων τινων,αλλά ταυτόχρονα κάνει και καλα πράγματακια.Καλή θέλησι να υπάρχη μόνο να τα δούμε...

    άνευ...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : heartbreak-kid στις 13-08-2006 22:08 ]




    Κάνεις λάθος, άνετα θα μπορούσαμε να το δούμε στο youtube!!!!
    vasilis23
    19.04.2007, 13:45
    Εγω παλι βλεπω το Gtv!!! Εβαλε πριν λιγες μερες κατι παλια video clip του Περιδη,των Πυξ Λαξ και αλλων που δεν τα ειχα δει ποτε!!
    vero
    19.04.2007, 13:57
    οκ το μαδ ειναι ενα μετριο καναλι... γιατι πιο πολυ βαζει βλακειες αλλα εχει και καποιες φορες που αξιζει να το παρακολουθας..... οσο αφορα για την Τεταρτη που βαζει μεταλ.... δεν μ αρεσε και πολυ..........

    εγω μουσικο καναλι που παρακολουθω ειναι το VH1 γιατι βαζει πολυ ροκ και πολυ παλια
    zoumpourloudiko
    19.04.2007, 15:00
    αν εισαι 10-12 χρονων καλο ειναι! απο κει κ πανω απλα πρεπει να χεις γερα νευρα! το παρακολουθω ανελλειπως...οταν δε βρισκω το τηλεκοντρολ κ βαριεμαι να σηκωθω απο τον καναπε!!
    punkster
    19.04.2007, 15:06
    Ανιαρο μεχρι το κοκαλο...Ειδικα οι εκπομπες. Παρολη την καλη διαθεση που ειχα κατα καιρους, δεν εχω καταφερει ποτε να παρακολουθησω πανω απο 10λεπτο...


    sea_like_eyes
    19.04.2007, 15:57
    το γεγονος και μονο οτι εχει να κανει με μουσικη και μονο μουσικη...τι να πω ρε παιδια...εχει εκπομπες που''λενε'' και αλλες παλι που...anyway...εγω γουσταρω MAD
    sea_like_eyes
    19.04.2007, 15:59
    sorry...μα αν περιμενετε να δειτε θαλασσινο,μαλαμα,λουδοβικο μπλα μπλα...ε τοτε ο.κ..το καναλι ειναι παρακμη κτλ...
    jacamar
    19.04.2007, 16:06
    τι να κάνει μωρε κανάλι είναι δεν είναι φιλανθρωπικό ιδρυμα οπότε θα βάλει τα εμπορικά τραγούδια που έχουν ζήτηση.
    εντάξυ οι εκπομπές είναι λίγο κάπως (για την ακρίβια είναι για εγκεφαλικά παράλυτους...) και δεν είναι επαγγλματικές δουλειές.
    Παρόλα αυτά αφου έχει το μονοπώλειο έχει και ακροαματικότητες.
    και εντάξυ δεν περιμένει κανεις απο νεανικό κανάλι με την ονομασια MAD να παίζει λιγότερο εμπορικά (έντεχνα...) τραγούδια.
    Η γιαγια μου πάντως ολο το πρωί που κάνει δουλειές βάζει MAD....
    sea_like_eyes
    19.04.2007, 16:10
    ...για την ακρίβια είναι για εγκεφαλικά παράλυτους...)sorry Ναταλια μα...
    tsibitos
    19.04.2007, 16:11
    Παράθεση:

    Το μέλος heartbreak-kid στις 13-08-2006 στις 22:06 έγραψε...

    Το μέλος ViPeR στις 13-08-2006 στις 21:57 έγραψε...
    Παράθεση:

    Χάλια μαύρα!!!! Απορώ ποιος το βλέπει…



    Εγώ!!!Μια χαρά είναι!Η μουσική που ακούν οι περισσότεροι από δω καλύπτεται από συγκεκριμένα ραδιόφωνα,για τα οποία από ό,τι έχω καταλάβει είναι ευχαριστημένοι.Το MAD δίνει την ευκαιρία στο εμπορικό τραγούδι να συνεχίση να...είναι εμπορικό και σε βιντεοκλιπ που δεν βλέπουμε αλλού,μιας και MTV γιοκ ανευ νόβα(ς), να γίνονται γνωστά σε μας.Παράδειγμα αναφέρω το dani california των peppers που είναι από τα καλλίτερα κλιπ που έχω δει τελευταία και που αν δεν το έπαιζε το MAD απλά...δεν θα το γνωρίζαμε...Ουραγοί θα ήμαστε και σ'αυτόν τον τομέα δηλαδη!!!Ας μην είμαστε αυστηροι με τέτοιου είδους καναλια.Μπορεί να υπηρετούν και το λεγόμενο εμπορικο τραγούδι,μιας και απί πίσω κρύβονται διαφημίσεις ουισκι και άλλων τινων,αλλά ταυτόχρονα κάνει και καλα πράγματακια.Καλή θέλησι να υπάρχη μόνο να τα δούμε...

    άνευ...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : heartbreak-kid στις 13-08-2006 22:08 ]








    jacamar
    19.04.2007, 16:13
    Παράθεση:

    Το μέλος sea_like_eyes στις 19-04-2007 στις 16:10 έγραψε...

    ...για την ακρίβια είναι για εγκεφαλικά παράλυτους...)sorry Ναταλια μα...



    βρε sea μου παρακολουθείς την εκπομπή και καίγονται ένα ένα τα εγκεφαλικά σοθ κύτταρα....άρα μετά είσαι εγκεφαλικά παράλυτος!!!!!!!!!!!!!!!
    ε εντάξυ γνώμη μου έτσι?
    sea_like_eyes
    19.04.2007, 16:20
    τεσπα....δεν θα απαντησω....απλα σκεψου πως αμα λεγαμε οοοολοι την γνωμη μας...ετσι...χωρις τροπο...θα ειχαμε γινει...
    jacamar
    19.04.2007, 16:27
    οκ δεν θα το ξανακάνω.....