ελληνική μουσική
    732 online   ·  210.848 μέλη

    Korg Triton Extreme και PCG Files

    Bilitos
    21.06.2006, 15:12
    Παιδια γειασας,
    Σας γράφω απο την γερμανία και μετά απο πολύ ψάξιμο ζητώ την βοήθεια απο Εσας.
    Έχω το Extreme και αγόρασα έτοιμους ήχους, αλλά όπως και θάθελα να ταξινομίσω τους ἠχους μου ( PCG Files )ανάλογα διότη εχω εδώ που τα λέμε ήχους που δεν χρειάζονται.
    Θα΄θελα λοιπον ενα προγραμμα για τον υπολογιστή το οποίο να μπορείς να πάρεις τούς
    έτοιμους ήχους να τους επεξεργαστής και ότι δεν σου χρειάζεται να το σβυνεις, έτσι μπορείς να καθαρισεις τα PCG Files και να κανεις δικα σου όπως θεωρείς σωστά.
    Παραδόξως με έγραψε η KORG γερμανίας και της αγγλιας οτι δεν υπἀρχει τέτοιο πρόγραμμα,
    τότε τίθεται το ερώτημα πως μπορεις να διαμορφωσεις τους ήχους σου
    Μήπως μπορεί κάποιος απο Εσάς να μου δώσει χείρα βοηθείας.

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων
    Μπιλίτος Παναγιώτης
    alafras
    24.06.2006, 02:01
    ισως κατι τετοιο: http://home.pages.at/cini/lelibby
    Bilitos
    24.06.2006, 12:45
    Ευγε Αλαφρα αυτο ειναι το προγραμμα που ζητουσα.
    Νασαι καλα σε ευχαριστω παρα πολυ. Γιασου Πανος


    ΥΓ. Εχεις προσωπικο Μυνημα

    ΗΛΘΩΝ ΗΔΩΝ ΚΑΙ ΑΠ'ΗΛΘΩΝ

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Bilitos στις 24-06-2006 12:59 ]


    Georgnik
    16.02.2007, 02:32
    Καλησπερα φιλοι μου,

    το λινκ δυστυχως ΔΕΝ δουλευει πλεον, μηπως θα μπορουσατε να μου το στειλετε; θελω και εγω ενα τετοιο προγραμμα που να μπορεις να βαλεις μια ταξη σε ηχους και ρυθμους!

    Ευχαριστω πολυ!
    harisx
    29.03.2007, 21:42
    Που μπορει καποιος να βρει PCG αρχεια ηχων;Υπαρχει καποια διευθηνση στο internet
    και αν υπαρχουν free ακομα καλυτερα.Επισης η μνημες που μπαινουν κατω απο το οργανο τι ρολο παιζουν;Ειναι απαραιτητη η Exp sample για να φορτωνω samples;
    alafras
    31.03.2007, 13:11
    http://www.korgforums.com
    dimar63
    12.05.2007, 12:50
    Geia sas paidia! Tha ithela na kano mia erotisi sxetika me to Triton Extreme. Gnorizei kapoios, an borei na ginei transpose xoris tin diadikasia clobal? Kai an nai pos?

    Efxaristo!
    alafras
    13.05.2007, 03:13
    Νομιζω οτι δεν γινεται αλλα δεν ειμαι σιγουρος. Ισως γινεται απο το pedal.
    Ψαξε εδω που θα σου πω:
    Πηγαινε στο global και μετα Foot και ψαξε στο Foot pedal Assign.
    Στο Le Που εχω εγω δεν εχει τιποτα για Transpose .Δες και στο extreme σου.
    EVANBEST
    04.01.2008, 19:34
    Παράθεση:

    Το μέλος Bilitos στις 21-06-2006 στις 15:12 έγραψε...

    Παιδια γειασας,
    Σας γράφω απο την γερμανία και μετά απο πολύ ψάξιμο ζητώ την βοήθεια απο Εσας.
    Έχω το Extreme και αγόρασα έτοιμους ήχους, αλλά όπως και θάθελα να ταξινομίσω τους ἠχους μου ( PCG Files )ανάλογα διότη εχω εδώ που τα λέμε ήχους που δεν χρειάζονται.
    Θα΄θελα λοιπον ενα προγραμμα για τον υπολογιστή το οποίο να μπορείς να πάρεις τούς
    έτοιμους ήχους να τους επεξεργαστής και ότι δεν σου χρειάζεται να το σβυνεις, έτσι μπορείς να καθαρισεις τα PCG Files και να κανεις δικα σου όπως θεωρείς σωστά.
    Παραδόξως με έγραψε η KORG γερμανίας και της αγγλιας οτι δεν υπἀρχει τέτοιο πρόγραμμα,
    τότε τίθεται το ερώτημα πως μπορεις να διαμορφωσεις τους ήχους σου
    Μήπως μπορεί κάποιος απο Εσάς να μου δώσει χείρα βοηθείας.

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων
    Μπιλίτος Παναγιώτης




    ΑΠΟ ΗΧΟΥΣ ΤΙ ΣΟΥ ΔΩΣΑΝΕ? ΚΑΛΟΥΣ??? ΣΕ ΡΩΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ (ΚΑΙΓΟΜΑΙ ΔΗΛΑΔΗ)! ΑΠΛΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΓΙΑ ΑΝΑΤΟΛΙΤΙΚΟΥΣ (ΒΙΟΛΙΑ ΣΑΖΙ ΟΥΤΙ ΚΛΠ ΚΛΠ).
    ΑΝ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ ΚΑΝΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑΚΙ!
    Μ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΨΑΧΝΩ.
    Η ΑΝ ΞΕΡΕΤΕ ΑΠΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ
    Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.
    ΚΑΙ ΟΛΟΥΣ ΕΣΑΣ ΠΟΥ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ.
    vangelb78@yahoo.gr (ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ).

    ΥΣ: ΕΧΩ TRITON KAI TRITON LE

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : EVANBEST στις 04-01-2008 19:38 ]


    dek
    13.01.2008, 08:56
    dimar μπορεις να εχεις μονιμα τρανσπορταρισμενο απο το εντιτ του ηχου.εχει τρανσπορτ διπλα στις κυμματομορφες που διαλλεγεις.κανε το τρασπορτ που θελεις και σωσε τον ηχο.dek