ελληνική μουσική
    577 online   ·  210.844 μέλη

    Audioslave, τρίτο album

    ageras
    21.06.2006, 19:30


    Το τρίτο τους άλμπουμ πρόκειται να κυκλοφορήσουν οι Audioslave αυτό το φθινόπωρο. Το "Revelations" πρόκειται να κυκλοφορήσει στις 5 Σεπτεμβρίου από την Epic, σύμφωνα με το περίεργο συμβόλαιο που έχουν υπογράψει: Η μπάντα κυκλοφορεί μία στην Epic και μία στην Interscope.

    To πρώτο single "Original Fire" θα κυκλοφορήσει στο αμερικάνικο ραδιόφωνο στις 18 Ιουλίου. Το άλμπουμ έχει δώδεκα κομμάτια, η παραγωγή των οποίων ανήκει στον Brendan O'Brien και αποτελεί το follow-up στο "Out of Exile". Ακολουθεί το track list του "Revelations":

    "Revelations"
    "One And The Same"
    "Sound of a Gun"
    "Until We Fall"
    "Original Fire"
    "Broken City"
    "Somedays"
    "Shape of Things To Come"
    "Jewel of the Summertime"
    "Wide Awake"
    "Nothing Left To Say But Goodbye"
    "Moth"

    Πηγή:avopolis.gr//Τάσος Βογιατζής





    επισυναπτόμενα: audioslave.jpg 
    alitissaNo16
    22.06.2006, 12:02
    κάτι είχα ακούσει στην τηλεόραση...μερικές φορες βάζουν σοβαρά θέματα και όχι μαλακίες (σορρυ για την εκφραση) για βανδές και βίσσες...!


    Rasmio
    14.07.2006, 14:08
    στο επίσημο site μπορειτε να ακούσετε το 1o single!!!
    ειναι πολυ πιασαρικο
    ageras
    28.07.2006, 03:59
    Φήμες κυκλοφορούν που θέλουν το Revelations, το άλμπουμ των Αudioslave που θα κυκλοφορήσει τον Σεπτέμβριο, να είναι και το τελευταίο τους. Λέγεται πως ο Κρις Κορνέλ θέλει να ακολουθήσει σόλο καριέρα, ενώ ήδη έχει ακυρωθεί μια περιοδεία τους μέσα στο καλοκαίρι...



    Ανεπίσημες πληροφορίες θέλουν και τα λοιπά μέλη των Audioslave να έχουν δεχτεί πρόταση για επανασύνδεση των Rage Against the Machine, μαζί με τον Ζακ Ντε κα Ρόσα έναντι αδράς αμοιβής.


    Πηγή:pop-rock.gr

    rompa
    11.02.2007, 08:19
    Άραγε θα διαλυθούν οι Audioslave?

    Μήπως αυτό σημαίνει ότι θα επανενωθούν οι Rage Against the Machine ή ότι ο καθένας θα τραβήξει τον προσωπικό του καλλιτεχνικό δρόμο?

    Απ’ ότι φαίνεται ούτε ο Tom Morello ξέρει. Σε συνέντευξη του ο κιθαρίστας των Audioslave αρνήθηκε να σχολιάσει τις φήμες που θέλουν την μπάντα να μετράει μέρες, άφησε ανοιχτό το ενδεχόμενο να ξαναδούμε και πάλι μαζί τους Rage Against the Machine (πέρα του Coachella που είναι βέβαιο) και ταυτόχρονα δήλωσε ότι αυτή τη στιγμή τον ενδιαφέρει μόνο το project του, οι Nightwatchman.



    rompa
    17.02.2007, 12:17
    Οδεύουν προς διάλυση οι Audioslave

    Την αποχώρηση του από τους Audioslave ανακοίνωσε ο Κρις Κορνέλ, τραγουδιστής του συγκροτήματος, εξαιτίας “άλυτων προσωπικών συγκρούσεων και μουσικών διαφορών”. Ο Κορνέλ είναι πλέον έτοιμος να κυκλοφορήσει τον δεύτερο προσωπικό δίσκο του, ενώ δεν αποκλείει reunion των Soundgarden!

    “Οι Audioslave είναι κάτι με το οποίο δεν θέλω να ασχοληθώ πλέον”, δήλωσε ο Κορνέλ στο Billboard. “Υπήρχαν προβλήματα από την αρχή και τα χειριστήκαμε εξαιρετικά. Κάναμε τρεις σπουδαίους δίσκους. Ημαστε μπάντα που τα πήγε περίφημα, αλλά είχαμε και τις διαφορές μας. Πλέον, το μόνο που με απασχολεί είναι να κάνω τη δική μου μουσική”.

    Ο τραγουδιστής παραδέχτηκε επίσης, πως τον εξέπληξε η απόφαση των τριών πρώην Rage Against the Machine και συναδέλφων του στους Audioslave, να ξανασχηματίσουν την πρώην τους μπάντα για μία εμφάνιση στο φεστιβάλ Coachella τον ερχόμενο Απρίλιο, μαζί με τον Ζακ Ντε Λα Ρόσα. “Ποτέ δεν έμαθα ακριβώς για πιο λόγο είχαν διαλυθεί. Ξέρω μόνο πως κι εγώ προερχόμουν από μία μπάντα που είχε διαλυθεί πριν μερικά χρόνια και πως ήταν αυτή η εμπειρία”.

    Ο Κορνέλ δεν απέκλεισε το ενδεχόμενο να ξαναπαίξει κάποια στιγμή με τους Soundgarden: “Αν είναι να δώσουμε μια συναυλία, φυσικά δέχομαι. Αλλά μια περιοδεία νομίζω πως δεν έχει νόημα. Θεωρώ επίσης, πως είναι δυνατόν να ηχογραφήσουμε νέο άλμπουμ, αλλά δεν ξέρω ακόμα τι θα με έκανε να φτάσω εκεί. Πάντως μου αρέσει η ιδέα πως οι fans των Soundgarden μπορούν να ακούν τους παλιούς δίσκους μας χωρίς να ανησυχούν για μία συναυλία ή ένα νέο άλμπουμ που θα τους ξενερώσει”.