ελληνική μουσική
    812 online   ·  210.833 μέλη

    Συνάντηση στην Αθήνα!

    elina
    05.12.2003, 11:52
    Pws ta perasate pisteyw na itan poly wraia
    ta paideia pou pezane mousiki pws itane?
    jorge
    05.12.2003, 21:15
    Elina περάσαμε πολύ καλά, άξιζε το ξενύχτι!

    Γιορτάσαμε και τα γενέθλια του orpheus, o οποίος (μαζί με την γυναίκα του) ήρθε τελικά από Θεσσαλονίκη και όχι μόνο αυτό είχε και όρεξη να μας τραγουδήσει γνωστά, αλλά και δικά του τραγούδια

    Για την ιστορία θα αναφέρω και τα ονόματα όσων παρευρέθηκαν. Που ξέρουμε, ίσως να ήταν μια ιστορική συνάντηση !

    Gate (αίσχος, μας έστησε!), Vagabond (τελικά δεν έγινε αυτό που περιμέναμε), EfteriPalasidou (best smile), Jorge, athensmike (καλορίζικο η νέα μηχανή!), MariahN , myrtw (όλα τα λεφτά), aggeliki (θα σε προσηλυτίσουμε και σένα!), Orpheus & Πένυ (ετοιμάστε χώρο πάνω, γιού νόου!) , Hastaroth (ο ντράμερ μας), _a_r_i_s_ (πίνουμε άλλο ένα;;), chksen (μη σε χάσουμε!), Μαρία (κι ας άργησε) και βέβαια οι Astron ("μα δεν ακούω τη φωνή μου εδώ πάνω!") και Giorgos (τρελά κέφια ο τύπος!)

    Όροι χρήσης Forum | Συχνές Ερωτήσεις
    Επισκευθείτε τους υποστηρικτές μας: RainHost

    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: jorge on 08-12-2003 14:29 ]
    _a_r_i_s_
    05.12.2003, 21:59
    Opa den to katalaba to "sxoliaki" dhladh peirame to xrisma toy poth?a oxi oxi to diapseudw kathgorimatika 4 drambue kai mia mpiritsa den einai kai toso kako na (ei)p(i)w8oun...allwste mporeite na rwthsete kai tous agaphtous filous gia to poso sugrathmeno kai swsto htan to driving mou (an 3eperasoume to oti me katadiwkan 30 ths omados Z...)kala plaka kanw h alh8eia einai pws to prwi duskoleuthka na shkw8w...pantws a3ize ton kopo,ta paidia htan apsoga sto tragoudi (oloi osoi tragoudhsan)!na to 3anakanoume suntoma elpizw ante kai se kana taberneio isws gia kamia masa...
    _a_r_i_s_
    05.12.2003, 22:00
    ena johnny cocka me 2 pagakia akomh parakalw
    gate
    05.12.2003, 23:01
    Επιβεβαιώνω όλα τα ανωτέρω...και το αίσχος για το στήσιμο...

    Παύλος (Astron), Γιώργος (Giorgos) και Γιώργος (εκ Θεσσαλονίκης...Orpheus) υπέροχοι...
    Χαρά στην υπομονή τους που δε μας είπαν καμιά βαριά κουβέντα με τόσο "μπούρου μπούρου" από κάτω... Giorgo σου πέρασε ο πονοκέφαλος ;
    Sorry παιδιά, ήταν ο ενθουσιασμός της συνάντησης
    Έχω να καταγγείλω πάντως ότι τη μεγαλύτερη φασαρία έκανε ο ARIS. Έχω και μάρτυρες...
    Hastaroth
    05.12.2003, 23:15
    Ωραία ήταν όντως,κρίμα που δέν μπορούσα να μείνω περισσότερο αλλά τίς καθημερινές λόγω δουλειάς ξυπνάω πολύ νωρίς (σάν τους φαντάρους δηλαδή..).Να το επαναλάβουμε πάντως,και σύντομα.Αν οι συνθήκες το επιτρέπουν,μάλιστα,θα φέρω και εγώ κανένα όργανο (κανένα τουμπελέκι δηλαδή,μήν φανταστήτε να κουβαλήσω ολόκληρο σέτ τύμπανα...) γιά να εμπλουτιστή ο επί σκηνής ήχος...
    _a_r_i_s_
    05.12.2003, 23:45
    a etsi loipon e? ballomai apo pantou!!! pantws ofeilw na pw pws eimai ligaki fasariozos alla h apo pisw parea ekane poio polu fasaria! pantws zhtw sorrinia apo tous mousikous kai apo thn parea gia to entono tou fasarioxarakthra mou sto mellon den 8a 3anaginei!!!
    _a_r_i_s_
    05.12.2003, 23:48
    nomizw pws mou paei h fatsa auth:






    efterpipalasidou
    06.12.2003, 16:02
    βρε αρούλη, μη μασάς!...μπορεί να ήπιες κάτι λίγα ποτάκια...αλλά θα συνηγορήσω υπέρ σου...στην οδήγηση ήσουν άψογος...πήρες 100 πόντους για τις 2 γιαγιούλες και 500 πόντους για τις 5 νερατζιές!!
    ΠΛΑΚΑ κάνω... δεν έχω κανένα παράπονο...γύρισα σπίτι μου σώα και αβλαβής!
    Και για να σοβαρευτούμε και λιγάκι...την Πέμπτη το βράδυ πέρασα πολύ καλά,μου άρεσε το μαγαζί, τα παιδιά που τραγουδούσαν και πιο πολύ απ'όλα ευχαριστήθηκα το γεγονός ότι όλοι ταιριάξαμε με τη μία! ήταν λές και γνωριζόμαστε από καιρό!
    Εις το επανειδείν λοιπόν!
    Να περνάτε όλοι καλά!
    Hastaroth
    06.12.2003, 23:43
    Δηλαδή γιά να καταλάβω....η κάθε γιαγιούλα βαθμολογείται με 50 πόντους και η κάθε νεραντζιά με 100;

    ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΕΤΥΧΗ ΚΑΝΕΙΣ ΝΕΡΑΝΤΖΙΑ ΑΠΟ ΓΙΑΓΙΟΥΛΑ;

    Εγώ πάντως γύρισα σπίτι μου με ταξί.....
    Vagabond
    07.12.2003, 01:26
    Να δηλώσω κι εγώ κατενθουσιασμένη με όλους... όλοι σας είστε υπέροχοι και χάρηκα ειλικρινά που σας γνώρισα και από κοντά. Οι Giorgos, Astron και Orpheus ήταν καταπληκτικοί, αν και εμείς οφείλω να πω ότι ήμασταν η χειρότερη εξέδρα και το χειρότερο κοινό που έχω δει... έφταιγε αυτό που είπε και η Gate, ο ενθουσιασμός της συνάντησης, παρ' όλα αυτά προσωπικά αισθάνομαι άσχημα για όλην την φασαρία που κάναμε... συγγνώμη παιδιά... ό,τι και να πείτε δίκιο θα έχετε...
    jorge
    07.12.2003, 03:55
    Αν εμείς είμασταν η χειρότεροι εξέδρα, τι να πούμε για τους μπεκρήδες δίπλα μας; Όταν φωνάζουνε στο αυτί σου, αναγκαστικά και εσύ μιλάς πιο δυνατά.

    Ήταν και που δε γνωριζόμασταν κιόλας, έπρεπε να γίνουν και χίλιες δυο συστάσεις, να νιώσουν καλά και οι "νέοι-νέοι" της παρέας. Είμαι σίγουρος πως τα παιδιά θα μας συγχωρήσουν, καθώς ήταν πολύ ιδιαίτερες οι συνθήκες. Θέλω να τους ευχαριστήσω και εγώ, καθώς περάσαμε πολύ πολύ καλά
    Giorgos
    08.12.2003, 00:12
    Να ευχαριστήσω κι εγώ με τη σειρά μου όλα τα παιδιά που ήρθαν την βραδιά της Πέμπτης στην Boite. Χαίρομαι ειλικρινά που σας άρεσε το μουσικό αποτέλεσμα και κυρίως που νιώσατε σαν να ήσαστε από πριν μια παρέα. Να το επαναλάβουμε το συντομότερο.
    rapsodos
    08.12.2003, 10:06
    Ήρθε και η σειρά μου. Όχι, όχι δεν σας ξέχασα. Απλώς τώρα είμαι ξανά στο δίκτυο. Λοιπόν φίλοι μου, είμαι πλέον στη Θεσσαλονίκη. Θα ήθελα και εγώ να σχολιάσω τη συνάντησή μας αλλά θα έπρεπε να καταχραστώ αρκετό χώρο απο αυτήν τη συζήτηση. Είμαι και στη δουλειά τώρα και ο χρόνος ... ας είναι μωρέ,θα τον καταχραστώ.
    Όπως λοιπόν σχολίασαν προηγουμένως οι φίλοι απο το musicheaven προφανώς και χάσατε εσείς που δεν ήσασταν παρόντες. Ναι, ναι χάσατε.
    Χάσατε την ευκαιρία να γνωρίσετε το jorge. (χόρχε σε όσους έχουν πρόβλημα προφοράς) Την ψυχή του site, τον οργανωτή της συνάντησής μας, το άτομο που έκανε κάποιους απο εμάς να αγαπήσουμε σαν δικό μας το musicheaven. Τον jorge που μας υποδέχτηκε σαν να μας γνώριζε , σαν να μας ήξερε απο παλιά.
    Χάσατε την ευκαιρία να γνωρίσετε την Gate. Το πέπλο μυστηρίου που σκεπάζει το μύθο της (καλά ξεφεύγω τελείως). Την gate που με την ευγένειά της και μόνο μπορεί να σε μαγέψει, να σε κερδίσει απο την πρώτη στιγμή. Έχει και μία υπέροχη φωνή παρόλο που δεν την άκουσα την Πέμπτη live .Άκουσα όμως αποσπάσματα απο τη δουλεία της. (Καλή σου επιτυχία Νεκταρία μου, το αξίζεις ειλικρινά)
    Χάσατε ακόμα την efterpipalasidou. To best smile όπως είπε κάποιος. Το πιο γλυκό πρόσωπο λέω εγώ. Το κορίτσι που έχει τόσα να σου πει και την υπομονή να ακούει. Και φυσικά όλα τα λεφτά είναι αυτό το μελαγχολικό της βλέμμα.
    Τον _Α_r_i_s_ ? Αυτόν και αν δε χάσατε. Το αλατοπίπερο της κάθε παρέας. Είναι το παιδί που ποτέ δεν θα βαρεθείς μαζί του ακόμα και αν δεν έχετε τίποτα κοινό ( Αρη εμείς πάντως έχουμε, δεν το λέω για μένα) Ο Άρης λοιπόν της ζωντάνιας, της παιδικής τρέλας που όλοι κρύβουμε μέσα μας. Και που πίνει όσο ακριβώς χρειάζεται η κάθε περίσταση!!
    Χάσατε επίσης τη vagabond. Πόπη μου πολύ μακρυά καθόμασταν. Αλλά πάλι η Πόπη κάνει αισθητή την παρουσία της. Είναι καλός συνδυασμός με τον Άρη. Την επόμενη φορά λέω να τους κάνουμε το τραπέζι για να έρθουν σίγουρα. Και να τους βάλουμε να κάτσουν δίπλα-δίπλα.
    Φτάσαμε και στον Hastaroth. Κιθαρίστας ή ντράμερ? Αυτός προφανώς διάλεξε το δεύτερο. Και καλά έκανε να σας πω. Γέμισε ο τόπος κιθαρίστες. Είναι λοιπόν ο ντράμερ μας, ο γλυκύτατος και ευγενικότατος Αλβέρτος. Αλβέρτο μου την επόμενη φορά να το κάνουμε λες σε καμιά ταβερνούλα να μιλάμε χωρίς να ενοχλούμε τους μουσικούς?
    Χάσατε επίσης και τον Αthensmike. Ο Μιχάλης που οι περισσότεροι πλέον στο site ξέρουν το πρόσωπό του αλλά λίγοι από αυτούς τον έχουν γνωρίσει (είναι στο musicpages του site ακούστε τον) Μιχάλη γερά, μη μασάς, κάνε αυτό που γουστάρεις και αγαπάς.
    Και φτάσαμε επιτέλους στους μουσικούς. Τον Giorgos και τον Αstron. Γιώργο και Παύλο. Χαραμίζεστε παιδιά μου. Ειλικρινά, μπορείτε πολλά περισσότερα. Ξέρω, τα συζητήσαμε αλλά η αλήθεια να λέγεται. Ο Γιώργος λοιπόν είναι ο πιανίστας. Το άτομο ξέρει μουσική. Μπορεί να παίξει απροβάριστος που λέμε. Και εκτός όλων των θετικών που έχει ως μουσικός είναι και πάρα πολύ καλό παιδί. Τόσο που με μπερδεύει ώρες ώρες.
    Γιώργη μου σε ευχαριστώ παρα μα πάρα πολύ και υπόσχομαι ανταπόδοση . Ο Παύλος αν και μικρός ηλικιακά τα καταφέρνει τόσο καλά που την ηλικία την καταλαβαίνεις μόνο στο πρόσωπό του. Εχει μια υπέροχη φωνή, μελωδικότατη και ένα … θυμάστε το άστρο που έλεγε η Άσπα στο fame story? (όχι δεν το έβλεπα, αλλά έγιναν τόσες συζητήσεις) Αρκεί να το εκμεταλλευτεί. Παύλο και εσύ γερά, πάρε το Μιχάλη και ανοίξτε τα πανιά σας. Το ξέρω παιδιά είναι δύσκολο, αλλά τουλάχιστον προσπαθήστε.
    Τέλος χάσατε όλοι εσείς που δεν ήρθατε όλα τα υπόλοιπα μέλη του site που δυστυχώς δεν μπόρεσα να γνωρίσω περισσότερο – ήμασταν κάπως μακριά. Εύχομαι την επόμενη φορά να τα πούμε από πιο κοντά.
    Εγώ προσωπικά αλλά και η Πέννυ περάσαμε υπέροχα. Ευχαριστούμε όλα τα παιδιά που μας υποδέχτηκαν με τόση ζεστασιά και οικειότητα και να είναι σίγουροι ότι αυτή ήταν απλώς η αρχή. Τα καλύτερα δεν έχουν έρθει ακόμα. Σας ευχαριστώ για όλα και … θα τα ξαναπούμε σύντομα.
    odos_oveirwv
    08.12.2003, 14:03
    Orfea... kai ti dev tha'dina na nmouv kai egw ekei mazi sas... mporei to swma na mnv ntav ekei..alla eilikrina ekeivo to bradu mia psuxoula ntav mazi sas! Dustuxws briskome poly makrya kai to mono pou mporw na kanw pros to paron einai na elpizw gia kapoia akoma suvavtnsn to kalokairaki.
    gate
    08.12.2003, 14:21
    Είναι πολύ απλό....
    Όσοι διαβάσατε το παραπάνω κείμενο του Orpheus, καταλαβαίνετε τι χάσατε που δεν τον γνωρίσατε προσωπικά....

    Ευτυχώς που η ψυχή ...αποτυπώνεται στα λόγια μας...
    myrtw
    08.12.2003, 16:27
    "Zoume tis mikres mas istories sto kentro kai tis sunoikies.."

    Nomiza pws mia tetoia istoria ksekinhse thn perasmenh Pempth.. Kai htan polu omorfh apo ka8e apopsh (an8rwpoi kai mousikh). Elpizw na epanalhf8ei suntoma. filia se olous
    Astron
    10.12.2003, 14:44
    Έστω και καθυστερημένα θα ήθελα να ευχαριστήσω κι εγώ όλους τους φίλους που ήταν μαζί μας την περασμένη Πέμπτη αλλά και όσους ήθελαν να έρθουν αλλά δεν μπόρεσαν...
    Αν και ήταν μια σχετικά κακή βραδιά από άποψη ήχου και φασαρίας, τελικά η αίσθηση που μας έμεινε είναι μια γλυκιά χαρά που μπορέσαμε τελικά να γνωρίσουμε όλους εσάς.
    Ελπίζω να επαναληφθούν οι συναντήσεις!
    Σε ταβέρνα όμως θα ήταν ίσως προτιμότερο γιατί θα μπορέσουμε να τα πούμε και να γνωριστούμε με την ησυχία μας.

    Πάντως ανεξάρτητα από όλα αυτά, θα 'θελα να πω ότι κάθε μέλος του musicheaven είναι ευπρόσδεκτο στην boite και το αναφέρω αυτό επειδή μας δίνει πολύ μεγάλη χαρά να γνωρίζουμε οποιονδήποτε από αυτήν εδώ την μουσική μας παρέα και να δημιουργούμε μουσική μαζί του.
    (σημ Πέμπτη 25/12 και Πέμπτη 1/1 δεν παίζουμε λόγω εορτών).

    Πάντως τα Χριστούγεννα ίσως να είναι μια ευκαιρία για να κανονίσουμε συνάντηση για κουβεντούλα και φαγητό ίσως σε κάποια ταβέρνα.

    Ιδιαίτερες ευχαριστίες στον φίλο Γιώργο (orpheus) για τα πανέμορφα λόγια του αλλά και τα υπέροχα τραγούδια που μας έπαιξε στην boite, να σαι καλά Γιώργο!

    Θα συμφωνήσω με την Μυρτώ: μακάρι αυτή η συνάντηση να είναι η αρχή μιας τέτοιας ιστορίας ...

    Να 'στε όλοι καλά!
    Giorgos
    10.12.2003, 20:00
    Αρκετές φορές ξεκίνησα να γράφω, αφού είχα διαβάσει προηγουμένως το post του orpheus. Περιέργως πώς, ό,τι έγραφα, μετά το έσβηνα. Τελος πάντων, τι να γράψεις μετά από αυτά τα λόγια...

    Ίσως το μόνο που μπορώ να εκφράσω είναι οι ειλικρινείς μου ευχαριστίες για τα λεγόμενά σου, τόσο ως μουσικός όσο και ως άνθρωπος. Όσο για το άλλο, σε αυτή τη φάση, Γιώργο, προσπαθώ να ανεβαίνω βήμα-βήμα. Και δεν θέλω να γκρινιάζω ότι "α, αξίζω παραπάνω και αυτό δεν είναι τίποτα για μένα". Δουλεύω σκληρά (ίσως πιο σκληρά από ό,τι χρειάζεται) και κοιτάζω να εκμεταλλεύομαι όποια ευκαιρία έρθει. Και όνειρα έχω και φιλοδοξίες, όμως ο χώρος -το ξέρεις καλά- είναι από τους πλέον δύσκολους. Υπάρχουν λίγες μουσικές σκηνές, το πρόβλημα του ήχου είναι το μείζον στις περισσότερες, οι εργασιακές σχέσεις ποτέ δεν είναι άψογες...αυτοί είναι οι κανόνες. Όσο καλύτερος γίνεσαι όμως, αποκτάς και περισσότερη δύναμη ώστε κάποτε να κατορθώσεις να δημιουργείς εσύ τους κανόνες. Μέχρι τότε...πολλή δουλειά και περισσότερη ακόμα υπομονή.

    Eύχομαι να βρω σύντομα το χρόνο για να ανηφορίσω στα μέρη σου και να μου δοθεί αντίστοιχα η ευκαιρία να σε ακούσω (ήδη το πρώτο δείγμα ήταν άκρως θετικό), κυρίως όμως να μιλήσουμε σαν άνθρωποι υπό διαφορετικές συνθήκες, χωρίς βαβούρα και πίεση χρόνου.

    Να 'σαι πάντα καλά και να είσαι σε όλη τη ζωή σου τόσο αυθεντικός όπως τώρα!


    Quote:

    08-12-2003 στις 10:06, orpheus :
    Και εκτός όλων των θετικών που έχει ως μουσικός είναι και πάρα πολύ καλό παιδί. Τόσο που με μπερδεύει ώρες ώρες.



    Έχω βγάλει τέτοια εικόνα προς τα έξω;;; Tώρα μπερδεύτηκα εγώ!
    Hastaroth
    10.12.2003, 23:31
    Νυσταγμένος αλλά και με κάποια καθυστέρηση (οι υποχρεώσεις γάρ...) απαντώ κι'εγώ μετά τίς "ανταποκρίσεις" τών υπολοίπων μελών.Αγαπητέ Orpheus,κι'εγώ θα ήθελα πολύ η επόμενη συνάντηση να είναι σε ταβερνάκι ώστε να μπορούμε να ακουγόμαστε όλοι όταν μιλάμε (αλλά και να μπορούμε να μιλάμε πιό άνετα,αφού δέν θα χρειάζεται η προσοχή μας να είναι στραμμένη πρός κάποιους καλλιτέχνες που να παίζουν εκείνη την ώρα).Ελπίζω η πρόταση αυτή να υλοποιηθή σύντομα.Στην Θεσσαλονίκη έχω έρθει αμέτρητες φορές,δυστυχώς όμως αυτή την περίοδο δέν μπορώ να κάνω ένα τέτοιο ταξίδι λόγω οικογενειακών προβλημάτων,οπότε μόνο άν η συνάντηση γίνη εδώ στην Αθήνα θα έχω την δυνατότητα να παρευρεθώ.Επίσης να πώ οτι καλό θα ήταν η επόμενη συνάντηση να οριστή γιά κάποια Παρασκευή ή Σάββατο ώστε να μπορώ και εγώ (και άλλοι επίσης,φαντάζομαι) να μείνω περισσότερη ώρα χωρίς να έχω το φάσμα τού πρωϊνού ξυπνήματος να με κυνηγά.Γιατί η βραδυά ήταν όντως πολύ ωραία,τα παιδιά που έπαιξαν ήταν πολύ καλοί (Orpheus εσένα δέν σε άκουσα "επί σκηνής",επιφυλάσσομαι γιά επόμενη φορά όμως) και ήθελα πολύ να μείνω περισσότερη ώρα να μιλήσω με όλους σας!....