ελληνική μουσική
    624 online   ·  210.830 μέλη

    Οι Guns N Roses στην Ελλάδα (2006)

    mediate
    03.03.2007, 00:11
    o megas Kurt Cobain kapote xaraktirise tin mousiki toys skoupidia.
    den exo tipota allo na prostheso
    tsibitos
    03.03.2007, 00:41
    Παράθεση:

    Το μέλος mediate στις 03-03-2007 στις 00:11 έγραψε...

    o megas Kurt Cobain kapote xaraktirise tin mousiki toys skoupidia.
    den exo tipota allo na prostheso



    Σκουπιδια το November rain... Σκουπιδια το Paradise City.. Σκουπιδια και το Sweet child O'Mine

    E αφου το ειπε ο Μεγας...
    ageras
    03.03.2007, 13:56
    Παράθεση:

    Το μέλος tsibitos στις 02-03-2007 στις 22:37 έγραψε...



    Ειλικρινα δεν ειρωνευομαι.... Χιουμορ κανω!και για να το κλεισω εδω απο την μερια μου θα πω κατι που εχω πει σε πολλα τοπικς.. Γουστα ειναι αυτα. Δεν μπορουν να αρεσουν ολα σε ολους, Σωστα;



    tsibitos
    03.03.2007, 14:00
    Παράθεση:

    Το μέλος ageras στις 03-03-2007 στις 13:56 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος tsibitos στις 02-03-2007 στις 22:37 έγραψε...



    Ειλικρινα δεν ειρωνευομαι.... Χιουμορ κανω!και για να το κλεισω εδω απο την μερια μου θα πω κατι που εχω πει σε πολλα τοπικς.. Γουστα ειναι αυτα. Δεν μπορουν να αρεσουν ολα σε ολους, Σωστα;







    PROFBASILHS
    04.03.2007, 02:21
    STANDAR το εκανε για σπασιμο. Γνωστη ειναι άλλωστε η "συμπαθεια" που ειχε στον Axl ...

    PROFBASILHS
    04.03.2007, 02:40
    VELVET REVOLVER :

    ΣΤΙΧΟΣ ¨ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΚΑΛΟΙ ΣΤΙΧΟΙ MEXRI TWRA. KALA POY O IZZY EIPE PWS THA VOHTHISEI STO EPOMENO ALBUM

    ΜΟΥΣΙΚΗ ¨ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΤΟΥΣ, Ο SORUM KORYFAIOS, O DUFF KALOYTSIKOS, O SLASH KAI O KUSHNER THEOI, KAI O SCOTT METRIOS

    GENIKA : SE SXESH ME TO PARELTHON TOYS, PIO ORIMOS KAI POLY BARYTEROS HXOS, XAMHLHS POIOTHTAS STIXOI..OMWS MAKRAN OI KALYTEROI APO OTI YPARXEI SHMERA....



    GUNS N ` ROSES (2006):

    ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ...

    ΜΟΥΣΙΚΟΙ ¨ ΘΕΙΚΟΣ Ο STINSON (BASS), KALOS O "BRAIN" (DRUMS), ΚΑΛΕΣ ΚΙΘΑΡΕΣ _ΔΕΝ ΦΤΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΤΡΕΛΑ ΤΟΥ SLASH_
    Ο ΑΧL ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΓΕΡΑΣΜΕΝΟΣ (ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑλΙο του εαυτο)
    ΕΠΙΣΗΣ Ο DIZZY ΕΧΕΙ 1ΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΡΟΛΟ ΑΦΟΥ Η ΜΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ " ΑΜΒΙΕΝΤ"

    ΤΕΛΟΣ, ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ 1993 ΕΙΝΑΙ ΠΩς ΔΕΝ ΒΡΗΚΑΝ ΣΤΙΧΟΥΣ ΣΑΝ ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΤΟΥ ΙΖΖΥ.



    ΤΟ ΤΗΕ ΡRΕSENT ...


    * τα παραπάνω δεν είναι τίποτα περισσότερο ή λιγότερο από προσωπική άποψη, ¨Αλλωστε, ... περι ορέξεως ουδής λόγως
    slash7
    09.03.2007, 20:36
    Παράθεση:

    Το μέλος mediate στις 03-03-2007 στις 00:11 έγραψε...

    o megas Kurt Cobain kapote xaraktirise tin mousiki toys skoupidia.
    den exo tipota allo na prostheso


    Siga tn Mega.. Ena cd kanane kalo kai gia mena katestrepsan thn rok mousikh kai gia auto den eixe sunexistei kai sta 90's toso dunamika oso alles dekaeties.. Proswpikh mou apopsh.. Tosh fhmh pou exoun oi nirvana piusteuw oti ofeiletai sthn autoktonia tou kati pou suzhth8hke arketa apo olous kai etsi giamena eginan gnwstoi...

    Egw pisteuw oti polu 8a h8ele na exei osa eixan oi guns kai den milaw mono gia ta tragoudia tous...


    Kai na sou pw kai kati re file???? Opws leei ki o laos Osa den ftanei h alepou ta kanei kremastaria.,.,, Pistuw oti auto ta leei ola...

    Απολαυσε την καθε στιγμη αλλα και την καθε κατασταση γιατι οταν δεν θα μπορεις να τα ξανα ζησεις τοτε μονο εκτιμας την αξια τους και τοτε μπορει να ναι αργα...

    Αρης - slash7

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : slash7 στις 09-03-2007 21:39 ]


    swkraths
    17.04.2007, 12:14
    Ο Slash παραδέχτηκε ότι θα ήθελε το νέο του γκρουπ, οι Velvet Revolver, να σταματήσουν να παίζουν κομμάτια των Guns N Roses και των Stone Temple Pilots και ότι θα ήθελε αντ’αυτού τα δύο γκρουπ να επανενωθούν.

    Παραδέχτηκε επίσης ότι σκοπεύει αποκλείσει κομμάτια των Guns N Roses και των Stone Temple Pilots από το setlist και είπε πως τίποτα δεν αποκλείεται όσον αφορά την επανένωση των δύο αυτών γκρουπ.

    "Ποτέ δεν λέω ποτέ," είπε. "Θα ήταν μία καλή ιδέα να βρεθούν ξανά τα δύο αυτά γκρουπ για μερικές συναυλίες με την αρχική τους σύνθεση."

    Το πρώτο single του album θα είναι το 'She Builds Quick Machines'.

    Xμμμμ....Επανένωση....??


    tsibitos
    17.04.2007, 16:14
    Παράθεση:

    Το μέλος swkraths στις 17-04-2007 στις 12:14 έγραψε...

    Το πρώτο single του album θα είναι το 'She Builds Quick Machines'.

    Xμμμμ....Επανένωση....??





    Τα ειπες ολα στις 2 τελευταιες φρασεις αλλα θα καταλαβεις την τελευταια αν διαβασεις ξανα την προτελευταια.. Ολα για την διαφημιση λοιπον. Δηλωσεις μονο και μονο για να ακουστει οτι κυκλοφορουν νεο αλμπουμ..
    swkraths
    17.04.2007, 16:40
    Μάλλον....Αλλά και να γίνει επανένωση δε νομίζω πως θα έβγαζαν κάτι αξιόλογο....
    Τέσπα....Οψόμεθα...
    rompa
    30.09.2008, 23:44

    Έφτασε η ώρα για το 'Chinese Democracy' των Guns N' Roses.

     

    Απ' ότι φαίνεται πλησιάζει επιτέλους η ώρα για το 'Chinese Democracy' των Guns N' Roses μιας και, σύμφωνα με ξένα site, αναμένεται να κυκλοφορήσει στις 25 Νοεμβρίου. Η αλυσίδα Best Buy στις ΗΠΑ έχει ήδη εξασφαλίσει τα αποκλειστικά δικαιώματα των πωλήσεων, κάτι που είχε προηγηθεί και με το 'Lond Road Out Of Eden' των Eagles. Υπεύθυνος της αλυσίδας δήλωσε πως το προσωπικό έχει ήδη ακούσει ορισμένα απ' τα κομμάτια, όπως τα 'Chinese Democracy', 'If The World' και 'There Was A Time', ενώ άφησε να εννοηθεί πως το άλμπουμ μέχρι τα τέλη του Νοέμβρη θα πωλείται κανονικά.

    www.avopolis.gr
    -----------------
    Is it so hard to believe our hearts are made to be broken??

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : rompa στις 30-09-2008 23:48 ]


    tsibitos
    01.10.2008, 02:24

    Παράθεση:

    Το μέλος rompa στις 30-09-2008 στις 23:44 έγραψε...

    Έφτασε η ώρα για το 'Chinese Democracy' των Guns N' Roses.

     

    Απ' ότι φαίνεται πλησιάζει επιτέλους η ώρα για το 'Chinese Democracy' των Guns N' Roses μιας και, σύμφωνα με ξένα site, αναμένεται να κυκλοφορήσει στις 25 Νοεμβρίου.



     

    Εγώ θα το πιστέψω μόνο όταν θα το κρατήσω στα χέρια μου (αν γίνει ποτέ..)...

     


    nowaveband
    01.10.2008, 02:46

    Παράθεση:

    Το μέλος tsibitos στις 01-10-2008 στις 02:24 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος rompa στις 30-09-2008 στις 23:44 έγραψε...

    Έφτασε η ώρα για το 'Chinese Democracy' των Guns N' Roses.

     

    Απ' ότι φαίνεται πλησιάζει επιτέλους η ώρα για το 'Chinese Democracy' των Guns N' Roses μιας και, σύμφωνα με ξένα site, αναμένεται να κυκλοφορήσει στις 25 Νοεμβρίου.



     

    Εγώ θα το πιστέψω μόνο όταν θα το κρατήσω στα χέρια μου (αν γίνει ποτέ..)...

     



     

    Μόνο λόγια είναι τίποτα πιο πέρα μόνο λόγια που χαθήκαν στον αέρα μονό λόγια είναι μόνο θεωρεία μόνο λόγια που χαθήκαν στην πορεία......αφιερωμένο στον axl από τον μέγα Πρόδρομο!


    rompa
    01.10.2008, 11:45

    Παράθεση:

    Το μέλος tsibitos στις 01-10-2008 στις 02:24 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος rompa στις 30-09-2008 στις 23:44 έγραψε...

    Έφτασε η ώρα για το 'Chinese Democracy' των Guns N' Roses.

     

    Απ' ότι φαίνεται πλησιάζει επιτέλους η ώρα για το 'Chinese Democracy' των Guns N' Roses μιας και, σύμφωνα με ξένα site, αναμένεται να κυκλοφορήσει στις 25 Νοεμβρίου.



     

    Εγώ θα το πιστέψω μόνο όταν θα το κρατήσω στα χέρια μου (αν γίνει ποτέ..)...

     



     

    Έλα ντε ... Πλάκα πλάκα το ακούμε 1,5 χρόνο τώρα . Ας ελπίσουμε ότι δεν θα είναι ράδιο αρβύλα αυτή τη φορά .


    Xristos19
    01.10.2008, 12:08

    Ο καθένας θα ακούει οιτ γουστάρω αν και ακούω Nirvana αλλα οτι λέει κάποιος δεν πρέπει να το πιστέυουμε.Ο καθένας με τα γούστα του.!


    tsibitos
    01.10.2008, 16:36

    Παράθεση:

    Το μέλος rompa στις 01-10-2008 στις 11:45 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος tsibitos στις 01-10-2008 στις 02:24 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος rompa στις 30-09-2008 στις 23:44 έγραψε...

    Έφτασε η ώρα για το 'Chinese Democracy' των Guns N' Roses.

     

    Απ' ότι φαίνεται πλησιάζει επιτέλους η ώρα για το 'Chinese Democracy' των Guns N' Roses μιας και, σύμφωνα με ξένα site, αναμένεται να κυκλοφορήσει στις 25 Νοεμβρίου.



     

    Εγώ θα το πιστέψω μόνο όταν θα το κρατήσω στα χέρια μου (αν γίνει ποτέ..)...

     



     

    Έλα ντε ... Πλάκα πλάκα το ακούμε 1,5 χρόνο τώρα . Ας ελπίσουμε ότι δεν θα είναι ράδιο αρβύλα αυτή τη φορά .



     

    Εναμιση χρόνο;;;;; Το Chinese Democrasy ειναι λίγο πριν την κυκλοφορια από το 2001.... (Μη σου πω και πιο πριν). Τα τελευταία τρια χρόνια απλά ακούγεται πιο έντονα. Πάντως έχουν βγει πάρα πολλές ημερομηνίες κυκλοφορίας κατα καιρούς που δυστυχώς δεν επαληθεύτηκαν....


    Darien
    02.10.2008, 22:47

    Όντως θα κυκλοφορήσει κατα τις 25 Νοεμβρίου. Τα κομμάτια έχουν διαρρεύσει απο καιρό. Στο youtube ολο και κάτι θα βρείτε.


    tsibitos
    17.10.2008, 03:35

    ΚΑΤΩΧΥΡΩΘΗΚΕ Η ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ. ΣΤΙΣ 25/11/08 ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ALBUM ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΑΣ!!!!

     

    ΚΑΝΤΕ ΚΛΙΚ ΕΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΟ-ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΑΠΟ ΤΟ BEST BUY


    revelation
    21.10.2008, 15:47

    Παράθεση:

    Το μέλος tsibitos στις 01-10-2008 στις 02:24 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος rompa στις 30-09-2008 στις 23:44 έγραψε...

    Έφτασε η ώρα για το 'Chinese Democracy' των Guns N' Roses.

     

    Απ' ότι φαίνεται πλησιάζει επιτέλους η ώρα για το 'Chinese Democracy' των Guns N' Roses μιας και, σύμφωνα με ξένα site, αναμένεται να κυκλοφορήσει στις 25 Νοεμβρίου.



     

    Εγώ θα το πιστέψω μόνο όταν θα το κρατήσω στα χέρια μου (αν γίνει ποτέ..)...

     



    To βλέπω {#emotions_dlg.biggrin}.

    ""ΚΑΤΩΧΥΡΩΘΗΚΕ Η ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ. ΣΤΙΣ 25/11/08 ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ALBUM ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΑΣ!!!!

     

    ΚΑΝΤΕ ΚΛΙΚ ΕΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΟ-ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΑΠΟ ΤΟ BEST BUY""


    sitzoune81
    21.10.2008, 20:19

    Τρελά ποζέρια.... σιχαμένοι κυριολεκτικά...

    Ευλογημένος να 'ναι ο Cobain που τους "εξαφάνισε"... δίνοντας στο MTV μιά "τσίχλα" τύπου Smells Like Teen Spirit, και σε μας τους "έτσι" κομματάρες όπως τα Downer, Very Ape, Scentless Apprentice, Something In The Way, Scoff, Negative Creep, Tourette's και άλλα πολλά...