ελληνική μουσική
    702 online   ·  210.848 μέλη

    Έρχεται ο γνωστος μαγος David Copperfield !

    nightwalker
    27.06.2006, 09:57
    Ο μεγαλύτερος μάγος όλων των εποχών, David Copperfield, θα βρεθεί για πρώτη φορά στην χώρα μας με μοναδικό σκοπό του να «μαγέψει» το φιλοθεάμον κοινό. Το event της χρονιάς –όπως φαίνεται- θα στεφθεί με απόλυτη επιτυχία, καθώς τα εισιτήρια έχουν γίνει «καπνός» πέντε μήνες νωρίτερα. Η παραμονή του Copperfield δεν μπορεί να παραταθεί αφού έχουν ήδη κλειστεί οι επόμενοι σταθμοί της περιοδείας του. Όμως, οι διοργανωτές κατάφεραν να προσθέσουν 2 ακόμα παραστάσεις στο πρόγραμμά του, γι΄αυτό σπεύσατε…

    Ενώ στη Νέα Υόρκη εξαφάνισε μπροστά στο κοινό το Άγαλμα της Ελευθερίας, στην Αθήνα εξαφάνισε μονομιάς 11.000 εισιτήρια. Αδιαμφισβήτητα είναι το event της χρονιάς –χωρίς εκπλήξεις, ακυρώσεις, αναβολές και μεταθέσεις - καθότι πέντε μήνες πριν έχει προπωληθεί ένας τέτοιος αριθμός εισιτηρίων που αποτελεί απλησίαστο ρεκόρ στα ελληνικά χρονικά των εκδηλώσεων.

    Οι διοργανωτές το μόνο που κατάφεραν προκειμένου να δοθεί σε ακόμα περισσότερους fan της τέχνης του «μάγου» η ευκαιρία να τον απολαύσουν από κοντά είναι να προσθέτουν 2 ακόμα παραστάσεις (Σάββατο, 04/11/2006 στις 16:00 & Κυριακή, 05/11/2006 στις 15:00). Η προπώληση εισιτηρίων συνεχίζεται εντατικά και το τηλεφωνικό κέντρο της Ticketnet (210 8840600) θα παραμείνει ανοικτό όλο το καλοκαίρι, αλλά είναι τέτοια η ζήτηση που πρέπει να προμηθευτείτε τα εισιτήριά σας το συντομότερο, για να μη χάσετε το γεγονός της χρονιάς.

    Για τις ανάγκες τις παράστασης έρχονται 25 κοντεϊνερ φορτωμένα με τα σκηνικά και τα πανάκριβα εξειδικευμένα εξαρτήματα των illusions Μπορεί η παράσταση να είναι one-man show, αλλά μαζί με τον Copperfield έρχονται 100 περίπου άτομα. Η χωρητικότητα του θεάτρου που θα διαμορφωθεί στο Κλειστό Π. Φαλήρου, (κατ’ εντολή του Copperfield) δεν θα υπερβαίνει τους 5.000 θεατές. Η σκηνή που θα παρουσιαστεί έχει διαστάσεις 20m x 20m και πλαισιώνεται από 2 γιγαντοοθόνες ώστε να μπορούν όλοι να παρακολουθούν όλες τις λεπτομέρειες του σώου.

    Μπορεί αυτή τη φορά να μην εξαφανίσει την Ακρόπολη, αλλά σίγουρα θα εξαφανίσει τα εισιτήρια …

    DAVID COPPERFIELD
    1 – 6 NOEMBΡIOY
    ΚΛΕΙΣΤΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ
    ΟΛΥΜΠΙΑΚΑ ΑΚΙΝΗΤΑ – ΤΑΕ ΚΒΟΝ ΝΤΟ - ΔΕΛΤΑ ΦΑΛΗΡΟΥ


    ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΩΝ

    Τετάρτη, 01/11/2006 22:00
    Πέμπτη, 02/11/2006 22:00
    Παρασκευή, 03/11/2006 22:00
    Σάββατο, 04/11/2006 16:00
    Σάββατο, 04/11/2006 19:30
    Σάββατο, 04/11/2006 23:00
    Κυριακή, 05/11/2006 15:00
    Κυριακή, 05/11/2006 18:30
    Κυριακή, 05/11/2006 22:00
    Δευτέρα, 06/11/2006 22:00


    ΤΙΜΕΣ ΕΙΣΙΤΗΡΙΩΝ
    VIP 170 €
    Α 120 €
    Β 80 €
    Γ 50 €
    Δ 30 €

    πηγη:sport-fm.gr



    Εγω παντως θα παω σιγουρα!Εχω απορια να δω τι κανει αυτος τελοσπαντων και μαγευει τον κοσμο!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 02-11-2006 10:41 ]


    uNick
    27.06.2006, 12:47
    Το μέλος nightwalker στις 27-06-2006 στις 09:57 έγραψε...
    Παράθεση:

    Ο μεγαλύτερος μάγος όλων των εποχών, David Copperfield...

    Μια μικρή διόρθωση:
    Ο μεγαλύτερος illusion artist όλων των εποχών...
    Αναμένεται με ανυπομονησία...! Επιτέλους έρχεται...
    spiroos
    27.06.2006, 12:57
    Εύχομαι εκτός από τα εισιτήρια και την Ακρόπολη, να εξαφανίσει και ορισμένους σταρ του τραγουδιού....Αλλά αυτή τη φορά να κάνει λάθος και να μη θυμηθεί πως τους ξαναεμφανίζει....


    uNick
    27.06.2006, 13:37
    Το μέλος spiroos στις 27-06-2006 στις 12:57 έγραψε...
    Παράθεση:

    Εύχομαι εκτός από τα εισιτήρια και την Ακρόπολη, να εξαφανίσει και ορισμένους σταρ του τραγουδιού....Αλλά αυτή τη φορά να κάνει λάθος και να μη θυμηθεί πως τους ξαναεμφανίζει....




    ...κακιούλες...!!!!!!!!
    sindy-windy
    03.07.2006, 13:35
    το θεαμα θα ειναι φανταστικο και περιμενω πως και πως να παω να τον δω για να καταλαβω πλεον αν ολα αυτα που λενε ειναι αληθεια!!
    ageras
    24.10.2006, 23:56
    Πληροφορίες από Δελτίο Τύπου:

    Όπως όλοι οι σταθμοί της πανευρωπαϊκής περιοδείας, έτσι και η ελληνική πρωτεύουσα υποδέχεται τον διάσημο Αμερικάνο performer, David Copperfield με ειδικά μέτρα ασφαλείας που θα προφυλάσσουν τα μαγικά μυστικά του διάσημου Αμερικανού performer.

    Τα μέτρα θα ισχύουν καθ’ όλη τη διάρκεια των εμφανίσεών του, στο κλειστό του Π. Φαλήρου, από 1 έως 6 Νοεμβρίου.

    Στα ισχύοντα μέτρα περιλαμβάνεται και η απαγόρευση της λήψης φωτογραφιών είτε βιντεοσκοπημένων στιγμιότυπων από το κοινό.

    H σχολαστική τήρηση των προαναφερόμενων συστάσεων, προκύπτει από τον τεράστιο σεβασμό που τρέφει ο Copperfield για το κοινό του και την αποκλειστικότητα του θεάματος που παρακολουθούν.

    Σημειώνεται ότι η μέση χρονική διάρκεια που απαιτείται για την τελειοποίηση ενός ριψοκίνδυνου εγχειρήματος του David Copperfield, από τη στιγμή της σύλληψης ως την ώρα της πετυχημένης εκτέλεσής του, είναι δυόμισι χρόνια. Πρώτοι που απολαμβάνουν λεπτό προς λεπτό την εκδίπλωσή του, είναι οι θεατές που παρακολουθούν live τις παραστάσεις του.
    semplice
    25.10.2006, 00:15
    Για γέλια και για κλάματα δηλαδή.....
    Μου "άρεσε" η υψηλού επιπέδου διατύπωση στο "δελτίο τύπου"....
    Σα να εκδόθηκε από κάποιο υπουργείο..
    Θα στεναχωρηθώ πολύ αν βγουν λεφτά και από αυτόν τον σταθμό
    της ..πανευρωπαϊκής του περιοδείας...

    Λάθος κατά τη γνώμη μου που τον κάναμε θέμα







    Οι λέξεις έχουν κι άλλο φλούδι παρά μέσα όπως τα μύγδαλα και η υπομονή.

    Γιάννης Ρίτσος

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : semplice στις 25-10-2006 00:19 ]


    jorge
    25.10.2006, 00:46
    Έχω πάρει εισιτήρια, ανυπομονώ !!
    rompa
    25.10.2006, 09:05
    Δε φοβάστε μήπως σας εξαφανίσει??
    XeniaRodo
    25.10.2006, 13:41
    Kι εγώ θα ήθελα να πάω αλλά δεν έχω πάρει εισιήρια...
    poison_girl
    26.10.2006, 22:42
    κ γω θελω να παω για να με εξαφανισειιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!μουαχαχα ωραια θα ναι!
    Blackmore
    26.10.2006, 22:58
    Στην αρχή δεν ήθελα να πάω, αλλά όταν είδα ένα show του στην tv, ξετρελάθηκα και άλλαξα αμέσως γνώμη. Δεν με ενδιαφέρει πώς κάνει αυτά που κάνει. Είναι εντυπωσιακά και σε κάνουν να ξεχνιέσαι από την μίζερη πραγματικότητα. Ευτυχώς πρόλαβα και πήρα εισιτήριο...
    semplice
    27.10.2006, 00:05
    Παράθεση:

    Το μέλος Blackmore στις 26-10-2006 στις 22:58 έγραψε...

    Στην αρχή δεν ήθελα να πάω, αλλά όταν είδα ένα show του στην tv, ξετρελάθηκα και άλλαξα αμέσως γνώμη. Δεν με ενδιαφέρει πώς κάνει αυτά που κάνει. Είναι εντυπωσιακά και σε κάνουν να ξεχνιέσαι από την μίζερη πραγματικότητα. Ευτυχώς πρόλαβα και πήρα εισιτήριο...



    Μιλάμε με έπεισες φίλε μου!!!!Μόνο που διάβασα το σχόλιο σου τρελάθηκα!!
    Πραγματικά Σε ευχαριστώ!!!

    Να σε ρωτήσω μόνο κάτι..Πως θα ξεφύγουμε από τη μίζερη πραγματικότητα?
    Πάιζει μπαγλαμαδάκι ο David??(τίποτα από Παπάζογλου θα πάιξει???)
    Μήπως είναι ο ίδιος μπαγλαμάς και αρκεί αυτό??

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : semplice στις 27-10-2006 00:06 ]


    jorge
    27.10.2006, 00:10
    Ωραία συμπεριφορά πάλι. Τι σε πειράζει βρε που κάποιοι με αυτό τον τρόπο ξεχνιούνται από τα προβλήματά τους; Γιατί τόση ειρωνία πια;
    semplice
    27.10.2006, 00:17
    Χόρχε σοβαρά τώρα αν είναι πραγματικός μάγος και όχι ψεύτικος
    μπορεί να μεταμορφωθεί και σε μπαγλαμά!Ετσι δεν είναι??
    Εμένα θα με διασκέδαζε αυτο!Αυτό είπα μάλιστα!!


    semplice
    27.10.2006, 00:18
    Αν το βάλει μέσα στο πρόγραμμα του να το κάνει πάω και παίρνω
    και εγώ εισιτήρια!!!!!



    jorge
    27.10.2006, 00:19
    Μα δεν είναι μάγος. Και ο ίδιος το δηλώνει άλλωστε. Πρόσφατα στα Νέα δήλωσε οτι απλά "διασκεδάζει τον κόσμο".
    semplice
    27.10.2006, 00:23
    Το πρώτο post λέει


    ""Ο μεγαλύτερος μάγος όλων των εποχών, David Copperfield, θα βρεθεί για πρώτη φορά στην χώρα μας

    Αυτό διάβασα ..και ο τίτλος του τόπικ το ίδιο))


    Και είμαστε μουσικό site ..λογικό δεν ήταν να πάει το μυαλό μου εκεί?
    Αλλωστε η λέξη "μπαγλαμάς" δεν είναι βρισιά .Αντίθετα μάλιστα..



    Blackmore
    27.10.2006, 00:27
    Παράθεση:

    Το μέλος semplice στις 27-10-2006 στις 00:05 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Blackmore στις 26-10-2006 στις 22:58 έγραψε...

    Στην αρχή δεν ήθελα να πάω, αλλά όταν είδα ένα show του στην tv, ξετρελάθηκα και άλλαξα αμέσως γνώμη. Δεν με ενδιαφέρει πώς κάνει αυτά που κάνει. Είναι εντυπωσιακά και σε κάνουν να ξεχνιέσαι από την μίζερη πραγματικότητα. Ευτυχώς πρόλαβα και πήρα εισιτήριο...



    Μιλάμε με έπεισες φίλε μου!!!!Μόνο που διάβασα το σχόλιο σου τρελάθηκα!!
    Πραγματικά Σε ευχαριστώ!!!

    Να σε ρωτήσω μόνο κάτι..Πως θα ξεφύγουμε από τη μίζερη πραγματικότητα?
    Πάιζει μπαγλαμαδάκι ο David??(τίποτα από Παπάζογλου θα πάιξει???)
    Μήπως είναι ο ίδιος μπαγλαμάς και αρκεί αυτό??

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : semplice στις 27-10-2006 00:06 ]





    Χαλάρωσε, μεγάλε. Για ένα show πρόκειται. Δεν θα μας αλλάξει και τη ζωή ο Copperfield. Είπαμε να πάμε να δούμε κάτι το διαφορετικό. Δεν θα χάσεις τίποτα αν δεν πας, αλλά σίγουρα αν πας, θα έχεις κάτι να συζητάς με τους φίλους σου. Εδώ πάμε και βλέπουμε ένα σωρό άλλες βλακείες, γιατί να μην πάμε και σε αυτόν?
    Ως αναφορά τον μπαγλαμά, δεν ξέρω: Μάγος είναι, γιατί να μην μπορεί να παίξει και λίγο μπαγλαμά?
    Και μην ξεχνάς ότι ο Copperfield είναι ένας από τους πιο ακριβοπληρωμένους showmen του κόσμου και δεν είναι καθόλου τυχαίο αυτό. Κάθε χρόνο χιλιάδες άνθρωποι παρακολουθούν τα show του.
    Υ.Γ.: Προσωπικά, ο μπαγλαμάς και ο Παπάζογλου, δεν με βοηθάνε καθόλου να ξεφύγω από την μίζερη πραγματικότητα. Το αντίθετο μάλλον
    poison_girl
    27.10.2006, 00:35
    βρε το David!