ελληνική μουσική
    544 online   ·  210.845 μέλη

    Έρχεται ο γνωστος μαγος David Copperfield !

    margo
    27.10.2006, 02:44
    Εγώ θα περιμένω να έρθει ο Χάρυ Πότερ!
    poison_girl
    27.10.2006, 03:33
    Παράθεση:

    Το μέλος margo στις 27-10-2006 στις 02:44 έγραψε...

    Εγώ θα περιμένω να έρθει ο Χάρυ Πότερ!



    θα ρθει?????αμα ειναι να περιμενω κ γω τοτε
    jorge
    01.11.2006, 10:17
    Άκουσα πως έξω από τις εγκαταστάσεις θα είναι μαζεμένοι παπάδες και η Λουκά, γιατί πιστεύουν πως ο David έχει μέσα του ...τον Σατανά!

    Μάλιστα έχει κυκλοφορήσει και φυλλάδιο με τίτλο "Όλοι στον Πνευματικό Αγώνα κατά του Αρχιμάγου" που προτρέπει τους πιστούς να είναι απόψε εκεί για να διαμαρτυρηθούν.

    Τι δουλειά μπορεί να έχει τώρα ο όποιος Σατανάς με τους καθρέφτες και τους μαγνήτες του Copperfield είναι μυστήριο. Έτσι θα φέρει η εκκλησία τον κόσμο κοντά της; Με το να είναι ΤΟΣΟ παράλογη και εκτός πραγματικότητας;
    sunny_girl
    01.11.2006, 18:12
    θα παω και θελω να τον δω....ειναι απιστευτο πως τα κανει ολα αυτα !οφθαλμαπατες of course ,αλλα και παλι μου φαινεται λιγο...απιστευτο..! ετσι εξαφανιζεται κι αυτος!
    Giorgos_arazei
    01.11.2006, 18:49
    Εγω εκεινο που δεν καταλαβαινω ειναι πως μπορει και μαθαινει και τα κανει ολα αυτα!Θελω να πω, βιβλια δεν νομιζω να υπαρχουν(αλλιως θα τα καναμε και μεις), απ'την αλλη, τα λεει ο ενας "μαγος" στον αλλον? Ουτε αυτο μου στεκει...ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω.
    sindy-windy
    01.11.2006, 20:27
    θα παω το σαββατο και θα σας πω τις εντυπωσεις μου....ελπιζω να μεινω ικανοποιημενη και ολα αυτα που λενε να αληθευουν!!!
    vouliakis
    02.11.2006, 00:24
    Εδώ θα μάθετε με ποιό σατανικό τρόπο εξαφάνισε το Άγαλμα της Ελευθερίας


    Amelie
    02.11.2006, 00:34
    Παράθεση:

    Το μέλος Giorgos_arazei στις 01-11-2006 στις 18:49 έγραψε...

    Εγω εκεινο που δεν καταλαβαινω ειναι πως μπορει και μαθαινει και τα κανει ολα αυτα!Θελω να πω, βιβλια δεν νομιζω να υπαρχουν(αλλιως θα τα καναμε και μεις), απ'την αλλη, τα λεει ο ενας "μαγος" στον αλλον? Ουτε αυτο μου στεκει...ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω.



    Είχα διαβάσει κάπου ότι υπάρχουν σχολές στην Αμερική που παραδίδουν τέτοιου είδους μαθήματα (που δεν είναι φυσικά μαγεία αλλά εξάσκηση σε τέτοιου είδους οφθαλμαπάτες).
    jorge
    02.11.2006, 01:28
    Μόλις γύρισα. Τέλεια παραγωγή, με χιούμορ, πρωτοτυπία από έναν Copperfield που τα μισά απ' όσα λέει είναι ...στα ελληνικά. Διάβασε λέει 4 μήνες... Μέχρι και το "βλαμμένη πάπια" έμαθε

    Όσον αφορά τα "μαγικά" του, δεν έχω πραγματικά τι να πω. Νομίζεις πραγματικά οτι ονειρεύεσαι.
    Giorgos_arazei
    02.11.2006, 01:36
    Καμια λογικη εξηγηση για τα μαγικα του Χορχε? Παντως το λινκ που εδωσε ο vouliakis για το πως εξαφανισε το αγαλμα της ελευθεριας,δεν με πειθει και τοσο...ξερω 'γω...
    vouliakis
    02.11.2006, 01:46
    Τι εννοείς? Δεν είναι έγκυρη εφημερίδα "Το Βήμα της Κυριακής"?
    jorge
    02.11.2006, 01:51
    Παράθεση:

    Το μέλος Giorgos_arazei στις 02-11-2006 στις 01:36 έγραψε...

    Καμια λογικη εξηγηση για τα μαγικα του Χορχε?


    Σε 2-3 έχω να δώσω λογικές εξηγήσεις, στα υπόλοιπα απλά το βουλώνω
    jorge
    02.11.2006, 01:52
    Και ένα ωραίο βιντεάκι που αποκαλύπτει πως οι "μάγοι" πετάνε: http://media.putfile.com/Criss-Angel-Levitation-Revealed-20

    (ΔΕΝ είναι ο Copperfield στο βίντεο)
    Giorgos_arazei
    02.11.2006, 02:03
    Παράθεση:

    Το μέλος vouliakis στις 02-11-2006 στις 01:46 έγραψε...

    Τι εννοείς? Δεν είναι έγκυρη εφημερίδα "Το Βήμα της Κυριακής"?


    Απλα μου φαινεται πολυ μπακαλιστικη αυτη η εξηγηση. Τεσπα,μπορει να ναι και ετσι.
    eleni
    02.11.2006, 12:00
    Ακόμη να "ξυπνήσω"απο την χθεσινή παράσταση....
    Ο άνθρωπος είναι φανταστικός.Δεν είναι τυχαία τα τόσα βραβεία.
    Αξίζει να το δείτε.....κάποιες στιγμές δεν θα πιστεύετε στα μάτια σας.
    Και μια συμβουλή.....φροντίστε να πιάσετε την μπάλα........θα σας εξαφανίσει....

    Αλήθεια......η Λουκά που ήταν? Μήπως ήταν δίπλα στην κάμερα?

    alterhoh
    02.11.2006, 12:48
    ...και χέστηκε η φοράδα στ' αλώνι...
    sintorin
    02.11.2006, 15:23
    stin ameriki uparxoun sxoleia gia 'illusionists', kai oxi magous opos tous apokaloun kapioi edo mesa. Tous mathainoun kapia vasika trick, ala apo ekei kai pera, oti kanei o kathenas, einai apo diki tou empneusi, doulia kai pola xrimata. To trick tou Copperfield pou eksafanise to agalma tis eleutherias, to eida se kateuthian metadosi stin tileorasi. Kai ena pragma pou den deixnei to vima, einai oti otan ekane to trick, tautoxronos petagan elikoptera pano apo to agalma, kai den upeirxe tipota sto xoro tou agalmatos. Oute oi kameres tis tileorasis den xreisimopiousan trick gia na to deiksoun eksafanismeno stin tileorasi. Prin na eksafanisei to agalma, eixe eksafanisei to prosopiko tou jet, ena Learjet gia osous kseroun apo aeroplana.
    Telika to trick tou agalmatos stoixise 2 000 000 dolaria, kai pisteuo oti eixe ginei me eidikous kathreftes, guro guro apo to agalma se olo to upsos.

    Apo ekei kai pera, oi illusionists einai para polu eksupnoi anthropoi, pou douleuoun polu sklira gia na oloklirosoun ena kainourgio kolpo. Prepei na to exeis mesa sou. Den dinoun pote ta mustika tous, kai se mia stigmi edo kai liga xronia, vgeike enas apo autous, kai arxise na dimosieuei pos ginontai pola apo ta trick tous. Poloi afisan tin texni tous, aloi xreokopisan, kai oi pragmatikoi fanatikoi kai pisteuo oi kaluteroi, aplos sxeftikan kai dimiourgisan kainourgia trick. Apo oti ksero ena trick mporei na parei apo ligous mines, mexri xronia gia na teliopieithei.....

    Auta.... gia osous tous endiaferei kati tetio, ala kai gia autous episis pou tous eironeuontai kai tous koroideuoun.......

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sintorin στις 02-11-2006 15:27 ]


    mariza18
    02.11.2006, 15:31
    Παράθεση:

    Το μέλος eleni στις 02-11-2006 στις 12:00 έγραψε...

    Ακόμη να "ξυπνήσω"απο την χθεσινή παράσταση....
    Ο άνθρωπος είναι φανταστικός.Δεν είναι τυχαία τα τόσα βραβεία.
    Αξίζει να το δείτε.....κάποιες στιγμές δεν θα πιστεύετε στα μάτια σας.
    Και μια συμβουλή.....φροντίστε να πιάσετε την μπάλα........θα σας εξαφανίσει....

    Αλήθεια......η Λουκά που ήταν? Μήπως ήταν δίπλα στην κάμερα?







    ειπαν ορισμενοι πως η παρασταση δεν ηταν τοσο καλη γιατι ηταν πολυ''φτηνα''τα κολπα-οπως τα αποκαλεσαν-.Είπε μια κοπελα οτι τη σηκωσε για να γραψει κατι στο χερι του με ενα μαρκαδορο ενα ΣΑ και εκεινος το ειχε γραψει νωριτερα...Δεν καταλαβα που το πηγαινε παντως πολλοι δεν εμειναν πολλοι ικανοποιημενοι
    jorge
    02.11.2006, 15:52
    Αυτό για το SA δεν ισχύει, εκείνη την ώρα το έγραψε, όπως και εκείνη την ώρα έβγαλε τη φωτογραφία που εμφάνισε 2' εργότερα από τις Μπαχάμες
    TwoIslands
    02.11.2006, 16:47
    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 02-11-2006 στις 15:52 έγραψε...

    Αυτό για το SA δεν ισχύει, εκείνη την ώρα το έγραψε, όπως και εκείνη την ώρα έβγαλε τη φωτογραφία που εμφάνισε 2' εργότερα από τις Μπαχάμες

    Του Σατανά πράγματα!!!!