ελληνική μουσική
    808 online   ·  210.833 μέλη

    Πάλι στο Blue Note?

    uNick
    01.07.2006, 14:07
    Οι ώρες περνάνε και η.......... μαγική στιγμή πλησιάζει... Είσαι έτοιμος Ορφέα???
    Orfeus
    01.07.2006, 15:06
    Πανέτοιμος!!!






    vasilis23
    01.07.2006, 15:42
    θα ειμαι και εγω εκει....
    Orfeus
    01.07.2006, 15:49
    "Blue Note"

    Χαριλάου Τρικούπη 182 & Αλεξάνδρας
    Σάββατο 1 Ιουλίου
    Ώρα: 23.00

    update

    - uNick
    - ageras (μην ξεχάσουμε τα αυτόγραφα...)
    - dimitrapan (λισταρχίνα)
    - soulessome
    - thank (με...... επιφύλαξη παντός δικαιώματός του !!!!!!!)
    - beatlus (χωρίς.... ζοριλίκια)
    - angela_77
    - jorge
    - eleni
    - hastaroth
    - rivera (με τους κύκνους)
    - antreas_dr (τον πιριμινιμι)
    - pramateftis
    - vasilis23




    uNick
    01.07.2006, 18:17
    Το μέλος Orfeus στις 01-07-2006 στις 15:06 έγραψε...
    Παράθεση:

    Πανέτοιμος!!!








    .........και κουρδισμένος φαντάζομαι...! Δεν μπορώ να ακούω παρατονίες...
    Orfeus
    01.07.2006, 18:44
    Βάλε ένα χεράκι γιατί....



    ...έχω μπερδευτεί με τόσα .....κλειδιά!!!!




    maroulaki_321
    02.07.2006, 04:49
    Φανταστικά, εκπληκτική ατμόσφαιρα, μπραβο ορφεα, agera, βασίλη, Δημητρα, και ολοι που εισασταν εκει. Ειστε φανταστικοι.

    Θάνο ευχαριστω!!!!!!
    oulaloum
    02.07.2006, 05:07
    μια χαρά!έκανα μια εμφάνιση αστραπή και χάρηκα που συνάντησα για μια ακόμη φορά γνώριμες και αγαπημένες φάτσες..αλλά και κάποιες καινούριες! (ε εσύ από πάνω ) στις 22 πάλι είπαμε ε?
    thank
    02.07.2006, 10:26
    Λοιπον,

    1. Εσύ η ακριβώς από πάνω, όντως έκανες την ευχάριστη έκπληξη, αλλά ο χρόνος παραμονής σου ήταν λίγος, άρα η απουσία έγραψε. Απόλυτα δικαιολογημένη όμως γιατί άξιζε ο λόγος (το φεστιβάλ).

    2. Εσυ, η πανω από την από πάνω, .. εξέπληξες, εξοικείωση ... που έφτασε μέχρι το μικρόφωνο και τα τραγούδια. Μακάρι η καλή αυτή αυρα που σου προσεφεραν τα παιδιά να σου μείνει και να διαρκέσει δημιουργικά.

    3. Ο πάνω από τις δύο πιο πάνω (unick εννοω) ... τι να πω ρε φίλε. Με εξέπληξες. Και φοβερη ψυχή βγάζεις και το έχεις ψάξει ....Νασαι καλά Νίκο,

    4. Δήμητρα (πολύ πολύ πιο πάνω) .. Εξαιρετική. Φωνάρα. Φοβερή, όταν λέμε φοβερή σημαίνει φοβερη .... Τελεία.

    5. Βασίλης .. Εξαιρετικός .. όπως πάντα ...

    6. Μανώλης ... καλά οκ τα έχουμε πει .. μη το πάρεις και πάνω σου

    7. Χόρχε. Γλυκύτατος ... Εξαιρετικός. και solo και με τα σχήματα των τραγουδιστών που εναλλασόντουσαν ...

    8. Σωτήρης. beatlus. Η προσωπική ατάκα της βραδυάς (σε μένα το ειπε, οι άλλοι δεν το ακούσατε, ούτε ακόμα και ο ... Ορφέας) . Πως δηλαδή, αυτό που τον μαγεύει ειναι η έκφραση της ψυχής των ανθρώπων. Και το έκανε που λέτε πράξη, έτσι στα ξαφνικά. Τα τραγούδια του με τον δικό του τρόπο ... Νασαι καλά Σωτηράκη.

    8. Ορφέας. Ε καλά .. εντάξει, μη το παραπάρεις και εσυ πάνω σου.

    9. Μπάμπης (Μαραγκός ..). Εξαιρεττικός ... αξίζει για όσους δεν τον έχουν ακούσει ..

    Τώρα , όλο και κάποιον θα ξέχασα. Και βέβαια όλο οι αλλοι που είμαστε απο κάτω .. δηλ .. πιο μακρυά από το μικρόφωνο. Που σε μιά γωνίτσα, μέζευε τόσους πολλούς. Και από κάτω τραγούδι, κρουστά πάνω στα σκαμπό .. ε και τέτοια .. και μια πολύ όμορφη αύρα ... Με άλλα λόγια, μία μοναδική βραδιά. Με ανθρώπους εξαιρετικούς, σε μια εξαιρετικη παρέα. Σε μία μικρή αναπάντεχη γιορτή.

    Και ένα τελευταίο .. Εντύπωση μου έκανε ποσο οικεία έννοιωσαν άνθρωποι που βρέθηκαν εκεί για πρώτη φορα... Βέβαια αυτά θέλουν πάντα δύο πλευρές... Και για ανθρώπους ανοιχτούς, με ευαισθησία, δεν υπαρχει θέμα προσαρμογής. Βουτάνε αμέσως ...Ειναι αυτό το περίεργο και μοναδικό σε αυτές τις συναντήσεις ... Οπότε όσοι κομπλάρουν να έρθουν ... μάλλον χάνουν ...

    Τελος. Μας παρενοχλεί η Νεφέλη σε μία μοναδική πρωϊνή εκπομπή της.


    antreas_dr
    02.07.2006, 13:37
    Nα είσαστε καλά όλοι παιδιά!
    Πέρασα ένα καταπληκτικό Σαββατόβραδο με φίλους......

    Μπράβο σε όλους για την όμορφη ατμόσφαιρα που δημιουργήσαμε!


    beatlus
    02.07.2006, 13:41
    Χθες, Χαριλάου Τρικούπη και Λ. Αλεξάνδρας έλαβε χώρα το Musicheaven Νο... 3 1/2 Ηταν απρόσμενο, απίστευτο, μα ας μην είναι και μοναδικό... Εις το επανιδείν
    beatlus
    02.07.2006, 13:49
    Επίσης, με πληροφόρησαν πως το λάιβ τελείωσε πολύ μετά τις 5.30... Ισχύει?
    maroulaki_321
    02.07.2006, 13:54


    Εγώ έφυγα 4,30 κι ακόμα η γιορτή καλά κρατούσε!!
    Για πείτε!?
    thank
    02.07.2006, 14:39
    εεεεεε ... εντάξει μωρέ ...... το πολύ - πολύ να πήγανε μέχρι την Πατησίων πιο κάτω, να ήπιανε κανένα γαλατάκι, κανένα καφέ, κανένα κρουασανάκι και μετά ύπνο .... Σιγά τα σπουδαία
    antreas_dr
    02.07.2006, 15:17
    Εγώ έφυγα στις 6.00. εκείνη την ώρα ο Βασίλης πήρε την κιθάρα....
    Orfeus
    02.07.2006, 15:47
    Νομίζω ότι το διαλύσαμε στις 7.

    Υπέροχη ......ολονυχτία!

    Σας ευχαριστώ όλους. Να 'στε καλά....


    houlina
    02.07.2006, 16:17
    ωραία περάσατε ε??
    τυχεροιιιιιι
    ageras
    02.07.2006, 16:21
    ήταν μια υπέροχη βραδιά!!Δεν έχω να προσθέσω τίποτα παραπάνω.Με κάλυψαν οι προλαλησαντες!!
    Δεν θυμάμαι ακριβώς την ώρα που φύγαμε.Πάντως είχε ξημερώσει για τα καλά!!!
    Πάντα τέτοια!!!!


    uNick
    02.07.2006, 17:24
    Εγώ πάντως έμεινα με την....... όρεξη!!! Κάποιοι έταζαν μεζέδες κλπ., αλλά τελικά τις μπύρες ξεροσφύρι τις ήπιαμε!!!!!
    dimitrapan
    02.07.2006, 17:29
    Να 'μαι κι εγώ!!!

    Πέρασα εκ-πλη-κτι-κά!!!

    Είστε φοβερή παρέα φανταστικοί μου φίλοι και πολύ χάρηκα που μου δόθηκε η ευκαιρία να το διαπιστώσω για άλλη μια φορά!!!

    Ορφεάκο ευχαριστούμε πολύ για την πρόσκληση!!! (Και καλά το έθεσες... Νομίζεις ότι το διαλύσαμε στις 7 γιατί πώς έφτασα σπίτι μου στις 8 και?)

    all already!!!

    ΥΓ 1: Όσοι παραβρεθούν σε επόμενη συνάντηση, ιδιαίτερα στο Blue Note, προειδοποιούνται να πάρουν μαζί τους ΓΥΑΛΙΑ ΗΛΙΟΥ!!!

    ΥΓ2: Φανταστικοί μου φίλοι, μην μάθω ότι κανονίσατε ΚΑΙ τίποτα άλλο (πέρα της απονομής και του beach party εννοώ) στο διάστημα που θα λείπω γιατί είμαι και σε ευαίσθητη ηλικία και δεν θα τα αντέξω...