ελληνική μουσική
    786 online   ·  210.833 μέλη

    Ποιος δεν πιστεύει στην αγάπη?

    YoungAngel
    28.06.2006, 19:08
    Ποιος δεν πιστεύει στην αγάπη?
    tolaruba
    28.06.2006, 19:13
    ολοι πιστευουν στην αγαπη ασχετα αν δε δειχνουν το ενδιαφερον τους!Μπορεις να αγαπησεις?μπορεις και να αγαπηθεις.Αυτοι που αγαπανε και αγαπιουνται ειναι οι πραγματικοι νικητες της ζωης.Επειδη ζουμε σε μια εποχη που χρειαζομαστε ο ενας τον αλλον δυσκολα θα βρεις σκληρουν ανθρωπους χωρις ευαισθησιες.
    lovehim
    28.06.2006, 19:44
    epeidi omos zoume kai stin epoxi tou xrimatos,tou simferontos kai tis diskolias oson afora tin ekselixi tou kathe anthropou(doulia klp) o kathenas koitaei tin parti tou kai exoun arxisei na xehnane oi anthropoi tin agapi.Ego pantos pisteuo stin agapi an kai den tin niotho sixna(mexri stigmis mia fora kai eimai xaroumeni pou exei simvei)
    atrixospi8ikos
    28.06.2006, 20:51
    Agapi...oloi niw8oume agapi xwris na to exoume prosdiorisei....gia tous goneis mas,gia tin filli mas gia oti dipote guro mas....prin lido kairo den pisteua stin agapi...twra pisteuw,zw....xwris agapi den zei kanenas....an den dinoume agapi den pernoume....(oti 8a dwseis to idio 8a pareis-alla oxi panta )....
    Timandra
    28.06.2006, 21:52
    "Υπάρχει αγάπη...Υπήρχε από πάντα..."
    Είναι πολλές οι αγάπες.Ακόμα και τα τελευταία ανθρώπινα σκουλήκια κάτι αγαπάνε...είτε το χρήμα,είτε τη δόξα,είτε και σε τελευταία ανάλυση την πάρτη τους...Όταν ήμουν 11 χρονών,η αδερφή μου κατηγορούσε κάποιον και της είπα ότι όλοι οι άνθρωποι ανεξαρτήτως του τι κάνουν,έχουν καλά και κακά στοιχεία.Η γιαγιά μου τότε είπε ότι ξέρω να αγαπώ τους ανθρώπους...
    Πλέον πιστεύω ότι δεν είναι αυτό αγάπη,αλλά ανοχή...
    Και επιπλέον πιστεύω ότι υπάρχουν και άνθρωποι που ίσως να μην έχουν και καλά στοιχεία (βλ. Μπους)...
    Παρ'όλ'αυτα,θεωρώ ότι για να αντέχουμε καταστάσεις και πράγματα και πάνω από όλα για να απολαμβάνουμε το όμορφο,πρέπει να δείχνουμε αγάπη και ας είναι δύσκολο πολλές φορές κι ας πάει κόντρα μερικές φορές με τη θεωρία "να μην κάνουμε τους μαλ..ες"...Σε τελική ανάλυση κάποιοι το αξίζουν κι ας μην είναι τέλειοι...(σ'αυτούς βέβαια δεν ανήκει ο προαναφερθείς Μπους και οι όμοιοι του,για να μην παρεξηγηθώ)
    Feggarenia261
    28.06.2006, 23:35
    Όλοι πιστευουμε στην αγάπη γιατί χωρις αυτή δεν έχει νόημα η ζωή... Έτσι πιστεύω τουλάχιστον...
    atrixospi8ikos
    28.06.2006, 23:50
    Το μέλος Feggarenia261 στις 28-06-2006 στις 23:35 έγραψε...
    Παράθεση:

    Όλοι πιστευουμε στην αγάπη γιατί χωρις αυτή δεν έχει νόημα η ζωή... Έτσι πιστεύω τουλάχιστον...

    Swsta pisteueis...
    alitissaNo16
    29.06.2006, 10:11
    iparxi agapi!
    dos mou ligi akoma agapi!
    akouo tin agapi!

    ego pados pistevo stin agapi!OK?
    poison_girl
    29.06.2006, 14:37
    ας πουμε οτι πιστευω!!!!!
    TSAKIRIS
    29.06.2006, 15:46
    ΑΓΑΠΗ ΚΑΤΙ ΩΡΑΙΟ ΚΑΤΙ ΓΛΥΚΟ..
    ΑΛΛΑ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΝΟΙΩΘΕΙΣ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΕΣΥ ΝΑ ΑΓΑΠΑΣ ΑΛΛΑ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ..
    Κ ΤΟΤΕ ΠΙΚΡΑΙΝΕΣΑΙ Κ ΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ Η ΑΓΑΠΗ ΘΡΙΑΜΒΕΥΕΙ Κ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ!
    ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΕ ΝΟΙΑΖΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΑΝ ΣΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΑΡΚΕΙ ΕΣΥ ΝΑ ΔΙΝΕΙΣ.. Κ ΤΟΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ (ΕΛΠΙΖΩ..) ΘΑ ΕΚΤΙΜΗΘΕΙ!!
    ΝΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΓΑΠΗ..
    anastasia272002
    29.06.2006, 16:03
    Ακουω την αγαπη.... και δεν ακουω τις σκεψεις μου....
    sindy-windy
    29.06.2006, 20:27
    Η αγάπη , θα υπαρχει πάντα όσο υπάρχουν άνθρωποι, όλοι έχουμε ανάγκη να αγαπηθούμε και να μας αγαπήσουν ανεξαρτήτως ηλικιάς .Μπορεί όντως κάποιος να μην πιστεύει στην αγάπη μεχρι να τη ζησει!!!Το να μην πιστεύει κάποιος σε αυτη δεν σημαίνει πως η αγάπη δεν υπάρχει!!!
    tolaruba
    30.06.2006, 13:52
    Το μέλος sindy-windy στις 29-06-2006 στις 20:27 έγραψε...
    Παράθεση:

    όλοι έχουμε ανάγκη να αγαπηθούμε και να μας αγαπήσουν ανεξαρτήτως ηλικιάς .


    Και μετα μου λες εμενα εεε;;;;
    aggeliki
    30.06.2006, 14:31
    Ε και αυτοί που λένε οτι δεν πιστεύουν είναι λάθος!Και αυτοί κάτι θα αγαπάνε!Τον εαυτούλη τους,το χρήμα...κάτι βρε παιδί μου...Και ο μεγαλύτερος κακοποιός έχει κάποια αδυναμία!
    trelameni
    30.06.2006, 18:32
    Αγαπη:Δυσκολη λεξη,απροσδιοριστη.
    Υπαρχουν ανθρωποι που πιστευουν σ'αυτην,αυτοι ειναι οι χαρουμενοι ολο ζωντανια ανθρωποι που ξερουν να ζουν καθε λεπτο της ζωης.Αυτοι που δεν πιστευουν στην αγαπη ειναι οι εγωιστες που κυνηγανε το χρημα και την δοξα και σιγουρα δεν εχουν ευτυχησει ποτέ στην ζωή τους.Ελπιζω να ειναι ελαχιστοι οι ανθρωποι της β' κατηγοριας γιατι η αγαπη ειναι το πιο ωραιο συναισθημα που μπορει να νοιωσει κανεις!!!!!!!!!!!!!!
    KAKOFONIKS
    30.06.2006, 20:25
    Το μέλος sindy-windy στις 29-06-2006 στις 20:27 έγραψε...
    Παράθεση:

    Η αγάπη , θα υπαρχει πάντα όσο υπάρχουν άνθρωποι, όλοι έχουμε ανάγκη να αγαπηθούμε και να μας αγαπήσουν ανεξαρτήτως ηλικιάς .Μπορεί όντως κάποιος να μην πιστεύει στην αγάπη μεχρι να τη ζησει!!!Το να μην πιστεύει κάποιος σε αυτη δεν σημαίνει πως η αγάπη δεν υπάρχει!!!



    Έχεις άποψη! Και εγώ ακριβώς το ίδιο πιστεύω!
    disqualified
    06.07.2006, 19:21
    kapote pisteua k egw pws i agapi einai ena dunato sunaisthima pou oloi tha to niwsoume kapoia stigmi k akolouthousa ola auta pou mas elegan mikra...twra omws mesa apo poluwres suzitiseis exw katalavei oti stis meres mas i agapi einai kati spanio..nomizoume pws agapame alla den isxuei...kalos i kakos kata ena megalo pososto auto pou upostirizw isxuei...

    disqualified
    08.07.2006, 01:21
    υποστηριζω οτι δεν βλεπεις συχνα στις μερες μας αγαπη οχι οτι δεν πιστευω.κ πολυ σωστα οπως προ αναφερθηκε αγαπας αλλα δεν αγαπιεσαι.οχι παντα τουλαχιστον...
    Timandra
    08.07.2006, 15:53
    Το μέλος disqualified στις 06-07-2006 στις 19:21 έγραψε...
    Παράθεση:

    kapote pisteua k egw pws i agapi einai ena dunato sunaisthima pou oloi tha to niwsoume kapoia stigmi k akolouthousa ola auta pou mas elegan mikra...twra omws mesa apo poluwres suzitiseis exw katalavei oti stis meres mas i agapi einai kati spanio..nomizoume pws agapame alla den isxuei...kalos i kakos kata ena megalo pososto auto pou upostirizw isxuei...



    Καλό μου Disqualified,μην ψάχνεις την αγάπη στις συζητήσεις...Και να υπάρχει,δεν θα τη βρεις εκεί...Η αγάπη είναι για να τη ζεις κι όχι για να αναλύονται θεωρίες περί αυτής...Μια απλή συμβουλή από εμένα την ταπεινή που ακόμη την ψάχνω...
    patrol
    15.07.2006, 13:29
    αγαπη ...τι δυσκολο πραγμα

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : patrol στις 15-07-2006 13:30 ]