ελληνική μουσική
    405 online   ·  210.817 μέλη

    Προτάσεις για βελτίωση του MusicHeaven

    jorge
    27.07.2006, 23:14
    Πολύ σωστή η Marial, σε πάω
    Marial
    27.07.2006, 23:26

    uNick
    01.08.2006, 11:51
    Jorge, θα μπορούσε να υπάρχει ρύθμιση της κατάστασης ενός μέλους την ώρα που είναι online? Κάτι σαν αυτό που υπάρχει και στο chat δηλαδή... Να μπορώ να ξέρω αν π.χ. ο Jorge που τον βλέπω online είναι εκεί ή είναι απασχολημένος κλπ...

    jorge
    01.08.2006, 12:19
    Καταρχήν από τη στιγμή που τον βλέπεις online, σημαίνει πως στα τελευταία 20 λεπτά επισκέφθηκε κάποια σελίδα του site, άρα ...είναι εκεί.

    Αν για 20 λεπτά δεν κάνει τίποτα, αυτόματα βγαίνει από τη λίστα (γι' αυτό και ΔΕΝ είναι πάντα απαραίτητο να κάνουμε αποσύνδεση)

    Στο chat υπάρχουν οι συγκεκριμένες επιλογές, διότι το Chat δεν είναι τόσο "έξυπνο" και δεν καταλαβαίνει αν είσαι εκεί γύρω ή έχεις πάει για χόρτα.
    uNick
    01.08.2006, 12:41
    Δηλαδή αν στα 20 λεπτά δεν κάνω κάτι με δείχνει off-line παρότι είμαι συνδεμένος? Χμμμ... Νά και κάτι που δεν ήξερα...! Thanxxx bro.
    jorge
    01.08.2006, 13:48
    Όπως τα λες είναι. Για λόγους προστασίας της ιδιωτικότητας του χρήστη, κανένα site δεν έχει τρόπο να μάθει αν εσύ έχεις κλείσει τον browser ή τον υπολογιστή σου. Έτσι ο μόνος τρόπος για να θεωρηθείς οτι έφυγες από το MusicHeaven είναι το σύστημα να μην λάβει εντολή για προβολή σελίδας από εσένα, για 20 λεπτά.
    neerie
    01.08.2006, 14:35
    να ρωτήξω κι εγώ κάτι:

    υπάρχει τρόπος να δούμε πότε ήταν online για τελευταία φορά κάποιο μέλος του ΜΗ?
    jorge
    01.08.2006, 15:06
    Έτοιμο. Η πληροφορία εμφανίζεται αριστερά κάτω στο προφίλ των μελών, στο τμήμα "Στατιστικά".
    atrixospi8ikos
    01.08.2006, 15:21
    Wraia...Mprabo Jorge ....
    atrixospi8ikos
    01.08.2006, 15:38
    Ginetai na emfanijontai kai ta minimata mazi me tis xrises notes ?
    jorge
    01.08.2006, 15:52
    Βρε αστέρι, αμέσως πήρες χαμπάρι την αλλαγή;
    Δεν έχει νόημα να υπάρχουν όλα τα στατιστικά στο Forum. Οι Χρυσές Νότες είναι το πιο αντιπροσωπευτικό από αυτά, επομένως αρκεί να εμφανίζεται αυτό. Κάποια στιγμή θα αλλάξουν και τα ranks (Τακτικό, Βασικό, Παραδεισένιο κλπ), ώστε να προκύπτουν πλέον μόνο από τις Χρυσές Νότες.

    Επίσης έγινε και ένα update των Συχνών Ερωτήσεων, όπου πλέον μπορείτε να βρείτε απαντήσεις και στις ακόλουθες ερωτήσεις:

    · Τι είναι οι Χρυσές Νότες;
    · Κάθε πότε υπολογίζονται οι Χρυσές Νότες;
    · Θέλω να βάλω φωτογραφία στο Προφίλ μου
    · Τι είναι ο κόκκινος κύκλος με το S;
    · Πως βάζω το Skype στο Προφίλ μου;
    · Πως βάζω διαλυτικά στα κείμενά μου;

    Συχνές Ερωτήσεις
    atrixospi8ikos
    01.08.2006, 15:55
    Το μέλος jorge στις 01-08-2006 στις 15:52 έγραψε...
    Παράθεση:

    Βρε αστέρι, αμέσως πήρες χαμπάρι την αλλαγή;
    Δεν έχει νόημα να υπάρχουν όλα τα στατιστικά στο Forum. Οι Χρυσές Νότες είναι το πιο αντιπροσωπευτικό από αυτά, επομένως αρκεί να εμφανίζεται αυτό. Κάποια στιγμή θα αλλάξουν και τα ranks (Τακτικό, Βασικό, Παραδεισένιο κλπ), ώστε να προκύπτουν πλέον μόνο από τις Χρυσές Νότες.

    Επίσης έγινε και ένα update των Συχνών Ερωτήσεων, όπου πλέον μπορείτε να βρείτε απαντήσεις και στις ακόλουθες ερωτήσεις:

    · Τι είναι οι Χρυσές Νότες;
    · Κάθε πότε υπολογίζονται οι Χρυσές Νότες;
    · Θέλω να βάλω φωτογραφία στο Προφίλ μου
    · Τι είναι ο κόκκινος κύκλος με το S;
    · Πως βάζω το Skype στο Προφίλ μου;
    · Πως βάζω διαλυτικά στα κείμενά μου;

    Συχνές Ερωτήσεις

    Twra pu egina Paradisenios twra ta allazeis??? eides ola ta blepw egw...
    tolaruba
    01.08.2006, 15:58
    μπορει να ειμαι σε λαθος κατηγορια αλλα παρατηρησα...οτι σε ενα μελος(δε νομιζω οτι πρεπει να πω ονομα)ενω εχει αρκετα ποστ,φανς και σχολιασμους εχει 0 χρυσες νοτες

    jorge
    01.08.2006, 16:30
    Για το θέμα με τις Χρυσές Νότες, συνεχίζουμε την κουβέντα στη σχετική ανακοίνωση που βγήκε πριν λίγο...

    atrixospi8ikos
    01.08.2006, 16:39
    Pou 8a mporousa na dw ta topic pou exw dimiourgisei?
    jorge
    01.08.2006, 16:43
    Δεν μπορείς να τα δεις "μαζεμένα". Μπες στις κατηγορίες που θες και κάτω από τον τίτλο του topic εμφανίζεται ο δημιουργός του.
    tolaruba
    01.08.2006, 17:40
    Το μέλος jorge στις 01-08-2006 στις 16:43 έγραψε...
    Παράθεση:

    Δεν μπορείς να τα δεις "μαζεμένα". Μπες στις κατηγορίες που θες και κάτω από τον τίτλο του topic εμφανίζεται ο δημιουργός του.


    παλια(για πολυυυ παλια μιλαμε τωρα) δεν υπηρχε μια επιλογη πανω-πανω στο φορουμ??(εγω τωρα πηρα χαμπαρι τις αλλαγες!!) Δε γινεται να ξαναμπει??
    jorge
    01.08.2006, 18:43
    Έχει κάνει ο Orfeus μια σχετική πρόταση και έχω απαντήσει σχετικά. Θα μπει κάτι καλύτερο από αυτό που υπήρχε.
    Nafpaktos___
    01.08.2006, 18:51
    Θα προτεινα η εντονη,η πλαγια γραφη κλπ. να γινονται κατευθειαν
    επιλεγοντας το κειμενο που θελουμε οταν γραφουμε μια απαντηση στο φορουμ οπως γινεται και στα περισσοτερα.Βολευει καλυτερα πιστευω...
    meltica
    01.08.2006, 19:27
    Το μέλος jorge στις 01-08-2006 στις 15:06 έγραψε...
    Παράθεση:

    Έτοιμο. Η πληροφορία εμφανίζεται αριστερά κάτω στο προφίλ των μελών, στο τμήμα "Στατιστικά".


    Αυτό είναι πραγματικά πάρα πολύ καλό!!! Μπράβο! Όσο για την αλλαγή στις χρυσές νότες, συμφωνώ πως είναι απόλυτα δίκαιο για τους ευνόητους λόγους...