ελληνική μουσική
    632 online   ·  210.830 μέλη

    Προτάσεις για βελτίωση του MusicHeaven

    jorge
    03.10.2006, 16:07
    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 03-10-2006 στις 01:19 έγραψε...

    Μη ζητάτε οτι να 'ναι. Μονο ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ πράγματα.


    rapsodos
    12.10.2006, 10:25
    Nα προτείνω και εγώ κάτι? Δυστυχώς δεν έχω την παραμικρή ιδέα απο προγραμματισμό οπότε συγνώμη προκαταβολικά αν αυτό που προτείνω είναι πολύ δύσκολο. Απλώς θα μου άρεσε και θα με διευκόλυνε αν βάζοντας τον κέρσορα πάνω απο τα μηνύματα - topics του forum στην αρχική σελίδα να εμφανιζονταν ολόκληρος ο τίτλος του topic με κάποιον τρόπο (ας πούμε ενα μικρό παραθυράκι - τόσο δα ) . Απλώς γιατί πολλές φορές αναγκάζομαι να ανοίξω topics τα οποία δεν καταλαβαίνω που και σε τι απευθύνονται και τελικά τα ανοίγω άσκοπα χάνοντας χρόνο.
    jorge
    12.10.2006, 10:30
    Καλημέρα ζεβζέκι
    Αυτό που λες γίνεται, όμως βάζει πληροφορία αρκετών bytes επιπλέον στην κεντρική σελίδα, την οποία προσπαθώ να "ελαφρύνω" γιατί έχω παράπονα από χρήστες dial-up οτι αργεί να φορτώσει.
    rapsodos
    12.10.2006, 10:36
    το περίμενα αυτό . Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα λοιπόν , μιας και όντως η αρχική σελίδα είναι όντως "βαριά". Εμ τόσα θέματα , όλα χρήσιμα , ποιο να αδικήσεις...
    punkster
    17.10.2006, 16:37
    Χαιρεται συντροφοι! Κατι που παρατηρησα και με ενοχλησε λιγακι ειναι οτι οταν ο οποιοσδηποτε ρε παιδι μου που παει να φτιαξει το προφιλ του και θελει να βαλει τα ειδη μουσικης που του αρεσουν, ενω υπαρχουν ενα σωρο ασχετα ειδη μουσικης που οι περισσοτεροι φανταζομαι ουτε καν ηξεραν οτι υπηρχαν, λειπουν καποια βασικα!! Ας πουμε δεν υπαρχει σε καποια απο τις επιλογες η πανκ μουσικη! Και δεν ειναι να πεις οτι ειναι καποιο σπανιο ειδος ή δεν ακουγεται πολυ ή δεν ξερω και γω τι αλλο! Punk's not dead! Πιστευω οτι θα ηταν καλυτερα αν ο καθενας μπορουσε να γραψει τα ειδη μουσικης που του αρεσουν παρα να ειναι αναγκασμενος να διαλεξει απο καποια συγκεκριμενη λιστα που ειναι και ελλειπης. Δε νομιζω οτι υπαρχει καποιος που να μην ξερει τι μουσικη ακουει και να χρειαζεται καποια λιστα. Η εστω κι αν δεν ξερει σε ποιο ειδος κατατασσεται η μουσικη που ακουει, η λιστα σας σιγουρα δεν θα τον βοηθησει να το ανακαλυψει.

    LIVE WITHOUT WARNING
    megaloserwtikos
    22.10.2006, 15:10
    Θα μ' άρεσε στο προφίλ των μελών να είναι και τα πρόσφατα δημοσιευμένα θέματα στο φόρουμ. Δηλαδή τα θέματα που έβαλαν οι ίδιοι. Αυτό δείχνει τις ανησυχίες κάποιου νομίζω και θα είχε ενδιαφέρον.


    semplice
    22.10.2006, 15:23
    Πολύ καλή πρόταση Πέτρο!Αυτό που έγραψες για τις ανησυχίες πολύ σωστό.
    Ετσι θα μπορούμε εύκολα να βρούμε παρόμοιες ανησυχίες του συγκεκριμένου μέλους , χωρίς να χρειάζεται να ψάχνουμε αναγκαστικά με λέξεις κλειδιά κλπ
    ή στις κατηγορίες(πάρα πολλές οι σελίδες και τα topics)






    movflower
    22.10.2006, 18:16
    όντως!!!!!

    δίκαιο έχουνε τα παιδιά!!!!!!
    tolaruba
    22.10.2006, 20:02
    Περισσοτερο εως ερωτηση το αναφερω αυτο.Οταν στα απεσταλμενα πμ δεν υπαρχει διαθεσιμος χωρος και βγαινει η κοκκινη ενδειξη μπορω να στελνω κανονικα η οχι?
    Και επισης υπαρχει η αν οχι μπορει να υπαρξει καποια κατηγορια με ολα τα ταδε εφη της αρχικης σελιδας???
    (μη πω και το πραπανο μου που υπαρχει αβαταρ με τον παπακωνσταντινου και οχι με το θαλασσινο )
    jorge
    22.10.2006, 23:09
    Παράθεση:

    Το μέλος tolaruba στις 22-10-2006 στις 20:02 έγραψε...

    Οταν στα απεσταλμενα πμ δεν υπαρχει διαθεσιμος χωρος και βγαινει η κοκκινη ενδειξη μπορω να στελνω κανονικα η οχι?


    Πρέπει να κάνεις αυτό που σου λέει, δηλαδή να σβήσεις τα επιπλέον μηνύματα.


    Παράθεση:

    Το μέλος tolaruba στις 22-10-2006 στις 20:02 έγραψε...

    Και επισης υπαρχει η αν οχι μπορει να υπαρξει καποια κατηγορια με ολα τα ταδε εφη της αρχικης σελιδας???


    Δεν υπάρχει τέτοια κατηγορία, ούτε και προβλέπεται να γίνει, μια και υπάρχουν πιο σημαντικά ζητήματα, όπως πχ αυτό που αναφέρει ο megaloserwtikos.
    tolaruba
    22.10.2006, 23:11
    συγγνωμη!απλα μου αρεσουν παρα πολυ και θα ηθελα να τα δω μαζεμενα..
    και παλι συγγνωμη για την ενοχληση
    tolaruba
    28.10.2006, 16:19
    Να προτεινω και κατι αλλο?Στο προφιλ οταν παμε να διαλεξουμε εικονιδιο,υπαρχει μια λιστα μονο με τα ονοματα και μια αλλη πληρης.Δε γινετε να υπαρχει μονο η πληρης και απλα να τσεκαρουμε το αβαταρ?Ειναι λιγο κουραστικο να ψαχνεις.Σου βγαινει το ματι μεχρι να το βρεις.
    Aiolos_m
    08.11.2006, 02:19
    Πρόταση:

    Πολλά μέλη έχουν blogs και εκτός MH.
    Γίνεται να φτιάξει κάποιος banners-links που να αφορούν το ραδιόφωνο και να εμφανίζουν πότε είναι κάποιος on air( δηλ πότε παίζει κάποιος); Να τα βάλουμε στα blog μας για διαφήμιση.
    jorge
    08.11.2006, 10:13
    Δεν είναι τόσο απλό, ενώ δε νομίζω να αξίζει τον κόπο.

    Αν θέλετε να διαφημίσετε το MusicHeaven στο blog σας, μπορείτε να βάλετε ένα από τα μπανεράκια που έχουμε φτιάξει.
    okanenas
    08.11.2006, 13:37
    Εγώ θα ήθελα να προτείνω, να έχουμε μια σελίδα να εκθέτουμε ζωγραφικά έργα.
    Aiolos_m
    08.11.2006, 13:59
    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 08-11-2006 στις 10:13 έγραψε...

    Δεν είναι τόσο απλό, ενώ δε νομίζω να αξίζει τον κόπο.

    Αν θέλετε να διαφημίσετε το MusicHeaven στο blog σας, μπορείτε να βάλετε ένα από τα μπανεράκια που έχουμε φτιάξει.



    Το ραδιόφωνο μπορεί να απλωθεί πολύ μακρύτερα από ένα απλό banner του μχ. Αφορά πιστεύω περισσότερο κόσμο. Τώρα αν είναι τεχνικά δύσκολο δεν το γνωρίζω, πάω πάσσο.
    StaSiS
    10.11.2006, 21:48
    Κύριε διαχειριστά, μία ερώτηση..

    Κατα πόσο είναι εφικτό στην "Αναζήτηση" να υπάρχει η επιλογή να γίνεται η αναζήτηση της λεξης κλειδί (/λέξεων) αποκλειστικά στον τίτλο των topics, Άρθρων στο e-Περιοδικό κλπ. και όχι και στα posts αυτών?
    Για ευνόητους λόγους.. Νομίζω θα διευκολύνει πολύ..
    billy_cobham_2005
    12.11.2006, 17:20
    Kyrie diaxeirista me sygxwreite gia ta greeklish to keyboard edw den yposthrizei ellhnika... Tha mporoyse na ginetai kata takta diasthmata mia ekpomph, pou anti na kanoun ta melh radiofwno, na parousiazoun videoclips h diafola video apo live kai tetoia??
    jorge
    12.11.2006, 17:26
    Δεν απαντώ σε όσους με λέτε "κ.διαχειριστά"...
    margo
    12.11.2006, 17:38
    Κύριε διαχειριστά,παρακαλώ να ανάβετε πιό νωρίς το καλοριφέρ..!!