ελληνική μουσική
    442 online   ·  210.844 μέλη

    Βασίλης Παπακωνσταντίνου Live!

    spery
    03.07.2006, 15:16
    Ο Βασίλης δίνει απόψε στις 9.30 συναυλία στο Θέατρο Βράχων,στα πλαίσια του φεστιβάλ του δήμου Βύρωνα. Μαζί του θα είναι οι 1550,η Μαρλέν Αγγελίδη και η Τάνια Κικίδη. Τιμή εισιτηρίου:20 και 15 ευρώ το νεανικό. Θα είναι πολύ δυνατή συναυλία,όπως άλλωστε,κάθε συναυλία του Βασίλη....ΜΗΝ ΛΕΙΨΕΙ ΚΑΝΕΙΣ!!!

    tzouv
    03.07.2006, 15:49
    Με αυτη την συνθεση ηρθαν και στην Θεσσαλονικη στις 19/6/2006 και φυσικα ηταν φοβεροι...Ο Βασιλης παντα απαιχτος.....

    Στον ταφο μου επανω δεν θελω το καντιλι θελω ενα στερεο να ακουω τον Βασιλη......


    antonLOrd
    03.07.2006, 17:02
    Παιδιά βγάλτε και καμιά φωτο... Καλά να περάσετε..
    Nafpaktos___
    03.07.2006, 19:02
    Και στην Ναυπακτο
    Πεμπτη 6 Ιουλιου!!!!!!!!


    Ozzakos
    03.07.2006, 21:26
    16 χρονών είμαι τον Βασίλη τον έχω δει είδη 14!! φορές και δεν σταματάω συνεχίζω
    Βασιλάρα ζούμε για να σ'ακούμε.........
    Marianthi24
    03.07.2006, 23:43
    Οι συναυλίες του Βασίλη μέχρι τις 15/8 :

    03/7 Βύρωνας
    07/7 Πρέβεζα
    13/7 Πετρούπολη
    15/7 Αίγιο
    22/7 Κύμη ( πατρίδα μου)
    27/7 Αλεξανδρούπολη
    28/7 Ελευθερούπολη Καβάλας
    29/7 Σταυρούπολη Ξάνθης
    02/8 Μυτιλήνη
    04/8 Καστοριά (River)
    05/8 Μουδανιά
    07/8 Νάξος
    09/8 Λούτσα Αττικής
    10/8 Αγ.Νικόλας Κρήτη (Μόχλος)
    11/8 Ηράκλειο
    12/8 Κερατόκαμπος (Λυβικό πέλαγος) - νομός Λασηθίου

    (Πληροφορίες www.vasilisp.com)
    spery
    04.07.2006, 14:13
    Kαλημέρα,παιδιά!
    Παρά λίγο να μην γίνει η συναυλία χθές, λόγω του άθλιου καιρού..
    Ευτυχώς όμως, όλα πήγαν ΤΕΛΕΙΑ! Ο Βασίλης μετέδωσε την ροκ-θετική
    του ενέργεια σε όλους και περάσαμε υπέροχα !!
    Επόμενη συναυλία στην πανέμορφη Ναύπακτο,την Πέμπτη 6/7. Καλή
    απόλαυση!!!!

    aggeliki
    04.07.2006, 14:51
    Μετά τη χειμερινή απογοήτευση ο Βασίλης έδωσε τον καλύτερο εαυτό του!Και επιτέλους ροκάραμε(κι ας μην ακούω ροκ φανατικά!)


    Άσχετο αλλα έχω καταλάβει ότι η βροχή βοηθάει πολύ το κοινο να πορωθει γρηγορότερα!
    spery
    04.07.2006, 14:57
    Ναι κι εγώ το παρατήρησα! Το κοινό δεν πτωήθηκε καθόλου!
    Γιατί όμως λες "μετά την χειμερινή απογοήτευση";;;;
    apostathero-poiisi
    04.07.2006, 14:58
    Τί τόθελα και πήγα χτές το βράδυ στη συναυλία.Ο Βασίλης καλύτερος παρά ποτέ τα τελευταία 8 χρόνια τουλάχιστο.Η μπάντα με χίλια.Τα τραγούδια ψηλά.Ολα υπέροχα εκτός από κάτι που με χάλασε στην αρχή του προγράμματος.
    Γιατί ξεκινάει τη συναυλία με το "τί θα γίνει φίλε μου με μάς"και με τρελλαίνει.Τί το θές ρε Μπίλυ το σουξεδιάρικο του ακατανόμαστου[που είσαι stipiothliptis/Tsouxtra-is-back/parlats να φτιάξουμε εξέδρα εναντίον του Μεσημέρη στο άψε σβήσε];
    Και μετά τί τό'θελες το Πόρτο Ρίκο.Αστο ρε Βασίλαρε μη πάθουν τίποτε κάποιες.
    Και καλά όλα αυτά να τα καταπιώ.Αγκαλιά με τον Σταμάτη Μεσημέρη να μή σε ξαναδώ γιατί θα τα πάρω στο κρανίο και όπως σε έκανα αυτό που είσαι έτσι ακριβώς θα σε αποκαθηλώσω.Εχω πάρει τρομερά ιδιαίτερα μαθήματα από την ομοούσια τριάδα και κάτι άλλα ξεφωνητάρια.Πρόσεχε Βασίλαρε τις παρέες σου.Δε μασάω.Ασε που ακούω για πιθανή συνεργασία σας και βγάζω σπυράκια.Με τίποτα.Πρόσεχε!!!!
    Δικέ μας Βασίλη μήπως[λέω απλά μήπως] το Δε πάει άλλο δε πρέπει να το λές εσύ αφού το λέμε εμείς ρε σύ γιατί να κουράζεσαι;δε κάνει.Κράτα δυνάμεις.Μπορεί σήμερα να τη πέφτουν στο Σταμάτη και αύριο[χτες]σε σένα αδερφέ μου.Και μεθαύριο στο Θανάση στον Αλκη στον Αλκίνοο.Ξέρω εγώ;;Μπίλαρε τελεία και παύλα-τελεία και παύλα-
    aggeliki
    04.07.2006, 15:17
    Το μέλος spery στις 04-07-2006 στις 14:57 έγραψε...
    Παράθεση:

    Ναι κι εγώ το παρατήρησα! Το κοινό δεν πτωήθηκε καθόλου!
    Γιατί όμως λες "μετά την χειμερινή απογοήτευση";;;;




    Το λέω γιατί το χειμώνα στο Vox δεν μ'άρεσε καθόλου!Για την ακρίβεια με πήρε ο ύπνος!Ήταν τόσο βαρετά!Και ας θεωρώ και αυτόν και τη Βιτάλη κορυφαίους στο είδος τους!Και δεν το είχα μόνο εγώ το πρόβλημα!Το είχαν όλοι όσοι γνωρίζω και είχανε πάει!

    Όμως μετά το χθεσινό τα ξεχνάω!!
    spery
    04.07.2006, 16:05
    Βασικά,δεν ήμουν φαν του Βασίλη..Λόγω του πάθους μου όμως για την Ελένη,
    πήγα 5φόρες φέτος στο VOX και τον άκουσα εκεί πρώτη φορά! Μου άρεσε αρκετά αλλά θα συμφωνήσω μαζί σου καθώς χθες,ήταν καλύτερος από ποτέ!

    parlats
    04.07.2006, 18:19
    Το μέλος apostathero-poiisi στις 04-07-2006 στις 14:58 έγραψε...
    Παράθεση:

    Τί τόθελα και πήγα χτές το βράδυ στη συναυλία.Ο Βασίλης καλύτερος παρά ποτέ τα τελευταία 8 χρόνια τουλάχιστο.Η μπάντα με χίλια.Τα τραγούδια ψηλά.Ολα υπέροχα εκτός από κάτι που με χάλασε στην αρχή του προγράμματος.
    Γιατί ξεκινάει τη συναυλία με το "τί θα γίνει φίλε μου με μάς"και με τρελλαίνει.Τί το θές ρε Μπίλυ το σουξεδιάρικο του ακατανόμαστου[που είσαι stipiothliptis/Tsouxtra-is-back/parlats να φτιάξουμε εξέδρα εναντίον του Μεσημέρη στο άψε σβήσε];
    Και μετά τί τό'θελες το Πόρτο Ρίκο.Αστο ρε Βασίλαρε μη πάθουν τίποτε κάποιες.
    Και καλά όλα αυτά να τα καταπιώ.Αγκαλιά με τον Σταμάτη Μεσημέρη να μή σε ξαναδώ γιατί θα τα πάρω στο κρανίο και όπως σε έκανα αυτό που είσαι έτσι ακριβώς θα σε αποκαθηλώσω.Εχω πάρει τρομερά ιδιαίτερα μαθήματα από την ομοούσια τριάδα και κάτι άλλα ξεφωνητάρια.Πρόσεχε Βασίλαρε τις παρέες σου.Δε μασάω.Ασε που ακούω για πιθανή συνεργασία σας και βγάζω σπυράκια.Με τίποτα.Πρόσεχε!!!!
    Δικέ μας Βασίλη μήπως[λέω απλά μήπως] το Δε πάει άλλο δε πρέπει να το λές εσύ αφού το λέμε εμείς ρε σύ γιατί να κουράζεσαι;δε κάνει.Κράτα δυνάμεις.Μπορεί σήμερα να τη πέφτουν στο Σταμάτη και αύριο[χτες]σε σένα αδερφέ μου.Και μεθαύριο στο Θανάση στον Αλκη στον Αλκίνοο.Ξέρω εγώ;;Μπίλαρε τελεία και παύλα-τελεία και παύλα-


    Κακόμοιρε άνθρωπε, σε λυπάμαι! Εχεις πέσει πολύ χαμηλά που λέει και ο Σαββόπουλος!
    parlats
    04.07.2006, 18:23
    Το μέλος parlats στις 04-07-2006 στις 18:19 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το μέλος apostathero-poiisi στις 04-07-2006 στις 14:58 έγραψε...
    Παράθεση:

    Τί τόθελα και πήγα χτές το βράδυ στη συναυλία.Ο Βασίλης καλύτερος παρά ποτέ τα τελευταία 8 χρόνια τουλάχιστο.Η μπάντα με χίλια.Τα τραγούδια ψηλά.Ολα υπέροχα εκτός από κάτι που με χάλασε στην αρχή του προγράμματος.
    Γιατί ξεκινάει τη συναυλία με το "τί θα γίνει φίλε μου με μάς"και με τρελλαίνει.Τί το θές ρε Μπίλυ το σουξεδιάρικο του ακατανόμαστου[που είσαι stipiothliptis/Tsouxtra-is-back/parlats να φτιάξουμε εξέδρα εναντίον του Μεσημέρη στο άψε σβήσε];
    Και μετά τί τό'θελες το Πόρτο Ρίκο.Αστο ρε Βασίλαρε μη πάθουν τίποτε κάποιες.
    Και καλά όλα αυτά να τα καταπιώ.Αγκαλιά με τον Σταμάτη Μεσημέρη να μή σε ξαναδώ γιατί θα τα πάρω στο κρανίο και όπως σε έκανα αυτό που είσαι έτσι ακριβώς θα σε αποκαθηλώσω.Εχω πάρει τρομερά ιδιαίτερα μαθήματα από την ομοούσια τριάδα και κάτι άλλα ξεφωνητάρια.Πρόσεχε Βασίλαρε τις παρέες σου.Δε μασάω.Ασε που ακούω για πιθανή συνεργασία σας και βγάζω σπυράκια.Με τίποτα.Πρόσεχε!!!!
    Δικέ μας Βασίλη μήπως[λέω απλά μήπως] το Δε πάει άλλο δε πρέπει να το λές εσύ αφού το λέμε εμείς ρε σύ γιατί να κουράζεσαι;δε κάνει.Κράτα δυνάμεις.Μπορεί σήμερα να τη πέφτουν στο Σταμάτη και αύριο[χτες]σε σένα αδερφέ μου.Και μεθαύριο στο Θανάση στον Αλκη στον Αλκίνοο.Ξέρω εγώ;;Μπίλαρε τελεία και παύλα-τελεία και παύλα-


    Κακόμοιρε άνθρωπε, σε λυπάμαι! Εχεις πέσει πολύ χαμηλά που λέει και ο Σαββόπουλος. Δεν πρόκειται να την πέσουμε σε άλλο καλλιτέχνη κακόμοιρε γιατί αυτοί έχουν ήθος και δεν χρειάζεται να μπαίνουν σε φόρουμ για να αυτοδιαφημίζονται! Το κάνουν με τη μουσική τους κάτι που εσύ μάλλον έχεις ξεχάσει πώς γίνεται!

    vasiloukos
    04.07.2006, 18:23
    Πέρα από τον ήχο που ήταν "λιγάκι" μπουκωμένος, ο Βασίλης τα σπασε όλα!! "Σε θέλω", "Τα χάλια μου", "Βικτώρια", "Άσε με να κάνω λάθος", "Δεν Υπάρχω".... τα χωσε κανονικά το φχαριστηθήκαμε!
    apostathero-poiisi
    04.07.2006, 19:42
    Parlats καλό το παραλήρημα δε μπορώ να πώ αλλά πρόσεχε γιατί σε έχει πάρει από πίσω ο Vasiloukos[οι ενοχές οι τύψεις οι ερινύες-μη προτρέξεις δεν είναι το ίδιο πράγμα-οι γκέλες σου].
    Ποιός καλλιτέχνης είπες δεν αυτοδιαφημίζεται;Ολοι αυτοδιαφημίζονται με τον έναν τρόπο ή τον άλλον.Συνεπώς όλους κάποτε θα τους πάρετε από πίσω.
    Και κάτι άλλο γιατί αρχίζω και ξενερώνω racist.Ποιός σε έταξε προ των πυλών να επιχειρείς τη κάθαρση του Ελληνικού τραγουδιού από όποιον αυτοδιαφημίζεται;Τί δουλειά κάνεις αντί αυτής που θα ήθελες[μέλος Επιτροπής Λογοκρισίας και βάλε].
    Ωραία τελικά η ομολογία σου ΠΡΟΣΕΞΕ την:τον Μεσημέρη τον κυνηγάμε γιατί κάνει αυτά που κάνει ενώ τους άλλους καλλιτέχνες δε πρόκειται να τους πυροβολήσουμε
    αφού δεν κάνουν παρόμοια πράγματα.Μπράβο τώρα να είσαι απολύτως σίγουρος ότι θα αισθάνονται απόλυτα ασφαλείς μετά από αυτή την ομολογία και ο Μάλαμας και ο Ιωαννίδης και ο Θανάσης Παπακωνσταντίνου και ο Θηβαίος και ο Βασίλης Παπακωνσταντίνου και ο Νταλάρας και η Αλεξίου και προπαντός ο Διονύσης Σαββόπουλος.Μετά την ομολογία σου για την επιχείρηση διαπόμπευσης του συναδέλφου τους-συνεργάτη-φίλου-γνωστού- ή άγνωστου στη τελική -θα νοιώθουν ήσυχοι,ήρεμοι και ασφαλείς.Τους κάλυψες.Προχώρα.Μην ορκίζεσαι μόνο.Μην ορκίζεσαι.Ομολογία κι αυτή.ΟΜΟΛΟΓΙΑ!!!!!!!!!!

    jorge
    04.07.2006, 20:24
    Οτι έγραψα σε άλλο topic ισχύει και εδώ... Ευχαριστώ σας...
    apostathero-poiisi
    04.07.2006, 21:03
    OK και πάλι Jorge.Γειά σου
    Nafpaktos___
    04.07.2006, 23:17
    Το μέλος Marianthi24 στις 03-07-2006 στις 23:43 έγραψε...
    Παράθεση:

    Οι συναυλίες του Βασίλη μέχρι τις 15/8 :

    03/7 Βύρωνας
    07/7 Πρέβεζα
    13/7 Πετρούπολη
    15/7 Αίγιο
    22/7 Κύμη ( πατρίδα μου)
    27/7 Αλεξανδρούπολη
    28/7 Ελευθερούπολη Καβάλας
    29/7 Σταυρούπολη Ξάνθης
    02/8 Μυτιλήνη
    04/8 Καστοριά (River)
    05/8 Μουδανιά
    07/8 Νάξος
    09/8 Λούτσα Αττικής
    10/8 Αγ.Νικόλας Κρήτη (Μόχλος)
    11/8 Ηράκλειο
    12/8 Κερατόκαμπος (Λυβικό πέλαγος) - νομός Λασηθίου

    (Πληροφορίες www.vasilisp.com)



    +6 Ιουλιου Ναυπακτος
    μην ξεχνιομαστε...


    Xrononaytis
    05.07.2006, 08:53
    Gia xara kai apo mena i sinavlia sto Theatro Braxon itan para poli oraia para ton aera pou eixe kai tis psixales pou peftane emis pou ton akoume kai ton akolouthoume xronia den masame , fetos o Basilis thimizi para poli apo ta palia kai tha sinexizi na thimizi ola einai diaxronika ola xanaxaerxontai .

    Lei tragoudia fetos pou exoun na pextoun 10 xronia peripou Ta Xalia mou se poli kalieketelesi Se Thelo , Biktoria se alles sinavlies pou eixe kani prin ton Birona eixe pei to Sebastian , Paradisos , genika fetos einai pio dinamikos kai lei ton Stratioti me diaforetiki enorxistrosi kai xekinai me to Ellas dinamika .

    Sto Vox imoun kathe Savvato eki to meros athlio kai oxi mono gia mena prosopika to tonizo afto i Bitali den mou aresi xenerono mazi tis moli stamatage o Basili ego efeuga eftixos meta irthe sto Oxigono gia orismenes parastastasis eki rockarame gia kata kala xedosame .




    Merike photo apo ton Birona elpizo na emfanistoun .














    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 05-07-2006 09:42 ]


    επισυναπτόμενα: DSC001553232.JPG DSC00076fgfdgfdg.JPG 1975.JPG