ελληνική μουσική
    846 online   ·  210.833 μέλη
    eleana
    03.07.2006, 19:08
    Ομολογω πως περασαν πολλα χρονιο απο την τελευταια φορα που ειχα δει την Αρβανιτακη live.Μου φαινεται πως ημουν φοιτητρια. Την προηγουμενη Τεταρτη πηγα στο Θεατρο Πετρας και την ειδα ζωντανα. Ομολογω πως προσκυνησα το μεγαλειο της απλοτητας και τον απλοχειρο, απλο και ευγενικο τροπο που επικοινωνουσε με τον κοσμο. Δεν θυμαμαι ποτε ηταν η τελευταια φορα που "δακρυσα" σε συναυλια. Το τραγουδι της και η εκφραση της με αγγιξε πραγματικα...Περισσοτερο απο τις ηχογραφησεις της ισως. Πολλα εχουν πει για την φωνη της και τις μουσικες της δυνατοτητες....Εγω ειδα εναν ολοκληρωμενο καλλιτεχνη ,εναν πραγματικο καλλιτεχνη που δεν εχει τιποτα περιττο και ξενο επι σκηνης και οτι χρησιμοποιει στην σκηνικη παρουσια ειναι μονο προεκταση της προσωπικοτητας και οχι "επαγγελματισμος". Τα σχολια σας?

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : nefos στις 03-07-2006 20:35 ]


    manblaz
    03.07.2006, 22:32
    Ειχα παει και εγω στο Θεατρο Πετρας την προηγουμενη Τεταρτη. Η Ελευθερια ειναι απο τις αγαπημενες μου ερμηνευτριες αλλα περιμενα κατι καλυτερο...Δεν λεω οτι δεν περασαμε καλα απλα...
    aggeliki
    04.07.2006, 14:03
    Σχετικά με το πρόγραμμα της συναυλίας ,δεν είχατε κανένα πρόβλημα????Δηλαδή για τα τραγούδια που ακούστηκαν...
    Εγώ παιδιά όταν τελείωσε η συναυλία(στο Βράχων) ένιωθα σαν να μην είχα ακούσει σχεδόν τίποτα!
    Και εμείς περάσαμε πολύ καλά αλλά αυτό το κενό που ένιωθα μετά πολύ με χάλασε!
    Πρώτη φορά ένιωσα σαν να μην είχα πάει σε συναυλία!

    Emaki
    04.07.2006, 14:34
    Θα συμφωνήσω και εγώ με τον Μανώλη.
    Ωραία ήταν αλλά θέλω να πιστεύω ότι έχουν γίνει και καλύτερες συναυλίες της Αρβανιτακη απ' αυτη.
    Καταρχήν κράτησε πολύ λίγο!
    Στην 1.5 ώρα συστησε τους μουσικούς και Χαιρέτησε!
    Βγήκε, είπε κανα 2 τραγουδακια και γεια σας!

    Ίσως να κάνω και λάθος αλλά για μένα ήταν συναυλια αστραπή!
    Jimy
    04.07.2006, 17:06
    Ερώτηση:Θα προτιμούσες την Αρβανιτάκη σε ένα ανοιχτό θέατρο ή στο Νάκα ας πούμε με 2 πιάνα τί θα σε συγκινούσε περισσότερο?


    Emaki
    04.07.2006, 17:27
    Το μέλος Jimy στις 04-07-2006 στις 17:06 έγραψε...
    Παράθεση:

    Ερώτηση:Θα προτιμούσες την Αρβανιτάκη σε ένα ανοιχτό θέατρο ή στο Νάκα ας πούμε με 2 πιάνα τί θα σε συγκινούσε περισσότερο?





    Δεν ξέρω αν θα έκανε διαφορά για μένα το που θα την άκουγα.
    Η φωνη της με έχει συγκινησει πολλέ φορές ούτως ή άλλως.
    Απλά δεν την χόρτασα!
    Ήθελα κ άλλο!


    eleana
    05.07.2006, 02:26
    Εχετε δικιο στα παραπανω....Ηταν λιγο....Και το εντεχνο μερος που ειναι το πιο δυνατο της, ηταν επισης λιγο....Αλλα αυτο δεν την ακυρωσε....Ισως παλι εγω να εντυπωσιαστηκ αεπειδη δεν την ειχα ποτε πραγματικα "προσεξει"