ελληνική μουσική
    506 online   ·  210.840 μέλη

    Νίκος Παπάζογλου : Καλοκαιρινές Συναυλίες

    jorge
    04.07.2006, 15:20
    ΝΙΚΟΣ ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ και «ΛΟΞΗ ΦΑΛΑΓΓΑ»

    ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΗ ΠΕΡΙΟΔΕΙΑ 2006


    Πάλι καλοκαίριασε και πάλι ο Νίκος Παπάζογλου και το συγκρότημά του «Λοξή Φάλαγγα» αφήνουν την ιδιαίτερη πατρίδα τους τη Θεσσαλονίκη για να περιοδεύσουν στην Ελλάδα, νησιωτική τε και ηπειρωτική και να ψυχαγωγήσουν δια ζώσης τους απανταχού φίλους των τραγουδιών τους.

    Το εφετινό πρόγραμμά τους, εμπλουτισμένο με τραγούδια από το νέο CD «Μά’ισσα σελήνη» που κυκλοφόρησε εδώ και λίγους μήνες, με παλιά και αγαπημένα παραδοσιακά και λαϊκά τραγούδια, είναι περισσότερο διασκεδαστικό από ότι συνήθως, έτσι για να ξεχάσουμε για τα καλά τον δύσκολο χειμώνα που περάσαμε.

    Η σύνθεση της ορχήστρας, είναι το αριστερό κέρας της «Λοξής Φάλαγγας» δηλαδή το ακουστικό της τμήμα: Γιάννης Κολοβός (μπάσο), Παναγιώτης Κουτσούρας (μπουζούκι), Βαγγέλης Λιόλιος (μπουζούκι), Μπάμπης Παπαδόπουλος (κιθάρα), Νίκος Οικονομίδης (βιολί), ΄Ελενα Δεληχρήστου (νταρμπούκα και τραγούδι), Ανδρέας Βουδούρης (πιάνο). Την επιμέλεια του ήχου έχει αναλάβει η Αγγελίνα Υφαντή.

    Οι σταθμοί της φετινής τους περιοδείας είναι:


    Σάββατο 22 Ιουλίου Ηράκλειο Κρήτης
    Κυριακή 23 Ιουλίου Ορεινό Κρήτης
    Τρίτη 25 Ιουλίου Ψαρή Φοράδα Κρήτης
    Παρασκευή 28 Ιουλίου Χανιά
    Κυριακή 30 Ιουλίου Ίος
    Κυριακή 6 Αυγούστου Σίβηρη Χαλκιδική
    Κυριακή 17 Σεπτεμβρίου Άλσος Συγγρού, Μαρούσι
    Τετάρτη 20 Σεπτεμβρίου Θέατρο Βράχων, Βύρωνας

    spery
    04.07.2006, 16:21
    ..Πάλι θα μας "ταξιδέψει" ο Νικολάκης..
    Σ’ευχαριστούμε, Jorge!
    beatlus
    04.07.2006, 16:56
    μόνο σε τόσους λίγους προορισμούς, ο πιο... ταξιδιάρης απ' όλους? Αποκλείεται να μην προστεθούν κι άλλοι...
    spery
    04.07.2006, 17:05
    ..Μακάρι! Πάντως εγώ είμαι καλλυμένη, εφ’όσον θα έρθει στον Βύρωνα..
    Δίπλα μου είναι!
    aggeliki
    05.07.2006, 01:34
    Μόλις έβαλα ένα ραντεβού για τον Σεπτέμβρη!Τέλεια!