ελληνική μουσική
    731 online   ·  210.832 μέλη

    Τελευταία ταινία....

    atrixospi8ikos
    11.07.2006, 21:25
    Ποια είναι η τελευταία ταινία που είδατε?
    nefos
    11.07.2006, 21:55


    @ Kαι εντάξει, να σου πω ποια ήταν η τελευταία ταινία που είδα, αν πάλι είδα 2 η μία μετά την άλλη ποια θα θεωρήσεις τελευταία; Αμάν πια με αυτά τα topics.

    Στην τελική μία παραπάνω σκέψη κάνει ο καθένας μας όταν βλέπει μια ταινία , από το απλά να την γράψει σε ένα topic. Ξανά
    atrixospi8ikos
    12.07.2006, 00:30
    Το μέλος nefos στις 11-07-2006 στις 21:55 έγραψε...
    Παράθεση:



    @ Kαι εντάξει, να σου πω ποια ήταν η τελευταία ταινία που είδα, αν πάλι είδα 2 η μία μετά την άλλη ποια θα θεωρήσεις τελευταία; Αμάν πια με αυτά τα topics.

    Στην τελική μία παραπάνω σκέψη κάνει ο καθένας μας όταν βλέπει μια ταινία , από το απλά να την γράψει σε ένα topic. Ξανά

    e...kala tote signwmi 8a skeftome poio polli prin anoijw ena topic.....
    jorge
    12.07.2006, 01:06
    atrixospi8ikos η Nefos απλά θέλει να σου πει - αν κατάλαβα καλά - οτι τα topics που ανοίγουμε θα πρέπει να βοηθούν να γίνεται συζήτηση, αλλά και να προσφέρουν κάτι ουσιαστικό στον επισκέπτη/αναγνώστη. Πχ αν έγραφες

    "προχθές είδα την ταινία ΤΑΔΕ, μου άρεσε το τέλος, δεν μου άρεσε η αρχή. Εσάς ποιά είναι η γνώμη σας;"

    ...τότε δεν νομίζω να υπήρχε κανένα θέμα.
    Emaki
    12.07.2006, 09:19
    Είδα στον κινηματογράφο το "Τα Χαλάσαμε" , ερωτική κομεντί....
    Προσωπικά μου άρεσε γιατί σε πολλά σημεία που θύμισε διαλόγους και καταστάσεις που έχω ζήσει!
    Όπως και να 'χει όμως προτείνω να την δείτε!
    Δίνει μαθήματα για τις σχέσεις!
    Ο αντρικός πληθυσμός παρακαλώ να δώσει ιδιαίτερη σημασία στα μηνύματα που περνάει η ταινία!


    uNick
    12.07.2006, 09:42
    Το μέλος Emaki στις 12-07-2006 στις 09:19 έγραψε...
    Παράθεση:

    Ο αντρικός πληθυσμός παρακαλώ να δώσει ιδιαίτερη σημασία στα μηνύματα που περνάει η ταινία!

    Απευθύνεσαι σε......... κάποιον συγκεκριμένα???
    alexia-vicky
    12.07.2006, 10:07
    Το μέλος Emaki στις 12-07-2006 στις 09:19 έγραψε...
    Παράθεση:

    Είδα στον κινηματογράφο το "Τα Χαλάσαμε" , ερωτική κομεντί....
    Προσωπικά μου άρεσε γιατί σε πολλά σημεία που θύμισε διαλόγους και καταστάσεις που έχω ζήσει!
    Όπως και να 'χει όμως προτείνω να την δείτε!
    Δίνει μαθήματα για τις σχέσεις!
    Ο αντρικός πληθυσμός παρακαλώ να δώσει ιδιαίτερη σημασία στα μηνύματα που περνάει η ταινία!





    και εγώ σκοπεύω να πάω να τη δω...έχω ακούσει τις καλύτερες εντυπώσεις!!!και μία ακόμα η δική σου
    και επίσης, ο αντρικός πληθυσμός να προσέξει τα λεγόμενα....

    Επίσης, θέλω να δω το "tango" με τον Antonio Banderas. Αν το έχει δει κάποιος ας γράψει εντυπώσεις...
    tolaruba
    12.07.2006, 10:56
    ειδα πολλες ταινιες τελευταια αλλα αυτη που μου αρεσε περισσοτερο ηταν το-the big fish...
    deepbluesea
    12.07.2006, 13:51
    H τελευταία ταινία που είδα ήταν "ΕΡΩΤΑΣ ΔΙΧΩΣ ΠΑΡΟΝ" (The lake house - καμία σχέση με την ελληνική μετάφραση όπως βλέπετε ο τίτλος αλλά τέλοσπάντων). Η αλήθεια είναι οτι περίμενα να δω μια τυπική ρομαντική αμερικανιά αλλά κατάφερε και με ξάφνιασε! Πρωτότυπο σενάριο (διασκευή απο κορεάτικο έργο), σε κράταγε συνέχεια σε αγωνία, ανατροπές πολλές και οι ηθοποιοί σχεδόν αξιοπρεπείς (δεν είναι και για όσκαρ ερμηνείας η Μπούλοκ και ο Ρηβς, αλλά καλοί). Τη συστήνω ανεπιφύλακτα...
    nefos
    12.07.2006, 16:11
    Το μέλος jorge στις 12-07-2006 στις 01:06 έγραψε...
    Παράθεση:

    atrixospi8ikos η Nefos απλά θέλει να σου πει - αν κατάλαβα καλά - οτι τα topics που ανοίγουμε θα πρέπει να βοηθούν να γίνεται συζήτηση, αλλά και να προσφέρουν κάτι ουσιαστικό στον επισκέπτη/αναγνώστη.


    @ Ακριβώς jorge! (χμ ...λες να φταίνε τα ελληνικά μου;) Ευχαριστώ για την επεξήγηση.


    meltica
    12.07.2006, 16:27
    Η τελευταία ταινία που είδα ήταν το ''Εκτός Τροχίας'' με την Jennifer Aniston και τον Clive Owen και δεν μπορώ να πω ότι με ενθουσίασε καθώς ήταν πολύ προβλέψιμο σαν ιστορία. Από την αρχή της πλοκής κατάλαβα τι γινόταν και μετά δεν είχε και πολύ ενδιαφέρον...
    Nafpaktos___
    12.07.2006, 16:37
    Οι δυο τελευταιες ταινιες που ειδα ηταν ''ο αγγλος ασθενης'' και ''η νεκρη νυφη''

    Η πρωτη αριστουργημα,οσο για την δευτερη μπορω να πω οτι ηταν αρκετη καλη!
    mirrors
    12.07.2006, 17:21
    Το μέλος alexia-vicky στις 12-07-2006 στις 10:07 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το μέλος Emaki στις 12-07-2006 στις 09:19 έγραψε...
    Παράθεση:

    Είδα στον κινηματογράφο το "Τα Χαλάσαμε" , ερωτική κομεντί....
    Προσωπικά μου άρεσε γιατί σε πολλά σημεία που θύμισε διαλόγους και καταστάσεις που έχω ζήσει!
    Όπως και να 'χει όμως προτείνω να την δείτε!
    Δίνει μαθήματα για τις σχέσεις!
    Ο αντρικός πληθυσμός παρακαλώ να δώσει ιδιαίτερη σημασία στα μηνύματα που περνάει η ταινία!





    και εγώ σκοπεύω να πάω να τη δω...έχω ακούσει τις καλύτερες εντυπώσεις!!!και μία ακόμα η δική σου
    και επίσης, ο αντρικός πληθυσμός να προσέξει τα λεγόμενα....

    Επίσης, θέλω να δω το "tango" με τον Antonio Banderas. Αν το έχει δει κάποιος ας γράψει εντυπώσεις...



    Είδα το Tango με Μπαντέρας. Μου αρέσει πολύ ο χορός και ειδικά τα είδη με τα οποία ασχολείται η ταινία, γι'αυτό είμαι επιεικής στην κρίση μου. Το σενάριο είναι προβλέψιμο και σε μερικά σημεία έχει κενά. Ωστόσο, δείχνει ρεαλιστικότατα τη ζωή στα γκέτο των έγχρωμων της Αμερικής και το αναπόδραστο των νέων ανθρώπων που θέλουν αλλά αδυνατούν να ξεφύγουν από μιζέρια και συμμορίες. Όχι ότι δεν υπάρχουν ταινίες που διαπραγματεύονται καλύτερα το συγκεκριμένο θέμα, αλλά το Tango στέκεται αξιοπρεπώς εδώ. Επίσης, θα απολαύσεις μερικές υπέροχες σκηνές χορού και η μουσική, λάτιν και ραπ-R&B, είναι εξαιρετική! Δεν είναι αριστούργημα η εν λόγω ταινία, αλλά θα περάσεις ενα απολαυστικό δίωρο!
    lianameladaki
    13.07.2006, 13:02
    νομιζω πως η ταιλευται ταινια που ειδα ηταν το breakfast on pluto σε dvd...επιβαιβεωσα την εμονη μου με τις καταθλιπτηκες ταινιες,αφου μολις τελιωσε ειχα ενα βαρος στο στηθος,αλλα μου αρεσε πολυ!ξεφευγει αο τα συνιθησμενα.... και η ερμηνια του παιδιου που παιζει ειναι κατα τη γνωμη μου παρα πολυ καλη...
    Nafpaktos___
    13.07.2006, 18:01
    Ειδα το ''μεινε ακινητη''
    και ξετρελαθηκα!
    houlina
    13.07.2006, 19:16
    Το μέλος Emaki στις 12-07-2006 στις 09:19 έγραψε...
    Παράθεση:

    Είδα στον κινηματογράφο το "Τα Χαλάσαμε" , ερωτική κομεντί....
    Προσωπικά μου άρεσε γιατί σε πολλά σημεία που θύμισε διαλόγους και καταστάσεις που έχω ζήσει!
    Όπως και να 'χει όμως προτείνω να την δείτε!
    Δίνει μαθήματα για τις σχέσεις!
    Ο αντρικός πληθυσμός παρακαλώ να δώσει ιδιαίτερη σημασία στα μηνύματα που περνάει η ταινία!





    για το "Τhe Break-up" θα λες...το είδα ψες...
    είχε πλάκα, απλά γίνεται λίγο σπαστικό όταν τσακώνονται συνέχεια...
    μμμ και πρώτη φορά είδα έργο που δεν είχε happy ending!!!
    όσοι περίεργοι, δείτε το
    meltica
    13.07.2006, 19:23
    Το μέλος houlina στις 13-07-2006 στις 19:16 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το μέλος Emaki στις 12-07-2006 στις 09:19 έγραψε...
    Παράθεση:

    Είδα στον κινηματογράφο το "Τα Χαλάσαμε" , ερωτική κομεντί....
    Προσωπικά μου άρεσε γιατί σε πολλά σημεία που θύμισε διαλόγους και καταστάσεις που έχω ζήσει!
    Όπως και να 'χει όμως προτείνω να την δείτε!
    Δίνει μαθήματα για τις σχέσεις!
    Ο αντρικός πληθυσμός παρακαλώ να δώσει ιδιαίτερη σημασία στα μηνύματα που περνάει η ταινία!





    για το "Τhe Break-up" θα λες...το είδα ψες...
    είχε πλάκα, απλά γίνεται λίγο σπαστικό όταν τσακώνονται συνέχεια...
    μμμ και πρώτη φορά είδα έργο που δεν είχε happy ending!!!
    όσοι περίεργοι, δείτε το



    Βρε Houlina δεν λέμε ποτέ το τέλος μιας ταινίας! Εγω έτσι την έχω πατήσει πολλές φορές και άμα ξέρω έστω και ένα clue για το τι γίνεται στο τέλος μετά δεν έχω όρεξη να την παρακολουθήσω. Φιλικά πάντα...
    houlina
    13.07.2006, 19:30
    σορυ!
    δεν ανάφερα τιποτα!! Ο τίτλος τα λέει όλα
    meltica
    13.07.2006, 20:03
    Όχι δεν το λέω για κακό, απλά όπως λες και συ σου έκανε εντύπωση το ότι δεν είχε happy end... Έτσι και γω όταν είδα να διαφημίζεται αυτή η ταινία, παρά τον τίτλο της θεώρησα πως θα είχε happy end εφ'όσον φαινόταν ρομαντική κομεντί για ένα χαλαρό καλοκαιρινό βράδυ και όχι τίποτα σοβαρό...! Μετά μου είπαν τι γίνεται στο τέλος- δεν το έμαθα από σενα, don't worry- και πραγματικά δεν το περιμένα. Γενικά μου την σπάνε όταν τέτοιου είδους ταινίες δεν έχουν happy end (όπως θα έλεγε και ο γκρινιάρης απο τα στρουμφάκια).

    s c r i p ta manent

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : meltica στις 13-07-2006 20:20 ]


    tolaruba
    17.07.2006, 12:52
    μολις χτες ειδα το περηφανεια και προκαταληψη..πολυ ωραιοι διαλογοι