ελληνική μουσική
    706 online   ·  210.848 μέλη

    Τελικά βγάζουν φωνές τα Fame Story & Dream Show;

    KAKOFONIKS
    18.07.2006, 13:53
    Και βέβαια ρε παιδιά ισχύει αυτό και πιστεύω οτι ισχύει γιατί όπως και στην eurovision άλλωστε μετράει πιο πολύ το θέαμα !!!!!
    eric101
    18.07.2006, 18:13
    Fisika Kai oxi gt mesa se 3/4mines mporei kaneis na ginei Diasimos enw oi alloi tragoudistes kathontai kai asxolounte me auton ton Xoro (to tragoudi) 3&10 xronia kai paei o kathe vlamenos kai ginete diasimos mesa apo ena fame story i apo to dream show.Paidia eleos i Ellada exei pesei toso Xamila .
    tzoy
    19.07.2006, 10:14
    μία είναι η απάντηση. όχι. δεν λέω κάποια παιδιά έχουν ταλέντο. αλλά ρε παιδιά τι σόι ακαδημία μουσικής είναι όπου σε δύο τρεις μήνες βγαίνεις έτοιμος για την πρώτη σου δισκογραφική ή για την πίστα?
    γρήγορη ανάδειξη και προβολή είναι αυτό και εγώ δεν συμφωνώ. άσε που δεν μπορούν να πάρουν τόσα όσα θα έπαιρναν πχ από ένα ωδείο
    γι' αυτό έχουν και ημερομηνία λήξης αυτά τα παιδιά δυστυχώς
    sofitapicha
    19.07.2006, 12:46
    είναι ένα παιχνίδι που σε κάποιους αρέσει και σε κάποιους φέρνει εμετό...η αλήθεια είναι πως τα παιδιά προβάλονται...απο'κει και πέρα μόνοι τους επιλέγουν τι δουλειές θα κάνουν...εμένα το μόνο που δεν μ'αρέσει είναι πως κρίνονται και πολλές φορές πολύ προσβλητικά μπροστά σε εκατομμύρια τηλεθεατές...αυτό θα μπορούσε να λείπει από το παιχνίδι,με τον πολύ απλό τρόπο σωστής επιλογής αξιόλογων καλλιτεχνών από την αρχή.
    tzouv
    19.07.2006, 13:08
    εαν το δουμε απο αποψη φωνητικων ικανοτητων και μονο αυτη που αξιζαν πραγματικα ηταν ο Πετρελης η Ραλια η Ανετ και μια κοπελα η οποια επαιζε στην λυρικη νομιζω.Εφοσον ομως υπαρχει και η πλευρα του παιχνιδιου και ο θεατης ψηφιζει και προσωπικοτητα και συμπαθεια και συμπεριφορα μεσα στο σπιτι τοτε δεν υπαρχει σωστη κριση.Πολλες φορες επισης οι κριτες υποβαθμιζουν τα παιδια το οποια πιστευω οτι απο τους πιο πολλους ο βασικος τους στοχος ειναι να φανουν φωνητικα για να δημιουργησουν ιντριγκες και κοντρες για να ανεβει η τηλεθεαση.Αυτο ειναι το ασχημο σε αυτα τα παιχνιδια
    matina25
    21.07.2006, 13:59
    Το μέλος chorrer στις 18-07-2006 στις 13:52 έγραψε...
    Παράθεση:

    παιδια νομιζω οτι το θεμα τελικα δεν ειναι αν τα fame story/κ.λ.π. βγαζουν φωνες αλλα αν βγαζουν προσωπικοτητες.....Φωνες υπαρχουν απειρες στην ελλαδα, απο την αλλη η βανδη κι ο τερζης δεν εχουν φωναρες κι ομως εγιναν διασημοι.


    Ο Τερζής δεν έχει φωνή;;;;
    nikos_f3n
    21.07.2006, 14:07
    Παιδια ο Τερζης εχει φωναρα ετσι. Μην ξεχναμε οτι ειναι λαικος τραγουδιστης και χρειαζεται αυτη τη φωνη. Καλα για την βανδη δεν μιλαμε. Σαν συναχομενο σκυλι τραγουδαει (τι ειπα τωρα)

    Appetite for Destruction

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : nikos_f3n στις 21-07-2006 14:08 ]


    F_ANGEL
    29.07.2006, 12:41
    iparxoun kapioi apo autous pou pane pou exoun kai kali fwni alla kai talento.apla kapoies fores oi ipeu8inoi twn ekpompwn autwn prow8un autus pou lene kai kanune vlakies kai ginontai spastikoi(vlepe Kalomoira pou fwni den eixe kai estelle sinexeia filakia-an einai dinato)kai oxi autous pou pragmatika a3izoun kai exoun fwni.
    MichPah
    29.07.2006, 18:48
    Το μέλος jorge στις 13-07-2006 στις 14:46 έγραψε...
    Παράθεση:

    Άλλο με νοιάζει.

    Να ακούσω νέα, ωραία τραγούδια. Και κάτι τέτοιο δε γίνεται. Δεν υπάρχει δημιουργία. Άρα γιατί να χάσω το χρόνο μου να ακούσω το "Μερτικό" για 5689η φορά στη ζωή μου, ακόμα και από κάποιον με φωνή καλύτερη από του Καζαντζίδη; Βαρέθηκα να ακούω τα ίδια τραγούδια πλέον και βαρέθηκα κάθε χρονιά που περνάει να μου μένουν 2-3 το πολύ νέα τραγούδια...



    Συμφωνώ με το jorge. Δεν χρειάζονται πια άλλες φωνές, υπάρχουν πάρα πολλές!
    Στιχουργοί χρειάζονται και συνθέτες!!!!
    vero
    29.07.2006, 19:36
    Το μέλος MichPah στις 29-07-2006 στις 18:48 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 13-07-2006 στις 14:46 έγραψε...
    Παράθεση:

    Άλλο με νοιάζει.

    Να ακούσω νέα, ωραία τραγούδια. Και κάτι τέτοιο δε γίνεται. Δεν υπάρχει δημιουργία. Άρα γιατί να χάσω το χρόνο μου να ακούσω το "Μερτικό" για 5689η φορά στη ζωή μου, ακόμα και από κάποιον με φωνή καλύτερη από του Καζαντζίδη; Βαρέθηκα να ακούω τα ίδια τραγούδια πλέον και βαρέθηκα κάθε χρονιά που περνάει να μου μένουν 2-3 το πολύ νέα τραγούδια...



    Συμφωνώ με το jorge. Δεν χρειάζονται πια άλλες φωνές, υπάρχουν πάρα πολλές!
    Στιχουργοί χρειάζονται και συνθέτες!!!!



    Συμφωνω μαζι σας παιδια δεν χρειαζονται πια αλλες φωνες, υπαρχουν πολλεεεεεεεεεεεεες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Angel20
    07.08.2006, 12:13
    Το μέλος nikos_f3n στις 21-07-2006 στις 14:07 έγραψε...
    Παράθεση:

    Παιδια ο Τερζης εχει φωναρα ετσι. Μην ξεχναμε οτι ειναι λαικος τραγουδιστης και χρειαζεται αυτη τη φωνη. Καλα για την βανδη δεν μιλαμε. Σαν συναχομενο σκυλι τραγουδαει (τι ειπα τωρα)

    Appetite for Destruction

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : nikos_f3n στις 21-07-2006 14:08 ]





    Πες τα Νικο!!
    Angel20
    07.08.2006, 12:16
    Βρε παιδια, οταν καποιος τραγουδιστης με αρκετα καλη φωνη παει σε μια δισκογραφικη εταιρια και του κλεινουν την πορτα καταμουτρα, ε, λογικο δεν ειναι να παει σε ριαλιτι για να τον αναγνωρισουν?
    chorrer
    07.08.2006, 13:02
    @angel20, niko_f3n, matina25
    (sory den grafei ellinika o ipologistis)

    An kai ton theoro apo tous pio axiologous sto eidos tou, o Terzis den exei foni, exei oraia xroia kai poli kali skiniki parousia, oxi omos texniki......An akouseis prosektika toys diskous tou tha akouseis arketa mikra faltsakia.....oso gia ta live pou kanei den xriazete na eisai kan i mousikos gia na katalabeis ta faltsa pou kanei........Leo omos xana oti i texniki tis fonis den einai to pan gia na kathierotheis san kalos tragousistis, gia auto ki o terzis einai kata tin diki mou apopsi enas apo tous megaliterous tragoudistes (sto laiko) stin ellada.

    YG: Panta kata tin tapeini mou gnomi........
    sintorin
    07.08.2006, 18:48
    Oxi, den vgazoun fones........proionta vgazoun, giati ama vgazane fones, den tha xreiazontousan oloi autoi oi megaloi 'kathigites', pou tous ntunoun, tous ftiaxnoun ta malia, tous vazoun aposmitiko, tous skoupizoun ton kolo, kai tous etoimazoun gia ta skuladika....edo pou ta leme, oi perissoteroi exoun foni mono gia skyladika....diladi den exoun katholou foni, oute prosopikotita......
    Angel20
    07.08.2006, 18:54
    Συγγνώμη κιόλας αλλά μήπως υπερβάλλεις λιγάκι? Δηλαδή τόσοι ανθρωποι εχουν παει εκει και ουτε ενας δεν εχει καλη φωνη???
    sintorin
    08.08.2006, 11:34
    Το μέλος Angel20 στις 07-08-2006 στις 18:54 έγραψε...
    Παράθεση:

    Συγγνώμη κιόλας αλλά μήπως υπερβάλλεις λιγάκι? Δηλαδή τόσοι ανθρωποι εχουν παει εκει και ουτε ενας δεν εχει καλη φωνη???


    Oxi den upervalo katholou. Kai o logos einai oti exo dei ekso apo tin ellada ton idio typo reality, giati exo zusei se auta ta krati. Ston kanada, ameriki, agglia, gallia kai italia opou exo zusei i diafora einai terastia, pou oute kan sugrinetai. Loipon se auta ta kratoi, to mono pou metraei einai i foni. Kai oxi i sunithismeni foni, ala i prototupi foni. Den uparxoun kathigites gia foni, gia to ntusimo, kai gia oles autes tis ellinikes vlakeies pou vlepeis edo. To xroma, to paxos, ta malia, to ntusimo, den metrane ekei, mono i foni. Kai ta paidia tragoudane pragmatika, den xreiazontai kathigites fonitikis, gia na tous poun pos na fonaksoun. Giati ean xreiazesai kathigiti, tote paei na pei oti den eisai fusiko talento. Ekso psaxnoun gia fusika talenta. Oso gia to pos ntunontai, to dialegoun monoi tous, oi perissoteroi ena jean kai t-shirt. Afinoun tin prosopikotita tou paidiou na provaletai. Dialegoun kai monoi tous ta tragoudia pou tha tragoudisoun. Mono stous telikous, tous dinoun tragoudia na tragoudisoun, gia na deiksoun tis pragmatikes tous ikanotites. Kai tora milame gia duskola komatia, apo jazz, mexri pop rock.
    Oso gia tous krites ekei, einai para polu austiroi, kai eftheis. Sigoura, einai anthropoi pou exoun doulepsei me megala talenta, pou exoun paragei mousiki kai kseroun akrivos gia to ti milane. Den einai apo tou xamilou epipedou skulisia nootropia, pou kanoun perissoteri kritiki gia to ti forane ta paidia, anti na milane gia to ti akousan. Mono auto kseroun, mono se auto mporoun na kanoun kritiki. Milaga me mia gallida sunadeltho, kai mou elege mia mera oti eseis oi ellines eisaste toso superficial. Kai etsi akrivos einai.
    Tora tha mou peis oti sto telos tha kanoun kai ekei ena cd, kai tha ginoun diasimoi. Sigoura, ala tha to aksizoun polu perissotero apo ti savoura pou vgainei edo, gia ta skuladika. I alithia einai oti edo to epipedo einai terastio xamilo.......

    Feeling the universal beat.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sintorin στις 08-08-2006 11:49 ]


    Angel20
    08.08.2006, 15:18
    Το δεχομαι αυτο που λες, αλλα εδω ειναι Ελλαδα! Δεν ειναι ουτε Γαλλια ουτε Αγγλια! Οποτε για τα δεδομενα της Ελλάδας, αυτο που προβαλλεται ειναι ισως ικανοποιητικο! Γενικα δεν τα εχω σε καμια υποληψη τα ριαλιτι, αλλα δυστυχως η τηλεόραση σημερα αυτα μας πασάρει!
    sintorin
    08.08.2006, 15:52
    Akrivos tin apantisi pou perimena.....dustuxos auto einai to provlima edo.....einai olo gia ta dedomena edo......kai autoi pou exoun to pragmatiko talento, aplos pote den akougontai, giati theloun na tragoudisoun, kai oxi na kanoun passarela.
    Anarotiemai ean einai auto pou pasarei i tileorasi, i einai auto pou zutaei kai o kosmos, giati exei sunithisei na zei stin metriotita kai sto xamilo epipedo...
    XeniaRodo
    08.08.2006, 16:20
    Kι εγώ είχα την ίδια απορία αγαπητέ/ή αλλά τελευταία καταλήγω στο ότι φταίει ο κόσμος που τα αγοράζει και τα δέχεται έτσι άβουλα, γιατί αν δεν τα δεχόταν δεν θα πουλιόντουσαν.... και δε θα υπήρχαν -τουλάχιστον σε τόσο μεγάλο αριθμό-.
    Angel20
    08.08.2006, 18:11
    Παιδια, σιγουρα τα δεχεται και ο κοσμος! Αλλωστε πως κανουν τα καναλια τοσα νουμερα με αυτα τα ριαλιτι! Εγω παντως ειτε το ριαλιτι λεγεται Fame story ή Survivor, εγω την ιδια γνωμη εχω! Ολα στην τηλεοραση ειναι πολυ χαμηλου επιπεδου! Υπαρχουν βεβαια και εκπομπες που ειναι αρκετα αξιόλογες!