ελληνική μουσική
    1126 online   ·  210.851 μέλη

    Τελικά βγάζουν φωνές τα Fame Story & Dream Show;

    ageras
    22.09.2006, 04:09
    Σας ευχαριστώ όλους για τα σχόλια σας..αλλά δυστυχώς ή ευτυχώς λόγω κατ'εξοχήν αξιοκρατικών διαδικασιών να ξέρετε οτι δεν έχω περάσει στην τελική φάση.Αυτό που παρακολουθήσατε εχθες ήταν γύρισμα ένα μήνα πριν.Απλά σκόπιμα δεν είχα πει τίποτα σε κανεναν από εδώ για ευνόητους λόγους.Παναγιώτη (vouliakis),φυσικά δεν είναι αυτό που θέλω να κάνω, αλλά ήταν ένας λίγο πιο σύντομος δρόμος για να βγάλω την δουλειά μου..Δεν μου κάθησε οπότε η δουλειά μου θα βγει λίγο πιο αργά!!!
    Να φανταστείτε ότι είχα και μέσο (αλλιώς δεν θα πήγαινα) αλλά ας είναι καλά τα ρουσφέτια του Μικρούτσικου και του Alpha!!!
    Αnyway,εννοείτε πως δεν περίμενα τον Σπυρόπουλο,και κάθε Σπυρόπουλο να με κρίνει από την στιγμή που μερικά ατόμα και φυσικά εγώ ξέρω την αξία μου(δεν το λεω με την ιδιότητα του ψώνιου..).
    Οπότε ο αγών καλά κρατεί!!
    Και πάλι σας ευχαριστώ.


    rory166
    22.09.2006, 04:25
    Ξερει ο Σπυροπουλος καλυτερα απο εμας εδω...???
    Αντε...ολοι ισοι και ομοιοι γιναμε...
    Και ο αγων κρατα πολυ καλα..υπομονη..ερχεται....
    maspa
    22.09.2006, 04:32
    Το μέλος rory166 στις 22-09-2006 στις 04:25 έγραψε...
    Παράθεση:

    Ξερει ο Σπυροπουλος καλυτερα απο εμας εδω...???
    Αντε...ολοι ισοι και ομοιοι γιναμε...
    Και ο αγων κρατα πολυ καλα..υπομονη..ερχεται....




    Έτσι,έτσι!
    carpediem
    22.09.2006, 04:48
    Όταν έχεις ξεκινήσει παλεύοντας συνεχώς με τον εαυτό σου,τα θέλω σου και το περιβάλλον σου,μέσα στα πλαίσια της διαρκούς αναζήτησης,αυτοκριτικής και βελτίωσης/εξέλιξης υπάρχουν στιγμές που απογοητεύεσαι.Πρέπει να δώσεις και πάλι ΜΟΝΟΣ σου την δύναμη στον εαυτό σου και να μην τα παρατήσεις.Και ξανά να συνεχίσεις βήμα βήμα,γνωρίζοντας διάφορους μουσικούς/συνεργάτες με τους οποίους μπορεί να μην ήθελες να συνεργαστείς,δουλεύοντας σε μαγαζιά που μπορεί να μην πήγαινες ούτε ως πελάτης...Κι όλα αυτά γιατί γουστάρεις αυτό που έχεις στο μυαλό σου κάποια στιγμή,μ'αυτά και μ'αυτά, να υλοποιηθεί.Να στρώσεις τον δρόμο σιγά σιγά για να μην υπαρξει μετά καθίζηση...Αλλά σας ρωτάω:Πόση υπομονή και επιμονή να έχεις όταν κάθε φορά που περιμένεις κάτι να γίνει βγαίνουν και καινούργια παιδιά με έτοιμα συμβόλαια απο τα reality και ηδη γνωστά μέσα σε 3 μήνες ενώ εσύ έχεις φάει όλα τα καλά και τα άσχημα επι χρόνια?Βέβαια όλη αυτην η εμπειρία είναι ανεκτίμητη και πανέμορφη αλλά είναι αυτό που λένε:Τελικά μετράει το ταξίδι ή ο προορισμός?Η απάντηση σας ανήκει...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : carpediem στις 22-09-2006 04:49 ]


    ageras
    22.09.2006, 05:02
    Πολύ καλή η τοποθέτηση σου Στέλλα!!!Λοιπόν...για μένα πλεόν εδώ και χρόνια δεν υπάρχει απογοήτευση!!!!Έχω χορτάσει από λόγια οπότε αν δεν δω πράξεις δεν υπάρχει λόγος να απογοητευτώ.Ολά μου πανε καλά δώξα Τω Θεο!!!
    Τώρα στην ερώτηση σου...Νόμιζω πως είναι λίγο διαφορετικός ο σκοπός και η εννοια ταξίδι και προορισμος.Από το ταξίδι παίρνεις συνεχώς εμπειρίες καλές και κακες,απογοητέυεσαι,χαίρεσαι,πορευεσαι...
    Πιστεύω πως τελικός προορισμός δεν υπάρχει μόνο ενδιάμεσες στάσεις.Διότι αν το ταξίδι τελειώσει δεν είσαι πια καλλιτέχνης.
    Για να μην μακρυγορώ,πιστεύω πως το ταξίδι είναι η ουσία αλλά και οι στάσεις στην διαδρομή είναι μια βοήθεια για να γίνεσαι καλύτερος.

    benetos13
    22.09.2006, 05:12
    Τεραστια κουβεντα ειπες φιλε! να την κρατας σαν φυλακτο!!!!!!!!!
    XeniaRodo
    22.09.2006, 09:21
    Eμένα με πήραν τηλέφωνο (το μέλος xaderfi) και μου είπαν να ανοίξω την τηλεόραση. Δεν είδα το τραγούδι του Mανόλη, μόνο μετά, στο τέλος.

    Ένα έχω να πω: αυτοί χάσανε που δεν τον πήραν Ξέρετε πόσα λεφτά θα έβγαζαν από τα SMS αν ψήφιζε όλο το MH?

    Mάνο, μη μασάς βρε!

    T ο M ο ν α δ ι κ ό Φό ρ ο υ μ γ ι α T ρ α γ ο υ δ ι σ τ έ ς σ τ η ν E λ λ ά δ α
    tragoudi.forumer.com

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : XeniaRodo στις 22-09-2006 12:38 ]


    Deos
    22.09.2006, 10:05
    Καθόμουν σπίτι κι έβλεπα Dreamshow, τρώγοντας αμέριμνος..
    Ωπ! Να σου ο Manolito ξαφνικά στην οθόνη!
    Πήγα να πέσω από την καρέκλα από την έκπληξη!!
    Χάρηκα πολύ που σε είδα και που πέρασες στην επόμενη φάση!
    Πολύ κρίμα όμως που δεν είσαι στην τελική επιλογή.
    Αλλά ξέρεις κάτι?
    Κάθε εμπόδιο για καλό. Όλα για κάποιο σκοπό γίνονται.
    Πιστεύω στις δυνάμεις σου και δεν είναι το παν μια εκπομπή.
    Αυτά. Τα υπόλοιπα από κοντά.

    Cheers
    antreas_dr
    22.09.2006, 10:31
    Το μέλος ageras στις 22-09-2006 στις 04:09 έγραψε...
    Παράθεση:

    Να φανταστείτε ότι είχα και μέσο (αλλιώς δεν θα πήγαινα) αλλά ας είναι καλά τα ρουσφέτια του Μικρούτσικου και του Alpha!!!







    Αυτόν τον Μικρούτσικο... Μεσ΄τη καρδία μου τον έχω!
    Τι καλός άνθρωπος......
    Spotlight_Dancer
    22.09.2006, 10:43
    Το μέλος ageras στις 22-09-2006 στις 04:09 έγραψε...
    Παράθεση:

    Σας ευχαριστώ όλους για τα σχόλια σας..αλλά δυστυχώς ή ευτυχώς λόγω κατ'εξοχήν αξιοκρατικών διαδικασιών να ξέρετε οτι δεν έχω περάσει στην τελική φάση.Αυτό που παρακολουθήσατε εχθες ήταν γύρισμα ένα μήνα πριν.Απλά σκόπιμα δεν είχα πει τίποτα σε κανεναν από εδώ για ευνόητους λόγους.Παναγιώτη (vouliakis),φυσικά δεν είναι αυτό που θέλω να κάνω, αλλά ήταν ένας λίγο πιο σύντομος δρόμος για να βγάλω την δουλειά μου..Δεν μου κάθησε οπότε η δουλειά μου θα βγει λίγο πιο αργά!!!
    Να φανταστείτε ότι είχα και μέσο (αλλιώς δεν θα πήγαινα) αλλά ας είναι καλά τα ρουσφέτια του Μικρούτσικου και του Alpha!!!
    Αnyway,εννοείτε πως δεν περίμενα τον Σπυρόπουλο,και κάθε Σπυρόπουλο να με κρίνει από την στιγμή που μερικά ατόμα και φυσικά εγώ ξέρω την αξία μου(δεν το λεω με την ιδιότητα του ψώνιου..).
    Οπότε ο αγών καλά κρατεί!!
    Και πάλι σας ευχαριστώ.





    Μανωλακη....ισως να ειναι και καλυτερα ετσι...
    PHILIPPOSSM
    22.09.2006, 11:02
    Το μέλος ageras στις 22-09-2006 στις 05:02 έγραψε...
    Παράθεση:

    Πολύ καλή η τοποθέτηση σου Στέλλα!!!Λοιπόν...για μένα πλεόν εδώ και χρόνια δεν υπάρχει απογοήτευση!!!!Έχω χορτάσει από λόγια οπότε αν δεν δω πράξεις δεν υπάρχει λόγος να απογοητευτώ.Ολά μου πανε καλά δώξα Τω Θεο!!!
    Τώρα στην ερώτηση σου...Νόμιζω πως είναι λίγο διαφορετικός ο σκοπός και η εννοια ταξίδι και προορισμος.Από το ταξίδι παίρνεις συνεχώς εμπειρίες καλές και κακες,απογοητέυεσαι,χαίρεσαι,πορευεσαι...
    Πιστεύω πως τελικός προορισμός δεν υπάρχει μόνο ενδιάμεσες στάσεις.Διότι αν το ταξίδι τελειώσει δεν είσαι πια καλλιτέχνης.
    Για να μην μακρυγορώ,πιστεύω πως το ταξίδι είναι η ουσία αλλά και οι στάσεις στην διαδρομή είναι μια βοήθεια για να γίνεσαι καλύτερος.




    Τελικα εισαι σοφρων ανθρωπος.
    Οτι και να εγινε ομως ολοι εμεις ειμαστε μαζι σου. Δεν Πειραζει

    nightwhisper
    22.09.2006, 11:37
    Το μέλος heartbreak-kid στις 22-09-2006 στις 02:20 έγραψε...
    Παράθεση:

    μασπα,πες οτι ειμαι μανατζερ...και συ υποψήφια καλλιτέχνις!θα μου στοιχίση πολλά λεφτά λιγότερα αν δώ πώς αντιδράς σε καταστάσεις πίεσης απο την τηλεόρασι σε προσωπικές στιγμές και πριν σε αναλάβω,παρά να ξεσπάσης πάνω μου ή την ώρα της δουλειάς! καλό?
    επίσης ο ίδιος μανατζερ (εγώ,μουχεχε) έχω και μια μικρή πολύ μικρη ομως σχέσι με το κανάλι που δείχνει το ρε-αλιτι σοου και παιρνω και κάποια λεφτάκια απο κεί...
    πως σε φαίνεται σαν δουλειά?την κανουμε μαζύ??



    τς τς τς τς τς...
    κλασικος heart...
    heartbreak-kid
    22.09.2006, 12:08
    Το μέλος ageras στις 22-09-2006 στις 04:09 έγραψε...
    Παράθεση:

    Σας ευχαριστώ όλους για τα σχόλια σας..αλλά δυστυχώς ή ευτυχώς λόγω κατ'εξοχήν αξιοκρατικών διαδικασιών να ξέρετε οτι δεν έχω περάσει στην τελική φάση.Αυτό που παρακολουθήσατε εχθες ήταν γύρισμα ένα μήνα πριν.Απλά σκόπιμα δεν είχα πει τίποτα σε κανεναν από εδώ για ευνόητους λόγους.Παναγιώτη (vouliakis),φυσικά δεν είναι αυτό που θέλω να κάνω, αλλά ήταν ένας λίγο πιο σύντομος δρόμος για να βγάλω την δουλειά μου..Δεν μου κάθησε οπότε η δουλειά μου θα βγει λίγο πιο αργά!!!
    Να φανταστείτε ότι είχα και μέσο (αλλιώς δεν θα πήγαινα) αλλά ας είναι καλά τα ρουσφέτια του Μικρούτσικου και του Alpha!!!
    Αnyway,εννοείτε πως δεν περίμενα τον Σπυρόπουλο,και κάθε Σπυρόπουλο να με κρίνει από την στιγμή που μερικά ατόμα και φυσικά εγώ ξέρω την αξία μου(δεν το λεω με την ιδιότητα του ψώνιου..).
    Οπότε ο αγών καλά κρατεί!!
    Και πάλι σας ευχαριστώ.





    δικαιολογίες μανώλη...απλώς δικαιολογίες...
    faltsoo
    22.09.2006, 12:36
    Μανωλη
    αστο ... καλυτερα ετσι...
    δεν εκανες για εκει...
    πολυ ψυχοφθορο και αμφιβολου αποτελεσματος.

    ο μακρυς ο δρομος σου παει καλυτερα και θα τα καταφερεις.

    αντε και καλη τυχη μαγκα




    meltica
    22.09.2006, 13:06
    Αν και είμαι off-topic και εγώ (νομίζω πρέπει να φτιάξουμε ένα ειδικό τόπικ διαμαρτυρίας ''Γιατί δεν πήραν τον Μανώλη στο dream show''... αστειεύομαι) δεν μπορώ να μην το πω θα σκάσω. Μα καλά είναι δυνατόν να μην σε πήρανε;;; Αν και φανατική του fame story θα ήσουν ο καλύτερος λόγος για να βλέπω τα live του dream show (τα live βλέπω μόνο, μην παρεξηγηθώ και υποθέσετε ότι βλέπω όλο το ριάλιτι...).

    Πραγματικά κρίμα που δεν σε πήραν. Θα είχες ξεχωρίσει πραγματικά. Γλύτωσες από τον εγκλεισμό δεν πειράζει! (τι θυσίες κάνουν μερικοί για το τραγούδι, δεν το καταλαβαίνω).

    Όπως και να'χει όπως λες και συ μια τέτοια ''απόρριψη'' δεν είναι δα και να σε απογοητεύει.

    Καλή συνέχεια σε ότι κάνεις!!!

    Υ.Γ. Για να απαντήσω και στο θέμα του topic πιστεύω πως ναι βγάζουν φωνές τα ριάλιτι. Τουλάχιστον υπάρχουν κάποιοι τραγουδιστές που έχουν ξεχωρίσει ανεξάρτητα από το είδος της μουσικής που υπηρετούν. Με μια πρώτη σκέψη μου έρχεται ο Πετρέλης και ο Νίνο που μπορεί να μην είναι Παβαρότι, αλλά τουλάχιστον είναι πολύ καλύτεροι από άλλους που υπάρχουν στο λαικό στερέωμα αυτή τη στιγμή- οι οποίοι μπορεί να μην έχουν βγει από ριάλιτι αλλά να έκαναν υποτίθεται καριέρα με την ''αξία'' τους όπως αρέσκονται να λένε.
    jorge
    22.09.2006, 14:17
    Μιλώντας σαν Γιώργος, δε θα μου άρεσε να βλέπω ανθρώπους που σιχαίνομαι (Ψινάκης, Γερμανού) πίσω από κάποιον φίλο.

    Στενοχωριέμαι, πως το λένε...

    Το ίδιο θα συνέβαινε και όταν θα έβλεπα τον Μανώλη ανάμεσα σε άσχετους "κριτές", κοριτσάκια-καταναλωτές και αντιπάλους που θα προσπαθούσαν να τον βγάλουν εκτός με καρφώματα και κουτσομπολιά.

    Δε θα μ' άρεσε η εικόνα. Επομένως ως fan του Μανώλη, πολύ χαίρομαι που δεν θα τον δω εκεί μέσα.

    Ως φίλος βέβαια, προβληματίζομαι για το αν θα καταφέρει τελικά να βγάλει το δίσκο που τόσο θέλει και θέλουμε.
    Amelie
    22.09.2006, 14:21
    Κάθε εμπόδιο για καλό και εδώ είμαι σίγουρη ότι ισχύει!
    ageras
    22.09.2006, 14:27
    Ευχαριστώ για ακόμα μια φορά για τα σχόλια.Εννοείτε πως δεν πειράζει!!!Και το οτι δεν πέρασα δεν το θεωρώ εμπόδιο!Γι'αυτο και δεν στενοχωρήθηκα ούτε στιγμή!!!
    Γιώργο το cd θα βγει όπως και να'χει απλά θα καθυστερήσει λιγάκι.
    Απλά θα πρέπει να τους τρίξω λίγο τα δόντια γιατί σαν να παραήμουν καλός και χαλαρός απέναντι στα άτομα που έχω μιλήσει για το δισκάκι!!!!Κι ο άγιος φοβέρα θέλει!!!
    Thank you!!!
    heartbreak-kid
    22.09.2006, 14:28
    Το μέλος ageras στις 22-09-2006 στις 14:27 έγραψε...
    Παράθεση:

    Ευχαριστώ για ακόμα μια φορά για τα σχόλια.Εννοείτε πως δεν πειράζει!!!Και το οτι δεν πέρασα δεν το θεωρώ εμπόδιο!Γι'αυτο και δεν στενοχωρήθηκα ούτε στιγμή!!!
    Γιώργο το cd θα βγει όπως και να'χει απλά θα καθυστερήσει λιγάκι.
    Απλά θα πρέπει να τους τρίξω λίγο τα δόντια γιατί σαν να παραήμουν καλός και χαλαρός απέναντι στα άτομα που έχω μιλήσει για το δισκάκι!!!!Κι ο άγιος φοβέρα θέλει!!!
    Thank you!!!



    αμα χρειαστής φουσκωτό... μπαμπηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη
    ageras
    22.09.2006, 14:29
    Το μέλος heartbreak-kid στις 22-09-2006 στις 14:28 έγραψε...
    Παράθεση:



    αμα χρειαστής φουσκωτό... μπαμπηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη


    Εξυπακούετε πως του έχω μιλήσει ήδη!!!