ελληνική μουσική
    735 online   ·  210.849 μέλη
    kwstasagas
    24.07.2008, 19:34

    Α, με χαρά βλέπω ότι υπάρχει αυτό το τόπικ !!! Κι αυτό επειδή μού αρέσει να "ξηγιέμαι στα ίσια" σχετικά με τη στάση μου απέναντι στους γύρω μου. Πριν εξηγήσω για ποιο λόγο επέλεξα τα συγκεκριμένα άτομα για τη "φιλική λίστα" μου, θα ήθελα να ξεκαθαρίσω ότι, εκτός από τον Aiolo, ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟ ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ MUSIC HEAVEN [στη συναυλία των "Μακρινών Ξαδερφιών" στον Πυρήνα ανταλλάξαμε και μια - δυο κουβέντες και με τον Orfeus, αλλά δεν νομίζω ότι με θυμάται]. Έτσι, οι εντυπωσεις μου σχετικά με τους συμφορουμίτες που ενέταξα στη φιλική λίστα μου, προέρχονται ΑΠΟ ΤΑ ΚΕΙΜΕΝΑ ΤΟΥ MUSIC HEAVEN ΚΑΙ ΜΟΝΟ. Λοιπόν :

    Moonchild 92= Επειδή γουστάρω πολύ να βλέπω πολύ μικρούς σε ηλικία να "την ψάχνουν" με παλιό / κλασικό ροκ. Επιπλέον, μού 'χει δώσει την εντύπωση ότι και στην προσωπική του ζωή πρέπει να είναι πολύ καλό παιδί ....

    jorge = Επειδή με "πόρωσε" το γεγονός ότι έκανε ταξίδι στο εξωτερικό για να δει την αγαπημένη του ροκ μπάντα

    PashalinaMakia = Επειδή είναι "μέσα σ' όλα" σε ό,τι αφορά το MH !!! "Θηλυκό ζιζάνιο" [με την καλή έννοια, έτσι ???] με τα όλα του .....

    Sitzoune, sea like eyes = Επειδή μού έχουν κάνει εντύπωση οι σφαιρικές μουσικές γνώσεις που διαθέτουν

    freakhood = Αν και εγώ ποτέ δεν θα έλεγα "ξεφτιλισμένους" τους παμμέγιστους Queen, έχω διαβάσει στα ποστ του πολλά πράγματα που μού αρέσουν. Κι επιπλέον, μού έχει δώσει την εντύπωση ότι έχει ζήσει κι έχει δει πράγματα στη ζωή του ...

    panagiotis 81, jethroomi = επειδή μού έχουν κάνει εντύπωση οι γνώσεις τους για το ελληνικό ροκ και, επιπλέον, τα ποστς τους σχετικά με αυτό το αντικείμενο είναι αρκούντως συγκινητικά ....

    nowaveband = επειδή μού άρεσε πολύ το τόπικ για τους Clash που άνοιξε ....

    semplice = άνοιξε τόπικ για τον Χρήστο Λεοντή. Λίγο το έχετε ???

    rigas = άνοιξε τόπικ για τον ΠΑΝΤΕΛΗ ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΙΔΗ. Λίγο το έχετε ???

    megaloserwtikos, geordan, gikostas, krios 80 = επειδή έγραψαν στο τόπικ που άνοιξα για τον ΠΕΤΡΟ ΔΟΥΡΔΟΥΜΠΑΚΗ [αν τύχει και ο κ. Δουρδουμπάκης διαβάσει ό,τι γράφετε γι' αυτόν στα ποστς σας, δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο καλό θα του έχετε κάνει ....]

    marakiasteraki = επειδή είναι το μόνο μέλος του ΜΗ που μου έγραψε "καλώς όρισες"

    sillia = επειδή μού αρέσει η ηπιότητα και η ευγένεια με την οποία εκθέτει τις απόψεις της

    Astron = επειδή μού άρεσε πάρα - πάρα πολύ το ποστ που έγραψε στο τόπικ "εμπειρίες από διαζύγια" [κατά την ταπεινή μου άποψη, αυτό το κείμενο πρέπει να το διαβάσουν όλα τα παιδιά χωρισμένων γονέων]

    Orfeus = επειδή είναι μέρος της ιστορίας του Ελληνικού ροκ....

    Aiolos = καλέ μου Αίολε, σού τα έχω πει προσωπικά .... γνωρίζεις πολύ καλά τι εκτίμηση σού έχω ....   

    NIKOSKARIMPAS = Επειδή, παράλληλα με τη δουλειά του, ασχολείται και με τη στιχουργική [όπου και τα καταφέρνει μια χαρά !!!] ...

    CHE = επειδή "ρούφηξα μέχρι τελευταίας ρανίδας" το καταπληκτικό κείμενο που έγραψε για το Africa των Toto

    Αν ξέχασα να αναφέρω κάποιον από τη φιλική λίστα μου, θα επανέλθω να "δώσω εξηγήσεις" και γι' αυτόν. Επίσης, είμαι απολύτως βέβαιος ότι όσο περνάει ο καιρός θα προστίθενται συνεχώς κι άλλα άτομα στη φιλική μου λίστα. Και, φυσικά, θα είναι χαρά μου να σάς γνωρίσω κι από κοντά.

    Αγαπητοί μου συμφορουμίτες, ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ !!!! Θα τα ξαναπούμε το Σεπτέμβρη. Να είστε όλοι καλά και να περάσετε όμορφες διακοπές ......

     

     

     

     

     

      


    -----------------
    Goin' through pages and lookin' down lines and lines ... [UFO - Space Child]

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : kwstasagas στις 24-07-2008 19:35 ]


    musicathy
    25.07.2008, 13:58

    Συμπάθειες είναι αυτές...