ελληνική μουσική
    581 online   ·  210.848 μέλη

    Θέλω να γίνω hiphop star !

    eric101
    15.07.2006, 20:23
    Hey Guys thelw na ginw hiphop star giati kapoioi me 8eorousan filo kai tora me 3epetan san ena skoupidaki me grafoun kai me vrizoyn kai 8elw na ginw diasimos hiphopas giati thelo na toys liwsw san katsarides THELOOOOO HELLLPPPP.Grafo rimmes apo ayta pou niwthw...Mporeite na me voi8eisete steilte mou e-mail sto erico1011@hotmail.com H na kanoume chat mesw MSN Live Zitw EPIGONTOS MIA VOITHIA...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 15-07-2006 20:30 ]


    tolaruba
    15.07.2006, 21:18
    εσυ θες να γινεις διασημος για να σε προσεξουν οι φιλοι σου??συγγνωμη κιολας αλλα αμα δεν εχεις μερακι για αυτο που κανεις δεν θα επυτυχεις και πολλα..και κατι αλλο...εδω ποιος να σε βοηθησει???μα επιτελους
    Brokenchord
    16.07.2006, 01:18
    Και αμάν ποια !!!όλοι θέλουν να πιάσουν την καλή χωρίς να δουλέψουν. Άμα δεν στρώσεις κώλο κάτω δεν γίνετε τίποτα!! Θα είσαι ένας που είναι από τους χιλιάδες που απλός είναι!! Έτσι αν με πιάνεις !!! Να σε βοηθήσουμε μα πρέπει πρώτα να βοηθήσεις τον εαυτό σου και να αλλάξεις την νοοτροπία σου!!! Πρέπει να το αγαπάς για να το καταφέρεις και φαντάζομαι πως έτσι είναι απλά η <<φίλοι>> σου ήταν η αφορμή για να το πάρεις απόφαση. Και κάτι άλλο γιατί πολλοί το μπερδεύουν δεν είμαστε η δισκογραφική heaven !! Τέλος πάντος ωραία σε υποδεχτήκαμε πέσαμε όλοι πάνω σου να σε φάμε. Καλός ήρθες στην παρέα μας !!!!
    KAKOFONIKS
    16.07.2006, 12:00
    @Παιδιά όντως συμφωνώ απόλυτα μαζί σας πολύ σωστά και καίρια τοποθετηθήκατε.

    @eric101

    Πρέπει κατ' αρχην να ξεκαθαρίσεις μέσα σου τι θες, να γίνεις διάσημος ή να ασχοληθείς με την μουσική .Πολλοί το κάνουν αυτό το λάθος ενώ θέλουν να γίνουν διάσημοι λένε οτι θέλουν να γίνουν μουσικοί (και δεν βγάζω τον εαυτό μου απ' έξω ευτυχώς κατάφερα να το ξεκαθαρίσω μέσα μου νωρίς και αποφάσισα οτι θα είμαι μουσικός πρώτα απ' όλα) και μετά χτυπάνε το κεφάλι τους γιατί αν θες διακαώς να γίνεις διάσημος σίγουρα θα κάνεις λάθος επιλογές και έχω παραδείγματα φίλων ταλαντούχων που την πάτησαν.

    Δεύτερον δεν είναι ανάγκη να γίνεις διάσημος για να αποδείξεις κάτι σε κάποιον
    και αυτοί που λες φίλοι σου μάλλον δεν είναι αν σου συμπεριφέρονται έτσι .

    Τρίτον αν αν είσαι καλός σε αυτό που κάνεις δεν χρειάζεσαι απο κανένα βοήθεια
    απλά αργά σταθερά βήματα και αν αξίζεις θα τα καταφέρεις.So chill out my friend.

    Πάντα φιλικά έτσι...

    Υ.Γ.Άλλο musicheaven άλλο η δισκογραφική heaven


    WHEN LIFE HANDS YOU LEMON ,MAKE LEMONADE !!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : KAKOFONIKS στις 16-07-2006 12:01 ]


    eric101
    17.07.2006, 14:25
    Koita3te guys egw to agapaw ayto poy kanw kai gia ayto grafw stoixous alliws twra dn tha zeitoysa mia opiodipote voitheia Ola ayta pou grafw ta lew mesa apo tin psixi moy.Apla voithia zitaw gia na deixw to talento mou.Telospantwn eyxaristw gia ta paradeigmata kai kakofonakeis epsa3a mesa moy kai thelw na ginw diasimos oxi mono ston elliniko xwrw alla kai ston 3enw...Kai exete dikio gt na ginw diasimos gia na me prose3oyn oi filoi GINOMAI DIASIMOS GIATI AGAPAW TO HIPHOP KAI TIN MOYSIKI.
    alterhoh
    18.07.2006, 13:14
    Τι θες να γίνεις; Διάσημος; Τί είναι αυτό;
    nightwalker
    18.07.2006, 13:30
    Το μέλος Brokenchord στις 16-07-2006 στις 01:18 έγραψε...
    Παράθεση:

    Και κάτι άλλο γιατί πολλοί το μπερδεύουν δεν είμαστε η δισκογραφική heaven !!
    Σωστος!!
    nikos_f3n
    18.07.2006, 13:32
    Πανε στο επομενο ριαλιτι. Γραψε κανα δικο σου τραγουδι να εντυπωσιασεις και αν τα καταφερεις μετα ολα ειναι στο χερι σου να προχωρησεις. Αυτη ειναι η πιο ευκολη και συντομη λυση. Αλλιως θελει πολυ χρονο και δουλεια. Παντως μην περιμενεις να κανεις κατι ευκολα. Αν ηταν ετσι τοτε και γω θελω να παιξω στους νεους Guns n Roses αλλα δεν το κοβω!!!!
    sindy-windy
    18.07.2006, 13:32
    για να κανεις κατι τετοιο πρεπει να το αγαπας και οχι να το κανεις για να την σπασεις στους φιλους σου........αν πραγματικα το αγαπας, πρεπει να ξεκινησεις απο το μηδεν οπως και τοσοι αλλοι, και αν πραγματικα αξιζεις, θα σε δουμε στη τηλεοραση συντομα
    tzouv
    18.07.2006, 15:12
    εαν θες να εισαι διασημος μονο γιατι ειναι η μοδα της εποχης και προσπαθεις να βγαλεις ευκολο χρημα και να την πεις μονο στους φιλους σου τοτε καλυτερα παρατα το.
    Εαν απο την αλλη πιστευεις οτι με αυτο που θα κανεις θα βοηθησεις το κοινωνικο συνολο και θα μπορεσεις να εκφρασεις αποψεις και ιδεολογιες καποιου κοινου τοτε συνεχισε να ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ.Χωρις προσπαθεια οποιος και να σε βαλει στα κολπα το μονο που θα καταφερεις ειναι να μεινεις στασιμος. Το να γινεις διασημος ειναι ευκολο το να αξιζεις που εγινες ομως εκει ειναι η μαγκια....

    Φιλικα .....
    tolaruba
    18.07.2006, 16:28
    μπραβο tzouv συμφωνω απολυτα!!
    tzouv
    18.07.2006, 17:15
    ευχαριστω βασω μου χαιρομαι που συμφωνεις
    eric101
    18.07.2006, 17:22
    Guys to agapaw auto pou kanw gia auto kai thelw na sinexisw.Oti kai na pw tnx gia to stirigma kai tin agapi pou mou dixnete alloi stin thesei sas tha me koroideuan.Thelw na ginw diasimos gt to agapaw auto pou kanw...
    eric101
    18.07.2006, 17:27
    Eseis dixnete katanoeisi kai auto dn tha to 3exaso pote(3exasa na to grapsw pio prin)
    tzouv
    18.07.2006, 17:42
    go on τοτε eric
    uNick
    18.07.2006, 19:20
    Το μέλος eric101 στις 15-07-2006 στις 20:23 έγραψε...
    Παράθεση:

    Hey Guys thelw na ginw hiphop star giati kapoioi me 8eorousan filo kai tora me 3epetan san ena skoupidaki me grafoun kai me vrizoyn kai 8elw na ginw diasimos hiphopas giati thelo na toys liwsw san katsarides THELOOOOO HELLLPPPP.Grafo rimmes apo ayta pou niwthw...Mporeite na me voi8eisete steilte mou e-mail sto erico1011@hotmail.com H na kanoume chat mesw MSN Live Zitw EPIGONTOS MIA VOITHIA...

    Παράθεση:

    Koita3te guys egw to agapaw ayto poy kanw kai gia ayto grafw stoixous alliws twra dn tha zeitoysa mia opiodipote voitheia Ola ayta pou grafw ta lew mesa apo tin psixi moy.Apla voithia zitaw gia na deixw to talento mou.Telospantwn eyxaristw gia ta paradeigmata kai kakofonakeis epsa3a mesa moy kai thelw na ginw diasimos oxi mono ston elliniko xwrw alla kai ston 3enw...Kai exete dikio gt na ginw diasimos gia na me prose3oyn oi filoi GINOMAI DIASIMOS GIATI AGAPAW TO HIPHOP KAI TIN MOYSIKI.

    Παράθεση:

    Guys to agapaw auto pou kanw gia auto kai thelw na sinexisw.Oti kai na pw tnx gia to stirigma kai tin agapi pou mou dixnete alloi stin thesei sas tha me koroideuan.Thelw na ginw diasimos gt to agapaw auto pou kanw...

    Παράθεση:

    Eseis dixnete katanoeisi kai auto dn tha to 3exaso pote(3exasa na to grapsw pio prin)


    Ok, θέλεις να γίνεις διάσημος (για διάφορους λόγους...).
    Ok, αγαπάς αυτό που κάνεις...

    Εδώ μέσα...... τί βοήθεια ακριβώς περιμένεις να βρεις???


    Και κάτι ακόμα... Αφού αγαπάς αυτό που κάνεις... τί σε νοιάζει αν θα γίνεις διάσημος ή όχι??? Κάν'το επειδή το αγαπάς, για κανέναν άλλο λόγο... Αν το κάνεις με όλη σου την αγάπη και αφοσίωση, να είσαι σίγουρος ότι το αποτέλεσμα θα είναι καλό, και η διασημότητα θα έρθει από μόνη της... Αν η διασημότητα είναι αυτοσκοπός, μπορείς να δηλώσεις συμμετοχή στο επόμενο fame story ή dream show... Από εκεί σίγουρα θα γίνεις ένας από τους πρόσκαιρα διάσημους "μαϊντανούς"...

    Πρώτα βάλε προτεραιότητες, και μετά όλα τα άλλα...

    rory166
    18.07.2006, 19:23
    σωστος ο παλιος...
    tzoy
    19.07.2006, 10:11
    με λάθος έκφραση ξεκινάς φίλε "θέλω να γίνω διάσημος"
    και η δευτερεύουσα πρότασή σου είναι το "γιατί αγαπάω τη μουσική"
    μάλλον πρέπει να αλλάξεις τη σειρά
    όλα ξεκινάνε από την αγάπη που έχουμε για κάτι, τη θέληση να δουλέψουμε, και να αναδειχθούμε με αυτό, αλλά έχεις καιρό να καβαλήσεις το καλάμι. κατέβα τώρα από αυτό.

    justin
    28.07.2006, 13:56
    Λοιπόν επειδή εμένα μου άρεσε που μίλησες ειλικρινά κ είπες κατευθείαν ότι γουστάρεις να γίνεις διάσημος μέσω της μουσικής που αγαπάς-που είναι κ πολύ φίνα!-και γενικά ήσουν ξεκάθαρος,εγώ σου λέω..."μαζί σου"!!!!!!!!Σίγουρα ξέρεις ότι είναι δύσκολο κ χρειάζεται θέληση κ κόπο...αλλά αν επιμείνεις εγώ πιστεύω ότι θα πας καλά...κ αν πράγματι γίνεις κάποτε διάσημος θα είναι τέλειο ταυτόχρονα να την σπάσεις σε αυτούς που λες χωρίς βέβαια να είναι η προτεραιότητά σου αυτή!!
    ΥΓ.στείλε μας κάτι που έχεις γράψει να σου πούμε την ταπεινή μας γνώμη!!!!!
    Tsouxtra-is-back
    28.07.2006, 15:00
    Το μέλος eric101 στις 18-07-2006 στις 17:22 έγραψε...
    Παράθεση:

    Guys to agapaw auto pou kanw gia auto kai thelw na sinexisw.Oti kai na pw tnx gia to stirigma kai tin agapi pou mou dixnete alloi stin thesei sas tha me koroideuan.Thelw na ginw diasimos gt to agapaw auto pou kanw...




    Παράθεση:
    Eseis dixnete katanoeisi kai auto dn tha to 3exaso pote(3exasa na to grapsw pio prin)


    Κλείσε την tv, άνοιξε κανα βιβλίο, και μην παραμυθιάζεσαι απο δημοσιότητες . Και τελικά τι πρόβλημα έχεις για να σου είναι τόσο αναγκαία η κατανόηση ?
    Αγάπα αυτό που κάνεις και συνέχισέ το , απλά να ξέρεις οτι "διάσημος" δεν γίνεσαι.....άλλοι σε κάνουν.
    Όλη η Ελλάδα θέλει ν' αρπάξει το μικρόφωνο και όποιον πάρει ο χάρος....ρε τι 'ναι τούτο πια !!!!



    Πάντα φιλικά και με την συνηθισμένη όρεξη....γιατρέ μου !