ελληνική μουσική
    734 online   ·  210.833 μέλη
    Dimos22
    25.07.2006, 22:14
    Μέτα απο σύντομο σχετικά ψάξιμο σε διαφορα site κατέληξα πως το συγκεκριμένο μοντέλο είναι οτί καλύτερο για τα λεφτά του ( 1100 Ευρώ ) . Αν κάποιος έχει παίξει με το συγκεκριμένο μοντέλο θα ήθελα να μου πεί την άποψη του. Με ενδιαφέρουν και εναλλακτικές προτάσεις (μέχρι 1200 ευρώ) .
    tsagkarousianos
    25.09.2006, 17:19
    Γεια χαρά φί\λε μου
    Δεδομένου οτι είμαι οπαδός της Sonor κατέχοντας ένα συλλεκτικό κομμάτι της ετιαρίας κατασκευής του 1973 (αυτό ήταν και το πρώτο μου σέτ) αποφάσισα μιας και δεν ασχολούμε ΄πλέον επαγγελματικά με το όργανο μα αγοράσω ένα πιο καινούργιο όργανο για να κάνω το κέφι μου και να ξοδέψω και πολλά χρήματα.
    Δοκίμασα την 2005 και την 3005. Η 3005 κατασκευασμένη απο maple είναι λίγο πιο μουντή και πιο χαδιάρα στο παίξιμο ενώ η 2005 φτιαγμένη απο birch είναι λίγο πιο φωνακλού. Εγώ τελικά αγόρασα την 2005 το Fusion σετ (10 -12 -14 με 22 κάσα). Πιαστεύω για τα λεφτά της η 3005 και η 2005 είναι οτι καλύτερο κυκλοφορεί στην αγορά στην κατηγορία semi pro sets.
    Ελπίζω να φχαριστηθείς το παίξιμο και την σταθερή αξία που προσφέρει \΄ενα σετάκι Sonor.

    Καλή απόλαυση
    tsagkarousianos
    25.09.2006, 17:21
    Γεια χαρά φίλε μου
    Δεδομένου οτι είμαι οπαδός της Sonor κατέχοντας ένα συλλεκτικό κομμάτι της ετιαρίας κατασκευής του 1973 (αυτό ήταν και το πρώτο μου σέτ) αποφάσισα μιας και δεν ασχολούμε ΄πλέον επαγγελματικά με το όργανο μα αγοράσω ένα πιο καινούργιο όργανο για να κάνω το κέφι μου και να μην ξοδέψω και πολλά χρήματα.
    Δοκίμασα την 2005 και την 3005. Η 3005 κατασκευασμένη απο maple είναι λίγο πιο μουντή και πιο χαδιάρα στο παίξιμο ενώ η 2005 φτιαγμένη απο birch είναι λίγο πιο φωνακλού. Εγώ τελικά αγόρασα την 2005 το Fusion σετ (10 -12 -14 με 22 κάσα). Πιστεύω για τα λεφτά της η 3005 και η 2005 είναι οτι καλύτερο κυκλοφορεί στην αγορά στην κατηγορία semi pro sets.
    Ελπίζω να φχαριστηθείς το παίξιμο και την σταθερή αξία που προσφέρει ενα σετάκι Sonor.

    Καλή απόλαυση

    ΥΣ: Διορθωμένο το προηγούμενο μήνυμα που λόγω κεκτημένης ταχύτητας γράφτηκε λάθος

    billy_cobham_2005
    25.09.2006, 18:47
    Eγω πάλι είμαι οπαδός της ΤΑΜΑ... Σε αυτή την κατηγορία που ζητάς, υπάρχει μια εξαιρετική περίπτωση που ονομάζεται Superstar... Είναι υβριδική drums από Birch και Basswood... Αρκετά δυναμικό σετ με αρκετό sustain και καλό βάθος!! Χυτά στεφάνια ξύλινο ταμπούρο και φυσικά το κορυφαίο συστημα στήριξης Τομ (Starcast)! Σου προτείνω να πάς μια μέρα στο κέντρο στον Τρίμη στην αρχή της Χαριλάου Τρικούπη είναι από Πανεπιστημίου και να την ακούσεις από κοντά!