ελληνική μουσική
    761 online   ·  210.832 μέλη

    Απορία για τις Gibson...

    JaNick
    30.07.2006, 12:03
    Ρε παιδιά, χτές που έψαχνα το site της Gibson, δεν βρήκα ούτε μία Les Paul, με τη σφραγίδα της Gibson....Βρήκα SG, βρήκα τις άλλες (styl B.B King), αλλα όλες οι Les Paul βγαίνουν με τη σφραγίδα της Epiphone...Τη έγινε ρε παιδιά η Gibson έπαψε να βγαζει Les Paul??? Δεν υπάρχει περίπτωση να βρεθεί καινούργια Les Paul με το λογότυπο της Gibson στην κεφαλή???
    rivera
    30.07.2006, 12:15
    Δεν καταλαβα τι εννοεις,εχω gibson και epiphone,οποτε δωσε ενα link για αυτο που ειδες να το δουμε και εμεις να σου πουμε....
    JaNick
    30.07.2006, 12:52
    Πολύ απλά ψάξε στο site της Gibson (www.gibson.com) για μια Les Paul με το λογότυπο Gibson στην κεφαλή....
    JaNick
    30.07.2006, 12:55
    Εεεε, χμ.....Μαλλον δεν το έψαξα καλά.....Ουφ, ντάξει τώρα ησύχασα.....Ρε παιδάκι μου και αυτοί....Δεν τις βγάζουν φάτσα φόρα....
    iommiguitarhero
    05.01.2008, 14:27
    Για μια επαγγελματικη Metal ηλεκτρικη κιθαρα προτεινετε μια gibson SG supreme ή μια Gibson custom deluxe???? ευχαριστω
    odis13
    05.01.2008, 14:32
    Kαμια απο τις δύο.

    Παίρνεις με λιγότερα λεφτά πολύ καλύτερη κιθάρα για μεταλ.

    Δες τις eclipse της ESP που είναι σε στυλ lp .Πολύ καλύτερες

    Dont fall for the marketing...και ο iommi εχει πόσα ταυράκια απο άλλους κατασκευαστές,και προχτές που τον είδα σε πρόσφατο clip...μόνο gibson δεν ήταν το ταυρακι που κράταγε.
    JaNick
    05.01.2008, 14:34
    Φιλε μου εδώ δεν θα σε βοηθήσει πολύς κόσμος... Αν θέλεις ανοιξε καινούργιο θέμα ή ρώτα σε κάποιο πιο σχετικό...
    Πάτνως εγώ προτιμώ την gibson deluxe...