ελληνική μουσική
    656 online   ·  210.830 μέλη

    Σωκράτης Μάλαμας - Συναυλίες στην Κύπρο

    neerie
    31.07.2006, 10:19
    Δυό βραδιές ξεχωριστές θα έχουν την ευκαιρία να απολαύσουν όλοι όσοι βρεθούν στην μουσική σκηνή Αυλαία, προκειμένου να παρακολουθήσουν τις εμφανίσεις του Σωκράτη Μάλαμα.

    Δευτέρα 31 Ιουλίου και Τετάρτη 2 Αυγούστου, στις 10μ.μ., στη μουσική σκηνή Αυλαία, στη Λευκωσία

    Είσοδος: £15

    Πληροφορίες/ κρατήσεις στο τηλ. 22675638


    Πηγή: http://www2.phileleftheros.com/Synavlies/synaylies.htm


    Marial
    31.07.2006, 10:37
    Ωραία, ωραία!!! Θα πάει κανείιιιιιιιις????
    neerie
    31.07.2006, 11:49
    Το σκέφτομαι Μαρία, για την Τετάρτη αλλά με προβληματίζει λίγο η τιμή... 15 λίρες? Λίγο ακριβό... Και γενικά τσούζουν οι τιμές των εισιτηρίων για τους Καλλιτέχνες εξ Ελλάδος (και Κύπρου) τελευταίως...

    Σαββόπουλος 20, Αλκίνοος Ιωαννίδης 17, Μάλαμας 15... Αν κανείς ήθελε να πάει να τους δει όλους τότε δε θα έκανε διακοπές τον Αύγουστο...


    Marial
    31.07.2006, 12:57
    Ναι δίκιο έχεις! Αυτό δεν το είχα προσέξει!! 15 λίρες ε? Φαντάζομαι χωρίς ποτό πάλι!!! Κι εγώ για Τετάρτη σκεφτόμουνα αλλά έτσι όπως κοστίζουν τα πράματα...

    Marial
    01.08.2006, 12:30
    Πήγε κανείς χθές?
    neerie
    01.08.2006, 21:04
    Θα πάει κανείς αύριο? Εκτός απροόπτου λέω να πάω μια που δεν τον έχω ξαναδεί live.

    Άντεεεεεεεεεεε, μαζευτείτε!
    movflower
    01.08.2006, 23:21
    paidia egw tha paw me mia mikroula parea twn 3 atomwn alla skeftomai oti tha apolausw... nai oi 15 lires einai xwris poto!!!! auto einai ligo ypervoliko, etsi?????

    Marial
    01.08.2006, 23:38
    Αρκετά υπερβολικό θα έλεγα αλλά τι να κάνουμε? Θα προσπαθήσω να έρθω αλλά δεν το υπόσχομαι!!!
    neerie
    02.08.2006, 13:17
    Λοιπόν, οι του Musicheaven να είναι απόψε στις 9.15 έξω από την Αυλαία με μια ζέρμπερα αγκαλιά!
    movflower
    03.08.2006, 04:03
    μόλισ γύρισα σπίτι.

    πήγα με τον κολλητό μου, ο οποίος δεν είχε ιδέα ποιος είναι ο Σωκράτης Μάλαμας. Είναι και φαν της αγγλικής μουσικής γενικότερα, όμως ήρθε για το χατήρι μου.... τελικο αποτέλεσμα; ενθουσιασμός.....

    η νύχτα ήταν υπέροχη, ο κόσμος στην αρχή αδιάφορος χαμένος στην συζήτηση του, μα γρήγορα σταμάτησαν όλοι και προσηλώθηκαν σχεδόν εβλαβικά στην ορχήστρα και τον πρωταγωνιστή καλλιτέχνη.
    η επιτυχής εναλλαγή μελωδίας και ρυθμού του ρεπερτόριου κράτησε για περίπου δυόμιση ώρες όλο το στέκι ζωντανό. ο Σωκράτης απλός, με τις διηγήσεις του, τις προτάσεις και τα ανεκδοτάκια του. οικεία κρατήθηκε η ατμόσφαιρα για όλο το πρόγραμμα.

    πάντως όσο χαιρόμουνα που θα έβελπα επιτέλους σε μια σκηνή ζωντανά τον Σωκράτη, τόσο ενθουσιάστηκα που άκουσα την υπέροχη φωνή της Μαρίας Λουκά αλλά και τον μακρυμάλλη βιολιστή!!!!!! τι ήταν το όνομα του ρε παιδιά δεν το άκουσα.....

    το χειροκρότημα ήταν ανάξια αντίδραση για πολλά κομμάτια. η συκίνηση μαζί με την σιωπή, μπορούσαν να αποδώσουν καλύτερα τον σεβασμό, τουλάχιστον για μένα. ειδικά όσον αφορά τα παραδοσιακά εκ καρδιάς τραγούδια της Μαρίας.

    για αυτό και αντί χειροκρότημα και συγχαρητήρια προτιμώ να δώσω ένα δάκρυ και ένα χαμόγελο.......

    η νύχτα ήταν για μένα τέλεια........
    neerie
    03.08.2006, 11:26
    Συμφωνώ με όλα τα πιο πάνω... Ήταν μια πολύ όμορφη βραδιά, ζεστή, ταξιδιάρικη... Ακόμα τραγουδώ...

    Αν εξαιρέσουμε τη φασαρία που γινόταν στο πίσω μέρος ειδικότερα προς το τέλος, το απόλαυσα πραγματικά... Δεν είπε όμως τις Λάσπες ούτε τη Στέλλα... Δύο από τα αγαπημένα μου τραγούδια

    Χαίρομαι που πήγα και που είδα το Μάλαμα εν δράσει. Η ορχήστρα ήταν πολύ καλή, η Μαρία Λουκά φοβερή φωνή... Αχ... Να 'ταν κι άλλες τέτοιες μουσικές βραδιές...
    alagi_katestimenou
    03.08.2006, 18:39
    εδώ όταν είναι στην Ελλάδα δεν προλαβένουμε να πάμε να τον δούμε!!!!
    τυχερή Κύπρο.....ελπίζω να περάσατε καλλά όσοι πήγατε!!!!



    ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΑΛΑΞΟΥΜΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΜΟΥΣΙΚΗ!!!
    ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ.
    ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΟΛΕΜΙΣΟYΜΕ ΟΧΙ ΝΑ ΑΜΥΝΘΟΥΜΕ.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : alagi_katestimenou στις 03-08-2006 18:40 ]


    melageorgiadoy
    04.08.2006, 10:22
    Τωρα τελευταια αρχησα να ακουω Μαλαμα.Πριν δεν τον ηξερα καν.Ειναι δυνατον?Απορω?Ειναι καταπλυκτικος καλιτεχνης μα ακομα καλυτερος ερμηνευτης.εχω ακουσει μονο ενα σιτι του τον λαβυρινθο και δεν μπορω ν ξεχωρισω κανενα κοματι ολα ειναι καταπλικτικα.
    alagi_katestimenou
    04.08.2006, 15:02
    Το μέλος melageorgiadoy στις 04-08-2006 στις 10:22 έγραψε...
    Παράθεση:

    Τωρα τελευταια αρχησα να ακουω Μαλαμα.Πριν δεν τον ηξερα καν.Ειναι δυνατον?Απορω?Ειναι καταπλυκτικος καλιτεχνης μα ακομα καλυτερος ερμηνευτης.εχω ακουσει μονο ενα σιτι του τον λαβυρινθο και δεν μπορω ν ξεχωρισω κανενα κοματι ολα ειναι καταπλικτικα.



    (ασχετο με το topic)
    μολις εχω την συνδεση 1024!!!!θα σου τα στείλω όλλα τα cd του Μάλαμα!!!ακόμα δεν έχεις ακούσει τίποτα!!!!αν και είμαι κατά τις ποιρατίας αλλά είμαι υπέρ της βοήθειας!!!!
    margo
    04.08.2006, 15:28
    άχ,αλλαγή κατεστημένουυυυυ,θέλω κι εγωωωωω να μου τα στείλεις !!
    Αν δε μπορείς όμως δεν πειράζει !

    Πάντως έχω ηδη 2-πάλι καλά !
    alagi_katestimenou
    09.08.2006, 21:01
    Το μέλος margo στις 04-08-2006 στις 15:28 έγραψε...
    Παράθεση:

    άχ,αλλαγή κατεστημένουυυυυ,θέλω κι εγωωωωω να μου τα στείλεις !!
    Αν δε μπορείς όμως δεν πειράζει !

    Πάντως έχω ηδη 2-πάλι καλά !




    ενοείτε πως θα σου στείλω...συγνώμη για την καθυστέριση αλλά όσοι θέλετε θα σας στείλω!!!!