ελληνική μουσική
    472 online   ·  210.839 μέλη

    Όσοι διαβάζετε για την εξεταστική ενωθείτε!

    solar
    21.08.2006, 23:38
    Το μέλος Aiolos_m στις 21-08-2006 στις 12:50 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 21-08-2006 στις 12:40 έγραψε...
    Παράθεση:

    Ο πρώτος Σεπτέμβρης χωρίς εξεταστική μετά από 9 χρόνια, δεν το πιστεύω



    Ουστ!




    ας είμαστε πιο ευγενικοί!!!!!
    Όσοι δεν έχουν σχέση με εξεταστικές και δεν συμπάσχουν ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ!!!!!!!!!
    να γράψουν στο θέμα....


    .....λυπηθείτε μας.....μη μας το κάνεται αυτό!!!!υποφέρουμε!!!!
    jorge
    22.08.2006, 01:02
    Έλα μη γκρινιάζετε. Αφού μόνο στις εξεταστικές διαβάζετε και μόνο τις λίγες ώρες που δεν είστε στο internet.

    Άντε καλά κουράγια !
    KAKOFONIKS
    22.08.2006, 10:59
    Η κατάσταση είναι απάλευτη! "Α."Τ.Ε.Ι. Ηρακλείου Κρήτης τμήμα λογιστικής!Καμιά 12αρια μαθήματα χρωστάω και εγώ αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να τα πάρω όλα (δεν το επιτρέπουν απο την γραμματεία )και έτσι ασχολούμαι με τα 6 που μου ετρέψαν να πάρω!Αλλά ομίως και εγώ καμία απολύτως όρεξη για διάβασμα εν' το μεταξύ δουλεύω κιόλας και άστα να πάνε.Κουράγιο . . .
    Amelie
    22.08.2006, 12:58
    Κι εγώ χρωστάω ό,τι χάθηκε λόγω καταλήψεων, ό,τι ακόμα δε διδάχτηκε λόγω καταλήψεων, χρωστάω και μια διπλωματική εργασία και πρέπει να κινητοποιηθώ και για καμιά δουλειά.
    Angel20
    22.08.2006, 13:04
    Το μέλος KAKOFONIKS στις 22-08-2006 στις 10:59 έγραψε...
    Παράθεση:

    Η κατάσταση είναι απάλευτη! "Α."Τ.Ε.Ι. Ηρακλείου Κρήτης τμήμα λογιστικής!Καμιά 12αρια μαθήματα χρωστάω και εγώ αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να τα πάρω όλα (δεν το επιτρέπουν απο την γραμματεία )και έτσι ασχολούμαι με τα 6 που μου ετρέψαν να πάρω!Αλλά ομίως και εγώ καμία απολύτως όρεξη για διάβασμα εν' το μεταξύ δουλεύω κιόλας και άστα να πάνε.Κουράγιο . . .


    Kakofoniks κι εσυ λογιστική, ε? Δεν παλευεται αυτη η σχολη λοιπον! Κι εγω στο ιδιο τμημα ειμαι με σενα (στη Θεσσαλονικη βεβαια) και καταλαβαινω...
    Thalia__
    22.08.2006, 13:30
    Εξεταστική ε? Μεγάλο θέμα ανοίξατε και μάλλον μέχρι να βρεθεί λύση μάλλον θά έχει τέλειώσει...
    Εγώ πάντως τόσα χρόνια σε ένα πράγμα έχω καταλήξει..."φταίνε όλα τα άλλα εκτός από εμένα" καλό ε?
    Εξήγώ αμέσως...Φταίει σχεδόν πάντα ο καιρός που είτε είναι καλός και θέλω να βγω είτε είναι μουντός και μου προκαλεί κατάθλιψη, φταίνε επίσης οι καθηγητές, οι σημειώσεις, τα βιβλία, το στυλό μου που τρέχει μελάνι, η τηλεόραση που βάζει ταινία που θέλω να δω την στιγμή που διαβάζω -άκουσον ακουσον- , ο καφές που τελειώνει μέσα σε μιση ώρα και χρειαζομαι μιαμιση για να φτιαξω άλλον κτλ κτλ κτλ...
    Μα είναι ζωή αυτή για μία φοιτήτρια? Κ απλά ρωτάω.... φταίω εγώ?
    Παντως χαλαρώστε παιδιά....ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ!!!!
    koini_maria
    23.08.2006, 09:46
    Σήμερα γράφω το πρώτο μάθημα το οποίο ελπίζω να περάσω ....
    Η αλήθεια είναι πως είμαι αρκετά αγχωμένη αφού για ακόμα μια φορά δεν έχω βγάλει όλη την ύλη και τα όσα έχω διαβάσει δεν τα θυμάμαι καλά...

    Ελπίζω να το περάσω το σιχαμένο....


    Tyrogkofretas
    23.08.2006, 13:39
    Έεεεεελα ρε η ΑΣΟΕΕ δεν μασάει, κοινό_Μαράκι.Πες εκεί πώς μιλάνε στα παιδιά, ρίξε και καμιά παντομίμα και την Παιδαγωγική την έχεις στο τσεπάκι. WORD!
    Astron
    23.08.2006, 15:20
    Ενώστε με κι εμένα!

    pastella
    23.08.2006, 16:30
    Java (προγραμματιστικο μαθημα) στο αμφιθεατρο με χαρτι και στυλο...

    Ειμαι περιεργη να δω...Ειμαι περιεργη

    Ελπιζω να το βγαλω μεχρι τη Δευτερα το απογευμα... Ουφ αγχος αγχος...
    ΝΑ τους εχεις και ολους τριγυρω σου να σου λενε παρε πτυχιο...
    Οι μεν παπουδες για να παντρευτω ( )
    οι δε γονεις για να βρω καμια δουλεια (κατανοητο)
    και ο δε εαυτος μου γιατι βαρεθηκα το διαβασμα...
    meltica
    23.08.2006, 18:55
    Ο κόσμος διαβάζει... άλλοι δίνουν μαθήματα... εγώ κάθοοοομαι. Κάτι κουτσά-στραβά διαβάζω αλλά όλο βαριέμαι! Απορώ πως αντέχετε εκεί με την ζέστη της Αθήνας. Εδώ τουλάχιστον φυσάει κάπως. Άντε την δευτέρα δίνω και γω πρώτο μάθημα, έχω καιρό... Προς το παρόν ''ψυχοπαθολογία παιδιών και εφήβων''...

    Και όχι τίποτα άλλο αλλά σε όσους με ρωτάνε λέω ''είναι πανεύκολη η σχολή μου καλέ''. Και μετά εύλογα θα ρωτήσουν ''τότε γιατί δεν τα περνάς τα μαθήματα καλέ;''. Ουφ!
    thank
    23.08.2006, 20:23
    Το μέλος Astron στις 23-08-2006 στις 15:20 έγραψε...
    Παράθεση:

    Ενώστε με κι εμένα!




    προσεεεεεεεεεεεεεχτεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε προσεεεεεεεεεεεεεχτεεεεεεεεεεεεεεε
    oulaloum
    23.08.2006, 21:01
    Αυτό που με έχε διδάξει η εμπειρία δύο χρόνων(χαχαχα) είναι πως τα προγράμματα διαβάσματος την περίοδο της εξεταστικής είναι για να καταργούνται.Στην πράξη μπορεί μια μέρα να την περάσω χαζεύοντας και κάνοντας άσχετα πράγματα ενώ μια άλλη να "χαθώ από προσώπου γης" και να διαβάζω ασταμάτητα.Και στην τελική αυτά που μου μένουν είναι πολύ λιγότερα από αυτά που διαβάζω,κυρίως αυτά που θυμάμαι είναι όσα μου προκαλούν ενδιαφέρον και με βάζουν στη διαδικασία να το ψάξω περισσότερο.Τελοσπάντων, όπως είπε και η Thalia εξεταστική είναι θα περάσει!Καλό μας κουράγιο!
    pastella
    24.08.2006, 17:56
    Δεν υπαρχει περιπτωση να συγκετρωθω και να διαβασω προγραμματιστικο μαθημα...το αφηνω για τη δευτερη....απο αυριο βιβλιοθηκη με Τεχνολογια Λογισμικου (ω Θεοι...)

    Τεσπα θελω να κραξω οσο δεν παει το υπεροχο και κατα τα αλλα προτυπο παν/μιο κ...κολλεγιο των καπιταλιστων (σορρυ ) που δεν εχει βγαλει ακομη προγραμμα εξεταστικης Σεπτεμβριου

    Τι ακριβως περιμενουν?????????????
    2 εβδομαδες εχουν μεινει μονο!!!!

    Κατι ακουστηκε για 1/9 και να φανταστει κανεις οτι 11/9 μπορει να γραφουμε...
    groovergr
    24.08.2006, 18:36
    Ποσοτικές μέθοδοι στα Συνταξειοδοτικά ταμεία....... τζίφος.... Ρε παιδια τι νόημα έχει να ξεσκίζεσαι στο διάβασμα 2 μήνες; Αν ο καθηγητής θέλει να σε ξεφτιλίσει... Θα το κάνει... Τι θέματα ήταν αυτά σήμερα;;;; Σε μία ώρα έπινα καφέ στο κυλικείο... Άντε αυριο Δημογραφία!!! Τις καταλήψεις μου μέσα....(οχι οτι διαφωνώ...είμουν υπέρ)


    Άντε ρε αγαπητό musicheaven... ευτυχώς υπάρχεις και εσυ...
    koini_maria
    24.08.2006, 18:45
    Μην στενοχωριέσαι , φίλτατε ...
    Υπομονή και ... επιμονή , ''φτάνει βοήθεια και σε εμάς'' που λέει στο περίπου και ένα τραγούδι (σ.σ.: Η μπαλάντα του μισθοφόρου) .

    Κάποια στιγμή θα περάσει και αυτό .
    ''Όλα είναι εδώ και όλα περνάνε'' (έτσι λέει ένα άλλο τραγούδι , ''Ό,τι δεν είναι πια εδώ'' )...

    Και το μάθημα θα περάσεις κάποια στιγμή και πτυχίο θα πάρεις κάποια στιγμή και δουλειά θα βρεις κάποια στιγμή ... Κάποια στιγμή ...
    Ως τότε πείσε τον εαυτό σου οτι αυτή η ''κάποια στιγμή'' έχει δήθεν κάποια αξία για να αποφύγεις το κενό που θα νιώσεις όταν αυτή η θα έρθει...

    Ως τότε έχεις χρόνο να ζήσεις ! Μην μασάς , γράψ' τους όλους και προχώρα , όρμα !
    groovergr
    24.08.2006, 18:50
    Το μέλος koini_maria στις 24-08-2006 στις 18:45 έγραψε...
    Παράθεση:

    Μην στενοχωριέσαι , φίλτατε ...
    Υπομονή και ... επιμονή , ''φτάνει βοήθεια και σε εμάς'' που λέει στο περίπου και ένα τραγούδι (σ.σ.: Η μπαλάντα του μισθοφόρου) .

    Κάποια στιγμή θα περάσει και αυτό .
    ''Όλα είναι εδώ και όλα περνάνε'' (έτσι λέει ένα άλλο τραγούδι , ''Ό,τι δεν είναι πια εδώ'' )...

    Και το μάθημα θα περάσεις κάποια στιγμή και πτυχίο θα πάρεις κάποια στιγμή και δουλειά θα βρεις κάποια στιγμή ... Κάποια στιγμή ...
    Ως τότε πείσε τον εαυτό σου οτι αυτή η ''κάποια στιγμή'' έχει δήθεν κάποια αξία για να αποφύγεις το κενό που θα νιώσεις όταν αυτή η θα έρθει...

    Ως τότε έχεις χρόνο να ζήσεις ! Μην μασάς , γράψ' τους όλους και προχώρα , όρμα !




    έχεις δίκιο Μαρία... εγώ ενα θα συμπληρώσω...

    Αράζω άρα ζώ
    groovergr
    25.08.2006, 08:49
    Πάω να γράψω το δεύτερο μάθημα.... καλή επιτυχία και σε όσους γράφουν μαζί μου σήμερα.
    groovergr
    01.09.2006, 18:17
    Μα καλά πώς είναι δυνατόν να ξεχάστικε αθτό το topic;

    Για πείτε πως τα πάτε μέχρι τώρα.... Εγώ ετοιμάζομαι για το 4ο μάθημά μου.....
    Δεν αντέχω να το διαβάσωωωωω.... Είναι η 4η φορά που το δίνω....
    meltica
    01.09.2006, 21:19
    Ε, πως ξεχάστηκε... όλοι θα διαβάζουν φαίνεται...

    Εγώ... τα νεύρα μου!!!

    Σήμερα έδωσα στατιστική Ι για τρίτη φορά. Την είχα διαβάσει για πρώτη φορά, ήμουν σίγουρη ότι θα γράψω, και μπαίνει μέσα ο τύπος και λέει ''παιδιά έχετε μια ώρα- από τις 3 που είναι κανονικά- αλλά μην ανησυχείτε γιατί τα θέματα είναι 10 ερωτήσεις πολλαπλής επιλογής!

    Οι οποίες ασφαλώς ήταν ... ότι του φανεί του λωλοσταφανή!!!! Δεν θέλω να την ξαναδώσω!!! Χάθηκε ο κόσμος να μας έβαζε καμιά ασκησούλα; Τι τις διάβασα;;;;; Τα νεύρα μου!!!!!!!!!!!!