ελληνική μουσική
    1047 online   ·  210.851 μέλη

    Όσοι διαβάζετε για την εξεταστική ενωθείτε!

    pastella
    01.09.2006, 22:19
    Από βδομάδα ξεκινα το πανηγυρι... Ταχω ολα μαζεμενα 13-20/9 κ καποια αρχες οκτωβρη. Το προγραμμα ειναι απο τα χειροτερα...

    Ποιος ξερει τι θα απογινω στα μαθηματα...αχ....
    groovergr
    02.09.2006, 18:26
    Το μέλος meltica στις 01-09-2006 στις 21:19 έγραψε...
    Παράθεση:

    Ε, πως ξεχάστηκε... όλοι θα διαβάζουν φαίνεται...

    Εγώ... τα νεύρα μου!!!

    Σήμερα έδωσα στατιστική Ι για τρίτη φορά. Την είχα διαβάσει για πρώτη φορά, ήμουν σίγουρη ότι θα γράψω, και μπαίνει μέσα ο τύπος και λέει ''παιδιά έχετε μια ώρα- από τις 3 που είναι κανονικά- αλλά μην ανησυχείτε γιατί τα θέματα είναι 10 ερωτήσεις πολλαπλής επιλογής!

    Οι οποίες ασφαλώς ήταν ... ότι του φανεί του λωλοσταφανή!!!! Δεν θέλω να την ξαναδώσω!!! Χάθηκε ο κόσμος να μας έβαζε καμιά ασκησούλα; Τι τις διάβασα;;;;; Τα νεύρα μου!!!!!!!!!!!!




    Αν έχεις καμιά απορία τον Σεπτέμβρη πες μου... Στατιστική σπουδάζω
    solar
    05.09.2006, 12:54
    ...βρε παιδιά, δεν είναι πολύ άσχημο να έχεις διαβάσει πολύ καλά και να μην γράψεις; και όχι γιατί δεν τα ήξερες αλλά επειδή έπρεπε μόνο να γράψεις συνέχεια χωρίς να σκεφτείς...και πάλι ο χρόνος δεν έφτανε... και ήταν και το πρώτο μάθημα... σου κόβει τα φτερά...

    πάμε για άλλα....
    KAKOFONIKS
    05.09.2006, 13:12
    Ευτυχώς ακούστηκε οτι θα γίνουν και στο Τ.Ε.Ι. Ηρακλείου 2 εξεταστικές τελικά μπράβοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο
    tolis_ch
    06.09.2006, 13:48
    Και μεις εδω αρχισαμε τη Δευτερα και μεσα σε ενα μήνα 8α δωσουμε 2 εξεταστικες....υπαρχουν μερες που δινουμε 3 μαθηματα την ημερα....τεσπα δε μασαμε ομως, οτι ειναι να γινει ας γινει...
    TwoIslands
    08.09.2006, 14:59
    Το μέλος Amelie στις 22-08-2006 στις 12:58 έγραψε...
    Παράθεση:

    Κι εγώ χρωστάω ό,τι χάθηκε λόγω καταλήψεων, ό,τι ακόμα δε διδάχτηκε λόγω καταλήψεων, χρωστάω και μια διπλωματική εργασία και πρέπει να κινητοποιηθώ και για καμιά δουλειά.

    Όλα καλά θα πάνε!!!
    pastella
    08.09.2006, 19:32
    Σημερα περασα το πιο δυσκολο μαθημα της σχολης... Παει, παπαλα, το διαβαζα ποοοοοσες μερες... Γενικα εχω εγκατασταθει στην κεντρικη βιβλιοθηκη(οπου προχτες ηρθε και καθησε απεναντι μου ενα παιδι κι εμεινα ετσι... ) για αυτο με χασατε απο το ΜΗ εδω και μια βδομαδα!

    Γενικα δεν παλευεται...πολλη κουραση!

    Πως πατε εσεις ρε παιδια...?
    vasilis23
    08.09.2006, 19:49
    εγω ξεκιναω τωρα...για δευτερα....
    meltica
    08.09.2006, 20:02
    Kαι η παράνοια συνεχίζεται...

    Σήμερα έγραφα ένα μάθημα το οποίο λέγεται ''ψυχοπαθολογία παιδιών και εφώβων'' και αναφέρει παιδικές διαταραχές όπως η κατάθλιψη, ο αυτισμός, διαταραχές μάθησης, σχιζοφρένεια κ.τ.λ. Και η ύλη του ήταν 400 σελίδες και όχι και τόσο εύκολη- γενικά ήταν ένα μάθημα με πολλές λεπτομέρειες και όλα φαίνονταν πιθανά για να μπουν στις εξετάσεις...

    Και η γυναίκα ήμαρτον μας έβαλε κάτι ερωτήσεις που και καθόλου να μην είχες διαβάσει από το βιβλίο πάλι έγραφες- εγώ είχα διαβάσει από το βιβλίο και καλά, αλλά δεν παινεύομαι πλέον για αυτό!. Οι ερωτήσεις ήταν όλες κρίσεως και σχετίζονταν με τις θεωρίες της ψυχολογίας, που καμία σχέση δεν έχουν με το μαθημά της, δεν αναφέρονται ούτε στο βιβλίο ούτε τα είχε πει στην τάξη, απλά υποτίθεται πως οι θεωρίες της ψυχολογίας είναι το πρώτο πράγμα που μαθαίνεις στη σχολή! Αυτό δεν σημαίνει ότι έπρεπε να μας τις βάλει!!! Αααα, τα είπα- για ακόμη μια φορά- και ηρέμησα κάπως...

    Πιστεύω πως έγραψα καλά αν και αυτή είναι λίγο τρελόγκα! Αύριο γράφω πειραματική ΙΙ και αυτή την στιγμή είμαι μεταξύ φθοράς και αυθαρσίας από την αυπνία και από τον πονοκέφαλο... Κατα τ' άλλα αύριο είναι και το τελευταίο μάθημα της πρώτης περιόδου εξεταστικής. Καλή μας συνέχεια!
    GaTZoS
    19.09.2006, 01:12
    exw 3ekinisei 28/8 kai teleiwnw 3/10 xwris keno anamesa......
    DEN ANTEXW ALLO. . .. . . . . .. . . . . .
    DavidDT
    19.09.2006, 02:04
    Παιδιά υπομονή!!!Εγώ ξεκίνησα 28/8 και γράφω συνεχώς μέχρι τις 29/9. Το μόνο που μου δίνει δύναμη και κουράγιο να συνεχίσω είναι τα καλά αποτελέσματα!!!
    Τεσπα,
    GaTZoS
    28.09.2006, 00:39
    telos epitelous tou martiriou!!!!!!!
    ante ton iouni pali!!!!!
    Dj_kerveros
    28.09.2006, 00:51
    Δεν αντέχω άλλο!!!
    Έχω που δίνω μαθήματα από τις 28/08 και θα τελειώσω στις 14/10!!!
    Σήμερα μάλλον κόπηκα για δεύτερη φορά σε μάθημα που διαβάζω 5 μέρες τώρα! Κουράγιο σε όλους μας!

    pastella
    28.09.2006, 01:20
    So far so good...

    Εχω κλεισει 35 μερες συνεχους μελετης,εχω αλλες 8 + 3 μαθηματα, τελειωνω την αλλη Παρασκευη. Ουφ πια! Ασε που εχω βγαλει ριζες στη βιβλιοθηκη κι εχω βαλει και τα κλασσικα κιλα απο το συνεχες καθισιο στις καρεκλες της κεντρικης (κι υστερα σου λεει η Κατερινα (ΚΙΤ_ΚΑΤ) θα σου λειψουν αυτα...πφφφφφ)

    Μονοψηφιος αριθμος μαθηματων για πτυχιο

    9 και πτυχιακη πλεον
    ariel4217
    28.09.2006, 13:30
    Χα! Εμείς ξέρετε πότε τελειώνουμε; 30 Νοεμβρίου!!! Κι έχουμε ξεκινήσει από 4 Σεπτέμβρη! Αλλά αυτό δεν είναι τίποτα... Την προηγούμενη εβδομάδα ξεκίνησαν και οι κλινικές, οι οποίες (φυσικά) είναι υποχρεωτικές! Έχουμε δηλαδή υποχρεωτικό, εξοντωτικό και ξεπατωτικό μάθημα 8 με 12 και μετά πρέπει να πάμε να διαβάσουμε. Και καλά, πες ότι αυτό με λίγη υπομονή το καταφέρνουμε! Αύριο που έχουμε μάθημα κλασικά 8 με 12 άλλος στο Αττικό, άλλος στο Λαϊκό, άλλος στο Σωτηρία, ερωτώ, πως θα είμαστε στη σχολή στις 12 για να δώσουμε Παθοφυσιολογία;;; Ε, πως;;; Μόνο αν μας μάθει ο Χαρι Πότερ να διακτινιζόμαστε!

    Και τα μυαλά στα κάγκελα!!!
    Angel20
    28.09.2006, 17:10
    Εγω παιδακια αισίως τελειώνω την ΔΕΥΤΕΡΑ!!!!!!!
    tolis_ch
    28.09.2006, 22:53
    Και εγω επιτελους μετα απο περιπου ενα μηνα που εγραφα συνεχεια, μερικες φορες και 2 μαθηματα καθε μερα και σε λιγο καιρο φτανει το τελος...στις 4 οκτωβρη γραφω το τελευταιο μαθημα και μετα επιστροφη στισ παλιες καλες συνηθιες!!!!!Saping!!!
    rory166
    29.09.2006, 10:07
    Όσοι διαβάζετε για την εξεταστική ενωθείτε και πλακώστε με στις φάπες μπας
    και συνέλθω και τα πάω καλύτερα στην επόμενη εξεταστική!!
    DavidDT
    29.09.2006, 10:14
    Επιτέλους τελείωσα...

    Και του χρόνου
    meltica
    29.09.2006, 11:33
    Αυτή τη στιγμή τα συναισθήματα είναι διφορούμενα... Δεν ξέρω αν χαίρομαι που τέλειωσα ή αν λυπάμαι που δεν έγραψα καλά σήμερα. Γαμώτο μου χάλασε την χαρά αυτός ο βλάκας. Χάθηκε ο κόσμος να έβαζε τίποτα πιο εύκολο; Αμάν! Και ότι περίμενα πως και πως να αρχίσω να τραγουδώ ''λαλαλαραλαλα στρουμφτελειωσά''!