ελληνική μουσική
    828 online   ·  210.833 μέλη

    Θέλω να γίνω διάσημος!Πώς;

    mpatzinick
    11.08.2006, 00:24
    Το μέλος nightwalker στις 10-08-2006 στις 00:15 έγραψε...
    Παράθεση:

    Τι να πω και 'γω που-τυχαια-εμαθα οτι ο πρωτος μου ξαδερφος μου τραγουδα με τον Ρεμο στη Θεσσαλονικη και το χειμωνα προκειται να βγαλει cd!!!Και ποτε δεν πιστευα οτι ειχε καλη σχεση με το τραγουδι!!



    τι σε κάνει να πιστεύεις ότι τώρα έχει ??
    vero
    11.08.2006, 01:15
    Το μέλος rory166 στις 10-08-2006 στις 00:48 έγραψε...
    Παράθεση:

    επισης...τουλαχιστον 1.80 υψος,γυμνασμενο,ατριχο σωμα (για τους αντρες)
    και 1,75 τουλαχιστον για τις γυναικες,με σχεδον τελεις αναλογιες



    xaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxa
    tolaruba
    13.08.2006, 18:16
    Το μέλος moufidis στις 10-08-2006 στις 01:44 έγραψε...
    Παράθεση:

    Αν είσαι γυναίκα (αλλά και αγόρι, σε μερικές περιπτώσεις στις μέρες μας)
    ΕΝΑ μόνο σου χρειάζεται....

    Να'χεις μεγάλο ταλέντο στα χείλη....



    και να ξερεις τι πινεις επισης!!!!
    alagi_katestimenou
    15.08.2006, 15:00
    είναι μια δύσκολη ερώτηση....
    νομίζω οτι με την υπομονή και με την θέλληση μπορείς να καταφέρεις πολλά,αρκεί να αγαπάς αυτό που κάνεις....
    για εμένα το πρώτο που πρέπει να ψάξει κάποιος για να προχωρήσει ειναι να ενημερωθεί για τους τρόπους με τους οποίους προβάλονται νέα ταλέντα και να απευθυνθεί σε σωστούς ανθρώπους,τώρα θα μου πείς που θα τους βρεί αυτούς,,,,νομίζω οτι αν έχεις αληθινό ταλέντο αυτοί σε βρίσκουν οχι εσύ....
    και βέβαια όμως υπάρχουν πάρα πολλά παιδιά που αδικούνται και δεν προβάλονται για τους γνωστούς λόγους(συνφέρωντα)αλλά με λιγη προσπάθεια όλλα θα γίνουν...

    εγώ π.χ χωρίς να είμαι και ο μουσικός έτυχε να γνωρίσω τον μάναντζερ του Καρρά στο μαγαζί μου όταν είρθε να φάει και ακουσε την αγάπη μας για την μουσική και ένα κομμάτι που είχαμε γράψει μαζί με τον αδερφό μου και απο τότε έχουμε μια μικρή συνεργασία που ελπίζουμε να γίνει μεγαλίτερη....
    στήλαμε και κομμάτι στο Φεστιβάλ Θεσσαλονίκης αλλά δεν περάσαμε,δεν πιράζει όμως.....
    Υ.Γ Δεν θέλει απογοήτευση αμα δεν πετύχεις σε κάτι,υπάρχουν πολλοί δρόμοι ακόμα αρκεί να διαλέγουμε τον σωστό!!!!!

    whitetiger
    22.08.2006, 11:17
    Το πιο σημαντικό είναι να αγαπάς τη μουσική και να το κάνεις επειδή έτσι τι βρίσκεις και το χαίρεσαι . Από 'κει και πέρα πρέπει να ψάχνεσαι κυρίως με τους γνωστούς σου κι ας μην έχουν απαραιτήτως μουσικές γνώσεις. Μπορεί να σου 'ρθει από 'κει που δεν το περιμένεις και κάποιος γνωστός σου να ξέρει κάποιο σημαντικό άτομο στο χώρο αυτό που θα σε βοηθήσει. Όλα θέλουν το χρόνο τους. Και στη τελική το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι το demo το οποίο θα παρουσιάσεις στη δισκογραφική ή σε κάποιο μάνατζερ. Πάνω απ' όλα να το αγαπάς αυτό που κάνεις να ΄΄εχεις υπομονή κι όλα γίνονται...
    sindy-windy
    22.08.2006, 16:45
    ζητησε το τηεφωνο του ψινακη...κατι θα ξερει.......αλλιως προσπαθησε με την αξια σου!!
    Angel20
    23.08.2006, 00:35
    τι εγινε παιδια? τον βρηκατε τον τροπο να γινετε διασημοι?
    Rasmio
    23.08.2006, 01:46
    myspace.com
    vero
    23.08.2006, 09:43
    Το μέλος Rasmio στις 23-08-2006 στις 01:46 έγραψε...
    Παράθεση:

    myspace.com



    Συμφωνο!!!!!!!!
    KAKOFONIKS
    23.08.2006, 10:31
    Το θέμα δεν είναι να είσαι διάσημος όπως πολύ σωστά είπαν ο unick ,o ageras και πολλοί άλλοι αλλά να υπηρετείς σωστά την τέχνη ,να έχεις πείσμα να δίνεις στο εκάστοτε κοινό το καλύτερο που μπορείς, και να αγαπάς αυτό που κάνεις να το απολαμβάνεις.Όλα τα άλλα θα έρθουν σιγά - σιγά με σταθερά και σίγουρα βήματα και το κυριότερο και σπουδαιότερο είναι να αναγνωριστεί κάποιος μέσα στον καλλιτεχνικό κόσμο ως καλλιτέχνης καλός όπως είπε και η Έφη νομίζω!
    Αυτά!
    XeniaRodo
    23.08.2006, 12:08
    Όσο αφορά αυτό το θέμα (το οποίο προσωπικά δε με απασχολεί και τόσο) με κάλυψαν οι koini_maria, EffieKakaflika & Ageras.
    O κάθε άνθρωπος όμως νιώθει διαφορετικά και στο χέρι του είναι να επιδιώξει αυτό που περισσότερο τον ικανοποιεί. Aν κάποιος θέλει να γίνει διάσημος γιατί έτσι θα είναι ευτυχισμένος ας το προσπαθήσει....
    poison_girl
    26.08.2006, 17:55
    if you wanna be rich(στη συγκεκριμενη περιπτωση famous)
    you ve got to be a bi**ch!!!!
    οπως σοφα λεει το τραγουδι!!!!τι να κανουμε????

    take me down to the paradise city where the grass is....PINK and the boys are preety!!!I want you please take me home!!!!!!!!!!!!!!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : poison_girl στις 27-08-2006 01:31 ]


    iris-the-black
    28.08.2006, 14:04
    so, that's the way poison girl..!συμφωνώ με όλους....είναι πολύ κρίμα να βγαίνουν οι άσχετοι απο τα φέιμ στόρια και κάποιοι που δεν έχουν τον τρόπο, την στρατηγική όπως θέλετε πέστε το να μην έχουν την ευκαιρία να εκμεταλευθούν το ταλέντο τους...Όσο για την πίστη στην τέχνη και την αυθεντικότητα ξεκινάει απο καλές και γερές βάσεις...Αν ξεκινήσει έτσι δεν θα χαλάσει εύκολα η ποιότητα..
    iris-the-black
    06.09.2006, 08:45
    Κι αφου κραξαμε λιγο ακομη τις συνθηκες της διαημοτητας και της ποιοτητας και ολα τα συναφη, μηπως ηρθε η ωρα να απαντησουμε στην ερωτηση;;!!
    uNick
    06.09.2006, 10:05
    Το μέλος iris-the-black στις 06-09-2006 στις 08:45 έγραψε...
    Παράθεση:

    Κι αφου κραξαμε λιγο ακομη τις συνθηκες της διαημοτητας και της ποιοτητας και ολα τα συναφη, μηπως ηρθε η ωρα να απαντησουμε στην ερωτηση;;!!

    Μα...... απαντήσαμε!
    black_devil
    06.09.2006, 16:22
    Εγώ θα συμφωνίσω με τη whitetiger προσθετωντας ότι αν κάποια στιγμή βρεις τον καταλλιλο τρόπο να γίνεις διάσημη/μος και λίγο αργότερα σου ερθει μια στραβή δεν πρέπει να το βάλεις κάτω αν πραγματικά αγαπάς αυτο που κάνεις. Θυμίσου ότι κανένας αξιόλογος καλλιτέχνης δεν βρήκε το δρόμο προς την επιτυχία στρωμένο με ροδοπέταλα.
    mmmsss
    06.09.2006, 16:30
    Θα συμφωνησω κι εγω με αυτα που λετε κι κυριως με την whitetiger!!!

    Αν το αγαπας αυτο που κανεις καποια στιγμη θα γινεις με δυσκολια βεβεα γιατι οπως λεει κι η black_devil κανεις δεν βρηκε τον δρομο της επιτυχιας στρωμενο με ροδοπεταλα.
    Blacksoul
    12.09.2006, 22:42
    Συμφωνώ απόλυτα: Χρειάζεται τύχη!
    maspa
    15.09.2006, 01:17
    Πως να γίινει κανείς διάσημος; Χμ...αν έχεις κανένα φίλο που να 'χει κανένα ξάδερφο του οποίου ένας γνωστός έχει κανένα τρίτο ξάδερφο και είναι μέσα στα πράγματα έχει καλώς....Αν πάλι σου φαίνεται απίθανο όλο αυτό τοτε τι να σου πω.....μπες σε κανένα ριάλιτι (στήνεσαι ωραία και καλά μπροστά στη κάμερα με τη κιθάρα σου.....όλο και κάποιος θα σε προσέξει!)


    audioslave
    16.09.2006, 22:01


    Μεγάλο θέμα πιάσατε!
    Γενικώς τα περισσότερα τα καλύψαμε...Θα ήθελα όμως να προσθέσω 2 πραγματάκια.

    Κατα αρχήν θεωρώ και πραγματικά αξίζει κανείς να κυνηγήσει τα ονειρά του!

    Ακουγεται κλισέ και καποτε ακουγόταν και στα αφτιά μου ετσι. Με τα χρόνια όμως όλοι θα ανακαλύψετε την αξία αυτού.
    Το θέμα όμως είναι πως τα πράγματα δεν είναι καθόλου εύκολα....

    Γενικώς πάντως τα περισσότερα πράγματα στη ζωή μας και οι περισσότεροι μακροπρόθεσμοι ή ακομα και βραχυπρόθεσμοι στόχοι..διέπονται απο μία φιλοσοφία που είναι ταυτόχρονα και στάση ζωής!
    The easy way or the hard way...Είναι αυτό το αναθεματισμένο μονοπάτι που βασανίζει όλους μας...Εκεί εντάσσονται και οι γνωριμίες τα γλειψίματα τα ριαλιτυ...

    εκει εντάσσονται και τα μεγαλύτερα κακά βέβαια που εχει κάνει ο άνθρωπος σε τουτο εδω τον κόσμο....

    Και Το να βλέπεις την καλομοίρα όλη μέρα να παρελάζει λέγοντας ''φιλά-κ-ι-α'' ΄πάει κι έρχετε....

    Το να βλέπεις όμως τον κάθε ''πάτο'' να είναι στην κορυφή και να αποφασίζει για τη ζωή σου...είναι θέμα...

    Όπως και νάχει ...Choose your peal...RED OR BLUE?