ελληνική μουσική
    559 online   ·  210.848 μέλη

    Ξεπέρασαν τους Led Zeppelin οι Spice Girls!

    pastella
    19.08.2006, 19:18
    Επιστρεφουν...?

    Κι οτι σκεφτομουν τι αφισες να βαλω τωρα στον τοιχο που αδειασε...

    Να βγαλω τις παλιες τις εφηβειας...
    JaNick
    19.08.2006, 19:24
    Δεν είναι θέμα αξίας....Είναι θέμα του πού βαδίζει η κοινωνιά μας....Jesus Christ Save Us!! ...!!! Τέλος πάντων αυτο με το κοινό της δημοσκόπισης είναι σωστό....Αλλα αφού πήραν τη δεύτερη θέση πάλι καλά.....
    heartbreak-kid
    19.08.2006, 19:26
    εγω πάντως είχα αφίσα spice girls! ειδικά με την τζερυ χαλιγουελ υπήρξα...χμ....δεν νομίζω ότι σας ενδιαφέρει
    alexia-vicky
    19.08.2006, 19:43
    Σοβαρά? και νόμιζα πως η Victoria was the bomb!
    rory166
    20.08.2006, 04:49
    Το μέλος Bruce_Dicki13 στις 19-08-2006 στις 12:22 έγραψε...
    Παράθεση:

    Η πολυ μα****α προκαλει εγκεφαλικες βλαβες!!!!!



    επισεις πρωκαλί κε πολα ορθογραυηκα λαθοι!!!
    ageras
    20.08.2006, 04:52
    Το μέλος rory166 στις 20-08-2006 στις 04:49 έγραψε...
    Παράθεση:


    επισεις πρωκαλί κε πολα ορθογραυηκα λαθοι!!!


    Παις τα χροισώστωμαι!!!!
    rory166
    20.08.2006, 04:54

    billy_cobham_2005
    20.08.2006, 11:14
    Το μέλος JaNick στις 19-08-2006 στις 17:41 έγραψε...
    Παράθεση:

    Alexia-Vicky μην τα πέρνεις δεν πιστεύω σε καμοία περίπτωση να θεωρείς καλύτερες τις spice girls απο τους Led Zeppelin....Αυτο που μας κάνει και τα πέρνουμε είναι οτι οι spice girls είναι πιο επιθυμητές απο τους Θεούς του Ροκ....!!

    Billy Cobham...
    Όχι ρε φίλε δύο νεκροί...!!! Μην μας κοψοχολιάζεις....!! Μονο ο Bonjo μας άφησε χρόνους!!!
    Το θέμα δεν είναι η πιθανή επανένωση αλλα η επιθυμία του κοινού....Και τον Bach να μπορούσα θα τον ψήφιζα....!!!


    Συγγνώμη φίλτατε JaNick έχεις απόλυτο δίκυο... Δεν είναι νεκρός, όμως αν ισχύουν αυτά που λένε οι κακές γλώσσες και οι φήμες, ο σερ John Paul Jones, πάσχει από την επάρατη νόσο. Δεν μπορώ να ξέρω απολύτως αν όντως ισχύει αυτό, όμως αν είναι αλήθεια, θα ήταν πολύ δύσκολο να αποτελέσει μέλος τον Led Zeppelin.... οπότε μείον ένας..... Από την πλευρά μου ελπίζω όλα αυτά να είναι απλώς "παρατράγουδα" του βρετανικού κίτρινου τύπου.....
    Bruce_Dicki13
    20.08.2006, 11:27
    alexia-vicky το προβλημα δεν νομιζω να ειναι το χρωμα των μαλλιων της καθε ψευτοτραγουδηστριας!!!!
    Και ολοκληρη αγγλικη αθλητικη εφημεριδα ειχε πρωτοσελιδο τη φωτο του Beckam με το στρινγκ μετα το τελος ενος αγωνα!

    Και με τις δημοσκοπησεις που παρουσιαζονται τωρα τελευταια βλεπω τη προτιμαει ο κοσμος, (δυστηχως) και παρατηρω μια σταδιακη πτωση της ροκ , που γι αυτο εχει συμβαλει και το MTV!!!!


    «Η Σιδηρά Παρθένος σε θέλει νεκρό»

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Bruce_Dicki13 στις 20-08-2006 12:02 ]


    null

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Bruce_Dicki13 στις 20-08-2006 12:07 ]


    JaNick
    20.08.2006, 11:49
    H ptwsh ths rock kwsta egine sta 90's kai den ftaiei mono to MTV gia ayto.....H ptwsh hrthe ek twn esw otan merika hlithia paidakia, apofasisan na "vgoun stous dromous" kai na paixoun alternative rock....Pleon nomizw oti to rock arxizei na anevainei pali....Alla den einai ayto to thema tou topic...

    Oso gia ton John Paul Jones eplizw na mhn isxyei giati, den thelw na xathei o pio talantouxos mpassistas twn 70's (e, mporei mazi me ton Roger Glover).....

    Kala oso gia to thema ths epanenwshs, einai pio pithano na kerdisei to KKE ths epomenes ekloges para na kanoun reunion oi zeppelin....Osa xronia einai h kariera twn Maiden tosa xronia einai dialimenoi oi Zeppelin....Les na mhn tous xwraei kai tous dyo o xwros tou rock????
    Bruce_Dicki13
    20.08.2006, 12:13
    Σε αυτο εχεις δικαιο νικο οπως και το "ΚΑΦΡΟΜΕΤΑΛ" ειναι πολυ της μοδας!!!!
    vero
    20.08.2006, 15:36
    Δεν ξερω παιδια εγω δεν εχω ακουσει ποτε μου spice gilrs και ετσι δεν μπορω να πω εαν τους ξεπερασα. Αλλα για μενα οι Led Zeppelin ειναι ξεπερασμενοι απο ολες τις ροκ μπαντες
    the_mist
    20.08.2006, 20:41
    Το μέλος vero στις 20-08-2006 στις 15:36 έγραψε...
    Παράθεση:

    Δεν ξερω παιδια εγω δεν εχω ακουσει ποτε μου spice gilrs


    Δεν χάνεις και τίποτα. Ένα ελεεινό συγκρότημα είναι, που αποτελείτε από 5 κοπελίτσες που κωλοχτυπιούνται στην σκηνή, στους ρυθμούς της, ας πούμε, μουσικής τους…
    Bruce_Dicki13
    20.08.2006, 22:18
    Ναι , θα συμφωνησω μαζι σου The_mist!!! Κωλοχτυπιουνται, βγαζουν τα μπουτια και τα βυζια τους απ εξω και θεωρουνται καλλιτεχνες!!!
    jackal
    21.08.2006, 03:28
    ηξερα οτι ζουμε σε εναν κοσμο που δυσλειτουργει αλλα οχι και ετσι!Αν ειναι ποτε δυνατον δηλαδη!
    pastella
    21.08.2006, 10:41
    Το μέλος vero στις 20-08-2006 στις 15:36 έγραψε...
    Παράθεση:

    Δεν ξερω παιδια εγω δεν εχω ακουσει ποτε μου spice gilrs και ετσι δεν μπορω να πω εαν τους ξεπερασα. Αλλα για μενα οι Led Zeppelin ειναι ξεπερασμενοι απο ολες τις ροκ μπαντες



    Δεν τις προλαβες μαλλον οταν ηταν στις δοξες τους...

    Εγω ημουν τρελη φαν τους πριν 8-10 χρονια...(μετα συνηλθα)
    Αν τυχει να ακουσω καποιο τραγουδι τους ακομη θυμαμαι τους στιχους

    Προς Θεου και για να μην παρεξηγηθω οτι δινω καποια αξια παραπανω απο οτι πρεπει σε καποιον, αλλα τα "Πικαντικα κοριτσια" ηταν φαινομενο προ 8ετιας και τα τραγουδακια τους ηταν τρελα σουξε... Ασχετα αν αυτο συνεβαινε εξαιτιας προωθησης και μαρκετινγκ και ....οτι αλλο περιεχει ο λαμπερος κοσμος της ΠΟΠ.

    Και δεν ειναι μονο το MTV στη μεση. Ειναι ολα τα μεσα αυτα που 'επιβαλλαν' κατα καποιο τροπο την υποκουλτουρα που καποιοι θεωρουν ιν σημερα. (Δειτε δελτιο του σταρ και θα με...καταλαβετε!)

    Και μην ξεχναμε οτι πριν πολλες δεκαετιες θεωρουταν ιν να εισαι ροκ...

    Απλα ειστε μικρα εσεις και δεν θυμαστε τι γινοταν τοτε

    Αρε τι με βαλατε και θυμηθηκα παλι!

    rory166
    21.08.2006, 13:26
    ρε στελλακι...γιατι δινεις την εντυπωση 40χρονης...?????!!!
    pastella
    21.08.2006, 14:55


    Ε δεν τις ακουγα και προσφατα...!!!

    Ειναι η ωριμοτητα με την οποια αντιμετωπιζω τα πραγματα ρε Γιωργο, αλλα ειμαι μια τρελοεικοσαρα!

    Χμ.... Αν σου πω οτι εχω τρελα με τα κομικ θα βγαλω το υφος της σαρανταρας απο πανω μου ????
    rory166
    21.08.2006, 20:12
    δεν προσπαθουσα να σου την πω καλη μου!!!
    απλα σοβαρα,αμα δεν ηξερα απο το προφιλ σου οτι εισαι 21
    θα πιστευα οτι εισαι πολυ μεγαλη!
    ........χμμμ,οκ...την εσωσες καπως την κατασταση με τα κομικς

    Feggarenia261
    21.08.2006, 23:10
    Ας μην ξεχνάμε πως μερος στα περισσότερα πολς λαμβάνουν οι teens που ασχολούνται μ το πι σι τους συχνα και εχουν ορεξη να απαντούν σε ψηφοφορίες! ο νεαρόκοσμος (κοριτσια 13 κ βαλε) τις σπαις θα διαλεγε.. Οχι οτι συμφωνω αλλα ετσι ειναι!