ελληνική μουσική
    531 online   ·  210.844 μέλη

    ...Σταθης Αρτινος.....

    sea_like_eyes
    22.08.2006, 16:16
    εχω ακουσει πως ειναι μελος του group''υπογεια ρευματα"...θελω ομως να σταθω στην προσωπικη του καριερα.εχω ακουσει καποια τραγουδια του και πραγματικα εντυπωσιαστηκα...ξερει κανεις-μια κατι περισσοτερο γι'αυτον τον καλλιτεχνη?περιμενω με αγωνια......
    anastasisk
    22.08.2006, 18:19
    Αν θυμαμαι καλα τον ακουγα επι εποχης ΑΤΛΑΝΤΙΣ fm (οταν ηταν στα καλα του(ο σταθμος)),μαλιστα,ειχα και καποια κομματια του σε cd αλλα δεν τα εχω πια .Ειχε κανει αρκετη διαφημιση τοτε στο προσωπο του.Μου ειχε κανει εντυπωση τα ερωτικα τραγουδια που ερμηνευε.Η φωνη του (ακρως ερωτικη),οι στιχοι και αυτοι το ιδιο και η μουσικη χιλιοπαιγμενη.Γενικα μου αρεσε το στυλακι του ΤΟΤΕ.Τωρα δεν θα τον ακουγα με τιποτα γιατι πολυ απλα το υφος των τραγουδιων που ειπε,εχουν ειπωθει κατα καιρους,χιλιαδες φορες.Παντως εχω ομορφες "ακουστικες" αναμνησεις ως εφηβος.Ειχα φαγωθει μαλιστα να τον δω και live οπου αυτο δεν εγινε ποτε,λογω κακων συνθηκων.Μου θυμισες πολλα που ειχαν παει να σβηστουν απο τη μνημη μου...
    sea_like_eyes
    22.08.2006, 19:06
    Ελπιζω ευχαριστα........
    anastasisk
    23.08.2006, 00:49
    Και οχι μονο ......
    XeniaRodo
    23.08.2006, 11:49
    Aυτός είναι ένας τύπος που έκανε εκπομπή στον Aτλαντίς και έπαιζε στάνταρ σε κάθε εκπομπή δικά του κομμάτια? Δεν ήμουν φανατική ακροάτρια του συγκεκριμένου σταθμού αλλά νομίζω ότι αυτόν τον είχε πάρει το αυτί μου....
    anastasisk
    23.08.2006, 15:51
    Νομιζω ειχε κανει και δικη του εκπομπη καποτε...παει καιρος και δεν 8υμαμαι και πολλα!!!!
    sea_like_eyes
    23.08.2006, 15:58
    τοσο αρχαιος ειναι ρε παιδια??????μιλαμε δηλαδη για early 90's??????
    anastasisk
    23.08.2006, 16:07
    Δεν τα παω και καλα με ημερομηνιες αλλα ας πουμε οτι μιλαμε για 1999-2002 περιπου......
    alexia-vicky
    23.08.2006, 18:46
    ΣΤΑΘΗΣ ΑΡΤΙΝΟΣ

    Γεννήθηκε στις 8 Απριλίου 1983 στην Πρέβεζα. Σε ανύποπτο χρόνο ξεκίνησε να γράφει στίχους χωρίς να έχει βλέψεις για κάτι ιδιαίτερο στο χώρο της μουσικής βιομηχανίας. Αυτοδίδακτος στην κιθάρα και κοντά σε όλα τα είδη μουσικής είχε επιρροές από Ν.Παπάζογλου, Μ.Ρασούλη, Ν.Ζουδιάρη, Α.Ιωαννίδη αλλά και από τον ξένο χώρο όπως Led Zeppelin, Bruce Dickinson, Doors κ.α.
    Το πρώτο του cd single κυκλοφόρησε από την Atlantis Records το Νοέμβριο του 2004. Περιέχει 5 κομμάτια, την μπαλάντα "Όταν ο ήλιος πάψει να ανατέλλει" (2002), το ρυθμικό "Πιο ψηλά και από τα σύννεφα" (1999), ένα καταπληκτικό ποίημα που ονομάζεται "Απαγγελία" (2003) και σε 2 διαφορετικές version το τραγούδι που τον έκανε γνωστό στο ευρύ κοινό "Οι αγγέλοι μαθαίνουν να πετάνε". Το συγκεκριμένο τραγούδι γράφτηκε το Μάρτιο του 2004 σε μια, μάλλον τυχαία, στιγμή. Αναφέρεται κατά βάση σε αναμνήσεις και την απώλεια ενός ανθρώπου, όλα αρμονικά δεμένα στους στίχους που συνοδεύονται από μια μοναδική μελωδία.


    ΠΗΓΗ -> Pathfinder Clubs

    Εκεί μπορείς να βρεις και φωτογραφίες και στίχους του
    aggelosnegas
    23.08.2006, 18:47
    Ρε πάιδια γιατι εχω την εντυπωση οτι το cd το εβγαλε πριν 2 χρονια το πολυ?Λεω για το ''οι αγγελοι μαθαινουν να πετανε''.
    anastasisk
    24.08.2006, 02:26
    Το μέλος alexia-vicky στις 23-08-2006 στις 18:46 έγραψε...
    Παράθεση:

    ΣΤΑΘΗΣ ΑΡΤΙΝΟΣ

    Γεννήθηκε στις 8 Απριλίου 1983 στην Πρέβεζα. Σε ανύποπτο χρόνο ξεκίνησε να γράφει στίχους χωρίς να έχει βλέψεις για κάτι ιδιαίτερο στο χώρο της μουσικής βιομηχανίας. Αυτοδίδακτος στην κιθάρα και κοντά σε όλα τα είδη μουσικής είχε επιρροές από Ν.Παπάζογλου, Μ.Ρασούλη, Ν.Ζουδιάρη, Α.Ιωαννίδη αλλά και από τον ξένο χώρο όπως Led Zeppelin, Bruce Dickinson, Doors κ.α.
    Το πρώτο του cd single κυκλοφόρησε από την Atlantis Records το Νοέμβριο του 2004. Περιέχει 5 κομμάτια, την μπαλάντα "Όταν ο ήλιος πάψει να ανατέλλει" (2002), το ρυθμικό "Πιο ψηλά και από τα σύννεφα" (1999), ένα καταπληκτικό ποίημα που ονομάζεται "Απαγγελία" (2003) και σε 2 διαφορετικές version το τραγούδι που τον έκανε γνωστό στο ευρύ κοινό "Οι αγγέλοι μαθαίνουν να πετάνε". Το συγκεκριμένο τραγούδι γράφτηκε το Μάρτιο του 2004 σε μια, μάλλον τυχαία, στιγμή. Αναφέρεται κατά βάση σε αναμνήσεις και την απώλεια ενός ανθρώπου, όλα αρμονικά δεμένα στους στίχους που συνοδεύονται από μια μοναδική μελωδία.


    ΠΗΓΗ -> Pathfinder Clubs

    Εκεί μπορείς να βρεις και φωτογραφίες και στίχους του


    Μπραβο πιπινε!!!
    alexia-vicky
    24.08.2006, 13:16