ελληνική μουσική
    443 online   ·  210.817 μέλη

    Cure υπομονη μεχρι τον Οκτωβριο

    vinias
    23.08.2006, 12:04
    Στις 30 Οκτωβρίου 2006 στην Ευρώπη και στις 31 (Halloween day) στην Αμερική αναμένεται να κυκλοφορήσει το 13ο studio album των Cure σύμφωνα με δηλώσεις του Robert Smith. Η ημερομηνία αυτή επιβεβαιώνεται και από την Geffen Records σε ένα press release που αφορά τις επερχόμενες κυκλοφορίες της Suretone Records, η οποία είναι και το νέο sub-label στον πολυαναμενόμενο δίσκο του συγκροτήματος.
    Το album είναι κατά 90% έτοιμο, ενώ ο Robert Smith αποκάλυψε ότι πρόκεται να συνεργαστεί ξανά με τον Steven Severin ( Siouxsie & the Banshees) μετά από 23 χρόνια. Οι δυό τους είχαν κυκλοφορήσει το 1983 το άλμπουμ "blue sunshine" με το όνομα The Glove.

    ποπ και ροκ


    Deos
    23.08.2006, 12:53
    Επιτέλους! Καιρός δεν ήτανε?
    Άντε και να συνδυάσουν και κάνενα tour προς τα δω!
    (δεν έχω καταφέρει να τους δω ποτέ live )
    vinias
    23.08.2006, 16:51
    συμφωνω απολυτα.και εγω θελω παρα πολυ να τους δω.εχω μεγαλη περιργεια να σου πω την αληθεια.ειναι μια μπαντα που εχει χαραξει μεγαλη πορεια και ειναι κριμα να περιοριζονται με συναυλιες περισσοτερο εντος.η ελληνες παντως τους περιμενουνε με ανυπομονησια!!!!
    margo
    23.08.2006, 21:44
    Αυτό θα ήταν πολύ καλό,να τους βλέπαμε στην Αθήνα.
    θα πήγαινα κι εγώ τρέχοντας!
    Είναι το μόνο γκρούπ που έχω σχεδόν όλη τη δισκογραφία τους σε βινύλιο.
    Ξέρει κανένας πότε είχαν έρθει για συναυλίες Ελλάδα???
    navaine
    25.08.2006, 20:24
    Έλειπα & δεν είχα δει το θέμα για να απαντήσω.. Οι Cure ήρθαν στην Ελλάδα για 1η φορά νομίζω στις 30 Μαίου 1989. Δεν ξέρω αν είχαν έρθει πιο πριν. Η επόμενη φορά ήταν 3 Ιουλίου 2002 στην μονάδική μέρα του Rockwave Festival που πραγματοποιήθηκε εκείνη τη χρόνια (Ακύρωσαν όλα τα άλλα (Αμερικάνικα) συγκροτήματα επειδή φοβόνρουσαν για τρομοκρατικό χτύπημα...). Τελευταία φορά ήρθαν 1 Σεπτεμβρίου 2005 στο Terra Vibe. Στις 2 τελευταίες συναυλίες ήμουν εκεί & μπορώ να σας βεβαιώσω ότι είναι εμπειρία που -αν σας αρέσουν οι Cure- πρέπει να ζήσετε...
    margo
    25.08.2006, 20:36
    Eυχαριστώ για την ενημέρωση!

    Ελπίζω να το ζήσω γιατί το 2005 δεν πήρα καν χαμπάρι οτι ήρθαν!!
    Α δεν την ξαναπατάω τώρα!!

    the further we go
    and older we grow
    the more we know
    the less we show....

    kyoto
    04.09.2006, 03:27
    μαλον δεν τα ξερετε καλα τα πραγματα οι cure ηρθαν πρωτη φορα το 85 στο Rock in athens δευτερη το 89 στη φιλαδελφεια τριτη το 95 στη λεωφορο τεταρτη το 2002 και πεμπτη φορα στη μαλακασα