ελληνική μουσική
    846 online   ·  210.833 μέλη
    margo
    15.09.2006, 02:22
    Ναί Αίολε,αλλά δεν οφείλεται σε σένα μόνο αυτή η κόλαση.
    Αν δεν είχα φωνάξει τον Πάριο να αμολύσει τους σατανάδες του τίποτα δε θα γινόταν!
    ΚΑΛΑ Ε ..?
    Καθίστε καλά μη φωνάξω τον Πάριο και αμολήσει τους σατανάδες που έχει.
    και γίνει χαμός! (07/09/06)

    συμπέρασμα..είχαν δίκιο!


    Αν σκέφτεσαι 1 χρόνο μπροστά σπείρε ένα σπόρο.
    Αν σκέφτεσαι 10 χρόνια μπροστά φύτεψε ένα δέντρο.
    Αν σκέφτεσαι 100 χρόνια μπροστά μόρφωσε το λαό.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : margo στις 15-09-2006 02:27 ]


    uNick
    15.09.2006, 02:25
    Το μέλος margo στις 15-09-2006 στις 02:22 έγραψε...
    Παράθεση:

    Αν δεν είχα φωνάξει τον Πάριο να αμολύσει τους σατανάδες του...

    Ωχ!!!!! Να και κάποιος που θυμάται το θέμα αυτου του topic...!

    maspa
    15.09.2006, 04:11
    Το μέλος jorge στις 04-09-2006 στις 10:52 έγραψε...
    Παράθεση:

    Εγώ πάντως με την υπογραφή που έχεις ... σε φοβάμαι



    κι εγώ....
    Astron
    15.09.2006, 05:11
    Λοιπόν μετά από προσεχτική ανάγνωση του topic, κατέληξα ότι διαφωνώ με όσους λένε ότι η συζήτηση βγήκε off topic... Αντιθέτως, όσα περισσότερα διάβαζα, τόσο περισσότερο ταίριαζε ο τίτλος "Έλεος!"

    Σοβαρά τώρα, νομίζω όλη αυτή η ιστορία περί κλίκας, περί λογοκρισίας κλπ έχει καταντήσει πολύ κουραστική.
    Τί θα πει κλίκα; Και τί συμφέροντα εξυπηρετεί; Τί θα πεί κλίκα σε ένα site που από τη φύση του προωθεί τις επαφές και τις φιλίες;
    Επίσης πού την είδατε την λογοκρισία; Εδώ έχουν συζητηθεί τα πάντα, από απλά πράγματα μέχρι ακραία και έχουν παραμείνει.
    Η μόνη περίπτωση που κάτι σβήνεται είναι αν είναι υπερβολικά προσβλητικό για κάποιο μέλος.

    Τώρα όσον αφορά την αφορμή όλης αυτής της διένεξης, ο Unick έκρινε μια άποψη ως φασιστική. Αν κάνατε τον κόπο και μπαίνατε στο site που είχα παραθέσει για τον Freddie Mercury θα καταλαβαίνατε γιατί το είπε. Και όπως και να έχει, έκρινε μια άποψη ως φανατική και φασιστική και αυτό είναι δικαίωμά του. Αυτό όμως που δεν επιτρέπεται είναι να εκτοξεύονται ύβρεις απέναντι σε συγκεκριμένα άτομα (όπως το να πεις σε κάποιον ότι έχει τον φασισμό κρυμμένο στο πετσί του!).

    Όπως λέει και το ρητό, στην σωστή συζήτηση δικαιούσαι να επιτίθεσαι στην άποψη αλλά όχι σε αυτόν που την εκφράζει.

    Τώρα αν αυτά τα βλέπετε σαν λογοκρισία, δικαίωμά σας. Υπάρχουν κι άλλα fora πιο ..."ελεύθερα".


    Aiolos_m
    15.09.2006, 09:58
    Το μέλος Astron στις 15-09-2006 στις 05:11 έγραψε...
    Παράθεση:

    Λοιπόν μετά από προσεχτική ανάγνωση του topic, κατέληξα ότι διαφωνώ με όσους λένε ότι η συζήτηση βγήκε off topic... Αντιθέτως, όσα περισσότερα διάβαζα, τόσο περισσότερο ταίριαζε ο τίτλος "Έλεος!"



    Στα λόγια μου έρχεσαι...

    (πρέπει να μπει ενα emoticon που να νυσταζει και να πινει καφέ...τώρα μπύρες πρωί πρωί...)
    sintorin
    15.09.2006, 10:43
    Το μέλος jorge στις 14-09-2006 στις 21:56 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το μέλος sintorin στις 14-09-2006 στις 20:31 έγραψε...
    Παράθεση:

    kai oson afora to xoro tou internet, ton ksero arketa kala, giati douleuo eikosi xronia sto xoro tis pliroforikis, dieuthino erga ERP se multinationals, ean kserei ti einai auto, kai ksero kati apo internet.....


    Ξέρεις "κάτι", ναι. Αλλά από ορολογία έδειξες οτι δε γνωρίζεις. Τα άλλα για ERP, διευθυντιλίκια και "multinationals" (γιατί δεν τα λες "πολυεθνικές";) μάλλον για φιγούρα τα αναφέρεις μια και δεν έχουν να κάνουν με Internet.

    Τύποι σαν κι εσένα με στυλάκι "δε-σας-γουστάρω-αλλά-σας-τα-χώνω-γιατί-μ'-αρέσει-να-κάνω-εντύπωση-και-να-ασχολούνται-μαζί-μου", μιλιούνια έχουν περάσει από δω και ουδεμία εντύπωση κάνεις, ειδικά στους παλιούς.


    den mpeika edo mesa gia na kano diafimisi sto ti kano..........eimai mines edo mesa melos gia ti mousiki.........kai den exo anaferthei pote sto ti kano, den einai kanenos doulia i prosopiki mou zoi..........to anefera otan eipes oti den ksero apo pliroforiki........diladi ksero ti nootropia sou.....kai perimena na diavaso akrivos auto pou egrapses...den vlepo pio einai to provlima na sou po ti kano, otan mou les oti den ksero apo pliroforiki.....kai ala meloi to exoun kanei se ala themata, kai kaneis den exei antidrasei etsi.....prin to grapso eiksera oti tha mou milages peri figouras, entuposis, kai oles tis upoloipes vlakeies pou enas anthropos san esena tha petaksei amesos............loipon kopsta auta, kai i antidraseis sou na einai pio eksupnes kai pio anthropines kai epi tis ousias.......
    kai an to eipa multinationals...einai epeidi den mou erxotan i leksi sta ellinika, den eimai apo ellada.......ala mexri ekei sou kovei, mexri ekei mporeis na apantiseis......
    jorge
    15.09.2006, 10:50
    Να απαντήσω σε ποιά ερώτηση; Μόνο να μπινελικώνεις ξέρεις.
    sintorin
    15.09.2006, 11:12
    Το μέλος jorge στις 15-09-2006 στις 10:50 έγραψε...
    Παράθεση:

    Να απαντήσω σε ποιά ερώτηση; Μόνο να μπινελικώνεις ξέρεις.


    Loipon exo gnorisei polous anthropous stin pliroforiki, ala esu eisai pragmatika o pio ilithios.............................
    jorge
    15.09.2006, 11:19
    Καλά είπα πως μόνο να μπινελικώνεις ξέρεις...
    sintorin
    15.09.2006, 11:31
    Το μέλος jorge στις 15-09-2006 στις 11:19 έγραψε...
    Παράθεση:

    Καλά είπα πως μόνο να μπινελικώνεις ξέρεις...


    dustuxos to elliniko mou leksilogio den einai oso plousio oso einai kai to diko sou.............vlepeis den eimai apo tous tuxerous pou mporese na genithei na spoudasei kai na zusei stin ellada.........kai ean eiksera ti paei na pei auto, tha sou apantousa kai katalila.............ala apo tin proin antidrasei sou, sigoura einai prosvoli.........
    jorge
    15.09.2006, 11:36
    Έχεις κι εσύ πολλά να μάθεις λοιπόν
    heartbreak-kid
    15.09.2006, 11:43
    δεν ξέρω πόσο δίκιο είχες τελικά sintorin...αυτό που ξέρω είναι ότι όσο είχες,τό χασες...
    sintorin
    15.09.2006, 11:44
    Το μέλος jorge στις 15-09-2006 στις 11:36 έγραψε...
    Παράθεση:

    Έχεις κι εσύ πολλά να μάθεις λοιπόν


    pote den eipa to antitheto.........kai na sou po tin alithia, mathaino pola edo mesa.......parolo pou sunexizo oli auti tin koroidia.........ala ola einai xrisima sti zoi.......kai ta kala, kai ta kaka.............
    Spotlight_Dancer
    15.09.2006, 11:44
    Το μέλος heartbreak-kid στις 15-09-2006 στις 11:43 έγραψε...
    Παράθεση:

    δεν ξέρω πόσο δίκιο είχες τελικά sintorin...αυτό που ξέρω είναι ότι όσο είχες,τό χασες...



    Το ιδιο ακριβως σκεπτομουν κι εγω...
    megaloserwtikos
    15.09.2006, 12:04
    sintorin η λέξη μπινελικώνω δεν είναι κακή. Είναι καπως μεταφορική και την χρησιμοποιούμε εννοώντας... ''μου λες ασχημα πράγματα'' η ''μου δίνεις χαρακτηρισμούς''...
    δεν σε έβριζε λέγοντας σου αυτή την λέξη.
    Astron
    15.09.2006, 12:10
    Το μέλος sintorin στις 14-09-2006 στις 19:32 έγραψε...
    Παράθεση:


    OK.........kerdisate............den tha sas ksanaenoxliso................



    Να κρατάς τις υποσχέσεις σου.
    sintorin
    15.09.2006, 12:13
    efuga....................
    faltsoo
    15.09.2006, 12:17
    me me quite pas...
    που να πας ?
    καλα ειναι εδω...
    το μονο που χρειαζεται ειναι μια απονευρωση
    κοιτα για οδοντιατρο
    και αν θες ελα να σε βαλω σε μια κλικα ετσι για σπασιμο.




    margo
    15.09.2006, 13:52
    Το μέλος heartbreak-kid στις 15-09-2006 στις 11:43 έγραψε...
    Παράθεση:

    δεν ξέρω πόσο δίκιο είχες τελικά sintorin...αυτό που ξέρω είναι ότι όσο είχες,τό χασες...



    Αργησες αλλά το κατάλαβες βρε επαναστάτη χωρίς αιτία...!
    heartbreak-kid
    15.09.2006, 14:06
    Το μέλος margo στις 15-09-2006 στις 13:52 έγραψε...
    Παράθεση:



    Αργησες αλλά το κατάλαβες βρε επαναστάτη χωρίς αιτία...!



    δεν νομίζω...