ελληνική μουσική
    708 online   ·  210.848 μέλη

    Ετοιμάζεται ο νέος δίσκος του Μιχάλη Χατζηγιάννη

    mmmsss
    06.09.2006, 16:38
    Μιχάλης Χατζηγιάννης updated: διαβάστε τα τελευταία νέα για το νέο album αλλά και το επόμενο single του Μιχάλη Χατζηγιάννη που αναμένονται μέσα στους επόμενους μήνες...

    Μπορεί όλο το καλοκαίρι να έκανε περιοδεία σε όλη την Ελλάδα (η οποία ολοκληρώνεται στα τέλη του μήνα), αλλά ο Μιχάλης Χατζηγιάννης δε σταμάτησε στιγμή να δουλεύει το νέο του δίσκο.

    Όπως έχουμε ξαναγράψει, προάγγελος της επερχόμενης δουλειάς του είναι το cd- single "Όλα ή Τίποτα", το οποίο έγινε ήδη πλατινένιο, ενώ σύντομα μέσα από τους Mad δέκτες σας θα μπορείτε να δείτε και το video-clip του κομματιού (για περισσότερες λεπτομέρειες διαβάστε την είδηση "Όλα ή Τίποτα": the video-clip.

    Λίγο μετά την εξαιρετικά επιτυχημένη συναυλία που έδωσε την Δευτέρα στο Θέατρο του Λυκαβηττού, ο Μιχάλης Χατζηγιάννης δήλωσε ότι ο νέος του δίσκος θα κυκλοφορήσει σε τρεις μήνες, ενώ αποκάλυψε πως το πρώτο single του δίσκου θα είναι ένα κομμάτι που έγραψε πρίν από λίγο καιρό και που θεωρεί πως είναι ένα από τα πιο ωραία και συναισθηματικά τραγούδια που έχει γράψει ποτέ.

    Ο τίτλος του παραμένει κρυφός, ενώ θα χρειαστεί να κάνετε αρκετή υπομονή και για το κομμάτι, μιας και θα το ακούσουμε λίγο πριν την κυκλοφορία του album... Περισσότερες λεπτομέρειες...έρχονται σύντομα!

    Πηγή: www.mad.tv

    antonLOrd
    12.09.2006, 13:44
    OXI AΛΛΟ....... ΕΛΕΟΣ.....!!!!
    jorge
    12.09.2006, 14:22
    Αν δε σ' αρέσει ο Χατζηγιάννης μπορείς να γράψεις οτι γουστάρεις στο σχετικό topic. Εδώ κουβεντιάζουμε για τον συγκεκριμένο δίσκο. Και να μάθεις να σέβεσαι τα ακούσματα των άλλων πάνω απ' όλα.
    rory166
    13.09.2006, 00:36

    συμφωνω με το χορχε ρε αντωναρε

    ποτε μη στηριζεις τα ονειρα σου στα αστερια...αφου αυτα δεν στηριζονται πουθενα

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : rory166 στις 13-09-2006 00:37 ]


    rory166
    13.09.2006, 00:57
    (στο θεμα μας...)
    οσο για το δισκο...δεν τον εχω ακουσει για να εκφερω καποια γνωμη

    maspa
    13.09.2006, 01:54
    Το μέλος antonLOrd στις 12-09-2006 στις 13:44 έγραψε...
    Παράθεση:

    OXI AΛΛΟ....... ΕΛΕΟΣ.....!!!!



    jorge από μια άποψη έχεις δίκιο αλλά από την άλλη το να μην αρέσει κάτι δε παύει να 'ναι κι αυτό μια γνώμη.......την οποία κι ασπάζομαι!
    jorge
    13.09.2006, 09:39
    Κορίτσι μου το "ΟΧΙ ΑΛΛΟ, ΕΛΕΟΣ" δεν είναι γνώμη για το δίσκο όπως πιστεύεις.
    Γιατί πολύ απλά ...ο δίσκος δεν έχει κυκλοφορήσει.

    Είναι γνώμη για τον Χατζηγιάννη συνολικά. Και επειδή αυτό το topic είναι στη Δισκογραφία, εδώ μιλάμε μόνο για τον ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ δίσκο.
    antonLOrd
    13.09.2006, 13:33
    Η καλή μέρα από το πρωί φαίνεται..
    Πότε έβγαλε σοβαρό δίσκο για να βγάλει τώρα..
    Αν δεν σεβόμουν τα ακούσματα των άλλων, θα είχα αρχίσει να τους κατσαδιάζω.. Οπότε δεν τίθεται θέμα ασέβειας.
    Τον καραγκιόζη δε γουστάρω.
    maspa
    13.09.2006, 18:43
    Το μέλος antonLOrd στις 13-09-2006 στις 13:33 έγραψε...
    Παράθεση:

    Η καλή μέρα από το πρωί φαίνεται..
    Πότε έβγαλε σοβαρό δίσκο για να βγάλει τώρα..
    Αν δεν σεβόμουν τα ακούσματα των άλλων, θα είχα αρχίσει να τους κατσαδιάζω.. Οπότε δεν τίθεται θέμα ασέβειας.
    Τον καραγκιόζη δε γουστάρω.



    έτσι έτσι......
    atrixospi8ikos
    13.09.2006, 23:11
    As akousoume prota ki meta na krinoume....pisteuw na einai kati diaforetiko apo auta p exoun kikloforisi...giati ola ta tragoudia t m fenontai omoia...as elpisoume loipon!!!kai polla eipa prin akousw...
    anisie
    14.09.2006, 02:56
    Εγώ αγαπάω Χατζηγιάννη πάντως.....(και είμαι και άνω των 18....)

    Δεν πλασάρεται ως κάτι παραπάνω από αυτό που είναι....Pop δηλώνει και pop είναι...Και σε σύγκριση με τους συναδέλφους του νομίζω υπερέχει με διαφορά....αν και πιστεύω έχει δικό του στυλ....

    Και το κυριότερο, στα live του (σε όσα τον έχω δει) είναι πάντα στο 100% της απόδοσης....Και αυτό είναι πολύ συν για μένα....

    Τώρα για τις δηλώσεις περί εντέχνου, αυτά που είπε ήταν πολύ γενικά, εγώ φαντάζομαι εννοεί το δήθεν έντεχνο και συμφωνώ απόλυτα μαζί του....Δεν είναι δυνατό να βγει ξαφνικά και να απαξιώσει το Σαββόπουλο και το Μαρκόπουλο....Δεν είναι χαζός....Και εν πάση περιπτώσει μια γνώμη εξέφρασε γενική (πολύ γενική αλήθεια είναι) για το έντεχνο ως είδος χωρίς να αναφερθεί σε ονόματα συγκεκριμένα γι'αυτό θεωρώ και απαράδεκτη την απάντηση του Κατσιμίχα που αντέδρασε σαν να τον έβρισε ονομαστικά και κατά πρόσωπο....

    Το παιχνίδι των media το παίζει βέβαια αλλά νομίζω έχει τον έλεγχο και δεν το ξεφτυλίζει....

    Ναι...και βασικά αυτό που ήθελα να πω είναι ότι περιμένω να ακούσω τα καινούρια του....και μακάρι να είναι σαν τα προηγούμενα τα οποία μέχρι στιγμής έχουν ένα σταθερό quality (που θα έλεγε και η Τζούλι) μακάρι βέβαια να είναι και καλύτερα...

    Αυτά....

    Α.....και ΜΙΧΑΛΗ ΣΑΓΑΠΑΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΘΑ ΣΕ ΠΑΝΤΡΕΥΤΩ...!!!!
    antonLOrd
    14.09.2006, 13:25
    Το μέλος anisie στις 14-09-2006 στις 02:56 έγραψε...
    Παράθεση:

    Εγώ αγαπάω Χατζηγιάννη πάντως.....(και είμαι και άνω των 18....)


    Α.....και ΜΙΧΑΛΗ ΣΑΓΑΠΑΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΘΑ ΣΕ ΠΑΝΤΡΕΥΤΩ...!!!!



    Εδώ έχει φτάσει η μουσική.
    assasinos
    14.09.2006, 17:18
    Αν και σε αρκετά κομμάτια του έχω διαπιστώσει πλήρη έλλειψη εφυίας, έχει καλή φωνή και μπορεί να κάνει πολλά καλά πράγματα...στο μέλλον...
    jorge
    14.09.2006, 18:40
    Παρακαλώ πολύ ...

    Το μέλος jorge στις 13-09-2006 στις 09:39 έγραψε...
    Παράθεση:

    εδώ μιλάμε μόνο για τον ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ δίσκο.


    antreas_dr
    14.09.2006, 19:13
    Ξέρουμε κάτι για τους συντελεστές?
    ageloudaki
    18.09.2006, 21:34
    Το μέλος anisie στις 14-09-2006 στις 02:56 έγραψε...
    Παράθεση:

    Εγώ αγαπάω Χατζηγιάννη πάντως.....(και είμαι και άνω των 18....)

    Δεν πλασάρεται ως κάτι παραπάνω από αυτό που είναι....Pop δηλώνει και pop είναι...Και σε σύγκριση με τους συναδέλφους του νομίζω υπερέχει με διαφορά....αν και πιστεύω έχει δικό του στυλ....

    Και το κυριότερο, στα live του (σε όσα τον έχω δει) είναι πάντα στο 100% της απόδοσης....Και αυτό είναι πολύ συν για μένα....

    Τώρα για τις δηλώσεις περί εντέχνου, αυτά που είπε ήταν πολύ γενικά, εγώ φαντάζομαι εννοεί το δήθεν έντεχνο και συμφωνώ απόλυτα μαζί του....Δεν είναι δυνατό να βγει ξαφνικά και να απαξιώσει το Σαββόπουλο και το Μαρκόπουλο....Δεν είναι χαζός....Και εν πάση περιπτώσει μια γνώμη εξέφρασε γενική (πολύ γενική αλήθεια είναι) για το έντεχνο ως είδος χωρίς να αναφερθεί σε ονόματα συγκεκριμένα γι'αυτό θεωρώ και απαράδεκτη την απάντηση του Κατσιμίχα που αντέδρασε σαν να τον έβρισε ονομαστικά και κατά πρόσωπο....

    Το παιχνίδι των media το παίζει βέβαια αλλά νομίζω έχει τον έλεγχο και δεν το ξεφτυλίζει....

    Ναι...και βασικά αυτό που ήθελα να πω είναι ότι περιμένω να ακούσω τα καινούρια του....και μακάρι να είναι σαν τα προηγούμενα τα οποία μέχρι στιγμής έχουν ένα σταθερό quality (που θα έλεγε και η Τζούλι) μακάρι βέβαια να είναι και καλύτερα...

    Αυτά....





    Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου...!!!
    (ααα!!! δεν έχει σχέσει η ηλικία για να σου αρέσει κάτι...)
    anisie
    18.09.2006, 23:00
    ageloudaki χαίρομαι που συμφωνούμε......

    Επίσης χαίρομαι που συμφωνούμε μέχρι ενός σημείου......

    Διότι αν ήθελες κι εσύ να τον παντρευτείς θα είχαμε πρόβλημα.....

    PS: Και βέβαια περιμένουμε με αγωνία τα καινούρια τραγούδια του Μιχάλη (μην ξεχνιόμαστε)
    rory166
    18.09.2006, 23:04
    Το μέλος jorge στις 13-09-2006 στις 09:39 έγραψε...
    Παράθεση:

    Κορίτσι μου το "ΟΧΙ ΑΛΛΟ, ΕΛΕΟΣ" δεν είναι γνώμη για το δίσκο όπως πιστεύεις.
    Γιατί πολύ απλά ...ο δίσκος δεν έχει κυκλοφορήσει.

    Είναι γνώμη για τον Χατζηγιάννη συνολικά. Και επειδή αυτό το topic είναι στη Δισκογραφία, εδώ μιλάμε μόνο για τον ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ δίσκο.



    jorge εδω αφου εχει ανοιχτει topic για τον συγκεκριμενο δισκο,
    ο οποιος δεν εχει καν κυκλοφορησει,μπορουν τουλαχιστον να γινουν προβλεψεις
    για τον δισκο αυτο.Γνωριζοντας φυσικα ο καθενας το υφος του
    συγκεκριμενου καλλιτεχνη
    jorge
    18.09.2006, 23:21
    Αν νομίζετε οτι είναι σοβαρό το να κάνετε "προβλέψεις" για ένα δίσκο, κάντε το...
    rory166
    18.09.2006, 23:28
    εε,αφου δεν εχει βγει ακομα..κατι πρεπει να κανουμε