ελληνική μουσική
    761 online   ·  210.832 μέλη

    Ποιά είναι η γνώμη σας για τα p2p προγράμματα

    wraios
    08.09.2006, 12:45
    Εδω και πολύ καιρο χρησιμοποιω αυτα τα προγραμματα...και συγκεκριμενα το limewire...βρίσκω οτι τραγουδι θελω δωρεαν(εκτος απο τη συνδεση στο ιντερνετ που ετσι και αλλιως πληρωνω)και γρηγορα...ουτε cd ουτε δισκοι....μονο αρχεια στο pc...εσεις τι γνωμη εχετε για αυτα τα προγραμματα?

    santourman
    08.09.2006, 17:23
    Παλιότερα χρησιμοποιούσα το morpheus, τώρα έχω το dc++. `Ο,τι θέλω (σχεδόν) το βρίσκω!!!
    uNick
    08.09.2006, 17:50
    Παλαιότερα χρησιμοποιούσα το Kazaa, τώρα το LimeWire... Τα χρησιμοποιώ όμως μόνο αν χρειάζομαι κάτι επειγόντως, αλλιώς προτιμώ να rip-άρω μόνος μου από τα original cd's. Αυτό για 2 λόγους:
    1. Δεν μπορώ να είμαι ποτέ 100% σίγουρος αν μαζί με το αρχείο που κατεβάζω δεν έρχεται και κάτι άλλο, και δεν θέλω να ρισκάρω την υγεία του υπολογιστή μου...
    2. Ειδικά για μουσικά αρχεία, πολλά από αυτά δεν έχουν καλή ποιότητα εγγραφής και είναι πιθανό να υπάρξουν προβλήματα σε ηχεία κλπ αν παίζουν δυνατά. Έχω κάψει ένα subwoofer και ηχεία στο αυτοκίνητο από κακογραμμένα mp3's...

    Βέβαια, αν οι απαιτήσεις σου δεν είναι υψηλές και θες απλώς να κατεβάζεις κομμάτια για να ακούς σε φυσιολογικά επίπεδα, τότε οποιοδήποτε p2p πρόγραμμα είναι ok...

    mpatzinick
    09.09.2006, 00:07
    Το μέλος uNick στις 08-09-2006 στις 17:50 έγραψε...
    Παράθεση:

    Παλαιότερα χρησιμοποιούσα το Kazaa, τώρα το LimeWire... Τα χρησιμοποιώ όμως μόνο αν χρειάζομαι κάτι επειγόντως, αλλιώς προτιμώ να rip-άρω μόνος μου από τα original cd's. Αυτό για 2 λόγους:
    1. Δεν μπορώ να είμαι ποτέ 100% σίγουρος αν μαζί με το αρχείο που κατεβάζω δεν έρχεται και κάτι άλλο, και δεν θέλω να ρισκάρω την υγεία του υπολογιστή μου...
    2. Ειδικά για μουσικά αρχεία, πολλά από αυτά δεν έχουν καλή ποιότητα εγγραφής και είναι πιθανό να υπάρξουν προβλήματα σε ηχεία κλπ αν παίζουν δυνατά. Έχω κάψει ένα subwoofer και ηχεία στο αυτοκίνητο από κακογραμμένα mp3's...

    Βέβαια, αν οι απαιτήσεις σου δεν είναι υψηλές και θες απλώς να κατεβάζεις κομμάτια για να ακούς σε φυσιολογικά επίπεδα, τότε οποιοδήποτε p2p πρόγραμμα είναι ok...




    η άποψη μου για αυτα τα προγραμματα ειναι η καλυτερη .. χρησιμοποιω το ares εδώ και 2 χρόνια , κατεβάζω ασταμάτητα απο τότε που το κατεβασα , βιντεο , οντιο , τα πάντα(ντι ες ελ εχω ) , και δεν έχω αντιβαριους...δεν μ έχει έρθει κανενας ιος..θεικα ασφαλες προγραμμα
    elzaatar
    09.09.2006, 02:09
    Παλια χρησιμοποιούσα το imeh τώρα το emule.
    Βρίσκω ότι θέλω και δεν θυμάμαι να αντιμετώπισα κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα.
    Είναι καλά. Αν δεν υπήρχε η ΑΙΣΧΡΗ εκμετάλλευση από τις εταιρείες και τα δισκοπωλεία δεν θα τα χρησιμοποιούσα, αλλά....
    Rasmio
    09.09.2006, 11:14
    soulseek μονο αυτο εχω να πω SOULSEEK
    Blacksoul
    12.09.2006, 22:34
    SOULSEEK +1000000!
    KSENISTIS
    13.09.2006, 01:27
    Emule for ever! Αν και τώρα τελευταία βγάζει κάτι προβληματάκια...