ελληνική μουσική
    757 online   ·  210.848 μέλη
    Boborikos
    01.11.2011, 15:54

    λοιπον... ειμαι μεσα σε ενα δασος με τεραστια πυκνα ελατα και εγω στη μεση πανω σε ενα καταλευκο αλογο κατευθηνομαι προς το κεντρο του... ειμαι ολομοναχος στο δασος, δεν υπαρχουν ουτε ανθρωποι ουτε ζωα (εκτος απο το αλογο)

    το βαζο... ειναι ενα βαζο απλο με μικρες καμπυλες στις γωνιες του ειναι λιγο θολο αλλα απο ο,τι μπορω να διακρινω το νερο μεσα του ειναι καθαρο... ειναι γεματο κατακιτρινα ηλιοτροπια που μου θυμιζουν πολυ τον πινακα του βαν γκονγκ...

    σε παρακαλω απαντησε...{#emotions_dlg.thumbup}

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Boborikos στις 01-11-2011 15:58 ]


    tsioanna
    04.11.2011, 04:07

    Περπατώ μόνη σε ένα δάσος με πολλά & μεγάλα δέντρα !

    Το βάζο είναι σκούρο χρώμα και έχει κόκκινα τριαντάφυλλα !

    Ιππεύω το άλογο και συνεχίζω το δρόμο μου αγνοώντας το κάστρο !

     

     

    Παράθεση:

    Το μέλος maspa στις 11-09-2006 στις 17:10 έγραψε...

    Το δάσος συμβολίζει τη ζωή με τα προβλήματά μας και πως τα αντιμετωπίζουμε.Δηλαδή αν φανταστήκατε τα δέντρα να είναι πολλά έχετε πολλά προβλήματα.Όσο πιο πολλά δέντρα τόσο πιο πολλά προβλήματα δηλαδή.Το ίδιο ισχύει κι αν είναι λίγα.Όσο πιο λίγα δέντρα τόσο πιο λίγα προβλήματα.Κάποιοι απαντήσατε ότι έχει πυκνή φυλλωσιά έτσι ώστε το φως του ήλιου να περνάει με δυσκολία.Πρόκειται για το αδιέξοδο που συναντάτε στη επίλυση των προβλημάτων σας.Κάτι ανάλογο με τον αριθμό των δέντρων ισχύει και για το μέγεθός τους.Όσο πιο ψηλά είναι τα δέντρα τόσο πιο μεγάλα ειναι τα προβλήματα το αντίθετο ισχύει για τα χαμηλά.

    Αν είστε μόνοι σας στο δάσος σημαίνει πως τα προβλήματά σας τα αντιμετωπίζετε μόνοι.Αν πάλι είστε με παρέα τα μοιράζεστε και τα αντιμετωπίζετε με άλλους.Και συγκεκριμένα με αυτούς που φανταστήκατε.Αν περπατάτε μέσα στο δάσος τα αντιμετωπίζετε και προχωράτε μπροστά.Αν πάλι κάθεστε,όπως είπε μια φίλη μας, ή κοντοστέκεστε σημαίνει πως παραιτείστε από την επίλυσή τους.

    Το βάζο συμβολίζει το/τη σύντροφό σας.Η περιγραφή του βάζου αφορά την εξωτερική εμφάνιση του συντρόφου που θέλετε.Για παράδειγμα,όποιος φαντάστηκε το βάζο πολύ διακοσμιμένο,ωραίο κτλ. τον ενδιαφέρει πολύ η εμφάνιση.Όποιος το φαντάστηκε πιο λιτό και απλό δεν το απασχολεί τόσο.Όποιος το φαντάστηκε διάφανο τον ενδιαφέρει περισσότερο ο ψυχικός κόσμος του συντρόφου του.Αναλόγως το περιεχόμενο του βάζου που φανταστήκατε είναι και ο χαρακτήρας.Αν το πλάσατε στο μυαλό σας με λουλούδια κτλ. σας ενδιαφέρει ο χαρακτήρας του.Αν το φανταστήκατε άδειο δε σας απασχολεί καθόλου.Κάποιος μπορεί να φαντάστηκε ένα βάζο με μέλι ή μαρμελάδα κτλ.Αυτόν τον ενδιαφέρει περισσότερο να του παρέχει ο συντροφός του υπηρεσίες!

    Αυτή είναι η εξήγηση.Ελπίζω να σας άρεσε το τεστ!

     

    Και το άλογο με το κάστρο τι σημαίνουν ;;;{#emotions_dlg.confused1}


    -

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : tsioanna στις 04-11-2011 04:12 ]


    renabill
    26.10.2012, 00:29

    Το δάσος έχει δέντρα ψηλά και μεγάλα αλλά όχι πολύ πυκνά και περπατώ παρέα με κάποιον σε αυτό! Το βάζο είναι γυάλινο και γεμάτο άμμο και κοχύλια.... Με το άλογο περπατάω μαζί. Και στο κάστρο μπαίνω μέσα να μείνω. 

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : renabill στις 26-10-2012 00:31 ]