ελληνική μουσική
    747 online   ·  210.832 μέλη

    House, progressive, techno, tribal κλπ

    sea_like_eyes
    31.10.2006, 01:22
    Γιωργο αμα θες κλειδωσε το και πεταξε το στον καδο...καλημερα απο μενα...
    maspa
    31.10.2006, 01:38
    Παράθεση:

    Το μέλος sea_like_eyes στις 31-10-2006 στις 01:19 έγραψε...

    maspa..πως γινεται στα αγαπημενα ειδη μουσικης να εχεις το εντεχνο παντου?αμα υπηρχε εντεχνη house παω στοιχημα πως δεν θα εγραφες εναντιον μου..εστω και φιλικα



    Αυτό τώρα το είδα!
    Δεν ακούω μόνο ο,τιδήποτε έχει σχέση με το έντεχνο! Απλά είναι ο μόνος όρος που ξέρω ποιά μουσική αντιπροσωπεύει! Δυστυχώς δεν τα πάω καλά με τους όρους..... Και ξένη μουσική ακούω αλλά με μπερδεύουν οι όροι, όπως είπα. Δε σημαίνει όμως ότι, επειδή δεν το αναφέρω στο προφίλ, δεν ακούω κιόλας!

    Και δεν έγραψα κάτι εναντίον σου. Μια επεξήγηση έκανα για τα πράγματα πως έχουν.

    "Το να νικάς τον εαυτό σου είναι η πρώτη και η άριστη απ'όλες τις νίκες, ενώ το να νικιέσαι από τον εαυτό σου το χειρότερο και το πιο ατιμωτικό απ'όλα."
    Πλάτων

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : maspa στις 31-10-2006 01:41 ]


    heartbreak-kid
    31.10.2006, 01:51
    αν το τόπικ δεν έχει κάποιου τύπου έξωθεν καλη μαρτυρία και το ύφος δεν ταιριάζει, να κλείση.η αλήθεια είναι οτι ως μη ακροατής τετοιας μουσικής δεν καταλάβαινα και πολλά.είναι όμως τέτοιες και τόσες οι υποκατηγορίες της μουσικής αυτής, που δεν μπορείς να την αντιμετωπίσης με άλλο τρόπο, παρά μονον έτσι συνολικά. Έστω και αν σε μερικούς φαίνεται αχταρμάς, ο anastasisk, η alexia-vicky και οποιος άλλος θέλει εδώ μπορεί να γράψη απόψεις σχόλια dj's κλπ...Οπότε όπως και να το κάνουμε, χύμα ή μη το ύφος, είναι βήμα διαλόγου και συζητήσεως περι house και λοιπών...αν και μη αρτηριοσκληρωτικός ακροατής της ροκ, απέφευγα τέτοιου είδους μουσική. και εν πολλοίς την αποφεύγω ακόμα.απλώς ξέρω αν είναι να ψάξω για κάποιο dj εκτός του τιέστο που τον ξέρει και η κυρια τασία, ετών 82, πού θα αποτανθώ.το να φτιάξη ενα blog μονο για τέτοια μουσική ο sea του στερεί την δυνατότητα να γράψη οτιδήποτε άλλο σαυτό. ενώ αν γράψη γενικότερο blog στερεί την δυνατότητα σε κάποιον να παη κάπου όπου θα διαβάση μονο για ηλεκτρονική μουσική.Νομίζω ότι το τόπικ, ακόμα και υπ'αυτή την μορφή, είναι λίαν χρήσιμο.
    maspa
    31.10.2006, 02:03
    @heartbreak-kid

    Δεν αντιλέγω πως για κάποιους είναι χρήσιμο το topic, απλά δεν είναι σωστά δομημένο έτσι ώστε αυτός που ενδιαφέρεται για κάτι συγκεκριμένο να δυσκολεύεται κάπως στην εύρεση των πληροφοριών που ψάχνει. Εκτός από το blog μια λύση είναι και οι υποκατηγορίες. Θα μπορούσε να το εξειδικεύσει κάπως.
    Απλά επειδή πρόσεξα κι εγώ κάποιες φράσεις, όπως "καλημέρα" σκέτο, υπέθεσα πως ήθελε να φέρει το topic στην επιφάνεια, πράγμα που ξεφεύγει από τη θεματολογία!Τέλος πάντων δε θα ασχοληθώ άλλο.... Εξάλλου πρόκειται για είδος μουσικής που και δεν αναφέρω στο προφίλ μου( ) και που πράγματι δεν ακούω! Καλή συνέχεια και
    sea_like_eyes
    31.10.2006, 02:10
    (για να μην ξεχνιομαστε)

    tonight's employing sound(s) by sea_like_eyes!

    PQM - Babe I'm Gonna Leave You (Nubreed & Phil Kieran Pass)

    απο σημερα κ για ολη την εβδομαδα θα ασχοληθουμε με τους Deep Dish...sea u λοιπον...
    sea_like_eyes
    31.10.2006, 02:22
    ...απλά δεν είναι σωστά δομημένο έτσι ώστε αυτός που ενδιαφέρεται για κάτι συγκεκριμένο να δυσκολεύεται κάπως στην εύρεση των πληροφοριών που ψάχνει...

    ...mapsa...οποιος ενδιαφερεται ρωταει και μαθαινει!εsea αφου δεν ενδιαφερεσαι δεν επρεπε καν να μπεις στον κοπο να γραψεις.Αν ηξερες εστω και κατι λιγο γι'αυτο το ειδος μουσικης,δεν θα απορουσες για την δομη του topic!Αν εχεις καποια απορια πανω σ'αυτην την μουσικη...ΡΩΤΑ!γι'αυτο υπαρχουν οι ερωτησεις...ουφφφφφφ!

    maspa
    31.10.2006, 02:43
    Παράθεση:

    Το μέλος sea_like_eyes στις 31-10-2006 στις 02:22 έγραψε...

    ...απλά δεν είναι σωστά δομημένο έτσι ώστε αυτός που ενδιαφέρεται για κάτι συγκεκριμένο να δυσκολεύεται κάπως στην εύρεση των πληροφοριών που ψάχνει...

    ...mapsa...οποιος ενδιαφερεται ρωταει και μαθαινει!εsea αφου δεν ενδιαφερεσαι δεν επρεπε καν να μπεις στον κοπο να γραψεις.Αν ηξερες εστω και κατι λιγο γι'αυτο το ειδος μουσικης,δεν θα απορουσες για την δομη του topic!Αν εχεις καποια απορια πανω σ'αυτην την μουσικη...ΡΩΤΑ!γι'αυτο υπαρχουν οι ερωτησεις...ουφφφφφφ!




    Έχεις πάρει πολύ προσωπικά το topic. Δεν εννοούσα κάτι τέτοιο. Γενικότερα αναφερόμουν σε θέματα οργάνωσης. Προς το παρόν δεν με ενδιαφέρει αυτό το είδος μουσικής. Αν τύχει ξέρω που θα απευθυνθώ
    jorge
    31.10.2006, 08:37
    Παράθεση:

    Το μέλος sea_like_eyes στις 31-10-2006 στις 02:10 έγραψε...

    tonight's employing sound(s) by sea_like_eyes!

    PQM - Babe I'm Gonna Leave You (Nubreed & Phil Kieran Pass)


    Κλειδώνεται. Στην προηγούμενη σελίδα αναφέρονται οι λόγοι, ενώ ακριβώς από πάνω αποδεικνύεις sea_like_eyes πως δε σέβεσαι όσα σου λένε αυτοί που προσπαθούν να επιβάλουν την τάξη εδώ μέσα. Σ' ευχαριστώ.