ελληνική μουσική
    834 online   ·  210.833 μέλη

    Επισκεφθείτε το site του νικητή του Fame Λεωνίδα

    kokots39
    16.09.2006, 22:46
    ΕΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ ΤΟ ΝΕΟ SITE ΤΟΥ ΝΙΚΗΤΗ ΤΟΥ FAME STORY 4 ΛΕΩΝΙΔΑ ΜΠΑΛΑΦΑ.
    ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ SITE ΑΠΟ ΕΛΛΗΝΑ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΗ!!!

    www.leonidasbalafas.gr

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : kokots39 στις 16-09-2006 22:50 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : nefos στις 16-09-2006 23:11 ]


    mousikofilh
    16.09.2006, 22:56
    Ακόμα δεν έβγαλε κανένα τραγούδι και έχει και ιστοσελίδα????
    poison_girl
    16.09.2006, 23:21
    το επισκεφτηκα τι κερδιζω?????

    take me down to the paradise city where the grass is....PINK and the boys are preety!!!I want you please take me home!!!!!!!!!!!!!!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : poison_girl στις 16-09-2006 23:21 ]


    nightwalker
    17.09.2006, 00:10
    Το μέλος poison_girl στις 16-09-2006 στις 23:21 έγραψε...
    Παράθεση:

    το επισκεφτηκα τι κερδιζω?????

    take me down to the paradise city where the grass is....PINK and the boys are preety!!!I want you please take me home!!!!!!!!!!!!!!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : poison_girl στις 16-09-2006 23:21 ]



    Κερδιζεις ενα ακυκλοφορητο cd του μεγαλου τραγουδιστη Λεωνιδα!!!
    poison_girl
    17.09.2006, 00:28
    Το μέλος nightwalker στις 17-09-2006 στις 00:10 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το μέλος poison_girl στις 16-09-2006 στις 23:21 έγραψε...
    Παράθεση:

    το επισκεφτηκα τι κερδιζω?????

    take me down to the paradise city where the grass is....PINK and the boys are preety!!!I want you please take me home!!!!!!!!!!!!!!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : poison_girl στις 16-09-2006 23:21 ]



    Κερδιζεις ενα ακυκλοφορητο cd του μεγαλου τραγουδιστη Λεωνιδα!!!




    καλα WOW τι δωρο!!!!!!!!!!!!τουλαχιστον ας ειναι υπογεγραμμενο
    vero
    17.09.2006, 13:25
    Eγω παλι δεν μιλαω!!!! Και συμφωνω με την μουσικοφιλη!!!!(θα ελεγα κι αλλα βαριεμαι ομως!!!)
    houlina
    17.09.2006, 15:33
    ωραίαααααααααααααα... μουσική!!!!
    Aiolos_m
    17.09.2006, 17:29
    Ώπα ρε παιδιά για φρενάρετε λίγο...

    Ακούσατε τα τραγούδια του Λεωνίδα; Το δίσκο μήπως; Πώς μπορείτε και χλευάζετε χωρίς να έχετε γνώση της δουλειάς κάποιου; Κι αν το παλικάρι αξίζει; Αν πχ του χρόνου τον πάρει ο Ρέμος να τραγουδίσει μαζί του ή ο Τερζής τι θα πείτε μετά; Πιστεύω πως μερικοί από εκείνους που απάντησαν παραπάνω δεν τον έχουν ακούσει καν να τραγουδα.

    Προσωπικά εμένα δε μου κάνει άσχημη αίσθηση η φωνή του και πιστεύω ότι ο δίσκος που θα βγάλει θα έχει και δυνατά κομμάτια μέσα. Τι δηλαδή όποιος βγαίνει από το Fame Story είναι άχρηστος και άξιος χλεύης; Μπορεί να μην συμφωνούμε με το θεσμό αλλά δεν μπορούμε να αρνηθούμε κιόλας ότι κάποιοι από αυτούς αξίζουν. Πάρτε για παράδειγμα τη Ραλία, τον Καραφώτη, το Νίνο, τον Πετρέλη που μπορεί να μην τους έχω στη δισκοθήκη μου όλους αλλά πιστεύω ότι στο χώρο τους προσφέρουν αρκετά. Δεν μπορώ να την καταλάβω αυτή τη νεοκουλτούρα παιδιά, συγχωρέστε με...

    Δεν κατάλαβα δηλαδή το πνεύμα των απαντήσεων. Των άστοχων απαντήσεων γιατι να σας πω και την πικρή αλήθεια η σελίδα του είναι αρκετά περιποιημένη. Και το τόπικ αυτό αναφέρεται αποκλιστικά στη σελίδα. Δεν θίγει καθόλου το Λεωνίδα ως καλλιτέχνη.

    Αυτά.

    μ' αλλιώς η μοίρα το βουλήθη
    πρέπει να στρίψεις σε μια κόχη...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Aiolos_m στις 17-09-2006 17:44 ]


    stipiothliptis
    17.09.2006, 18:58
    Aiolos_m
    τα είπες όλα και με κάλυψες πλήρως!
    Απλά κάτι ακόμα για την απορία της Μουσικόφιλης "Ακόμα δεν έβγαλε κανένα τραγούδι και έχει και ιστοσελίδα????"
    Ο κάθε ένας σήμερα έχει την ιστοσελίδα του! Μα ο κάθε ένας!....Ο Λεωνίδας του Fame Story μας πείραξε?
    jorge
    17.09.2006, 21:00
    Σαν site θέλει αρκετή δουλειά ακόμα. Επίσης δε μου αρέσει που έχει επιλέξει να ακούγεται στο background μουσική από U2. Δεν θα ήταν καλύτερα ένα απόσπασμα από μια δική του εκτέλεση;

    (μετακινήθηκε στη σωστή κατηγορία)
    stuff
    17.09.2006, 21:23
    Το μέλος Aiolos_m στις 17-09-2006 στις 17:29 έγραψε...
    Παράθεση:

    Ώπα ρε παιδιά για φρενάρετε λίγο...

    Ακούσατε τα τραγούδια του Λεωνίδα; Το δίσκο μήπως; Πώς μπορείτε και χλευάζετε χωρίς να έχετε γνώση της δουλειάς κάποιου; Κι αν το παλικάρι αξίζει; Αν πχ του χρόνου τον πάρει ο Ρέμος να τραγουδίσει μαζί του ή ο Τερζής τι θα πείτε μετά; Πιστεύω πως μερικοί από εκείνους που απάντησαν παραπάνω δεν τον έχουν ακούσει καν να τραγουδα.

    Προσωπικά εμένα δε μου κάνει άσχημη αίσθηση η φωνή του και πιστεύω ότι ο δίσκος που θα βγάλει θα έχει και δυνατά κομμάτια μέσα. Τι δηλαδή όποιος βγαίνει από το Fame Story είναι άχρηστος και άξιος χλεύης; Μπορεί να μην συμφωνούμε με το θεσμό αλλά δεν μπορούμε να αρνηθούμε κιόλας ότι κάποιοι από αυτούς αξίζουν. Πάρτε για παράδειγμα τη Ραλία, τον Καραφώτη, το Νίνο, τον Πετρέλη που μπορεί να μην τους έχω στη δισκοθήκη μου όλους αλλά πιστεύω ότι στο χώρο τους προσφέρουν αρκετά. Δεν μπορώ να την καταλάβω αυτή τη νεοκουλτούρα παιδιά, συγχωρέστε με...

    Δεν κατάλαβα δηλαδή το πνεύμα των απαντήσεων. Των άστοχων απαντήσεων γιατι να σας πω και την πικρή αλήθεια η σελίδα του είναι αρκετά περιποιημένη. Και το τόπικ αυτό αναφέρεται αποκλιστικά στη σελίδα. Δεν θίγει καθόλου το Λεωνίδα ως καλλιτέχνη.

    Αυτά.

    μ' αλλιώς η μοίρα το βουλήθη
    πρέπει να στρίψεις σε μια κόχη...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Aiolos_m στις 17-09-2006 17:44 ]



    Φιλε μου καλα τα λες αλλα υπαρχει ενα προβληματακι.........
    Πιστευω οτι δεν θες να το παιξεις υπερασπιστης του φειμ στορυ,αλλα αυτο βγαινει.
    Ειναι σαν να μου λες οτι ολοι αυτοι που ανεφερες,ειναι φοβεροι μουσικοι και πραγματικα προσφερουν στην ελληνικη μουσικη σκηνη.Πολυ θα ηθελα να μαθω τι προσφερουν......
    Οποιος εχει καταλαβει πραγματικα τι συμβαινει γυρω μας,οσον αφορα τη μουσικη,δεν μιλαει ουτε για υποκουλτουρες ουτε για νεοκουλτουρες φιλε μου.

    Αν εσυ η ο οποισδηποτε νομιζει οτι ο Νινο εχει προσφερει,με γεια σου και με χαρα σου και παω πασο.Αλλα να θυμαστε πως οποιος ειναι ειλικρινης με τον εαυτο του,με τον μουσικο κοσμο που κουβαλαει μεσα του,δεν γινεται εμπορευμα κανενος.........
    pastella
    17.09.2006, 21:35
    Δηλαδη το να λεμε οτι καποιος εχει βγαλει ενα δυο καλα τραγουδια, ακομη κι αν εχει περασει απο το Fame story ειναι εγκλημα?
    Δεν ειμαι φαν τετοιων καταστασεων, αλλα ειναι το ιδιο τρελο να καταδικαζουμε ολους οσους πηγαν στο παιχνιδι χωρις πριν να δουμε δειγμα της δουλειας τους. Κακο ειναι να πιστευουμε οτι μπορει να εξελιχθουν καλα?

    Προς stuff: Βρηκες κι εσυ ανθρωπο να αποκαλεσεις "υπερασπιστη" του Φαμε Στορυ...ακου καμια απο τις εκπομπες του, διαβασε ποιηματα και αλλα και μετα ισως αλλαξεις γνωμη

    ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ:Καλη ιστοσελιδα, αλλα δεν τρελαθηκα κιολας! Συμφωνω απολυτα με το τραγουδι για Background γιωργο. επρεπε να βαλει κατι δικο του (εστω το ντουετο με την Καιτουλα )
    Και επισης αργει να φορτωσει... Δεν επρεπε να την κανουν τοσο βαρια εξαρχης. Και λιγο κοκκινο χρωμα στα icons η καπου αλλου θα εκανε τεραστια διαφορα.

    Παρεπιπτοντως, ποτε τα πηρε αυτα τα βραβεια που λεει?

    Aiolos_m
    17.09.2006, 21:41
    Προσωπικά πιστεύω ότι ο ΝΙΝΟ έχει προσφέρει τα μέγιστα στα κοριτσάκια που έχουν ανάγκη 3 ωραία τραγουδάκια και μια καλή εμφάνιση για να συνοδεύσουν τους έρωτές τους. Για μένα αυτό είναι επιτυχία. Προσφέρει εκεί όπου προορίστηκε από την αρχή να προσφέρει. Ποτέ δεν έδειξε ότι είναι φωνάρα. Στυλ πλασάρει και ουσιαστικά το έχει παραδεχτεί με τη στάση του και τα τραγούδια που λέει στο κέντρο. Δεν βγήκε ποτέ να τραγουδήσει Καζατζίδη όπως άλλοι. Ξέρει ποιος είναι. Αυτά περί ΝΙΝΟ.

    Δεν υπερασπίζομαι κανένα ΦΑΜΕ ΣΤΟΡΥ (λόγω ριάλιτι στοιχείου έτσι;) όμως πιστεύω ότι δεν είναι πρέπον να κρίνουμε κάποιον ο οποίος προτείνει τα τραγούδια και τη φωνή του ως τέχνη χωρίς να τον ακούσουμε. Αυτό σε κάθε περίπτωση είναι ψευτο-νεο-κουλτούρα. Άκου, κρίνε και απόρριψε. Μην χασκογελάς με κάποιον που δεν έχεις ακούσει ποτέ στη ζωή σου.
    Κυρίως όταν το θέμα στο οποίο περιέχεται η χλεύη σου είναι άσχετο με εκείνη. Εδώ είπαμε ο/η kokots39 θίγει την ιστοσελίδα.

    maspa
    17.09.2006, 22:17
    Αυτά που θα πω είναι εκτός θέματος.Ούτε την ιστοσελίδα του εν λόγω "τραγουδιστή" θα επισκεφτώ....Αργεί που αργεί να ανοίξει τις ιστοσελίδες το pc μου, δε θα φάω ένα δεκάλεπτο για να μπώ στο site του. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι είμαι κατά όσων μπαίνουν στην διαδικασία των reality. Κατ'αρχάς, μπαίνουν μαθητές και βγαίνουν ως επαγγελματίες τραγουδιστές....Έτσι τους παρουσιάζουν δηλαδή....Και το άλλο....Αν θέλει κάποιος να αποκτήσει δημοσιότητα για να προωθήσει τη δουλειά του,ας πάει σε έναν διαγωνισμό τύπου "να η ευκαιρία".Τι με ενδιαφέρει ο τάδε τραγουδιστής πως βουρτσίζει τα δόντια του και με ποιό πλευρό κοιμάται;Καλή η προβολή αλλά μέχρι ένα σημείο.Οι άνθρωποί που συμβιβάζονται(γιατί δε νομίζω να τους αρέσει η διαδικασία) να προβάλλονται με αυτό το τρόπο δε σέβονται τον εαυτό τους κι είναι ένας λόγος για τον οποίο δε θαύμασα ποτέ κανέναν παίχτη reality. Κι η Ραλλία,όπως είπε ο Aiolos καλή είναι, μπήκε βγήκε και τώρα ούτε λόγος για fame story.Τραγούδησε με Κότσιρα και Τσαλιγοπούλου,είπε δυό τραγουδάκια με Μικρούτσικο(Θάνο) και ξέχασε από που ξεκίνησε. Όσο για τον Λεωνίδα δε μου έκανε καμία αίσθηση η φωνή του.Και δίσκο να μη βγάλει δε χάνει τίποτα η ελληνική δισκογραφία.Δεν είμαι απόλυτη....Μπορεί να με διαψεύσει.Ας ελπίζουμε σε μια εξαίρεση γιατί μπουχτίσαμε! (Μα 40 τραγουδιστές το χρόνο από δύο reality πάει πολύ!)

    Είμαι εκτός θέματος,το ξέρω,μη μου κάνετε παρατήρηση!
    Αυτά είχα να πω κι αυτά είπα!


    vero
    17.09.2006, 23:11
    Αιολε πιστευω οτι εχουν βγει και καλοι τραγουδιστες(δεν θελω να σχολιασω) απο οτι ακουω παρα πολυ λιγο. Αλλα για μενα δεν τους γουσταρω ολο μ******* λενε!!!! Αλλα υπαρχουν και βλακες που εχουν βγει απο τα ρεαλιτοι που δεν αξιζαν ουτε να πατησουν το ποδαρακι τους!!!!! Γι αυτο ποτε μου δεν εχω παρακολουθησει ρεαλιτοι σαν τον φαμ στορι γιατι υποτασουν καποια πολυ ωραια κομματια(Νανα Μουσκουρη κτλ.)
    ageras
    17.09.2006, 23:22
    Παιδιά αςμη φεύγουμε από το θέμα του τόπικ...
    Αν θέλετε να γράψετε την γνώμη σας για τα ριάλιτι υπάρχει τόπικ Τελικά βγάζουν φωνές τα ριάλιτι??.
    Προσωπικά δεν έχω να πω κάτι για τον Λεωνίδα.Θα περιμένω να κυκλοφορήσει η δουλειά του και έπειτα θα ασκήσω κριτική,γιατί αυτό είναι το ζήτημα..η μουσική!!!και όχι το πως γίνεται κανείς γνωστός......
    Aiolos_m
    17.09.2006, 23:24
    Να' τος...βρε συ σε περίμενα πώς και πώς σε αυτό το τόπικ
    άργησες παιδί μου
    ageras
    17.09.2006, 23:26
    Το μέλος Aiolos_m στις 17-09-2006 στις 23:24 έγραψε...
    Παράθεση:

    Να' τος...βρε συ σε περίμενα πώς και πώς σε αυτό το τόπικ
    άργησες παιδί μου



    aggeliki
    17.09.2006, 23:32
    Εγώ πάλι έχω να πω...
    Στο topic του Λοίζου έχει 27 απαντήσεις μετά από τρομερά πολύ καιρό...

    Και εδώ μέσα σε 3 μέρες 17 απαντήσεις...
    Μετά μα ς φταίνε οι άλλοι!

    Αυτό τα λέει όλα!
    maspa
    17.09.2006, 23:33
    Το μέλος ageras στις 17-09-2006 στις 23:22 έγραψε...
    Παράθεση:

    Παιδιά αςμη φεύγουμε από το θέμα του τόπικ...
    Αν θέλετε να γράψετε την γνώμη σας για τα ριάλιτι υπάρχει τόπικ Τελικά βγάζουν φωνές τα ριάλιτι??.
    Προσωπικά δεν έχω να πω κάτι για τον Λεωνίδα.Θα περιμένω να κυκλοφορήσει η δουλειά του και έπειτα θα ασκήσω κριτική,γιατί αυτό είναι το ζήτημα..η μουσική!!!και όχι το πως γίνεται κανείς γνωστός......



    Ok,τότε....Ας βγούν όλοι οι μαιντανοί στα παράθυρα να λένε περί ανέμων και υδάτων και γενικότερα να κάνουν άλλα διάφορα "ανεπίτρεπτα" για τη δημοσιότητα. Μετά με τι καρδιά θα πας να αγοράσεις το cdάκι τους; Ή μάλλον,το αγοράζεις; Sorry αλλά εμένα με ενδιαφέρει να έχουν και μία ευπρεπή εικόνα οι καλλιτέχνες. Αλλά τώρα θα μου πείς, οι των ριάλιτι καλλιτέχνες είναι;