ελληνική μουσική
    774 online   ·  210.833 μέλη

    Hellectronic 01: Εξερευνώντας την ελληνική ηλεκτρονική μουσική

    ageras
    18.09.2006, 08:35

    Τριπλό cd με 41 αποκλειστικά και ακυκλοφόρητα κομμάτια από νέους και ανερχόμενους Ελληνες παραγωγούς. Δεν περιορίζεται σε ένα συγκεκριμένο ύφος αλλά παρουσιάζει καλλιτέχνες από όλο το φάσμα της ηλεκτρονικής μουσικής, ενώ αγγίζει και την περιοχή της rock, με ηλεκτρονικό όμως ύφος παραγωγής.

    Το πρώτο cd κινείται σε πιο ατμοσφαιρικό και ραδιοφωνικό ύφος, ενώ τα δύο επόμενα εξερευνούν την ελληνική dance μουσική σκηνή από την πολύ εμπορική της πλευρά.

    Το τριπλό cd θα πωλείται στην τιμή μονού, γιατί η εταιρεία στοχεύει στην εξάπλωση της ελληνικής ηλεκτρονικής σκηνής σε πολύ μεγαλύτερο κοινό και γιατί τα σημεία των καιρών υποδεικνύουν ότι η αγορά προσανατολίζεται πλέον σε φρεσκότερη και φθηνότερη μουσική.

    Πηγή:ναυτεμπορική

    sea_like_eyes
    18.09.2006, 16:50
    θα το αγορασω σιγουρα...η ελληνικη σκηνη εχει να πει πολλα...δεν ειναι τυχαιο το γεγονος δουλειες Ελληνως παραγωγων,βλεπε,nicola gala,christian cambas etc....εχουν συμπεριληφθεί σε συλλογες ξενων ονοματων οπως sasha,james holden etc....αξιζει να δωσουμε προσοχη!
    Μανώλη εχω δημιουργησει και αντιστοιχο topic..ριξε μια ματια..
    Sweetdreamer
    20.09.2006, 00:42
    Κι εγώ θα το αγοράσω.......... μεγάλη αδυναμία έχω στην Electronica κι επιτέλους κάτι γίνεται κι εδώ σχετικά..........