ελληνική μουσική
    324 online   ·  210.844 μέλη
    LathosPathos
    29.06.2007, 01:50
    Μπα, δεν.........μου βγαίνει!!
    Θα χρειαστώ πολλά - πολλά καύσιμα, όπως είπαν και άλλα μέλη! Και το πάω μετά μέχρι τσιφτετέλι, άντε και καμιά ρούμπα ή νησιώτικο το πολύ, κι αυτό αν η παρέα και το κλίμα το καλεί!....

    Αλλά να πάω σε κανένα ορθάδικο - club, ν' ακούω mainstream ανεβαστικά κομμάτια R'N'B και να χύνεται το μισό ποτό απ' έξω απ' το κούνημα....Μπα...Θέλει να τό 'χεις αυτό!

    Υ.Γ. Άσε που πάει στράφι και το "καύσιμο"...
    LathosPathos
    29.06.2007, 02:03
    Ορίστε και οι στίχοι που μου ήρθαν στο μυαλό με το που διάβασα τον τίτλο του topic - Πρόκειται για τους στίχους του ελληνικού τραγουδιού της ταινίας κινουμένων σχεδίων ΜΑΔΑΓΑΣΚΑΡΗ (Με το οποίο τραγουδάκι είχα γερό κόλλημα - και έχω...Ακόμα δεν τό 'χω βρει σε mp3...Γκρρρ!!!....)


    ".....Γουστάρω να χορεύω,
    Γουστάρω να χορεύω,
    Γουστάρω να χορεύω,
    Γουστάρεις;;
    ΔΩΣΕΕΕΕ!!!!

    Είσαι καλή και δίχως καλλυντικά
    γυναίκα γλυκιά που δεν θέλει φτιασίδια.

    Eye-Liner, δεν το θες για νά'σαι γλυκιά,
    και πούδρα, δεν την θες για να'σαι γλυκιά,
    βλεφαρίδες κολλητές, δεν θες απ'αυτές,
    κραγιόνια, για να κάνεις σ'άντρα ζημιά.

    Γυναίκα όμορφη, ελκυστική,
    όλοι οι άντρες προσοχή.
    Κούκλα μου, φρεγάτα, τον ωκεανό
    σκίζεις με καμάρι, μοιάζεις στον Τιτανικό!

    Είσαι γλυκιά, τον ωκεανό
    Σκίζεις με καμάρι, μοιάζεις στον Τιτανικό
    Είσαι γλυκιά, τον ωκεανό
    Σκίζεις με καμάρι, μοιάζεις στον Τιτανικό

    Γουστάρω να χορεύω,
    γουστάρεις να χορεύεις,
    γουστάρει να χορεύει,
    όλοι χορό γουστάρουν......."



    catwalk014
    29.06.2007, 17:09
    οτιδηποτε και οπουδηποτε!!!προσφατα μαλιστα εμαθα να χορευω και ποντιακα!! ο χορος ειναι η ζωη μου..ξεκινησα απο πολυ μικρη κλασικο μπαλετο αλλα μεγαλωνοντας με κερδισε ο μοντερνος χορος καθοτι οι κινησεις ειναι πιο εντονες και γρηγορες.για μενα ειναι διασκεδαση και τροπος ζωης..αν βγω και δεν χορεψω δεν διασκεδαζω.γι'αυτο δεν αντεχω με τιποτα τα clubs οπου οι θαμωνες στεκονται ορθιοι με ενα ποτηρι στο χερι και δεν υπαρχει χωρος ουτε για να σηκωσουν το χερι
    τους.
    ενα περιστατικο που δεν θα ξεχασω ποτε ειναι στο γαμο της αδελφης μου οπου μετα απο ωρες χορου μου εσπασε το τακουνι και συνεχισα ξυπολιτη!!!!
    absurdus_delirium
    29.06.2007, 18:25
    Παράθεση:

    Το μέλος catwalk014 στις 29-06-2007 στις 17:09 έγραψε...

    ...στο γαμο της αδελφης μου οπου μετα απο ωρες χορου μου εσπασε το τακουνι και συνεχισα ξυπολιτη!!!!


    Ήταν ο μόνος τρόπος που είχε το παπούτσι σου να σου πει: "Έπρεπε να με είχες βγάλει εδώ και ώρα!"
    catwalk014
    29.06.2007, 21:56
    τωρα που το σκεφτομαι πως μπορεις να χορεψεις νησιωτικα,χασαποσερβικα,χασαπικα,τσιφτετελια με το 12ποντο???επρεπε να τα ειχα βγαλει απ'την αρχη.....!!!!!εδωσα μαλιστα και το καλο πααδειγμα..μετα απο μενα ακολουθησαν και αλλες!!!επομενως ''καλιο αργα παρα ποτε''!!
    sea_like_eyes
    01.07.2007, 16:26


    Mikro - Αυτή η Πόλη

    Θυμάμαι τότε που χορεύανε όλοι,
    δεν κοιμότανε ποτέ αυτή η Πόλη

    Βόλτες με φίλους, μουσική όλη μέρα
    μέχρι το βράδυ αργά και ας ήταν Δευτέρα

    Θυμάμαι τότε που χορεύανε όλοι,
    δεν κοιμότανε ποτέ αυτή η Πόλη

    Δεν κοιμότανε ποτέ αυτή η Πόλη

    Θέλω να χορέψουμε όπως τότε ξανά
    Να εκραγούμε !

    Θυμάμαι τότε που χορεύανε όλοι,
    δεν κοιμότανε ποτέ αυτή η Πόλη . . . . . .
    like-a-fairytale
    22.02.2008, 20:34
    εγώ χορεύω ότι να 'ναι, το ξέρψ δεν το ξέρω αμα το τραγούδι λέει θα το χορέψω, κάθομαι με τις ώρες στο δωμάτιό μου και χορέυω, κάθομαι και φτιάχνω μουσική για να ξυπνήσω την άλλη μέρα με χαρά και χορό!
    kamelia8
    23.02.2008, 17:12
    Κι εγώ γουστάρω να χορεύω!!!!!!!
    Απελευθερώνομαι!
    Βέβαια... Αμφιβάλλω για το αν είμαι καλή χορεύτρια... Γι' αυτό, χορεύω μόνο μπροστά στον καθρέφτη, στο σπίτι μου!
    Εξαιρούνται οι γάμοι, στους οποίους... δεν βάζω κώλο κάτω, ειδικά στα ποντιακά!

    Enjoy the moments before become memories...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : kamelia8 στις 23-02-2008 17:14 ]


    Stroumfita456
    23.02.2008, 19:59
    είναι σούπερ να χορευεις......!!!!!!ξεδίνεις και σου φευγει και το αγχος και οχι μονο!!!!!!!μ'αρεσει πολυ να χορευω!
    mitskinis
    23.02.2008, 21:34
    Φυσικά γουστάρω να χορεύω χαίρεσαι που το κάνεις.Κάνεις ό,τι θες ,σφυρίζεις ,σε οποιοιδήποτε χορό είτε στα τοπικά τα Φλωρινιώτικα είτε Θρακιώτικα είτε οπουδήποτε
    Sweet-Killer
    23.02.2008, 21:42
    Γουστάρω να χορεύω, γουστάρω να χορεύω
    γουστάρω να χορεύω, γουστάρεις;;; Δώσε!!!!!

    Ναι, γουστάρω πολύ... Το θέμα είναι να με σηκώσεις, άπαξ και γίνει αυτό δεν ξανακάθομαι κάτω....
    despinakontogianni
    23.02.2008, 21:54
    Ναι, είμαι κοπέλα του κεφιού και χορεύω λες και μου πετάνε πεντοχίλιαρα! Δε σταματάω αν δε με πάρουνε σηκωτή!

    Γουστάρω να χορεύω, γουστάρεις? Δώσε!

    marakiasteraki
    24.02.2008, 10:44
    Ναι....Αν και βασικα, μου αρεσει πιο πολυ να τραγουδαω απο το να χορευω!!!
    PashalinaMakia
    24.05.2008, 21:28

    Δεν χόρευα ιδιαίτερα πολύ γιατί σπαζόμουν που οι άλλοι δεν είχαν παρακολουθήσει μαθήματα χορού και δεν ήταν εντός ρυθμού...

    ήμουν πολύ σπασικλάκι μικρή!

    Τώρα χορεύω και στο σπίτι κι έξω κι όταν περπατάω ακόμα..Τα'χω παίξει εν ολίγοις...


    gioreta
    25.05.2008, 20:52

    Εγω ημουν ψωνακι μικρη....εκανα χορευτικα ''υδατικα''...ουυυ...στα 5 μου εβαζα τις αδερφεσ μου να χορεουν στη θαλασσα....Τωρα μμμ....χορευω....αλλα οχι σοβαρα....δεν χορευω ποτε μου σοβαρα.....κανω ολο βλακειες....κοροιδευω........πχ.....χορευα μες στη μεσγ του δρομου τραγουδια τις πλακας...απλα i didnt care.....


    marakiasteraki
    28.05.2008, 21:16

    Αναλόγως.


    thaliey
    29.05.2008, 10:11

    γουσταρω να χορευω...γουσταρω να χορευω.....γουσταρεις??????????ΔΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΣΕ!!!!!!!!!!!!!!!!


    evelina-3692
    29.05.2008, 13:37

    ορεξη για να χορευω εχω και οταν ειμαι και στο κρεβατι του νοσοκομειου,μονο οταν δεν εχω ορεξει δεν γουσταρω να χορευω,αλλα και τοτε χορευω για να εχω ορεξη!!!!!!!!!!!!!{#emotions_dlg.happycrazy}


    Moonchild92
    29.05.2008, 17:22

    Με τίποτα.... Ούτε με σφαίρες!


    catherine91
    30.05.2008, 13:35

    Γουστάρω να χορεύω...ναι!!!!
    Τρελαίνομαι για χορό!!!!!
    Μου αρέσει πάρα πολύ!!!!!!!!!!!
    Οποιοδήποτε είδος, οποιαδήποτε στιγμή της ημέρας....!!!!!!!!!!!!!!!!!

    {#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.clap}