ελληνική μουσική
    766 online   ·  210.850 μέλη

    Θα ήθελα την γνώμη σας για τον Γιώργο Ζαμπέτα .

    megaloserwtikos
    23.09.2006, 00:59
    Το μέλος black_devil στις 21-09-2006 στις 20:03 έγραψε...
    Παράθεση:

    Βασικα δεν ηθελα να σταθω τοσο στο video clip αλλα στη διακοπη των ταινειων. Γενιακ το θεωρω παρα πολυ σπαστικο ολες οι ταινεις να κανουν μουσικο διαλειμμα. Και στην περιπτωση του Γιωργου Ζαμπετα θεωρω σπαστικο το να κανει στις μισες ταινιες αυτος το διαλειμμα.
    Οσο για τα video clip, ok, εσεις ξερετε καλυτερα! Εγω τη γνωμη μου ειπα.



    Πράγματι φίλη Βάσω, κανένας λόγος για να απολογηθείς δεν υπάρχει...
    Εγώ π.χ. που δεν ξέρω από ροκ, να δεις πόσα άσχετα έχω πει σε παρέες.

    Και μιας και βλέπω πως είσαι καινούρια στο site να σου καλώς όρισες και καλά να περνάς με την παρέα μας.
    varnaviskos
    23.09.2006, 13:21
    zampetas...onoma taftismeno me thn ellada me thn mousikh ths,isws einai enas apo tous ligous ths epoxh ekeinhs pou edwse w8hsh gia mia nea troph sta ellhnika mousika dromena ths epoxhs ekeinhs prosferontas kati diaforetiko apo to klasiko laiko(ths tote epoxhs).
    varnaviskos
    23.09.2006, 13:21
    zampetas...onoma taftismeno me thn ellada me thn mousikh ths,isws einai enas apo tous ligous ths epoxh ekeinhs pou edwse w8hsh gia mia nea troph sta ellhnika mousika dromena ths epoxhs ekeinhs prosferontas kati diaforetiko apo to klasiko laiko(ths tote epoxhs).
    nalpha
    24.09.2006, 01:17
    A ΡΕ ΖΑΜΠΕΤΑ..!
    ΜΕΓΑΛΟΣ ! ΑΥΘΕΝΤΙΚΟΣ ΣΕ ΟΛΑ ΤΟΥ...!

    ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΣΚΕΦΤΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΑ ΣΗΜΕΡΙΝΑ ΚΡΙΤΗΡΙΑ ΔΕ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΕΝΤΕΧΝΟΣ...
    ΝΑ ΤΟΝ ΘΕΩΡΗΣΩ... ΑΤΕΧΝΟ ΑΣ ΠΟΥΜΕ...?

    ΑΦΗΣΕ ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΠΟΥ ΘΑ Τ΄ΑΚΟΥΝΕ ΠΟΛΛΕΣ ΓΕΝΙΕΣ ΑΚΟΜΑ...

    Θέλω την καρδιά να σφίξω, πέτρα πίσω μου να ρίξω
    και να φύγω...

    Μάλιστα κύριε, μάλιστα κύριε...

    Μες στο χρόνο να περάσω κι αν μπορέσω να ξεχάσω
    λίγο-λίγο...

    Μάλιστα κύριε, μάλιστα κύριε...



    AlmaNegra
    24.09.2006, 03:14
    ΓΙΩΡΓΑΡΑΣ !! Τίποτ'άλλο..!!

    Θα ήθελα πάρα πολύ να ζούσα στην εποχή εκείνη και π.χ. στις πίστες της παραλιακής αντί για τον Πετρέλη να τραγουδούσε ο Ζαμπέτας! Και τι δε θά δινα να ήμουν μια βραδιά σε εκείνο το μαγαζί που τραγουδούσε ο Γιωργάρας!