ελληνική μουσική
    435 online   ·  210.845 μέλη

    Φτιάξτε τα δικά σας cd

    ageras
    21.09.2006, 03:22
    Mια δική του υπηρεσία κατασκευής cd και διανομής προωθεί το Amazon, μια εξέλιξη που θα μπορούσε να αλλάξει το παιχνίδι κυρίως για τους ανεξάρτητους καλλιτέχνες και τις εταιρίες.

    Το Amazon, μέσω δικών του εργαστηρίων και μηχανισμών, θα στέλνει γρήγορα ταχυδρομικά cd σε αγοραστές.

    Η υπηρεσία αυτή έχει τίτλο CustomFlix CD on Demand και δίνει την ευκαιρία στο τεράστιο πελατολόγιο του Amazon να επιλέξει τα κομμάτια του cd που θα αγοράσει από μια μεγάλη λίστα.

    Πηγη:avopolis
    uNick
    21.09.2006, 09:40
    Αρκετά ενδιαφέρουσα κίνηση... Μήπως έχουμε και κάποια "αίσθηση" ως προς το κόστος του κάθε cd, το κόστος αποστολής κλπ?

    KAKOFONIKS
    21.09.2006, 11:13
    Επειδή είμαι και λίγο στόκος για εξηγήστε μου το λίγο καλύτερα δεν το πολυκατάλαβα>
    XeniaRodo
    21.09.2006, 11:27
    Aρκετά ενδιαφέρον ακούγεται... αναμένουμε εξελίξεις. O χρόνος θα δείξει...
    DavidDT
    21.09.2006, 11:33
    Το μέλος XeniaRodo στις 21-09-2006 στις 11:27 έγραψε...
    Παράθεση:

    Aρκετά ενδιαφέρον ακούγεται... αναμένουμε εξελίξεις. O χρόνος θα δείξει...


    Συμφωνώ...
    uNick
    21.09.2006, 13:03
    Το μέλος KAKOFONIKS στις 21-09-2006 στις 11:13 έγραψε...
    Παράθεση:

    Επειδή είμαι και λίγο στόκος για εξηγήστε μου το λίγο καλύτερα δεν το πολυκατάλαβα>


    Το όλο θέμα είναι ότι, αντί να ψάχνεις μέσω sites να κατεβάσεις κομμάτια ή να χάνεσαι μέσα σε p2p πλατφόρμες τύπου kazaa, limewire κλπ και να κατεβάζεις tracks με αμφίβολη ποιότητα εγγραφής (και πιθανώς μαζί και κάποιο ανεπιθύμητο αρχείο), θα έχεις τη δυνατότητα να παραγγείλεις cd με τα κομμάτια της επιλογής σου μέσα από την πολύ μεγάλη λίστα του Amazon. Έτσι θα έχεις τα κομμάτια που εσύ θέλεις (όχι ό,τι περιέχει ένα έτοιμο cd), με καλή ποιότητα ήχου, με μειωμένο ρίσκο για trojans κλπ...... Μένει μόνο να μάθουμε αν θα συμφέρει και από οικονομικής άποψης.

    aggelosnegas
    21.09.2006, 14:57
    Πολυ καλο ομως ειναι σιγουρα και η τιμη για να δουμε αν συμφερει...
    __ilias__
    07.10.2006, 15:21
    Άντε ρε παιδια για μάθετε καμια παραπανω πληροφορια. μηπως υπάρχει ιστοσελίδα της εταιρείας?
    XeniaRodo
    04.01.2007, 09:58
    Όπως τις κασσέτες που έγραφαν παλιά τα δισκάδικα?
    IxNiLaTiS
    04.01.2007, 11:22
    Φαντάζομαι πως το κάψιμο σε CD
    θα γίνεται από αρχεία ανώτερης ποιότητας πχ. Wav
    και όχι από τα μίζερα mp3 (μπλιάχ).
    Διαφορετικά δεν έχει νόημα η κίνηση αυτή.

    Αλλά τότε γιατί να μην το αγοράσω online σε wav
    και μετά να το γράψω εγώ σε CD ;
    Για να χρεωθώ και τα μεταφορικά;

    Χμμμμ. Πατάτα μου φαίνεται.

    XeniaRodo
    04.01.2007, 14:13
    Kι εμένα... κάπως άσκοπο...
    άσε που θα περιμένεις να στο στείλουν κιόλας ποιός ξέρει πόσο.