ελληνική μουσική
    627 online   ·  210.830 μέλη
    ma-gi
    03.03.2008, 13:33
    Με δεξί κλικ και save target as... σου κατεβάζει το pdf.
    Έχω κατεβάσει αρκετά!

    Πάντως έχω κι εγώ πάρα πολλές παρτιτούρες και ξένα και κλασσικά και ελληνικά που τις έχω συγκεντρώσει κατά ένα μεγάλο ποσοστό από ψάξιμο στο internet, δεν τις έχω μετρήσει ακόμα αλλά όποιος θέλει μπορώ να του στείλω αρκεί να μου δώσει τίτλο και καλλιτέχνη

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ma-gi στις 03-03-2008 14:19 ]


    maxatma
    15.06.2008, 01:43

    Καλησπέρα φιλόμουσοι.΅Ψάχνω αυτό το πάρτυ του Μητσιά/Χατζηγιάννη σε παρτιτούρα για πιάνο και δεν το έχω βρει πουθενά... Ούτε καν το τραγούδι με ερμηνευτή τον Μητσιά δυσκολεύομαι να βρω! Μήπως κανείς γνωρίζει που θα μπορούσα να ψάξω? Ευχριστώ πολύ!


    Fay2
    20.06.2008, 15:02

    Γεια σας ψαχνω παρτιτουρες για πιανο εδώ και πολυ καιρο αλλα δεν έχω βρει κάποια διευθυνση. {#emotions_dlg.helpsmilie}


    Sweet-Killer
    21.06.2008, 15:32

    Παράθεση:

    Το μέλος ma-gi στις 03-03-2008 στις 13:33 έγραψε...

    Με δεξί κλικ και save target as... σου κατεβάζει το pdf.
    Έχω κατεβάσει αρκετά!


    Ξέρεις τι... Μου κατεβάζει τα αρχεία σε μορφή rar και ο υπολογιστής μου δεν τα διαβάζει! Ξέρεις αν υπάρχει πρόγραμμα που να τα ανοίγει και από πού μπορώ να το κατεβάσω?


    -----------------
    Μην στηρίζεις τα όνειρά σου στ' αστέρια... Σκέψου μόνο πως αυτά δεν στηρίζονται πουθενά!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Sweet-Killer στις 21-06-2008 15:35 ]


    mariamik
    18.02.2009, 16:23
    Ξέρω τις συγχωρδίες για κιθάρα Em,D,C,C...Em,D,C,C...Em,D,C,C...και στο ρεφραιν παει Em,G,D,D...Em,G,D,D... (nobody's home)
    mmousician
    06.02.2011, 14:31
    γεια σας..ηθελα ν ρωτησω αν εχει καποιος τ "βγες στο μπαλκονι να δεις" σε παρτιτουρα γ πιανο ομως..???
    geiaxara
    22.02.2011, 22:23

    Παιδιά ψάχνω παρτιτούρες για πλήκτρα στο internet και δεν μπορώ να βρω.....

    ξέρει κανείς που να ψάξω εκτός από www.partitoura.gr ?

    όποιος γνωρίζει παρακαλώ να μου στείλει προσωπικό μήνυμα....

     

    Ευχαριστώ!


    gwgw13
    05.03.2011, 14:32
    polu kalo site me partitoures g piano einai to 4shared.com..exei arketes partitoures se morfi pdf
    katerina97
    18.03.2011, 18:14

    Γεια σας παιδια! Ψαχνω εδω και εβδομαδες παρτιτουρα για κιθαρα για το ''La vita e bella'' του  Piovani...Μπορει να βοηθησει κανεις? Δεν θελω συγχορδιες του κομματιου αλλα νοτες..


    bigalekos
    19.06.2011, 02:42

    Παράθεση:

    Το μέλος incomplete_angel στις 10-05-2007 στις 10:52 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Tziamourani στις 09-05-2007 στις 13:41 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος XeniaRodo στις 23-04-2007 στις 20:17 έγραψε...

    Ψάχνω πάρτες για ένα τραγούδι των Pink Martini...
    Amado mio...

    αν έχει κανείς...



    Γιατί δε το λες τόσο καιρό Ξένια? ε?

    Κατι εχω που μπορεί να σου κάνει.....



    Mipos boris na to stilis ke se emena??? to mail mou ine ale.kos1997@hotmail.com stilto oso puio grgora ginete. thanks


    assiotis
    30.10.2011, 09:35

    gia sas!!!!!....psaxnw edw kai kairo tis partitoures gia piano gia ta tragoudia: "ekdromi" kai "to party" tou xatzigianni.....to "emeina edw" tou rokkou kai to "vges sto mpalkoni na deis" twn pux lax.............an ta exei kaneis sas parakalw steilte ta sto e-mail: assiotiskratikap@hotmail.com sas euxarisrw polu!!!!!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : assiotis στις 30-10-2011 09:36 ]

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : assiotis στις 30-10-2011 09:37 ]


    Goseithor
    01.12.2011, 16:45
    ψάχνω παρτιτούρες απο Διάφανα Κρίνα,αν έχει κανεις αν και δύσκολο, και θέλει ας μου στείλει ένα email :)
    iathen
    22.12.2011, 02:10

    Γεια σας,

    Ψάχνω παρτιτούρες με ροκ ή τζαζ μουσική. Ξέρω ότι αυτό που λέω είναι πολύ γενικό αλλά θα εκτιμούσα ό,τι έχετε και μπορείτε να μου στείλετε μιας που θέλουμε να φτιάξουμε μια λίστα με 30-40 τραγούδια που μας αρέσουν.
    Είναι πολύ πιο εύκολο να διαλέξουμε 40 παρτιτούρες από αυτές που ήδη έχουμε παρά να ψάξουμε παρτιτούρες για 40 κομμάτια και αν δεν τις βρούμε να πρέπει να τα βγάλουμε εξ' ακοής και στις πρόβες να επικρατεί το χάος επειδή ο καθένας το έβγαλε από διαφορετικό τόνο, κάτι ακούγεται φάλτσα αλλά δεν ξέρουμε τι φταίει κλπ.

    Παρακαλώ όποιος μπορεί να βοηθήσει.

     

    ΥΓ: Γενικά θα ήθελα ό,τι έχετε, θα με διευκόλυνε πάρα πολύ (επειδή θα μπορούσα να τις χρησιμοποιήσω και στο μέλον και επειδή θα έχουμε εύρος επιλογών [κομματιών που έχουμε ήδη παρτες και δε χρειάζεται να τις βγάλουμε με το αυτί]). Από τα 5-6 τραγούδια που έχουμε συζητήσει φαίνεται ότι ίσως μας ενδιαφέρουν περισσότερο Apocalyptica, Scorpions, Metallica, Cranberries. Συγκεκριμένα έχουμε μιλήσει για τα: Anything but love, Wind of change, Unforgiven, Zombie. Προσωπικά με ενδιαφέρουν και Μαχαιρίτσας, Linkin Park, Backstreet Boys, Muse, Greenday. Τώρα αν θέλετε να δώσετε μόνο για συγκεκριμένα τραγούδια, μπορώ να μιλήσω με τα παιδιά και να σας πω κομμάτια αλλά θα ήταν πιο χρήσιμο αν μπορούσατε να μου στείλετε πολλές παρτιτούρες και να πάω να τους πω "Έχουμε αυτό, αυτό και αυτό, επιλέξτε όποια σας αρέσουν για να τα πούμε".

     

    - Να σημειώσω ότι δεν είμαστε συγκρότημα αλλά μουσικό σύνολο ενός πανεπιστημείου. Μαζευτήκαμε όλοι και κάνουμε ό,τι καλύτερο μπορούμε αλλά τελικά είναι αρκετά δύσκολο χωρίς καθηγητή, χωρίς να έχουμε όλοι τα ίδια γούστα και χωρίς να μιλάμε καθημερινά. Είμαστε 2 κιθάρες, ένα βιολί και 3 φωνές (ούτε καν νταμς δεν έχουμε) γι'αυτό και σας θερμοπαρακαλώ να μας βοηθήσετε όσο μπορείτε -