ελληνική μουσική
    634 online   ·  210.848 μέλη

    Ξεκίνησαν τα Blogs του MusicHeaven !

    meltica
    28.09.2006, 02:25
    ''ΠΡΟΣΟΧΗ: Τσεκάρετε μια κατηγορία ΜΟΝΟ αν στο blog σας έχετε ήδη περιεχόμενο σχετικό με την κατηγορία αυτή. Πχ μην τσεκάρετε την κατηγορία Κινηματογράφος αν δεν έχετε αναφερθεί έστω και μια φορά στον Κινηματογράφο στα κείμενά σας.''

    Μπορώ να κάνω ένα παραπονάκι προς τα μέλη γενικά; Την παραπάνω υπόδειξη δεν την βλέπουν; Και φυσικά σε αυτό που συμβαίνει δεν φταίει σε τίποτα ο διαχειριστής... αλλά βρε παιδί μου πατάω ας πούμε ''κινηματογράφος''- επειδή πραγματικά με ενδιαφέρει αυτή η κατηγορία, αλλά είναι και αστείο που το παραπάνω παράδειγμα αναφέρεται σε αυτήν - και μου βγαίνουν ας πούμε blogs που μπορεί να είναι και κενά. Κατάλαβα τίποτα λάθος;
    thank
    28.09.2006, 02:33
    Εγω έχω ένα πρόβλημα. Εγραψα ένα σχόλιο, οκ, κατεβατό, αλλα στο λόγο μου ... ηταν καλό, εντός θέματος κλπ κλπ .. και δεν πηρε παραγράφους. Πατούσα enter και αφηνα και 2 σειρες ... τιποτα. Αποτέλεσμα να βγει ενα πραγμα χωρις παραγράφους που κουράζει.

    Χόρχε μας, μπορουν να μπουν παράγραφοι στα σχόλια ? (η εγω έκανα πατάτα ?)


    jorge
    28.09.2006, 09:39
    Δική μου η πατάτα, sorry. Θα το ψάξω.

    Thanksssss!
    jorge
    28.09.2006, 09:41
    Το μέλος meltica στις 28-09-2006 στις 02:25 έγραψε...
    Παράθεση:

    ''ΠΡΟΣΟΧΗ: Τσεκάρετε μια κατηγορία ΜΟΝΟ αν στο blog σας έχετε ήδη περιεχόμενο σχετικό με την κατηγορία αυτή. Πχ μην τσεκάρετε την κατηγορία Κινηματογράφος αν δεν έχετε αναφερθεί έστω και μια φορά στον Κινηματογράφο στα κείμενά σας.''

    Μπορώ να κάνω ένα παραπονάκι προς τα μέλη γενικά; Την παραπάνω υπόδειξη δεν την βλέπουν; Και φυσικά σε αυτό που συμβαίνει δεν φταίει σε τίποτα ο διαχειριστής... αλλά βρε παιδί μου πατάω ας πούμε ''κινηματογράφος''- επειδή πραγματικά με ενδιαφέρει αυτή η κατηγορία, αλλά είναι και αστείο που το παραπάνω παράδειγμα αναφέρεται σε αυτήν - και μου βγαίνουν ας πούμε blogs που μπορεί να είναι και κενά. Κατάλαβα τίποτα λάθος;




    Πες τα χριστόψωμι
    thank
    28.09.2006, 09:42
    Ευχαριστώ admin.
    jorge
    28.09.2006, 09:53
    Έτοιμο. Λογικά όσα σχόλια είχαν παραγράφους είναι τώρα ΟΚ.

    Βρείτε κι άλλα λαθάκια, άντε άντε
    Astron
    28.09.2006, 11:48
    Το μέλος jorge στις 28-09-2006 στις 09:53 έγραψε...
    Παράθεση:

    Έτοιμο. Λογικά όσα σχόλια είχαν παραγράφους είναι τώρα ΟΚ.

    Βρείτε κι άλλα λαθάκια, άντε άντε



    Όταν πατάω στις βασικές ρυθμίσεις για να αλλάξω πχ τίτλο, slogan κλπ, η φράση του Slogan είναι πάντα κομμένη (λείπει η μισή) και πρέπει να την ξαναγράψω. Για αυτό και παρατηρείται το φαινόμενο σε ορισμένα Blogs τα slogans να εμφανίζονται κομμένα (προφανώς αλλάξανε κάτι στις βασικές ρυθμίσεις και δεν πήραν είδηση το μισό slogan που έλειπε). Δεν ξέρω αν αυτό ισχύει μόνο για μεγάλες φράσεις ή για όλα τα slogans.


    jorge
    28.09.2006, 11:57
    Μάλλον έφταιγε πως είχα δηλώσει το slogan μέχρι 100 χαρακτήρες. Τώρα είναι μέχρι 255, νομίζω είναι αρκετό.
    stipiothliptis
    28.09.2006, 12:37
    Εξαιρετική κίνηση παιδιά!
    Μπράβο σας!
    Εύχρηστο μενού ρυθμίσεων, όμορφο περιβάλλον!

    Καλώς ήρθα κι εγώ στην παρέα των bloggers του Musicheaven.

    Aiolos_m
    28.09.2006, 13:11
    URL απ' έξω δεν παίζει ε; Για να έβαζα και κανένα λινκ...
    jorge
    28.09.2006, 14:30
    Παίζει, παίζει... Επέλεξε την λέξη που θες να είναι linked και πάτα την "αλυσίδα" στο πάνω μέρος.
    Aiolos_m
    28.09.2006, 15:17
    Τι άτσαλος που είμαι...
    εννοούσα να βάλω UPL κάπου αλλού για να καταλήγει στο μπλογκ. Αυτό που αναγράφεται δεξιά κάτω από την περιγραφή δε δουλεύει πάντως.
    Σορυ.
    Astron
    28.09.2006, 15:32
    Το μέλος Aiolos_m στις 28-09-2006 στις 15:17 έγραψε...
    Παράθεση:

    Τι άτσαλος που είμαι...
    εννοούσα να βάλω UPL κάπου αλλού για να καταλήγει στο μπλογκ. Αυτό που αναγράφεται δεξιά κάτω από την περιγραφή δε δουλεύει πάντως.
    Σορυ.



    Πώς δε δουλεύει; εγώ έτσι μπαίνω
    Το δικό σου είναι blogs.musicheaven.gr/aiolos_m
    (Πρόσεξε τα γράμματα να είναι με μικρά)
    Aiolos_m
    28.09.2006, 15:48
    Έχεις δίκιο. Το έκανα copy-paste εκεί που ήθελα αλλά δεν έπιανε. Στο δικό μου, ξερεις εκει δεξιά στο μπλογκ, λείπει ένα " .gr " πριν το /aiolos_m.

    Χόρχε μπορείς να το διορθώσεις pls;
    lexx
    28.09.2006, 22:20
    Καλή αρχή και καλή επιτυχια και από μένα :)
    jorge
    28.09.2006, 23:11
    Καλώς τον! Σ' ευχαριστούμε


    ΥΓ. Στο newsletter του Webz βάλε HTML γιατί δεν υπάρχουν links
    vouliakis
    29.09.2006, 00:59
    Jorge, (μάλλον το έχεις ήδη σκεφτεί, αλλά δεν χάνω τίποτα να το προτείνω) δεν θα ήταν καλό να φαίνονται τα "Πρόσφατα Κείμενα", κάπου στην αρχική σελίδα?




    jorge
    29.09.2006, 01:04
    Μπα... παραείναι παραφορτωμένη, ενώ θα πρέπει να κάνω και edit σε όσους τίτλους είναι ΜΕ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ή me greeklish, ώστε να μη μας χαλάνε τη μόστρα.

    Επίσης τον τελευταίο καιρό προσπαθώ να κάνω μια "αποκέντρωση", ώστε η αρχική σελίδα να μην έχει τόσο περιεχόμενο και να είναι πιο "περιγραφική".
    heartbreak-kid
    29.09.2006, 01:07
    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 29-09-2006 στις 01:04 έγραψε...
    Επίσης τον τελευταίο καιρό προσπαθώ να κάνω μια "αποκέντρωση", ώστε η αρχική σελίδα να μην έχει τόσο περιεχόμενο και να είναι πιο "περιγραφική".



    εδώ στην ελλάδα δεν μπορούν 30 διαφορετικές κυβερνήσεις να κάνουν αποκέντρωσι!!αν τα καταφέρης σε βλέπω υπουργό παρα τω προθυπουργω!!και ανευ χαρτοφυλακίου
    Pucca
    29.09.2006, 08:35
    Απορία Μπορει να ειναι συμπτωμα στραβομάρας αλλά πως μπορω να εισάγω και αλλα links στο Blog μου? Δε βρίσκω πουθενα από πού γίνεται η σχετική ρύθμιση..?

    Και κάτι άλλο, θα υπάρξει η δυνατότητα να φορτώνουμε δικά μας banner στην εμφάνιση ?