ελληνική μουσική
    784 online   ·  210.851 μέλη

    Η Τσανακλίδου στο Ζυγό μαζί με Μαχαιρίτσα, Ζουγανέλη, Μπουλά

    Melissanthi
    04.01.2007, 22:57
    Παράθεση:

    Το μέλος maraki24 στις 04-01-2007 στις 22:00 έγραψε...

    θα δω αν είχε δίκαιο...


    Το Σάββατο, αν δεν απατώμαι......

    aggeliki
    04.01.2007, 23:30
    Παράθεση:

    Το μέλος Marianthi24 στις 04-01-2007 στις 02:05 έγραψε...

    Έχει κάνει και άριστες κριτικές η κυρία Λαιμού για την Τσανακλίδου. Αν διάβαζε όμως καλύτερα το δελτίο τύπου θα ήξερε τι πήγαινε να δει.




    Νομίζω η Μαριάνθη έχει δίκιο!
    Marianthi24
    05.01.2007, 01:07
    Εκείνο που έχω καταλάβει από τις περιγραφές φίλων που είδαν το πρόγραμμα και από το δελτίο τύπου (δυστυχώς δεν μπόρεσα ακόμα να κατέβω Αθήνα για να το δω) είναι ότι πρόκειται για μια παρέα από καλούς φίλους που κάνουν χαβαλέ και τραγουδούν, στόχο έχουν να περάσουν καλά δηλαδή. Πόσο τέλεια μπορεί να πει το «Μαμά γερνάω» για παράδειγμα όταν έχει τον Μπουλά να κάνει σχόλια του τύπου «Αμάν πια! 20 χρόνια Μαμά Γερνάω, Μαμά Γερνάω, Μαμά Γερνάω, ε, γέρασε, πάχυνε κι ησύχασε!»… Δε θέλω να υπερασπιστώ την Τάνια, την έχω δει πάρα πολλές φορές και ακόμα κι όταν δεν ήταν άψογη στις ερμηνείες της (σπάνια βέβαια) πάντα έφευγα με τις καλύτερες εντυπώσεις. Με τον τρόπο της, με τα λόγια της, με το χιούμορ της, τις κινήσεις της κερδίζει τον ακροατή, αισθάνεσαι σαν να είσαι μέλος μια μεγάλης παρέας και αυτό λίγοι μπορούν να το πετύχουν. Ίσως εκείνο το βράδυ να μην ήταν άψογη η Τάνια αλλά λίγος σεβασμός στις δηλώσεις και τους χαρακτηρισμούς της κ. Λαιμού δε θα έβλαπτε. Εκείνο που μου έκανε εντύπωση είναι που είπε ότι κάθε φορά που την ακούει την απογοητεύει ενώ την τελευταία φορά που την άκουσε και έγραψε κριτική για πρόγραμμα της έλεγε τα καλύτερα.
    vasiloukos
    05.01.2007, 16:13
    Συμφωνώ με τη Μαριάνθη κι επαυξάνω:

    Τώρα θα μας πει η κυρία Λαιμού για υπερβολή στην κίνηση και στην ερμηνεία;;;; Τι στο καλό είναι η κυρία Λαιμού δηλ. τραγουδίστρια ή χορεύτρια;; Πώς να σταθώ στην άποψη της κυρίας Λαιμού περί ''υπερβολής'' και ''μέτρου'' όταν η πληθώρα των κριτικών της διακατέχονται από ''υπερβολή'' και ''έλλειψη μέτρου'';; Η κυρία Λαιμού μου κάνει πιο πολύ σαν άτομο που πάει στις διάφορες μουσικές σκηνές με σκοπό να εντοπίσει τυχόν παραστρατήματα, λάθη, παραλείψεις.... γι' αυτό και δε λαμβάνω ποτέ σοβαρά τις κριτικές τις. Τη μία θάβει τη Τσανακλίδου, την άλλα εκθειάζει τον Ζάκ Στεφάνου (δεν έχω τίποτα μαζί του, μια χαρά φωνή έχει, αλλά η απόκλιση -πώς να το κάνουμε- είναι μεγάλη).

    Έχοντας παρακολουθήσει τα ''Μπουμπούκια'' μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι είναι ένα από τα πιο χαλαρά και όμορφα προγράμματα - ειδικά, δε, η Τσανακλίδου, δε στέκεται μόνο στο ύψος των περιστάσεων, αλλά είναι κι αυτή που απογειώνει το πρόγραμμα με τις ερμηνείες της - τις ''υπερβολικές'', τις ''χωρίς μέτρο'', τις... τις... τις..., ε, τι να κάνουμε, αυτά είναι που ξεχωρίζουν την Τάνια.


    mousikofilh
    05.01.2007, 16:30
    Θα συμφωνήσω μαζί σου.
    Εγώ χαρακτηριστικά θυμάμαι πριν 2-3 χρόνια
    Που κυριολεκτικά έθαψε και με τον χειρότερο τρόπο το πρόγραμμα
    Του Κότσιρα με τον φάμελλο,ασε που είπε τα χειρότερα για τον Κότσιρα(κριτικες
    Για τα μαλια και τα χαμόγελα..και άλλες τέτοιες γελοιότατες που γράφει συνέχεια)
    Και επειδή είχε αναφερθεί αρκετα,ειπε ότι πήγε 4-5 φορές να δει το πρόγραμμα, αν Δεν κανω λάθος.
    Τώρα τι συμπέρασμα μπορεί να βγάλει κανείς από αυτό...
    Εγω παιδιά γελάω με αυτό το ατομο,παρα πολύ.Είναι γελοία και εντελώς άσχετη με αυτό που πάει να δει κάθε φορά.
    Όλα αυτά που γράφει κρύβουν πολλά εσωτερικά της προβλήματα.
    Μου το υπενθυμίζει κάθε φορά που διαβάζω κριτικές της,ο θεός να τις κάνει κριτικές δηλαδή...


    Νικάει αυτός ο εαυτός που πάει γυμνός βαθιά στο φως!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mousikofilh στις 05-01-2007 16:31 ]


    eneni
    07.01.2007, 18:44
    Πηγα χθες και εχω να πω οτι μ άρεσε. Πραγματικά έχουν καταφέρει να δημιουργήσουν ένα πολύ παρείστικο κλίμα, με πολλή πλάκα. Μην περιμένει κανείς οτι θα πάει και θα χορτάσει τραγούδια και εμνηνείες (αναφέρομαι στην Τσανακλίδου, όσοι την είδαν δηλ στο μετρό τα προηγούμενα χρόνια, μην περιμένουν να δουν κάτι που να πλησιάζει προς αυτό). Εδώ παρουσίαζουν κάτι άλλο. 4 ώρες πρόγραμμα κοντά και πέρασε παρα πολύ γρήγορα. Μ άρεσε πάρα πολύ ο Μπουλάς, δεν τον είχα ξαναδεί να τραγουδάει, πολύ καλή φωνή και τρελλό γελιο. Και ο Ζουγανέλης φυσικά. Νούμερα τελείως, πάρα πολύ καλοι! Ο Μαχαιρίτσας, ειναι ο γνωστός Μαχαιρίτσας , μ αρέσει. Η Τάνια θεά, έτσι κι αλλιώς!



    ΥΓ1 καλά δεν καταλαβαίνω... γράφει πουθενά στο μετωπό μου, βάλτε με τελευταίο τραπέζι πίσω πίσω στη γωνία; Γιατί όταν κλείνω τραπέζι σε τετοια μαγαζια με πετανε οσο πιο πίσω γινεται;;;;

    ΥΓ2 και καλά με βάζουν εκει πίσω... πρέπει να κάθομαι και δίπλα στο τραπέζι των ηλιθίων της βραδιάς; ελεος!!! κάτι ζωα, δεν ξέρω πόσο ειχαν πιει ή αν τους εβγαινε απο τη φύση τους, χαλαγαν με τη φασαρια που έκαναν όλη την ατμόσφαιρα του μαγαζιού!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : eneni στις 07-01-2007 19:31 ]


    XeniaRodo
    08.01.2007, 09:39
    Πήγα κι εγώ την Παρασκευή.

    Πολύ ωραίο πρόγραμμα, πολύ γέλιο.

    Mοναδικό μείον ο Mαχαιρίτσας που όχι μόνο βαριόταν (όπως πάντα) αλλά είπε και τα περισσότερα τραγούδια στο πρόγραμμα (γιατί? περίμενα να ακούσω περισσότερο Tάνια τουλάχιστον).

    Oι υπόλοιποι ήταν σούπερ, Mπουλάς (που μου αρέσει πολύ από μικρή) και Zουγανέλης πολλή πλάκα, και η Tσανακλίδου όπως την περίμενα, πολύ καλή.
    Aξίζει σίγουρα να πάτε, μόνο αν είστε για μπαρ να πάτε νωρίς γιατί αλλιώς θα έχετε πρόβλημα....
    antreas_dr
    11.01.2007, 21:29
    Για μένα τα κορυφαία τις βραδιάς ήταν το "Καίγομαι" σε μια καταπληκτική διασκευή
    Και ο Μπουλάς γενικός....
    antreas_dr
    14.01.2007, 00:12

    megaloserwtikos
    04.02.2007, 17:08
    Τους είδα χτες το βράδυ. Μόνο το δεύτερο μέρος λόγω δουλειας. Αλλά και στο πρώτο ήταν στο ίδιο στυλ απ' ότι μου είπαν οι φίλοι μου.

    Ο Ζουγανέλης μοναδικός, πολύ γέλιο, αυτοσχεδιαστικός.

    Ο Μπουλάς... καλά το ξέρετε τι φωνάρα έχει ο άνθρωπος; Δεν το περίμενα!

    Ο Μαχαιρίτσας με τα πολύ καλα τραγούδια του, έδινε μια ροκ αύρα στην βραδιά. Επίσης έδενε πολύ καλά. Γιατί ήταν και ο σοβαρός της τριάδας των ανδρών, κάτι που η βραδιά με την Τσανακλίδου και τους χαβαλέδες, θα ήταν περίεργο σόου.

    Η Τσανακλίδου, μοναδική και αγαπημένη. Πάντα ερμηνεύει δυνατά.


    Αν θελήσετε να πάτε, το συστήνω. Χιούμορ, ερμηνείες, πολύ καλό.
    aggeliki
    05.02.2007, 13:32
    H Tάνια κλασική αξία!Ο Μαχαιρίτσας παρέα με το Μιτζέλο,πάρα πολλοί καλοί!Ο Ζουγανέλης όπως πάντα φοβερός!Αλλά ο
    Μπουλάς ήταν ο πιο απίστευτος και φωνάρα!

    Οι καλύτερες ατάκες ήταν αυτές που τους βγαίναν και πιο αυθόρμητα!